ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.03.2015 року Справа № 904/7801/14
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Герасименко І.М. (доповідач)
судді: Кузнецова І.Л., Орєшкіна Е.В.
секретар судового засідання: Мацекос І.М.,
за участю представників сторін:
за участю прокурора: Шайтанова М.Г.
представник позивача: Лазуренко К.О.
представник відповідача: Патика А.В.
розглянувши апеляційну скаргу Українсько-Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", м. Дніпропетровськ,
на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 17.12.2014 р. у справі № 904/7801/14
за позовом Дніпропетровського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ,
до Українсько-Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", м. Дніпропетровськ,
про зміна договору оренди земельної ділянки від 29.09.2003р.,
В С Т А Н О В И В :
Дніпропетровський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Дніпропетровської області звернувся в інтересах держави в особі Дніпропетровської міської ради м. Дніпропетровськ до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Українсько-Латвійського Товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ ЛТД" м.Дніпропетровськ про:
- внесення змін до пункт 1.3 договору оренди земельної ділянки від 29.09.2003р., укладеного між Дніпропетровською міською радою та Українсько - Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Мамоновою Г.М. та зареєстрованого в реєстрі за №4537, державна реєстрація якого відбулась за №4394 від 16.10.2003р., виклавши його в наступній редакції:
"п.3.1 Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 04.07.2014 становить 15 778 468,86грн.";
- виключити пункт 3.1 договору оренди земельної ділянки від 29.09.2003р.;
- внесення змін до пункт 3.2 договору оренди земельної ділянки від 29.09.2003р., укладеного між Дніпропетровською міською радою та Українсько - Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Мамоновою Г.М. та зареєстрованого в реєстрі за №4537, державна реєстрація якого відбулась за №4394 від 16.10.2003р., виклавши його в наступній редакції:
"п.3.2. Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (у гривнях) у розмірі 473 354,07грн., не є сталою та може змінюватись у разі зміни нормативно грошової оцінки земельної ділянки та обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлюється цим кодексом.
Оренда плата за користування земельною ділянкою сплачується у грошовій формі в розмірі земельного податку за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступним за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року".
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 17.12.2014р. по справі №904/7801/14 (суддя -Турчин С.О.) позовні вимоги задоволено в повному обсязі. Внесено зміни до пункту 1.3 договору оренди земельної ділянки від 29.09.2003р., укладеного між Дніпропетровською міською радою та Українсько - Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Мамоновою Г.М. та зареєстрованого в реєстрі за №4537, державна реєстрація якого відбулась за №4394 від 16.10.2003р., виклавши його в наступній редакції: "п.3.1 Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 04.07.2014 становить 15 778 468,86грн.". Виключено пункт 3.1 договору оренди земельної ділянки від 29.09.2003р. Внесено зміни до пункт 3.2 договору оренди земельної ділянки від 29.09.2003р., укладеного між Дніпропетровською міською радою та Українсько - Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Мамоновою Г.М. та зареєстрованого в реєстрі за №4537, державна реєстрація якого відбулась за №4394 від 16.10.2003р., виклавши його в наступній редакції:
"п.3.2. Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (у гривнях) у розмірі 473 354,07грн., не є сталою та може змінюватись у разі зміни нормативно грошової оцінки земельної ділянки та обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлюється цим кодексом.
Оренда плата за користування земельною ділянкою сплачується у грошовій формі в розмірі земельного податку за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступним за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року". Стягнуто з Українсько - Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" в дохід державного бюджету України (одержувач - Управління Державної Казначейської Служби України у Жовтневому районі м. Дніпропетровська, ЄДРПОУ 37989269, банк одержувача - відділення банку ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, р/р 31214206783005, КБКД 22030001, призначення платежу: судовий збір, код ЄДРПОУ суду 03499891) 1 218,00 грн. судового збору.
Не погодившись з рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 17.12.2014р. у справі № 904/7801/14, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що рішення суду першої інстанції винесено з порушенням та неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права. Просить скасувати рішення господарського суду Дніпропетровської області по справі №904/7801/14 від 17.12.2014р., в позові відмовити. Апелянт послався в своїй апеляційній скарзі на те, що рішення Дніпропетровської міської ради №216/8 від 02.02.2011р. не можна вважати пропозицією укласти додаткову угоду, а її публікація в періодичному виданні - належним чином направленою скаржнику пропозицією внести зміни в договір оренди землі з направленням відповідного проекту договору. Також зазначив, що в провадженні господарського суду Дніпропетровської області з 04.05.2011р. уже є позовна заява між тими ж сторонами з того ж предмету спору, і з тих же підстав, а саме ст. 288 Податкового кодексу України (справа №22/5005/5668/2011).
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 08.01.2015р. по справі №904/7801/14 у зв'язку з перебуванням судді Кузнецової І.Л. - члена постійно діючої колегії суддів, визначеної наказом №50 від 20.10.2014р., апеляційна скарга прийнята до провадження та призначено до розгляду колегією суддів у складі: головуючого судді - Герасименко І.М, (доповідача), суддів - Орєшкіної Е.В., Сизько І.А.
Зміна складу судової колегії відбулась на підставі розпорядження секретаря судової палати Кузнецової І.Л. від 13.02.2015р., справу передано колегії суддів у склад: головуючий суддя - Герасименко І.М. (доповідач), суддів: Кузнецова І.Л., Орєшкіна Е.В.
В судовому засіданні Дніпропетровського апеляційного господарського суду 17.02.2015р. прокурор та представник позивача просять рішення суду залишити без змін; представник відповідача підтримав апеляційну скаргу. По справі оголошено перерву до 05.03.2015р.
