УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
____________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "12" березня 2015 р. Справа № 906/526/14
За заявою Селянського (фермерського) господарства "Владівське" (с.Писарівка, Малинський район, Житомирська область)
про визнання банкрутом
Суддя Костриця О.О.
В засіданні суду прийняли участь:
від кредиторів: Клименко О.Ю. - представник Малинської ОДПІ Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області, дов. №50/06-13-10 від 11.03.2015р.
від боржника: не з'явився
В провадженні господарського суду Житомирської області перебуває справа №906/526/14 про банкрутство Селянського (фермерського) господарства "Владівське" в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 19.01.2013р.
Ухвалою господарського суду від 22.05.2014 р. порушено провадження у справі про банкрутство Селянського (фермерського) господарства "Владівське".
Постановою господарського суду від 10.06.2014 р., зокрема, визнано банкрутом Селянське (фермерське) господарство "Владівське", відкрито ліквідаційну процедуру Селянського (фермерського) господарства "Владівське" строком на 12 місяців до 10.06.2015р. включно; призначено ліквідатором Селянського (фермерського) господарства "Владівське" Кочергіну Варвару Вікторівну.
Ухвалою суду від 15.01.2015р. було відкладено розгляд заяви Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Житомирській області №5494/06-13-10 від 27.08.2014р. з вимогами до боржниками на суму 41948,84грн. податкової заборгованості; відмовлено в задоволенні клопотання ліквідатора Кочергіної В.В. від 04.12.2014р. про надіслання судом запиту до Держсільгоспінспекції; відкладено розгляд справи; зобов'язано ліквідатора та Малинську ОДПІ Головного управління Міндоходів в Житомирській області надати витребувані судом документи.
12.03.2015р. на адресу суду від Малинської ОДПІ Головного управління Державної Фіскальної служби у Житомирській області надійшов супровідний лист про направлення на виконання вимог ухвали суду від 15.01.2015р. документів.
Суд переходить до розгляду справи по суті.
Відповідно до ст.12 Господарського процесуального кодексу України, ст.9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарські суди розглядають справи про банкрутство за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом.
Як встановлено статтею 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", сторонами у справі про банкрутство є конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів) та боржник (банкрут).
Цією статтею також визначено, що кредитор - юридична або фізична особа, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).
На підставі положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у справі про банкрутство спір не вирішується по суті, а лише встановлюються грошові вимоги кредиторів на підставі поданих документів.
Незважаючи на визнання боржником грошових вимог кредитора, суд самостійно розглядає кожну заявлену грошову вимогу, перевіряє її відповідність чинному законодавству та за результатами такого розгляду визнає або відхиляє частково чи повністю грошові вимоги кредитора.
Отже, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства, заявлені у справі про банкрутство грошові вимоги можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчать про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.
Відповідно до ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Судом встановлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких активів Кабінету Міністрів України" від 06.08.2014 р. №311, Малинську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів реорганізовано у Малинську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області.
В судовому засіданні розглядалась заява Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області, яка є правонаступником Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Житомирській області №5494/06-13-10 від 27.08.2014р. з вимогами до боржниками на суму 41948,84грн. податкової заборгованості.
Присутній в засіданні суду представник податкової інспекції кредиторські вимоги до боржника викладені у вищезазначеній заяві підтримав у повному обсязі. Крім того, повідомив, що всі необхідні документи, в підтвердження кредиторських вимог були надіслані раніше на адресу ліквідатора боржника.
04.12.2014р. до суду від ліквідатора боржника надійшов, зокрема, відзив на кредиторську заяву податкової інспекції, в якому вона повідомила про неможливість розгляду кредиторських вимог податкової інспекції, у зв'язку з відсутність необхідних документів (а.с.5-6 том 4).
Ліквідатор боржника в засіданні суду не з'явилась, відзив на кредиторську заяву податкової інспекції не надала.
З огляду на зазначене, суд самостійно розглядає заявлену грошову вимогу та перевіряє її відповідність чинному законодавству.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника кредитора, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Судом установлено, що боржник відповідно до статті 15 Податкового кодексу України є платником податків.
Підпунктами 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до п. 14.1.39. Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків не підлягає оскарженню (пункт 56.11 статті 56 Податкового кодексу України).
Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України унормовано, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Як вбачається із розрахунку грошових вимог Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області заборгованість боржника перед податковою становить 41948,84 грн., з яких: 41290,90 грн. податкової заборгованості, 657,94 грн. пені.
Свої кредиторські вимоги кредитор обгрунтовує посиланням на:
- постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 28.08.2012р. по справі №0670/5212/12 ; податкові декларації з податку на додану вартість (а.с.95-96,104-106, 110-111 том 4); податкові декларації з податку на прибуток підприємства (а.с.99-101 том 4); корінці податкових повідомлень-рішень (а.с.97, 102, 107); акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 16.05.2012р. (а.с.109 том 4); розрахунки штрафних санкцій (а.с.98,103,108 том 4); довідку-розрахунок (а.с.90 том 4).
Перевіривши здійснений кредитором розрахунок податкової заборгованості та пені, судом встановлено, що згідно вищезазначених документів підтверджено заборгованість боржника перед кредитором на загальну суму 41948,84 грн., з яких: 41290,90 грн. податкової заборгованості, 657,94 грн. пені.
Слід зазначити, що згідно п.3 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Як вбачається з матеріалів справи, повідомлення про визнання Селянського (фермерського) господарства "Владівське" (с.Писарівка Малинського району) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було опубліковано на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 13.06.2014р. (а.с. 229-230 том 2).
