Постанова № 43100518, 02.03.2015, Житомирський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
02.03.2015
Номер справи
278/2665/14-а
Номер документу
43100518
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 278/2665/14-а

ПОСТАНОВА

іменем України

02 березня 2015 року, Житомирський районний суд Житомирської області в складі: головуючого судді - Зубчук І.В.

секретаря с/з - Поліщук І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі адміністративну справу за позовом дочірнього підприємства «Житомирський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» до Зарічанської сільської ради Житомирського району Житомирської області про визнання протиправним та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з даним позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Зарічанської сільської ради Житомирського району 33 сесії 6 скликання № 47 від 26 березня 2014 року «Про скасування рішення №18 23 сесії Зарічанської сільської ради Житомирського району від 12 лютого 2013 року «Про затвердження тарифів по будинкам №№5-А, 7, 9, 11, 11-А по вул.Лісова в с.Зарічани», яке суперечить нормам матеріального права.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримали з наведених у ньому підстав.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав та просив відмовити в його задоволенні, оскільки під час прийняття рішення Зарічанською сільською радою 12 лютого 2013 року не було досконало вивчено питання тарифів по водопостачанню. В подальшому на вимогу жителів с. Зарічани Житомирського району 26 березня 2014 року було скасовано рішення №18 23 сесії Зарічанської сільської ради Житомирського району від 12 лютого 2013 року «Про затвердження тарифів по будинкам №№5-А, 7, 9, 11, 11-А по вул.Лісова в с.Зарічани» .

Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, вивчивши матеріали справи, судом були встановлені наступні факти.

Рішенням Зарічанської сільської ради Житомирського району Житомирської області 6 скликання 23 сесії від 12 лютого 2013 року № 18 затверджено тарифи на 2013 рік на водопостачання, водовідведення та обслуговуванню будинків №№5-А, 7, 9, 11, 11-А по вул. Лісовій в с.Зарічани, Житомирського району, Житомирської області (а.с.4).

Наказом №75 від 04 березня 2013 року по ВАТ Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» дочірнє підприємство «Житомирський облавтодор», на підставі вищевказаного рішення сільської ради були встановлені тарифи на комунальні послуги для будинків № №5-А, 7, 9, 11, 11-А по вул. Лісовій в с.Зарічани Житомирського району Житомирської області.

26 березня 2014 року рішенням Зарічанської сільської ради Житомирського району Житомирської області 33 сесії 6 скликання скасовано рішення №18 23 сесії Зарічанської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 12 лютого 2013 року «Про затвердження тарифів по будинкам №№5-А, 7, 9, 11, 11-А по вул. Лісова в с. Зарічани, Житомирського району, Житомирської області» (а.с.8-9).

За положеннями частини другої статті 144 Конституції України рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду Цьому конституційному положенню відповідають Закон, у частині десятій статті 59 якого визначено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку .

Рішенням Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частини чотирнадцятої статті 46, частин першої, десятої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) №7-рп/2009 від 16 квітня 2009 року зазначено, що в Конституції України закріплено принцип, за яким права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність (стаття 3). Органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами (стаття 74 Закону). Таким чином, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є "гарантією стабільності суспільних відносин" між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення, що узгоджується з правовою позицією, викладеною в абзаці другому пункту 5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 13 травня 1997 року № 1-зп у справі щодо несумісності депутатського мандата.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності (ст. 71 КАС України), кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона. При розгляді справи щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень встановлена презумпція його винуватості. Презумпція винуватості покладає на суб'єкта владних повноважень обов'язок аргументовано, посилаючись на докази, довести правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності та спростувати твердження позивача про порушення його прав, свобод та інтересів.

Суд не приймає до уваги твердження представника відповідача ,що рішення від 26 березня 2014 року Зарічанської сільської ради Житомирського району Житомирської області 33 сесії 6 скликання ,яким скасовано рішення №18 23 сесії Зарічанської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 12 лютого 2013 року «Про затвердження тарифів по будинкам №№5-А, 7, 9, 11, 11-А по вул. Лісова в с. Зарічани, Житомирського району, Житомирської області» прийнято на вимогу жителів с.Зарічани Житомирського району Житомирської області, оскільки така підстава для скасування раніше прийнятого рішення сільської ради не передбачена ,як Конституцією України так і Законом України « Про місцеве самоврядування в Україні»

Таким чином органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є "гарантією стабільності суспільних відносин" між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення.

Керуючись ст.ст. 11, 17, 162, 163, 167 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов дочірнього підприємства «Житомирський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення 33-ї сесії шостого скликання Зарічанської сільської ради Житомирського району Житомирської області №48 від 26 березня 2014 року «Про скасування рішення №18 23 сесії Зарічанської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 12 лютого 2013 року «Про затвердження тарифів по будинкам №№5-А, 7, 9, 11, 11-А по вул.Лісова в с.Зарічани, Житомирського району, Житомирської області».

Стягнути з місцевого бюджету Зарічанської сільської ради Житомирського району Житомирської області на користь Дочірного підприємства "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" сплачений судовий збір в розмірі 73 гривні 08 копійок.

Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський районний суд Житомирської області. У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: І.В.Зубчук