УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2015 р.Справа № 818/1490/14Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Чалого І.С.
Суддів: Зеленського В.В. , П'янової Я.В.
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс-маркет" на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 23.10.2014р. по справі № 818/1490/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс-маркет" до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИЛА:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Сервіс-Маркет» з позовом до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області (далі - ДПІ у м. Сумах, відповідач) про визнання протиправним та скасування: податкового повідомлення-рішення від 06.05.2014 року №0000071503/24980, відповідно до якого, за затримку до 175 календарних днів сплати грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в розмірі 578 859грн.20коп., позивачу нараховано штраф у розмірі 20%, що у грошовому виразі складає 115771грн.84коп.; податкового повідомлення-рішення від 06.05.2014 року №0000051503/24977, відповідно до якого, за затримку до 29 календарних днів сплати грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в розмірі 200719грн.10коп.,позивачу нараховано штраф у розмірі 10%, що у грошовому виразі складає 20071грн.91коп.
Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 23.10.2014р. було відмовлено у задоволенні позову.
Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс-маркет" (40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, буд.86, код ЄДРПОУ 31814196) на користь Державного бюджету України судовий збір в сумі 2445 грн.19коп. (дві тисячі чотириста сорок п'ять грн. дев'ятнадцять коп.).
Позивач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Сумського окружного адміністративного суду від 23.10.2014р. та прийняти нове судове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі. Стягнути з державного бюджету на користь позивача сплачений судовий збір.
Відповідач надав заперечення на апеляційну скаргу, виклав свій погляд на обставини справи, зазначивши, що рішення суду першої інстанції є законним та обґрунтованим, в зв'язку з чим просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову Сумського окружного адміністративного суду від 23.10.2014р. без змін. Просить розглядати справу за відсутністю свого представника.
Сторони в судове засідання не з'явились, були повідомлені належним чином про дату, час та місце слухання справи.
Суд апеляційної інстанції розглядає справу відповідно до ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України.
Колегія суддів, заслухавши доповідь обставин справи, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що вимоги апеляційної скарги задоволенню не підлягають, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що ДПІ у м. Сумах проведена камеральна перевірка податкових декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) ТОВ «Сервіс-Маркет», за результатами якої складено акт від 30.01.2014 року №291/18-19-15-03/31814196 (а.с.10-11)
Під час перевірки використано: копію постанови Сумського окружного адміністративного суду від 08.02.2012 року у справі №2а-1870/408/12 з відміткою про набрання законної сили; податкового повідомлення-рішення від 11.08.2011 року №0007501502/64320; податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (реєстраційний номер №9000159627 від 31.01.2011 року) та за 2013 рік (реєстраційний номер №9006963797 від 20.02.2012 року); уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (реєстраційний номер №9062616786 від 12.10.2012 року), уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (реєстраційний номер №9017081237 від 30.11.2012 року), уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2013 рік (реєстраційний номер №9042698057 від 17.07.2013 року); платіжних доручень від 17.08.2012 року №524, від 28.09.2012 року №635, від 11.10.2012 року №675, від 20.01.2013 року №781, від 29.03.2013 року №815 (а.с.99-123).
Згідно з висновками ДПІ у м. Сумах ТОВ «Сервіс-Маркет» несвоєчасно сплатило суму самостійно визначеного грошового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності за травень-грудень 2012 року та січень-липень 2013 року, чим порушило п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України.
За результатами перевірки відповідачем винесені податкові повідомлення-рішення від 17.02.2014 року №0003451503/9036 про зобов'язання сплатити штраф в розмірі 20% в сумі 229853грн.22коп. та №0003431503/9035 про зобов'язання сплатити штраф у розмірі 10% в сумі 6490грн.80коп. за затримку сплати суми грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (а.с.51-52), не погоджуючись з якими, товариство подало первинну скаргу до Головного управління Міндоходів у Сумській області від 26.02.2014 року №26/02 (вх. №54С/К від 27.02.2014 року), при розгляді якої були враховані результати судового оскарження податкового повідомлення-рішення від 11.08.2011 року №0007501502/64320 (а.с.40-43,53).