Отже, з огляду на зазначене та згідно ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції від 22.12.2011р.) місячний строк для подання заяв з грошовими вимогами кредиторів до боржника сплинув 13.07.2014р. (включно).
Заява кредитора була направлена на адресу суду 27.08.2014р., про що свідчить відмітка поштового відділення (а.с 10 том 3), тобто поза межами місячного строку встановленого п.3 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
З огляду на зазначене, вимоги Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області, слід включити до шостої черги реєстру вимог кредиторів боржника.
За таких обставин, суд вважає, за необхідне задовольнити вимоги Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області на суму 41948,84 грн., з яких: 41290,90 грн. податкової заборгованості, 657,94 грн. пені, які включити до шостої черги реєстру вимог кредиторів боржника.
Відповідно до п.4.11 Постанови Пленуму Вищого господарського суду "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" від 21.02.2013р. №7, розподіл сум судового збору (так само як й інших судових витрат) у непозовному провадженні, зокрема, як-от у справах про банкрутство, здійснюється оскільки інше не передбачено законом, за загальними правилами ст.49 ГПК.
У зв'язку із звільненням кредитора - Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області від сплати судового збору за подачу заяви до господарського суду, підлягає сплаті боржником 1218,00 грн. в дохід Державного бюджету України, які включити до першої черги реєстру вимог кредиторів боржника.
Ліквідатор боржника в засідання суду не з'явилася, вимоги ухвали суду від 15.01.2015р. не виконала.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку відкласти розгляд справи.
Керуючись ст.ст.77,86 ГПК України, ст. ст. 1, 25, 26, 45, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Визнати кредиторські вимоги Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області на суму 41948,84 грн. податкової заборгованості, які включити до шостої черги реєстру вимог кредиторів боржника. Витрати по сплаті судового збору за подачу заяви до господарського суду в розмірі 1218,00 грн., підлягають сплаті боржником в дохід Державного бюджету України, які включити до першої черги реєстру вимог кредиторів боржника.
2. Відкласти розгляд справи.
3. Призначити наступне засідання суду на "09" квітня 2015 р. о 12:00 в приміщенні господарського суду Житомирської області, каб. 407.
5. Ліквідатору Кочергіній В.В.:
- надати проміжний звіт ліквідатора про хід ліквідаційної процедури, станом на день судового розгляду справи, погоджений на засіданні комітету кредиторів боржника; відповідний протокол засідання комітету кредиторів надати суду;
- надати проміжний звіт ліквідатора про хід ліквідаційної процедури, за попередній період, станом на день судового розгляду справи - 12.03.2015р., погоджений на засіданні комітету кредиторів боржника; відповідний протокол засідання комітету кредиторів надати суду;
- надати наказ про включення майна до складу ліквідаційної маси, з врахуванням обставин належності сільськогосподарської техніки боржнику;
- надати оцінку майна боржника;
- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;
- надати довідку з податкового органу відносно наявності/відсутності відкритих рахунків банкрута в банківських установах;
- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування, підтверджуючі документи подати суду;
- надати інформацію з органу статистики стосовно наявності/відсутності заборгованості по заробітній платі перед працівниками С(Ф)Г "Владівське", станом на дату подання підприємством - банкрутом останнього звіту;
- надати витяг з ЄДР юридичних та фізичних осіб - підприємців, з внесеними до нього відомостями щодо ліквідатора банкрута Кочергіної В.В., як керівника юридичної особи; особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;
- надати письмову інформацію з документальним підтвердженням про дебіторську заборгованість боржника, а також докази стягнення такої заборгованості. станом на день судового розгляду справи;
- надати докази встановлення наявності активів боржника шляхом надіслання відповідних запитів до Філії "Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг", Державної митної служби України або їх територіальних представництв;
- надати відомості з державного реєстру підприємств, установ та організацій про участь боржника, як засновника (учасника) у статутних фондах інших господарюючих суб'єктів;
- включити визнані судом кредиторські вимоги до реєстру вимог кредиторів боржника.
Зобов'язати ліквідатора боржника Кочергіну В.В. один раз на місяць подавати до суду звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище та майно боржника, а також про заплановані заходи щодо продажу майна боржника.
У разі невиконання або неналежного виконання ліквідатором своїх обов'язків господарський суд застосовує заходи, передбачені ч.12 ст.41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
В судове засідання викликати ліквідатора Кочергіну В.В. та уповноважених представників кредиторів.
Ухвала господарського суду набирає законної сили в установленому законом порядку.
У зв'язку із запровадженням автоматизованої системи документообігу у господарському суді будь-які заяви та клопотання у письмовому вигляді повинні бути зареєстровані в канцелярії суду до початку судового засідання.
Окрім того, учасникам судового процесу звернути увагу на необхідність належного оформлення документів (заяв, клопотань), що подаються до суду, з врахуванням того, що зміст об'єднуваних вимог у відповідній заяві чи клопотанні повинен мати однорідний характер, у випадку заявлення вимог, що мають різні підстави виникнення, то вказані вимоги слід розділяти та пред'являти до суду окремими оформленими документами.
Суддя Костриця О.О.
1- у справу
2 - ліквідатору Кочергіній В.В. ( 03062, м. Київ, вул. Щербакова, буд. 31-Б, кв. 1) рек.
3-УПФУ в Малинському районі
4- Малинській ОДПІ (реком.)