ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2015 року м. Житомир справа № 806/700/15
категорія 8.3.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Семенюка М.М.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Кварц-Ресурс" до Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області про збов'язання відновити інформацію про податкові зобов'язання з ПДВ за період-жовтень 2014 р.-листопад 2014 р.,-
встановив:
Приватне підприємство "Кварц-Ресурс" звернулося до суду з позовом, в якому просило зобов'язати Коростенську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Житомирській області відновити інформацію про податкові зобов'язання з податку на додану вартість ПП "Кварц-Ресурс" за період жовтень-листопад 2014 року, яку відобразити із зменшенням податкового зобов'язання на суму 151985 (76608+75377) грн., відповідно до поданої податкової звітності ПП "Кварц-Ресурс" за період жовтень-листопад 2014 року у базах даних відповідача : АС "Аудит", АС "Реєстр схем і елементів ухилення" та інших.
В обґрунтування позовних вимог зазначило, що контролюючий орган не мав правових підстав для внесення у бази даних АС "Аудит", АС "Реєстр схем і елементів ухилення" та до інших баз інформації на підставі акта перевірки від 31.01.2015 року № 93/15-4/36022783 щодо податкового зобов'язання з податку на додану вартість ПП "Кварц-Ресурс" за період жовтень-листопад 2014 року.
Представник позивача, відповідно до заяви, просить справу розглядати в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує повністю.
Представник відповідача, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, в судове засідання не прибув, до суду подав письмові заперечення, в яких просив відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Враховуючи, що прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча були повідомлені про дату, час та місце судового розгляду належним чином, потреба заслуховувати свідків чи експертів відсутня, справа розглядається у відповідності до ч.6 ст.128 КАС України в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Проаналізувавши досліджені докази у сукупності, суд приходить до висновку, що позов задоволенню е підлягає з наступних підстав.
У період з 20.01.2015 року по 26.01.2015 року працівниками Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області проведено документальну позапланову виїзну перевірку правомірності нарахування ПП "Кварц-Ресурс" від'ємного значення по ПДВ в податкових деклараціях за жовтень-листопад 2014 року та задекларованої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку в податковій декларації за листопад 2014 року, результати якої оформленні актом від 31.01.2015 року № 93/15-4/36022783 (а.с. 8-21).
Актом перевірки зафіксовано порушення:
- пп. 185.1 ст. 185, п. 186.4 ст. 186, п. 188.1 ст. 188, п. 198.6 ст. 198, п. 201.1 ст. 201 ПК України ПП "Кварц-Ресурс" завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, відображеного у рядку 19 Декларації :
за жовтень 2014 року на 127857,00 грн.;
за листопад 2014 року на 78524,00 грн.
Інформація, отримана відповідачем внаслідок проведення перевірки позивача була внесена до електронної бази даних контролюючим органом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, щодо компетенції контролюючих органів, повноважень і обов'язків їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальності за порушення податкового законодавства, урегульовані ПК.
У пункті 61.1 статті 61 цього Кодексу визначено, що податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Способом здійснення такого контролю є, зокрема, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів (підпункт 62.1.2 пункту 62.2 статті 62 ПК).
Відповідно до статті 71 ПК інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - це комплекс заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.
Згідно з приписами підпункту 72.1.1 пункту 72.1 статті 72 ПК для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла, зокрема: від платників податків та податкових агентів, що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, інших звітних документах; що міститься у наданих великими платниками податків в електронній формі копіях документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинних документах, які ведуться в електронній формі, регістрах бухгалтерського обліку, фінансовій звітності, інших документах, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів; про фінансово-господарські операції платників податків.
Статтею 74 Податкового кодексу України визначено, що податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами контролюючих органів.
Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань.
Згідно із пп. 14.1.171 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податкова інформація - у значенні, визначеному Законом України "Про інформацію"
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України "Про інформацію", податкова інформація - сукупність відомостей і даних, що створені або отримані суб'єктами інформаційних відносин у процесі поточної діяльності і необхідні для реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій у порядку, встановленому Податковим кодексом України.
Наказом Державної податкової служби України від 08.10.2012 р. № 890 був затверджений план заходів із підтримки впровадження системи "Податковий блок", відповідно до якого був підготовлений Посібник користувача інформаційної системи "Податковий блок".
Наказом Державної податкової служби України від 24.12.2012 р. № 1197 з 01.01.2013р. введена в експлуатацію інформаційна система "Податковий блок" в органах державної податкової служби усіх рівнів.
Як вбачається з розділу 3.1.3 Посібника користувача інформаційної системи "Податковий блок", в інформаційній системі "Податковий блок" відображаються висновки перевірок.
Висновки, викладені в акті перевірки від 31.01.2015 року № 93/15-4/36022783, є відображенням дій податкових інспекторів, не породжують правових наслідків для платників податків і, відповідно, такий акт не порушує прав останнього.
Включення суб'єктом владних повноважень до бази даних інформації про таку перевірку не створює жодних перешкод для діяльності платника податку.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 09 грудня 2014 року по справі № 21-511а14.
Враховуючи наведене, суд вважає, що відповідач, відображаючи в інформаційній системах АС "Аудит", АС "Реєстр схем і елементів ухилення" та інших висновки перевірки, діяв відповідно до законодавства в межах своїх повноважень, а тому вимога позивача про зобов'язання відповідача відновити інформацію про податкові зобов'язання з податку на додану вартість ПП "Кварц-Ресурс" за період жовтень-листопад 2014 року, яку відобразити із зменшенням податкового зобов'язання на суму 151985 грн., відповідно до поданої податкової звітності ПП "Кварц-Ресурс" за період жовтень-листопад 2014 року у базах даних відповідача : АС "Аудит", АС "Реєстр схем і елементів ухилення" та інших є необґрунтованою і задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд -
постановив:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження, якщо апеляційної скарги не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.М. Семенюк