ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення заяви про забезпечення позову без руху
17 березня 2015 рокум. Ужгород№ 807/443/15
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши клопотання про забезпечення позову за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держземагенства у Закарпатській області про визнання протиправними та скасування наказів, -
В С Т А Н О В И В:
16 березня 2015 року, ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Держземагенства у Закарпатській області про визнання протиправними та скасування наказів.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач у своєму адміністративному позові одночасно заявляє клопотання про забезпечення позову та просить суд з метою недопущення заподіяння шкоди її правам та інтересам до ухвалення та набуття законної сили рішення суду по даній справі зупинити виконання наказів Головного управління Держземагенства у Закарпатській області від 29.09.2014 року №№ 1484-СГ, 1485-СГ, 1486-СГ «Про затвердження проекту землеустрою та передачу в оренду земельної ділянки» в частині укладення договорів оренди земельних ділянок з гр. ОСОБА_2.
Однак, в матеріалах справи відсутній документ (доказ) про сплату позивачем судового збору за подання до суду заяви про забезпечення адміністративного позову.
Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" - судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Як зазначено у ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову - судовий збір становить 0,1 розміру мінімальної заробітної плати в сумі - 121,80 грн.
Враховуючи вимоги п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", позивач не звільнений від сплати судового збору за подання заяви про забезпечення доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
В порядку ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України, з метою забезпечення адміністративного позову, недопущення заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача суд може постановити ухвалу про забезпечення позову.
Враховуючи аналогічні ситуації, передбачені статтями 106, 108 КАС України, у випадку відсутності доказів сплати судового збору за подання до суду заяв про забезпечення позову та з врахувань вимог ч. 7 ст. 9 КАС України суд приходить до висновку, що прохання позивача про забезпечення даного позову слід залишити без руху для надання позивачу часу для усунення ним вказаних в ухвалі недоліків.
Крім того, своєю заявою (клопотанням) про забезпечення позову шляхом зупинення виконання наказів Головного управління Держземагенства в Закарпатській області в частині укладення договорів оренди земельних ділянок з гр. ОСОБА_2, позивач не зазначає обставин, які б свідчили про заподіяння шкоди його правам та інтересам до ухвалення рішення в адміністративній справі.
Статтею 118 КАС України, клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Таким чином, Позивачу слід подати до суду докази про сплату судового збору за подання клопотання про забезпечення позову в розмірі 121,80 грн. та обґрунтування, терміновість заяви про забезпечення позову.
Судовий збір позивач має сплати на наступні реквізити: банк одержувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; МФО - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, (м. Ужгород) 22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; призначення платежу - судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача) Закарпатський окружний адміністративний суд код ЄДРПОУ 35231455.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 9 ч. 7, 106, 108, 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
1.Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держземагенства у Закарпатській області про визнання протиправними та скасування наказів - залишити без руху.
2.Надати ОСОБА_1 строк до 27 березня 2015 року для усунення вищезазначених недоліків.
Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.В. Скраль