Постанова № 43161263, 23.01.2015, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.01.2015
Номер справи
819/3561/14-а
Номер документу
43161263
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/3561/14-a

23 січня 2015 р.м.Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі: головуючого судді Шульгача М. П. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення неправомірно отримано державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, -

ВСТАНОВИВ:

Управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації звернулося до суду з позовною заявою до ОСОБА_1, в якій просить стягнути з відповідача 10647,15 грн. надмірно виплачених коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Від позивача управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації поступила письмова заява про розгляд даної адміністративної справи за відсутності їхнього представника, що відповідає вимогам ч.4 ст.122 КАС України.

Відповідач ОСОБА_1 повторно в судове засідання не з'явилась про час, дату та місце судового засідання була повідомлена належним чином.

Відповідно до частини шостої статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, судовий розгляд даної справи здійснено в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачу ОСОБА_1 з 01.12.2013 року по 31.05.2014 року виплачено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям у розмірі 10647,15 грн.

Встановлено, що в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 04.12.2013 року поданій ОСОБА_1 вказано недостовірну інформацію про доходи та майновий стан чоловіка ОСОБА_2, оскільки він ніде не працював протягом 3 місяців перед датою звернення і не здійснював догляду за перестарілою особою, оскільки перебував за межами України, даний факт підтверджується актом ревізії державної фінансової інспекції в Тернопільській області фінансово - господарської діяльності управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації за період з 01.07.2011 року по 01.07.2014 року та окремих питань за період з 01.01.2004 року по 01.07.2011 року та інформацією Управління Служби безпеки України в Тернопільській області 15.08.2014 року №69/95/1-1142.

Відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї. Малозабезпечена сім'я - сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.

Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року № 250 визначає умови призначення і виплати малозабезпеченим сім'ям державної соціальної допомоги, передбаченої Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

Пунктом 10 Постанови № 250 передбачено, що державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям не призначається у разі, коли: працездатні члени малозабезпеченої сім'ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I - IV рівня акредитації протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, за інвалідами II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги).

Судом встановлено, що відповідачем ОСОБА_1 навмисно подано недостовірні дані про доходи та майновий стан її сім'ї, а саме, що нібито за три місяці до звернення за отримання соціальної допомоги чоловік відповідачки ОСОБА_2 здійснював догляд за ОСОБА_3 вік якої був більше 80-ти років в той час як він перебував за межами України за кордоном, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого відповідачка неправомірно одержала державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям у розмірі 10647,15 грн., у зв'язку з чим управлінням соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації направлено відповідачу повідомлення про припинення надання допомоги малозабезпеченим сім'ям та зобов'язанням повернути переплачену суму державної соціальної допомоги у розмірі 10647,15 грн.

Згідно з п.28 вищезазначеної Постанови № 250, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Враховуючи вище викладене суд вважає, що даний позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" №1768 від 01.06.2000р., Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» № 250 від 24.02.2003р., суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (код НОМЕР_1, с. Жолоби, Кременецького району, Тернопільської області) на користь держави надмірно виплачених коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у розмірі 10647 (десять тисяч шістсот сорок сім) грн. 15 коп. шляхом перерахування коштів на рахунок Управління соціального захисту населення Кременецької райдержадміністрації № 35410036011145, МФО 838012, код 03195576.

Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.

Головуючий суддя Шульгач М. П.

копія вірна:

Суддя Шульгач М. П.