Справа № 168/170/15-а
Пр.№ 2-а/168/3/15
04.03.2015 р.
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.03.2015 року Старовижівський районний суд Волинської області
В складі: головуючого -судді Кошелюк Л.О.,
при секретарі Сулеві Н.С.,
за участю: позивача -заст.прокурора - Нечаї О.П.
пр-ка відповідача Старовижівської селищної ради - Залевського М.І.
пр-ків третіх осіб :
дитячого садка - Мазурчук Л.І.,
Старовижівського ПТЛ - Хлапука А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Стара Вижівка справу за позовом прокурора Старовижівського району до Старовижівської селищної ради Волинської області про зобов"язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в :
Прокурор Старовижівського району в порядку ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" і ст.121 Конституції України звернувся з позовом по забепеченню безпеки дорожнього руху біля прилеглих територій навчальних закладів на території Старовижівської селищної ради. Зазначив, що у ході перевірки з"ясовано : відсутність дорожнього знаку 1.33 "Діти" ДСТУ 4100-2002 по вул. Шевченка школи-гімназії і ПТЛ; а по вул. Лесі Українки цієї ж школи не поновлена дорожня розмітка 1.14.1 "Пішохідний перехід"; дитячого ясла-садочку "Сонечко" не має дорожніх знаків 5.35.1, 10.5.25 "Пішохідний перехід" і "Обмеження максимальної швидкості".
Просить визнати незаконною бездіяльність Старовижівської селищної ради тазобов"язати відповідача вжити заходів забезпечення безпечних умов руху і пішоходів на прилеглій території цих закладів шляхом встановлення вищезгаданих дорожніх знаків та стягнути судові витрати.
У судовому засіданні прокурор позов підтримав з наведених підстав. Пояснив, що за дорученням прокуратури органами ВДАІ обстежено прилеглі території навчальних закладів. І виявлено відсутність необхідних дорожніх знаків. З метою уникнення дитячого травматизму доцільно зобов"язати відповідача усунути зазначені в позові недоліки. Що відповідатиме Закону України "Про дорожній рух".
Відповідач Залевський М.І. з позовом погодився і пояснив, що балансоутримувачем доріг є ВУЖКГ, який підпорядковується самоврядному органу і відповідає за стан доріг на території селищної ради. На утримання доріг виділена певна сума коштів. Про що надав інформацію видатків. Ствердив, що встановлення дорожніх знаків потребує певного порядку укладення договорів з установами, які мають відповідні ліцензії. Оскільки строку встановлення дорожніх знаків не зазначено в інформації ВДАІ, то безпосередньо таким питанням не займався.
Представники третіх осіб - Мазурчук Л.І. та Хлапук А.В. позов прокурора підтримали. Пояснили, що у їх навчальних закладах є, відповідно, 321 і 400 дітей. Інтенсивність руху транспортних засобів поруч цих закладів досить велика. Відсутність знаків не забезпечує схоронності життя дітей.
Третя особа -НВК "ЗОШ I-III ст.- гімназія" у судове засідання не з"явилася, є письмова заява про розгляд справи у її відсутності. У вирішенні справи покладається на думку суду.
Заслухавши пояснення сторін,третіх осіб, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 72 ч.3 КАС України, обставини, які визнаються сторонами, не можуть доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Згідно зі ст. 31 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" одним із повноважень селищної ради є організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту шляхів місцевого значення.
Аналогічне передбачено і ст. 7 ЗУ "Про дорожній рух" та ст.19 ЗУ "Про автомобільні дороги", якими покладено обов"язок на органи місцевого самоврядування управління і функціонування вулиць і доріг населених пунктів та контроль з питань дорожнього руху і його безпеки.
З"ясовано з пояснень сторін і письмових доказів ( письмових повідомлень ВДАІ , прокурора і селищної ради про в ідсутність дорожніх знаків поблизу навчальних закладів селища, актів від 20.02.2015 року аналогічного змісту) судом з"ясовано таке.
У навчальних закладах утримуються діти віком від 2 до 6 років та до 18 років. Поруч цих закладів є дороги місцевого значення. Однак прилеглі території не облаштовані відповідними дорожніми знаками. Тоді як у цих місцях інтенсивний транспортний рух. Що потребує забезпечення безпеки руху. І крім виділення 30.01.2015 року селищною радою коштів на утримання доріг, інших дій по безпеці руху, не проведено.
Ст. 19 Конституції передбачено, що органи державної влади..., їх посадові особи зобов"язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У даному випадку, суб"єкт владних повноважень хоч і діяв у межах повноважень і добросовісно, але без урахування всіх обставин, що мають значення для вчинення певних дій.
Отже, позов підставний.
З відповідача підлягає стягненню судовий збір до бюджету - 73.08 грв.
Керуючись ст.11,71, 161-162 КАС України, ст. 19 Конституції, ст.ст. 31 Закону України " Про місцеве самоврядування" від 21 травня 1997 року ( з посл.змін.) N 280/97-ВР , ст.7 Закону України "Про дорожній рух",-
суд
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити.
Зобов"язати Старовижівську селищну раду Волинської області прилеглі території навчальних закладів обладнати:
1) НВК "ЗОШ I-III ст.- гімназія" - по вул. Шевченка, 1 дорожнім знаком 1.33 "Діти" ДСТУ 4100-2002; - по вул. Лесі Українки поновити дорожню розмітку 1.14.1 "Пішоїхідний перехід";
2) ПТЛ по вул. Забілицькій , 4 - дорожнім знаком 1.33 "Діти" ДСТУ 4100-2002;
3) дитячий ясла-садок "Сонечко" по вул. Володимирській - дорожніми знаками 5.35.1; 3.29 "Пішохідний перехід " і "Обмеження максимальної швидкості".
Стягнути з Старовижівської селищної ради Волинської області ( р/р 35418001022538, Ід. код 37626821 Держбюджет Старовижівський район ГУ ДКСУ у Волинській області, МФО 803014 ) до бюджету судовий збір 73 (сімдесят три). 08 грв.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення, якщо протягом цього часу не поступить апеляційна скарга до Львівського апеляційного адміністративного суду через Старовижівський райсуд.
Суддя:Л. О. Кошелюк