Постанова № 43149056, 17.03.2015, Компаніївський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
17.03.2015
Номер справи
391/139/15-п
Номер документу
43149056
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Компаніївський районний суд Кіровоградської області

Справа № 391/139/15-п

Провадження № 3/391/119/15

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17.03.2015 р. селище Компаніївка

Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області Ревякіна О.В., за участю прокурора Солопова В.Ю. розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від прокуратури Компаніївського району в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, заміжня, має на утриманні 2 дітей, зареєстрованої та мешкаючої за адресою: Кіровоградська область, Компаніївського району с.Коротяк вул. Яновського,11, безробітної, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, за вчинення правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до протоколу Коротяцької сільської ради Компаніївського району №1 від 22.10.2010 року ОСОБА_1 обрано депутатом Коротяцької сільської ради Компаніївського району шостого скликання по виборчому округу № 13.

ОСОБА_1 є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, а саме депутатом місцевої ради, що передбачено пунктом «б» ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

22.09.2014 року від громадянина ОСОБА_2, який відповідно до довідки про склад сімї виконкому Коротяцької сільської ради №62 від 13.02.2015, є чоловіком ОСОБА_1, до'Коротяцької сільської ради надійшла заява, яку за вхідним №10 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в с. Коротяк площею 0,21 га із земель сільськогосподарського призначення (рілля).

року сесією Коротяцької сільської ради, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 118, 121 Земельного Кодексу України за результатами розгляду вказаної заяви прийнято рішення №174 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність із земель сільськогосподарського призначення Коротяцької сільської ради». За вказаним рішенням ОСОБА_2, та ряду інших громадян, вказаних в додатку до рішення, надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність із земель сільськогосподарського призначення Коротяцької сільської ради.

Під час сесійного розгляду питання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність із земель сільськогосподарського призначення Коротяцької сільської ради у ОСОБА_3 виник конфлікт інтересів, а саме суперечність між інтересами близьких осіб (чоловіка ОСОБА_2А.) та її депутатськими повноваженнями.

Разом з тим встановлено, що відповідно до реєстраційних записів у журналі вхідної документації Коротяцької сільської ради, починаючи з 22.09.2014 і до 03.10.2014, тобто до початку роботи двадцять девятої сесії Коротяцької сільської ради шостого скликання, письмова заява ОСОБА_1 про наявність конфлікту інтересів при наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою її чоловіку ОСОБА_2 не надходила та, відповідно, не реєструвалась.

Однак, незважаючи на наявність конфлікту інтересів ОСОБА_1 про це письмово голову Коротяцької сільської ради ОСОБА_4 ради не повідомила та особисто приймала участь в голосуванні за вказане рішення.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»:

- конфлікт інтересів - суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями,

наявність якої може вплинути на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень;

корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 4 цього Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність.

корупція - використання особою, зазначеною в частині першій статті 4 цього Закону, наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній в частині першій статті 4 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей;

Відповідно до пунктів 1 та 2 частини 1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах «а», «б», «в» пункту 2 ч. 1 ст. 4 цього Закону, зобовязані: уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про конфлікт інтересів.

У своєму поясненні голова сільської ради ОСОБА_4 вказує, що ОСОБА_1 дійсно являється депутатом Коротяцької сільської ради. 22.09.2014 до сільської ради надійшла заява від ОСОБА_2 щодо видачі дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення сільського господарства в с. Коротяк площею 0,21 га із земель сільськогосподарського призначення. 03.10.2014 р. на 29 сесії Коротяцької сільської ради шостого скликання було надано згоду на розробку проекту землеустрою, на вказаній сесії була присутня ОСОБА_1, заяви від ОСОБА_1 про наявність конфлікту інтересів до Коротяцької сільської ради не надходили.

У своєму поясненні секретар Коротяцької сільської ради ОСОБА_5 підтвердила вказані факти, про які повідомив сільський голова під час надання ним пояснень.

У своїх поясненнях гр. ОСОБА_1 зазначила, що дійсно є депутатом Коротяцької сільської ради. Восени 2014 року її чоловік ОСОБА_2 звернувся до сільської ради з заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність. Зазначене питання розглянуто на сесії сільської ради та ухвалено рішення №174 від 03.10.2014 та її чоловіку ОСОБА_2 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність. ОСОБА_1 приймала участь в голосуванні за вказане рішення, про конфлікт інтересів сільського голову із письмовою заявою не повідомляла.

Таким чином, всупереч вимог п.п. 1, 2 ч.І ст.14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» депутат Коротяцької сільської ради ОСОБА_1 не вжила заходів щодо недопущення будь - якої можливості виникнення конфлікту інтересів, а також письмово не повідомила про наявність конфлікту інтересів сесію сільської ради чи безпосередньо керівника - голову Коротяцької сільської ради ОСОБА_4, отже вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 порушення нею вказаного обов'язку встановленого Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» визнала повністю, щиро розкаялася.

Прокурор у своєму висновку зазначив, що діяння, вчинене ОСОБА_1, містить склад правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП та зазначив, що визнання правопорушницею вини і каяття є помякшуючими обставинами, які не звільняють особу від відповідальності. Враховуючи особу правопорушниці просив накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, висновок прокурора, який вважає, що ОСОБА_1 вчинила саме корупційне правопорушення, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-7 КУпАП, яке є корупційним.

На підставі наведеного ОСОБА_1 слід визнати винною у порушенні встановлених ч.1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та відповідно у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-7 КУпАП. Дата скоєння адміністративного правопорушення 03.10.2014 року. Дата виявлення адміністративного правопорушення 13.02.2015 року.

Суд враховує як помякшуючі обставини щире каяття ОСОБА_1, позитивну характеристику за місцем проживання, наявність на утриманні двох малолітніх дітей.

Обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, яка позитивно характеризується, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, суд вважає, що на неї слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі.

На підставі ст. 172-7 КУпАП та керуючись ст.ст. 221, 284 КУпАП, ст.ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», суд

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-7 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 36,54 грн. судового збору (отримувач коштів УК у Компаніївському районі, код ЄДРПОУ 37323888, банк отримувача ГУДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016, рахунок отримувача 31219206700225, код класифікації 22030001).

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через Компаніївський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Компаніївського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_6