Ухвала суду № 43116863, 10.03.2015, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.03.2015
Номер справи
804/12056/14
Номер документу
43116863
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

10 березня 2015 року

справа № 804/12056/14

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Щербака А.А.

суддів: Баранник Н.П. Малиш Н.І.

за участю секретаря судового засідання: Спірічев Я.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Буд» на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2014р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Буд» до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві та Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Скай Буд» звернулось з позовом до ДПІ у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві та ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, які полягають у проведенні зустрічних звірок ТОВ «Скай Буд» за результатами яких складено акт №1648/26-55-22-07/38812986 від 12.06.2014р. «Про неможливість проведення зустрічної звірки з суб’єктами господарювання ТОВ «Скай Буд» за період лютий-квітень 2014р.»;

Про визнання протиправними дій ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, які полягають у проведенні зустрічних звірок ТОВ «Скай Буд» за результатами яких складено акт №2482/26-55-22-08/38812986 від 15.08.2014р. «Про неможливість проведення зустрічної звірки з суб’єктами господарювання ТОВ “Скай Буд” за період з 04.09.2013р. по 15.08.2014р.»;

Про визнання протиправними дій ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві щодо коригування показників податкової звітності ТОВ «Скай Буд» в усіх електронних баз даних, в тому числі дії з виключення з усіх електронних баз даних ДПІ ГУ Міндоходів, в тому числі в базах «Деталізована інформація по платнику податку на додану вартість щодо результатів автоматизованого співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України», в інформаційній базі даних «Податковий блок» та «Системі автоматизованого співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту з податку на додану вартість в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» сум податкового кредиту та податкових зобов’язань з податку на додану вартість, які визначені ТОВ «Скай Буд», здійснені на підставі актів №1648/26-55-22-07/38812986 від 12.06.2014р. «Про неможливість проведення зустрічної звірки з суб’єктами господарювання ТОВ «Скай Буд» за період лютий-квітень 2014р.» та №2482/26-55-22-08/38812986 від 15.08.2014р. «Про неможливість проведення зустрічної звірки з суб’єктами господарювання ТОВ «Скай Буд» за період з 04.09.2013р. по 15.08.2014р.»;

Про зобов’язання ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області відновити показники податкової звітності ТОВ «Скай Буд» в усіх податкових базах даних, у тому числі зобов’язати відобразити в усіх електронних базах даних та в інформаційній базі даних «Деталізована інформація по платнику податку на додану вартість щодо результатів автоматизованого співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» в інформаційній базі даних «Податковий блок» та «Системі автоматизованого співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту з податку на додану вартість в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» суми податкового кредиту та податкових зобов’язань з податку на додану вартість, які ТОВ «Скай Буд» зазначило у податкових деклараціях з податку на додану вартість за періоди: лютий – квітень 2014р. та з 04.09.2013р. по 15.08.2014р.;

Про зобов’язання ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві та ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області вилучити з усіх податкових електронних баз даних ГУ Міндоходів у м. Києві інформацію, внесену на підставі актів №1648/26-55-22-07/38812986 від 12.06.2014р. та №2482/26-55-22-08/38812986 від 15.08.2014р.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2014р. в задоволенні позову відмовлено.

Позивачем подана апеляційна скарга, просить оскаржену постанову скасувати, позов задовольнити в повному обсязі.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права.

Учасники процесу не з'явились, будучи повідомленими про дату, час, місце розгляду апеляційної скарги.

Колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Відмовляючи у задоволенні позову, судом першої інстанції було зазначено, що дії з проведення зустрічної звірки та з оформлення результатів зустрічної звірки актом про неможливість проведення зустрічної звірки є, по суті, виконанням службовими особами своїх обов’язків, а самі по собі висновки вказаних актів не створюють відносин владного підпорядкування, що є необхідною ознакою публічно-правових відносин. Проведення зустрічних звірок є лише процедурним заходом зі збору податковим органом інформації щодо дотримання платником податкового законодавства у рамках податкового контролю.

Також зазначено, що відображення співробітниками контролюючих органів в інформаційних базах даних результатів податкового контролю щодо платників податків не є зміною показників податкової звітності з податку на додану вартість платника податків, а є лише відображенням відомостей ( податкової інформації) щодо фактів, які об’єктивно мали місце – проведення перевірки, її результати, при цьому, дані податкової звітності платника податків залишаються в обсягах, самостійно визначених платником податків.

Колегія суддів за зазначеним погоджується з огляду на наступне.

Судом першої інстанції було встановлено, що ТОВ «Скай Буд» зареєстровано 08.07.2013 як юридична особа за місцезнаходженням: 49000, Дніпропетровська область, м. Дніпропетровськ, вул. Боброва, буд. 12, з 09.07.2013 підприємство перебувало на обліку в ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, а з 21.07.2014 перебуває на обліку в ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, є платником податку на додану вартість, що підтверджується копією виписки з ЄДРПОУ від 24.07.2014, копією статуту позивача, а також даними наведеними в актах від 12.06.2014 та від 15.08.2014.

12.06.2014 ДПІ у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві було складено акт № 1648/26-55-22-07/38812986 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Скай Буд» щодо підтвердження господарських відносин платниками податків за період з 01.02.2014 по 30.04.2014».

Також, 15.08.2014 ДПІ у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві було складено акт №2482/26-55-22-08/38812986 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Скай Буд» щодо фінансово-господарських відносин з платниками податків за період з 04.09.2013 по 15.08.2014».

Спір виник щодо проведення зустрічних звірок за результатами яких складені вищезазначені акти від 12.06.2014р. та від 15.08.2014р., а також дій ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві щодо коригування показників податкової звітності позивача у електронних базах даних державної податкової служби на підставі вказаних актів.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, щодо компетенції контролюючих органів, повноважень і обов'язків їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальності за порушення податкового законодавства, урегульовані Податковим кодексом України.

У пункті 61.1 статті 61 цього Кодексу визначено, що податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Способом здійснення такого контролю є, зокрема, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів (підпункт 62.1.2 пункту 62.2 статті 62 Податкового кодексу України).

Відповідно до статті 71 Податкового кодексу України інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - це комплекс заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.

Згідно з приписами підпункту 72.1.1 пункту 72.1 статті 72 Податкового кодексу України для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла, зокрема: від платників податків та податкових агентів, що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, інших звітних документах; що міститься у наданих великими платниками податків в електронній формі копіях документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинних документах, які ведуться в електронній формі, регістрах бухгалтерського обліку, фінансовій звітності, інших документах, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів; про фінансово-господарські операції платників податків.

У пункті 74.1 статті 74 Податкового кодексу України зазначено, що податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами контролюючих органів.

Висновки, викладені в актах № 1648/26-55-22-07/38812986 від 12.06.2014 та №2482/26-55-22-08/38812986 від 15.08.2014, є відображенням дій податкових інспекторів, не породжують правових наслідків для платника податків і, відповідно, такий акт не порушує прав останнього.

Включення суб'єктом владних повноважень до бази даних інформації про таку перевірку не створює жодних перешкод для діяльності платника податку.

Таким чином, підстави для скасування постанови суду першої інстанції відсутні.

Керуючись ст. ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Буд» залишити без задоволення.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2014р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Буд» до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві та Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії залишити без змін.

Ухвала суду набирає законної сили у відповідності до ч.5 ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 212 КАС України до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий: А.А. Щербак

Суддя: Н.П. Баранник

Суддя: Н.І. Малиш