УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
17.03.15р. Справа № Б26/15/29/22/04Суддя господарського суду Дніпропетровської області Камша Н.М.
при секретарі судового засідання Штефан В.П.
за участю представників сторін:
від кредитора: не з'явився
від боржника: Сінєльніков В.В. - ліквідатор
в засіданні приймали участь: Астаніна І.Л. - представник Головного управління юстиції у Дніпропетровській області, довіреність № 10-58/196 від 13.01.15р.
розглянувши справу
за заявою Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області
до боржника Державного підприємства "Магніт", м. Дніпродзержинськ, пр. Аношкіна, 179-В (код ЄДРПОУ 31523493)
про визнання грошових вимог
ВСТАНОВИВ:
Провадження у справі про банкрутство державного підприємства "Магніт", м. Дніпродзержинськ порушено 16.02.04 р.
Оголошення про порушення провадження у справі опубліковано в газеті "Голос України" від 27.03.04 р. № 58.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 06.07.04р. затверджено реєстр вимог кредиторів у справі.
Ухвалою від 14.10.04р. у справі відкрито процедуру санації.
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 12.06.14р. Державне підприємство "Магніт", м. Дніпродзержинськ (ЄДРПОУ 31523493) визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором у справі призначено арбітражного керуючого Сінєльнікова Валерія Васильовича, свідоцтво № 296 від 25.02.13р.
Офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури розміщено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 16 0614р. номер публікації 4953.
17.02.15р. Дніпродзержинська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області подала до господарського суду Дніпропетровської області заяву про збільшення грошових вимог до банкрута на суму 12 531, 64 грн.
Ухвалою господарського суду від 19.02.15р. прийнято заяву Дніпродзержинської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до розгляду, судове засідання призначено на 17.03.15р.
Згідно з п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство), що набрав чинності з 19.01.2013р. положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру.
Таким чином, при провадженні по даній справі в подальшому мають застосовуватись положення Закону про банкрутство, що набрав чинності з 19.01.2013р.
Статтею 1 Закону про банкрутство визначено поняття кредитора - це юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів). Конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство. До конкурсних кредиторів відносяться також кредитори, вимоги яких до боржника виникли внаслідок правонаступництва за умови виникнення таких вимог до порушення провадження у справі про банкрутство. Поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, у процедурах банкрутства боржника.
Із дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури згідно з частиною 1 статті 38 Закону закінчується технологічний цикл із виготовлення продукції, і підприємницька діяльність банкрута завершується. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав. Припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута. Вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури. Крім того, у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у т.ч. зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
Отже, зазначеними нормами Закону, законодавець чітко визначив, що поточні вимоги кредитора - це неоплачені боржником вимоги, які виникли в процедурах банкрутства, за період після порушення господарським судом провадження у справі про банкрутство і до винесення постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, а з дати визнання боржника банкрутом, нові податкові зобов'язання у банкрута не виникають.
Із заяви Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про збільшення грошових вимог, зареєстрованої господарським судом 17.02.15р., вбачається, що заборгованість з податкового боргу у зв'язку з нарахуванням земельного податку згідно декларації № 9008059771 від 19.02.14р. та податку на додану вартість згідно декларації № 9078543901 від 20.01.15р. виникли за період з 07.01.15р. по 03.02.15р., після визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора постановою господарського суду Дніпропетровської області від 12.06.14р.
Таким чином, вимоги Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області не мають характеру поточних у розумінні статті 1 Закону, заявлені після введення ліквідаційної процедури, під час якої не виникає будь-яких нових зобов'язань, що можуть бути заявлені в порядку частини 1 статті 38 Закону про банкрутство.
Керуючись ст. 86 ГПК України, ст.ст. 37-41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Грошові вимоги Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до державного підприємства "Магніт", м. Дніпродзержинськ на суму 12 531, 64 грн. - відхилити.
Суддя Н.М. Камша