Постанова № 43092028, 13.03.2015, Новоушицький районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
13.03.2015
Номер справи
680/167/15-п
Номер документу
43092028
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 680/167/15-п

№ 3/680/76/15

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"13" березня 2015 р. смт. Нова Ушиця

Суддя Новоушицького районного суду Хмельницької області Яцина О.І., при секретарі судового засідання Максимчуку С.М., розглянувши матеріали, які надійшли від УБОЗ УМВС України в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, Росія, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_4, працює на посаді начальника відділу Держземагенства у Новоушицькому районі Хмельницької області, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП,

встановив:

ОСОБА_1 перебуваючи з 23 липня 2013 року на посаді начальника відділу Держземагенства у Новоушицькому районі Хмельницької області, являючись посадовою особою VI категорії 11 рангу державного службовця та відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» являючись субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, будучи обізнаним зі спеціальними обмеженнями, встановленими Законом, порушуючи вимоги ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» щодо урегулювання конфлікту інтересів, свідомо не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього конфлікту інтересів у випадках, передбачених Законом, при прийнятті рішень про погодження проектів землеустрою, щодо відведення земельних ділянок, підготовлених приватним підприємством «Наша-Справа», засновником якого є його дружина ОСОБА_2, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст.172-7 КУпАП.

Прокурор в судовому засіданні підтримав обвинувачення, вважає, що у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП.

В судовому засіданні вину у вчиненні правопорушення ОСОБА_1 не визнав, правопорушення заперечив та пояснив, що його дружина ОСОБА_2 не є безпосереднім розробником документації із землеустрою, а тому він не вважає, що виник конфлікт інтересів.

Захисник ОСОБА_3 пояснив, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад означеного правопорушення, оскільки немає обєктивної сторони такого, тобто відсутній сам конфлікт інтересів, відтак не було необхідності про таке повідомляти керівництво. Зазначив, що ОСОБА_2 не була ні розробником, ні керівником підприємства, а тому в будь-якому випадку не могла впливати на погодження чи не погодження проектів землеустрою.

Суддя, заслухавши думку прокурора, пояснення правопорушника, захисника, свідка, дослідивши матеріали справи, прийшов до такого висновку.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Адміністративна відповідальність за ст.172-7 КУпАП настає за неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.

Згідно з приміткою до статті 172-7 КУпАП, субєктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а», «б» пункту 2 частини 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», конфлікт інтересів - це суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень. Вказане також відображено в п.2 примітки до ст.172-7 КУпАП.

Згідно з пп.«в» п.1 ч.1цього Законусубєктами відповідальності за корупційні правопорушення є державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.14 вказаного Законуособи зазначені в п.1 ч.1ст.4 цього закону зобовязані уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів; невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Відповідно до статуту ПП «Наша - Справа», метою його діяльності є отримання прибутку шляхом здійснення підприємницької діяльності, незабороненої чинним законодавством.

Підприємство здійснює свою діяльність із надання послуг по виготовленню землевпорядної документації на території Новоушицького району Хмельницької області.

Згідно з листом УБОЗ УМВС України в Хмельницькій області про надання інформації №20/228 від 30 січня 2015 року та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців засновником ПП «Наша-Справа» являється ОСОБА_2.

Відповідно до листа №123/02.3.04-35 від 30 січня 2015 року начальнику відділу реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Новоушицького районного управління юстиції у Хмельницькій області зареєстрований актовий запис про шлюб №43 на гр.ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6

Згідно із витягом відділу адресно-довідкової роботи УДМС України Хмельницької області гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_6 прописані за адресою: АДРЕСА_1.

В період з 25 грудня 2013 року по 29 січня 2015 року від приватного підприємства «Наша-Справа» надійшло 228 проектів землеустрою, щодо відведення земельних ділянок, на які в подальшому ОСОБА_1 були підписані висновки про погодження проектів. При цьому не підписано жодного висновку про непогодження проектів землеустрою, щодо відведення земельних ділянок приватному підприємству «Наша-Справа».

Згідно з диспозицієюст.172-7 КУпАП, адміністративним правопорушенням у даному випадку є неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.

Дане правопорушення відноситься до порушень із формальним складом, тобто, є таким, що не вимагає настання будь-яких наслідків.

Таким чином, для притягнення особи до адміністративної відповідальності за даною статтею необхідна наявність двох складових: 1) конфлікт інтересів та 2) неповідомлення особою безпосереднього керівника про наявність такого конфлікту інтересів.

Відповідно дост.186-1 Земельного кодексу Українипроект землеустрою щодо відведення земельних ділянок підлягає обовязковому погодженню з територіальним органом, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин.

В судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_2 є засновником ПП «Наша-Справа», працювала оператором компютерного набору на підприємстві, яке розробляє проекти землеустрою, на підставі яких надаються земельні ділянки громадянам і ці ж проекти затверджувались ОСОБА_1, як начальником територіального органу, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин. Зазначене, на думку судді, свідчить про конфлікт інтересів, про який було відомо правопорушнику,однак про даний конфлікт ним не було повідомлено керівництво.

Вказане свідчить про наявність в діях ОСОБА_1 ознак складу правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП.

Таким чином, ОСОБА_1 своїми умисними діями, які виразились у неповідомленні свого безпосереднього керівника Головного управління Держземагенства у Хмельницькій області про наявність у нього конфлікту інтересів у звязку з прийняттям рішення про погодження проектів землеустрою, щодо відведення земельних ділянок, виготовлених приватним підприємством «Наша-Справа», засновником якого являється його дружина ОСОБА_2, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-7 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує відсутність обставин, що помякшують та обтяжують відповідальність, особу правопорушника, його позитивну характеристику, який має на утриманні малолітню дитину, до адміністративної відповідальності притягується вперше, та приходить до висновку про застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі визначеному санкцією ст.172-7 КУпАП.

На підставі наведеного та керуючись п.п.б. п.1 ч.1 ст.4, ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», ст.ст.172-7, 221, 283, 284, 287, 294 КУпАП,

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 170 (сто сімдесят) гривень.

Стягнення проводити на р/р Держбюджету № 31116106700339.

Стягнути з ОСОБА_1 - 36 гривень 54 копійки судового збору в дохід держави одержувач УДКСУ у Новоушицькому районі, ЄДРПОУ 37347762, Банк одержувача: ГУДКУ в Хмельницькій області, МФО 815013, р/р 31210206700339, код платежу 22030001, Новоушицький районний суд ЄДРПОУ- 02887042.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Хмельницької області через Новоушицький районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: О.І.Яцина