Так, ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 09.10.2013 року у справі №818/1999/13-а залишено без змін постанову Сумського окружного адміністративного суду від 03.06.2013 року, якою визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення ДПІ у м. Сумах від 11.08.2011 року №0007501502/64320 щодо збільшення суми грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 403326грн.55коп.(а.с.33-39), внаслідок чого нараховане грошове зобов'язання з орендної плати в зазначеному розмірі було виключено з облікової картки платника податків (а.с.74-79).
Рішенням про результати розгляду первинної скарги від 24.04.2014 року №6404/10/18-28-10-03-04-46/54ск, прийнятим Головним управлінням Міндоходів у Сумській області, частково скасовано податкове повідомлення-рішення ДПІ у м. Сумах від 17.02.2014 року №0003451503/9036 в сумі 114081грн.38коп. (штрафна санкція в розмірі 20%), а по податковому повідомленню-рішенню від 17.02.2014 року №0003431503/9035 збільшено грошове зобов'язання у вигляді штрафу в розмірі 10% в сумі 200071грн.91коп., на яке ТОВ «Сервіс-Маркет» подало скаргу до Міністерства доходів і зборів України (а.с.40-43).
Рішенням про результати розгляду скарги від 22.05.2014 року №9085/6/99-99-10-01-02-15 Міністерство доходів і зборів України залишило без змін податкові повідомлення-рішення ДПІ у м. Сумах від 17.02.2014 року №0003451503/9036 та №0003431503/9035 з урахуванням рішень, прийнятих за результатами розгляду первинної скарги, а скаргу залишило без задоволення (а.с.48-52).
За результатами розгляду первинної скарги Головним управлінням Міндоходів у Сумській області та відповідно до п.3.3, п.3.4 «Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків», затвердженого наказом Мінфіну від 28.11.2012 року №1236, ДПІ у м. Сумах направила ТОВ «Сервіс-Маркет» податкове повідомлення-рішення від 06.05.2014 року №0000071503/24980, яке містить зменшену суму штрафу у розмірі 20% - 115771грн.84коп. та податкове повідомлення-рішення від 06.05.2014 року №0000051503/24977 на суму збільшення штрафу у розмірі 10% - 20071грн.91коп. (а.с.8-9), які оскаржуються позивачем у даній справі.
Суд першої інстанції, відмовляючи в задоволенні позову, виходив з того, що ДПІ у м. Сумах доведено законність та обґрунтованість оскаржуваних рішень.
Колегія суддів погоджується з таким висновками суду першої інстанції та зазначає.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме акту перевірки від 30.01.2014 року №291/18-19-15-03/31814196, позивачем було несвоєчасно сплачено грошове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності: в сумі 101099грн.80коп. по строку сплати 27 червня 2012 року відповідно до податкового повідомлення-рішення ДПІ у м. Сумах від 11.08.2011 року №0007501502/64320 на загальну суму 403325грн.55коп.; грошове зобов'язання за травень-грудень 2012 року відповідно до поданих до ДПІ у м. Сумах звітної податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (вхідний ДПІ у м. Сумах №9006963797 від 20.02.2012 року) та уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (реєстраційний номер №9062616786 від 12.10.2012 року); грошове зобов'язання за 2011 рік, визначене у поданій до ДПІ у м. Сумах уточнюючій податковій декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2011 рік (№9017081237 від 30.11.2012 року); грошове зобов'язання за січень-липень 2013 року відповідно до поданих до ДПІ у м. Сумах звітної податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2013 рік (№9007920647 від 19.02.2013 року) та уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2013 рік (№9042698057 від 17.07.2013 року).
Відповідно до п. 36.1 ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Податковий обов'язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони з питань митної справи пов'язує сплату ним податку (п. 37.2 ст.37 ПК України).
