Ухвала суду № 43098167, 10.03.2015, Вінницький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.03.2015
Номер справи
822/4073/14
Номер документу
43098167
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 822/4073/14

Головуючий у 1-й інстанції: Фелонюк Д. Л.

Суддя-доповідач: Курко О. П.

10 березня 2015 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Курка О. П.

суддів: Білоуса О.В. Совгири Д. І. ,

за участю:

секретаря судового засідання: Швець А.І.,

представника позивача: Прядун Л. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в особі Старокостянтинівського відділення на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2014 року у справі за адміністративним позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Старокостянтинівському районі до Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області в особі Старокостянтинівського відділення про скасування рішення,

В С Т А Н О В И В :

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Старокостянтинівському районі (далі- Позивач) звернулось в суд з позовом до Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області в особі Старокостянтинівського відділення (далі - Відповідач) про скасування рішення.

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2014 року позов задоволено.

Не погодившись із прийнятим рішенням, Відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати та ухвалити нову постанову про відмову в задоволені позову. В апеляційній скарзі апелянт посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування всіх обставин справи що призвело до неправильного її вирішення.

Представник Позивача в судовому засіданні заперечив проти доводів апеляційної скарги у зв'язку з чим просив залишити її без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.

До початку судового засідання до Вінницького апеляційного адміністративного суду за вхідним № 3757/15 від Відповідача надійшла заява з проханням розглянути апеляційну скаргу без участі уповноваженого представника.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника Позивача, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін, виходячи з наступного.

Колегією суддів встановлено, що Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Старокостянтинівському районі є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

06.08.2014 Відповідачем прийнято рішення №000134100, яким до Позивача застосовано штраф у розмірі 609,76 грн. (10%) та нарахована пеня у розмірі 48,78 грн. (0,1% від суми недоїмки) за період з 21.11.2013 до 28.11.2013, за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Позивач оскаржив його в адміністративному порядку до Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області (скарга №301/02 від 22.08.2014). За результатами розгляду скарги Головним управлінням Міністерства доходів і зборів у Хмельницькій області винесене рішення по результати розгляду скарги (№11778/10/22-01-10 від 09.09.2014), відповідно до якого відмовлено в задоволенні скарги Позивача і в скасуванні рішення від 06.08.2014 №000134100.

Підставою для прийняття оскаржуваного рішення є висновки Відповідача щодо порушення Позивачем строку сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме: кошти зараховані 28.11.13 року, а граничний термін сплати - 20.11.2013 року.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо вирішення спору по суті, виходячи з наступного.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VI (далі - Закон №2464-VI ) платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Частиною 10 ст.25 Закону №2464-VI встановлено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Згідно ч.11 ст.25 Закону №2464-VI орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції, зокрема, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

18.11.2013 Позивачем до Старокостянтинівського відділення Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області подано звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів з додатками за жовтень 2013 року (вх.№1302154941 від 18.11.2013) (далі - звіт). В графі 8 звіту "загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті, всього (р.3 + р.5 + р.6 - р.7)" Позивачем самостійно задекларовано єдиний внесок в розмірі 11425,28 грн.

Відповідно до ч.5 ст.9 Закону №2464-VI, сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Частиною 7 ст.9 Закону №2464-VI встановлено, що єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.

Згідно ч.8 ст.9 Закону №2464-VI платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Судом першої інстанції встановлено, що Позивач для сплати відрахувань по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування подав до Старокостянтинівського управління державної казначейської служби України Хмельницької області платіжні доручення: - від 30.10.2013 №294 на суму 14,31 грн., отримане казначейством 31.10.2013; - від 15.11.2013 №297 на суму 406,80 грн., отримане 15.11.2013; - від 15.11.2013 №296 на суму 4228,23 грн., отримане - 15.11.2013; від 15.11.2013 №302 на суму 110,99 грн., отримане - 15.11.2013; від 27.11.2013 №315 на суму 430,05 грн., отримане - 27.11.2013; від 27.11.2013 №320 на суму 256,07 грн., отримане - 27.11.2013; від 27.11.2013 №321 на суму 15,43 грн., отримане - 27.11.2013; від 27.11.2013 №314 на суму 4326,31 грн., отримане - 27.11.2013, що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями платіжних доручень, реєстром платіжних доручень, листом Старокостянтинівського управління державної казначейської служби України Хмельницької області від 20.08.2014 №04-51/2006.

Старокостянтинівське управління державної казначейської служби України Хмельницької області на запит Позивача щодо повідомлення причин затримки з проведення платежів листом від 20.08.2014 №04-51/2006 повідомило, що для проведення операцій Старокостянтинівське управління Державної казначейської служби України Хмельницької області на підставі поданих платіжних доручень формує заявку про потребу в коштах та касовий план, який направляє на адресу Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області. Оплата платіжних доручень здійснюється органами Державної казначейської служби на підставі доведеного фінансового ресурсу Головним управлінням. Так як фінансовий ресурс для Старокостянтинівського управління з 01.11.2013 для проплати заробітної плати, відповідно до складеної Заявки на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки, не був доведений, тому і платіжні доручення залишились не оплаченими. 28.11.2013 при доведенні фінансового ресурсу в сумі 47112,00 грн. для оплати заробітної плати, комунальних, інших соцвиплат - всі кошти були направлені на проведення платіжних доручень.

Відповідно до п.1 ч.10 ст.9 Закону №2464-VI днем сплати єдиного внеску вважається у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.

Згідно п.109.1 ст.109 ПК України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до п.109.2 ст.109 ПК України, вчинення платниками податків, їх посадовими особами та посадовими особами контролюючих органів порушень законів з питань оподаткування та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України.

Отже, враховуючи вищезазначене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що несвоєчасна сплата єдиного внеску в розмірі 6067,61 грн. виникла не з вини Позивача, а тому у його діях відсутні ознаки вчинення податкового правопорушення.

Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, та повністю спростовуються встановленими у справі обставинами.

Відповідно до статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі вищевикладеного колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а відтак постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 20 травня 2011 року слід залишити без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

апеляційну скаргу Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в особі Старокостянтинівського відділення залишити без задоволення, а постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2014 року - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.

Ухвала суду складена в повному обсязі 16 березня 2015 року.

Головуючий Курко О. П.

Судді Білоус О.В.

Совгира Д. І.