Справа№751/9888/14
Провадження №6-а/751/29/15
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2015 року м. Чернігів
Новозаводський районний суд м.Чернігова
в складі: головуючого-судді Косач І.А.
при секретарі Летяга М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Чернігові подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Чернігівській області Постилякової Марини Борисівни про зміну способу та порядку виконання постанови суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення в Новозаводському районі м. Чернігова про визнання незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, -
В с т а н о в и в:
ВПВР УДВС ГУЮ у Чернігівській області звернувся до суду з заявою про зміну способу і порядку виконання постанови по адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до УПСЗН в Новозаводському районі м. Чернігова про визнання незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, мотивуючи свої вимоги наступним.
На виконанні у відділі примусового виконання рішень управління ДВС Головного управління юстиції у Чернігівській області знаходиться виконавчий лист по справі № 2-а/751/265/14 від 10.12.2014р. про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради здійснити перерахунок та призначити щорічну допомогу на оздоровлення за 2014 рік в розмірі передбаченим ст. 48 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-ХІІ від 28.02.1991 року та статті 8 ЗУ «Про державний бюджет України на 2014 рік» № 719-VІІ від 16 січня 2014 року, тобто в розмірі 5 мінімальних загробних плат, в саме - в розмірі 6090 грн.
17.12.2014р. за даним виконавчим листом відкрито виконавче провадження.
Згідно листа Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради № 35/14 від 05.01.15. зазначено, що ними частково виконано рішення суду в частині здійснення перерахунку допомоги, розмір якої складає 5850,00 грн., однак сама виплата не здійснена у зв'язку з відсутністю бюджетних коштів, оскільки Державним бюджетом видатки на забезпечення виконання судових рішень за програмами соціального захисту громадян не передбачено.
Державний виконавець посилається на ст. 2 ЗУ «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», згідно якої держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є державний орган, та зазначає, що згідно ч. 1 ст. 36 Закону Україну «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, з заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.
У вказаній категорії справ зміна способу і порядку виконання рішення можлива шляхом зміни зобов'язання здійснити виплати на стягнення цих виплат, у разі виконання боржником зобов'язальної частини рішення про нарахування соціальних виплат.
Відповідно до Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" від 05.06.2012р. списання коштів з рахунків державного органу можливо органами Державної казначейської служби, а в разі відсутності відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
Просили змінити спосіб і порядок виконання постанови по справі № 2-а//751/265/14, на підставі якої було видано виконавчий лист Новозаводського районного суду м. Чернігова від 10.12.2014 шляхом стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради (код ЄДРПОУ - 03196208) на користь ОСОБА_3, нараховану, але не виплачену суму грошової допомоги в розмірі 5850,00 грн.
В судове засідання учасники судового розгляду не з'явились про день та час слухання заяви повідомлені у встановленому законом порядку. В тексті подання старший державний виконавець ВПВР УДВС ГУЮ в Чернігівській області Постилякова М.Б. просить розгляд справи проводити за їх відсутності, подання задовольнити (а.с.33 на звороті), інших заяв чи клопотань до суду не надходило.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановою Новозаводського районного суду міста Чернігова від 02 жовтня 2011 року адміністративний позов ОСОБА_3 задоволено: визнано неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у місті Чернігові ради при призначенні ОСОБА_3 щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі 120 грн.; зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради здійснити перерахунок та призначити щорічну допомогу на оздоровлення за 2014 рік в розмірі передбаченим статтею 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" № 796-ХІІ від 28.02.1991 року та статті 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2014 рік" № 719-VІІ від 16 січня 2014 року, тобто в розмірі 5 мінімальних заробітних плат, а саме - в розмірі 6090 грн.; судові витрати віднесено за рахунок держави (а.с.15-16).
Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу.
Із представлених державним виконавцем документів вбачається, що 17.14.2014р. державним виконавцем відкрито виконавче провадження по виконавчому листу № 2-а/751/265/14, який виданий Новозаводським районним судом міста Чернігова 10.12.2014р. (а.с.36).
Відповідно до вимог ст. 263 КАС України, відстрочення і розстрочення виконання, зміна чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо, тощо).
Під зміною способу і порядку виконання рішення розуміється прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленими. Тобто зі змісту вказаної норми випливає, що суд за наявності обґрунтованих підстав та належних доказів, може змінити спосіб та порядок виконання рішення суду, або ж відмовити по даному питанню, не змінюючи при цьому його змісту.
Підставою для застосування правил вказаної статті Кодексу є обставини, що перешкоджають належними чином виконати судове рішення в адміністративній справі ускладнюють його виконання або роблять неможливим.
За приписами п. 2 ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про зобов'язання відповідача вчинити певні дії (п. 2 ч. 2 ст. 162 КАС України).
Аналіз резолютивної частини постанови Новозаводського районного суду м. Чернігова від 02 жовтня 2014 року та синтез наведених процесуальних норм дають підстави зробити висновок про те, що зобов'язання, покладені на відповідача, є позовними вимогами як обраним судом видом захисту порушених прав позивача, які суд задовольнив.
За таких обставин старший державний виконавець ВПВР УДВС ГУЮ в Чернігівській області Постилякова М.Б. просить змінити не спосіб виконання постанови суду, а судове рішення по суті позовних вимог і вирішити додаткову позовну вимогу про стягнення коштів, яка не була предметом розгляду та дослідження суду під час прийняття цієї постанови.
Враховуючи наведене, правові підстави для задоволення подання про зміну способу і порядку виконання судового рішення відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 186, 263 КАС України, суд, -
У х в а л и в :
В задоволенні подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Чернігівській області Постилякової Марини Борисівни про зміну способу та порядку виконання постанови суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення в Новозаводському районі м. Чернігова про визнання незаконними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Новозаводський районний суд м. Чернігова шляхом подачі апеляційної скарги на протязі п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя І.А. Косач