Відповідно до п. 33.3 ст. 33 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період, це період, за який платник податків зобов'язаний здійснювати розрахунки податків, подавати податкові декларації (звіти, розрахунки) та сплачувати до бюджету суми податків та зборів, крім випадків, передбачених цим Кодексом, коли контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податку.
Згідно з п.286.2 ст.286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно з п. 38.1 ст.38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України).
Податковий обов'язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони з питань митної справи пов'язує сплату ним податку (п. 37.2 ст.37 Податкового кодексу України).
Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно (п. 31.1 ст.31 Податкового кодексу України).
Відповідно до п.п.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п.14.1.152 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України погашення податкового боргу - зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.
Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно (п. 31.1 ст.31 ПК України).
Відповідно до п. 9.3 ст.9 ПК України зарахування загальнодержавних податків та зборів до державного і місцевих бюджетів здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України.
Згідно із ч. 5 ст. 45 Бюджетного кодексу України податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.
Пунктом 126.1 ст.126 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств, рентної плати протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено судом апеляційної інстанції, що граничний строк сплати грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за травень 2012 року в сумі 40332грн.56коп. відповідно до поданої до ДПІ у м. Сумах звітної податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (вхідний ДПІ у м. Сумах №9006963797 від 20.02.2012 року) становить 30.06.2012 року, однак воно було повністю сплачено лише 17.08.2012 року, тобто із затримкою 48 календарних днів, що підтверджується платіжним дорученням №524 (а.с.119).
Грошове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за червень 2012 року в сумі 40332грн.56коп. відповідно до поданої до ДПІ у м. Сумах звітної податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (вхідний ДПІ у м. Сумах №9006963797 від 20.02.2012 року) по строку сплати 30.07.2012 року не було своєчасно сплачено, а саме частину грошового зобов'язання в сумі 1893грн.19коп. сплачено 17.08.2012 року, тобто із затримкою на 18 календарних днів; частину грошового зобов'язання в сумі 38439грн.37коп. сплачено 28.09.2012 року, тобто із затримкою 60 календарних днів, про що свідчать платіжні доручення №524 та №635 (а.с.119-120).
Грошове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за липень 2012 року в сумі 40332грн.56коп. відповідно до поданої до ДПІ у м. Сумах звітної податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (вхідний ДПІ у м. Сумах №9006963797 від 20.02.2012 року) по строку сплати 30.08.2012 року не було своєчасно сплачено, зокрема частину грошового зобов'язання в сумі 1560грн.63коп. сплачено 28.09.2012 року, тобто із затримкою 29 календарних днів (платіжне доручення №635), а частину в сумі 38771грн.93коп. - 11.10.2012 року (платіжне доручення №675), тобто із затримкою 42 календарних дня (а.с121).
Грошове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за серпень 2012 року в сумі 40332грн.56коп. відповідно до поданої до ДПІ у м. Сумах звітної податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (вхідний ДПІ у м. Сумах №9006963797 від 20.02.2012 року) по строку сплати 30.09.2012 року сплачено 11 жовтня 2012 року із затримкою 11 календарних днів, що вбачається із платіжного доручення №675 (а.с.121).
Грошове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2012 року в сумі 1611170грн.16коп. відповідно до поданої до ДПІ у м. Сумах звітної податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (вхідний ДПІ у м. Сумах №9062616786 від 12.10.2012 року) по строку сплати 12.10.2012 року не своєчасно погашено в повному обсязі: частину грошового зобов'язання в сумі 20274грн.62коп. погашено шляхом подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2010 рік (№9007145567 від 28.12.2012 року), тобто із затримкою 77 календарних днів.
Грошове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за вересень 2012 року в сумі 40332грн.56коп. відповідно до поданої до ДПІ у м. Сумах звітної податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (вхідний ДПІ у м. Сумах №9006963797 від 20.02.2012 року) та в сумі 20146грн.27коп. відповідно до уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (№9062616786 від 12.10.2012 року) по строку сплати 30.10.2012 року погашено 28.12.2012 року шляхом подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2010 рік (№9007145567 від 28.12.2012 року), тобто із затримкою 59 календарних днів.
Грошове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за жовтень 2012 року в сумі 40332грн.56коп. відповідно до поданої до ДПІ у м. Сумах звітної податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (вхідний ДПІ у м. Сумах №9006963797 від 20.02.2012 року) та в сумі 20146грн.27коп. відповідно до уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (№9062616786 від 12.10.2012 року) по строку сплати 30.11.2012 року погашено 28.12.2012 року шляхом подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2010 рік (№9007145567 від 28.12.2012 року), тобто із затримкою 28 календарних днів.
Грошове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2011 рік в сумі 241755грн.33коп. відповідно до поданої підприємством до ДПІ у м. Сумах уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2011 рік (№9017081237 від 30.11.2012 року) по строку сплати 30.11.2012 року було погашено: частину грошового зобов'язання в сумі 100883грн.02коп. - 28.12.2012 року шляхом подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2010 рік (№9007145567 від 28.12.2012 року), тобто із затримкою 28 календарних днів; частину в сумі 61000грн.00коп. сплачено 20.01.2013 року (затримка становить 51 календарний день), частину в сумі 60000грн.00коп. сплачено 29.03.2013 року (затримка 119 календарних днів), що підтверджується платіжними дорученнями №781 та №815 (а.с.122-123); частину в сумі 19872грн.31коп. погашено шляхом подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (№9087659280 від 24.05.2013 року) 24 травня 2013 року (затримка 175 календарних днів).
Грошове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за листопад 2012 року в сумі 40332грн.56коп. відповідно до поданої до ДПІ у м. Сумах звітної податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (вхідний ДПІ у м. Сумах №9006963797 від 20.02.2012 року) та в сумі 20146грн.27коп. відповідно до уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (№9062616786 від 12.10.2012 року) по строку сплати 30.12.2012 року погашено 24.05.2013 року шляхом подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (№9087659280 від 24.05.2013 року), тобто із затримкою 145 календарних днів.
Грошове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за грудень 2012 року в сумі 40332грн.56коп. відповідно до поданої до ДПІ у м. Сумах звітної податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (вхідний ДПІ у м. Сумах №9006963797 від 20.02.2012 року) та в сумі 20146грн.27коп. відповідно до уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (№9062616786 від 12.10.2012 року) по строку сплати 30.01.2013 року погашено 24.05.2013 року шляхом подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (№9087659280 від 24.05.2013 року). Затримка становить 114 календарних днів.
Грошове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за січень 2013 року в сумі 60498грн.83коп. відповідно до поданої підприємством до ДПІ у м. Сумах податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2013 рік (№9007920647 від 19.02.2013 року) по строку сплати 02.03.2013 року погашено 24.05.2013 року шляхом подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (№9087659280 від 24.05.2013 року), тобто із затримкою 83 календарних днів.
Грошове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за лютий 2013 року в сумі 60498грн.83коп. відповідно до поданої підприємством до ДПІ у м. Сумах податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2013 рік (№9007920647 від 19.02.2013 року) по строку сплати 30.03.2013 року погашено 24.05.2013 року шляхом подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (№9087659280 від 24.05.2013 року), тобто із затримкою 55 календарних днів.
Грошове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за березень 2013 року в сумі 60498грн.83коп. відповідно до поданої підприємством до ДПІ у м. Сумах податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2013 рік (№9007920647 від 19.02.2013 року) по строку сплати 30.04.2013 року погашено 24.05.2013 року шляхом подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2012 рік (№9087659280 від 24.05.2013 року), тобто із затримкою 24 календарних днів.
Колегія судів вказує, що плата за землю , яка не була сплачена станом на 30.06.2012 року; 30.07.2012 року; 30.08.2012 року; 30.09.2012 року; 12.10.2012 року; 30.10.2012 року; 30.11.2012 року; 30.12.2012 року; 30.01.2013 року; 02.03.2013 року; 30.03.2013 року; 30.04.2013 року є не сплаченою своєчасно та набуває статусу податкового боргу.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем податкові зобов'язання, які були визначенні самостійно, фактично сплачені платіжними дорученнями та погашені шляхом подання уточнюючих податкових декларацій після: 30.06.2012 року; 30.07.2012 року; 30.08.2012 року; 30.09.2012 року; 12.10.2012 року; 30.10.2012 року; 30.11.2012 року; 30.12.2012 року; 30.01.2013 року; 02.03.2013 року; 30.03.2013 року та 30.04.2013 року, тобто податкові зобов'язання у повному розмірі не були сплачені своєчасно, набувши статусу податкового боргу, а тому податковим органом правомірно та обґрунтовано було прийнято оскаржуванні податкові повідомлення-рішення.
Разом з цим, суд апеляційної інстанції не приймає доводи апелянта про те, що контролюючий орган проігнорував те, що ТОВ «Сервіс-маркет» відкликав «недоречну» податкову звітність і застосував штрафні санкції на помилково задекларовані суб'єктом господарювання узгодженні грошові зобов'язання з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності ) за період з червня 2012 року по липень 2013 року, які в подальшому були самостійно зменшенні згідно уточнюючих податкових декларацій (№ 9087659280 від 24.05.201 Зр, № 9041673670 від 12.07.2013р., № 9017276137 від 30.12.2013 р.), в зв'язку з необґрунтованістю.
Так, уточнюючі розрахунки були подані 24.05.2013 року, 12.07.2013 року та 31.12.2013 року (а.с.83-97), тобто після закінчення граничного терміну подання розрахунку та сплати податкових зобов'язань, а отже до дат їх сплати і подання уточнюючих розрахунків, вищезгадані податкові зобов'язання перебували у статусі податкового боргу, тобто податкових зобов'язань не сплачених своєчасно, а відтак, враховуючи визначення терміну «податковий обов'язок», який, як зазначено вище, є безумовним, значень: «виникнення податкового обов'язку», «виконання податкового обов'язку», «погашення податкового боргу», а також за відсутності станом на відповідний день податкового (звітного) місяця визначених п. 37.3 ст.37 ПК України підстав вважати припиненим податковий обов'язок позивача, є правильним висновок відповідача щодо нарахування за наведеними обставинами штрафів у розмірі 10% та 20% відповідно до розрахунків штрафних санкцій, застосування яких відповідає приписам п. 126.1 ст.126 ПК України.
Податковий кодекс України не містить норм щодо звільнення від відповідальності за наведених вище обставин, тобто норм щодо звільнення від відповідальності за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань (податкового боргу) у разі подання уточнюючого розрахунку після закінчення граничного строку подання розрахунків та спливу граничного строку сплати узгоджених податкових зобов'язань. В даному випадку подання уточнюючих розрахунків, призводить до зменшення абсолютного значення податкового боргу, що виник раніше, та в залежності від дати подання уточнюючих розрахунків (зменшення абсолютного значення податкового боргу) впливає лише на застосування ставки/розміру штрафу (10% або 20%).
Доводи апеляційної скарги, з наведених підстав, висновків суду першої інстанції не спростовують.
Таким чином, колегія суддів переглянувши, у межах апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції, вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, ретельно дослідив наявні докази, дав їм належну оцінку та прийняв законне та обґрунтоване рішення у відповідності з вимогами матеріального та процесуального права.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 160, 167, 195, 196, 197, п.1 ч.1 ст. 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс-маркет" залишити без задоволення.
Постанову Сумського окружного адміністративного суду від 23.10.2014р. по справі № 818/1490/14 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
Головуючий суддя Чалий І.С.Судді Зеленський В.В. П'янова Я.В.