В судовому засіданні Дніпропетровського апеляційного господарського суду 05.03.2015р. прокурор просить рішення суду залишити без змін; представник відповідача підтримав апеляційну скаргу; представник позивача у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи попереджений належним чином. По справі оголошено перерву до 12.03.2015р. Зобов'язано прокурора надати для огляду технічну документацію про нормативну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер 1210100000:09:098:0009 в сумі 15778468, 86 грн.; надати письмові пояснення чи затверджена вказана грошова оцінка міською радою м. Дніпропетровська, відповідно до ст. 23 Закону України "Про оцінку земель" та надати вищевказане рішення міської ради м. Дніпропетровська.
В судове засідання Дніпропетровського апеляційного господарського суду 12.03.2015р. технічна документація про нормативну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер 1210100000:09:098:0009 в сумі 15778468, 86 грн. не була надана, а представник Дніпропетровської міськради пояснив, що вказана технічна документація є секретною, так як містить гриф» Для службового користування»; письмові пояснення щодо того чи затверджена вказана грошова оцінка міською радою м. Дніпропетровська, відповідно до ст. 23 Закону України "Про оцінку земель" не були надані; рішення міської ради м.Дніпропетровська також не надано і представник Дніпропетровської міськради пояснила, що базова оцінка квадратного метру земель м.Дніпропетровська є незмінною.
Колегія суддів, дослідивши докази по справі, в їх сукупності, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду - частковому скасуванню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 29.09.2003р. між виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради (далі - орендодавець) та Українсько-Латвійским товариством з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" (далі - орендар) був підписаний договір оренди земельної ділянки.
Згідно з п.1.1 договору, орендодавець передає, а орендар приймає на умовах цього договору земельну ділянку площею 1,0496га, що знаходиться за адресою м.Дніпропетровськ, вул. Гаванська, 15-Б для розміщення складу відкритого типу, яка зареєстрована в Державному земельному кадастрі м. Дніпропетровська за номером 1210100000:09:098:0009 згідно з планом земельної ділянки, що додається.
Вказаний договір 29.09.2003р. був посвідчений приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу та зареєстрований в реєстрі за №4537
Підставою для передачі земельної ділянки в оренду є рішення міської ради від 30.07.2003р. № 135/11 (пункт 1.2 договору).
Відповідно до розділу 2 договору, земельна ділянка передається до 30.07.2018р. (пункт 2.1 договору).
Зі змісту пункту 3.1 договору вбачається, що сума орендної плати за користування земельною ділянкою на термін дії договору складає 521 389,13 грн.
В пункті 3.2 договору сторони узгодили, що орендна плата за користування земельною ділянкою сплачується у грошовій формі в розмірі земельного податку за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року.
При цьому, згідно з п.п. 3.3, 3.4 договору, сторони домовились про те, що розмір земельного податку переглядається у разі законодавчої зміни ставок земельного податку. Сума орендної плати індексується у разі збільшення ставок земельного податку за умови виплати її у повному обсязі до закінчення терміну дії договору.
Зі змісту, розділу 8 договору вбачається, що зміна умов договору оренди можлива за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо умов договору оренди та інші спори вирішуються у судовому порядку. (пункти 8.1,8.2 договору).
В позовній заяві прокурор послався на те, що рішенням Дніпропетровської міської ради №216/8 від 02.02.2011р. було визначено, що до моменту прийняття рішення про визначення розміру річної орендної ставки за земельні ділянки залежно від їх функціонального використання встановлюється розмір річної орендної плати за користування земельними ділянками у мінімальному розмірі орендної плати, визначеному Податковим кодексом України, незалежно від мети використання.
При цьому, колегія суддів звертає увагу на те, що зі змісту вищевказаного рішення Дніпропетровської міськради (а.с.21-22) не вбачається факт затвердження міськрадою нормативно грошової оцінки земель, в тому числі-станом на 04.07.2014р.
Також прокурор вказує на те, що в газеті "Наше місто" №26(3756) від 29.05.2014р. було опубліковано відкритого листа Дніпропетровської міської ради до орендарів земельних ділянок, розташованих у місті Дніпропетровську, про необхідність приведення договорів оренди землі у відповідність до вимог Податкового кодексу України. В цьому листі вказано про те, що у зв'язку із змінами в чинному законодавстві та згідно рішення Дніпропетровської міської ради №216/8 від 02.02.2011р. мають бути внесені зміни до діючих договорів оренди шляхом укладення додаткових договорів до них. Також зазначається, що для їх укладання всім орендарям земель, розташованих у м. Дніпропетровську, договори яких не відповідають вимогам Податкового кодексу України в частині визначення розміру річної орендної плати за землю необхідно у двотижневий термін після публікації цього повідомлення звернутись до Департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради. Додатково повідомляється, що у разі неотримання звернення у зазначений термін та не укладення додаткового договору оренди землі, Дніпропетровська міська рада буде змушена вжити заходів, встановлених чинним законодавством.
Також прокурор послався в позовній заяві на те, що згідно Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер 1210100000:09:098:0009 Управління Держземагенства у м. Дніпропетровськ, нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 04.07.2014р. дорівнює 15 778 468,86грн.
Відповідно до розрахунку річної орендної плати за землю на 2014р. (з нарахуванням щомісяця) за земельну ділянку з кадастровим номером 1210100000:09:098:0009, складеного фахівцем Лівобережної Об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, річна сума орендної плати за землю на 2014р. становить 473 354,07грн.
Судом першої інстанції позовні вимоги були задоволені у повному обсязі, з посиланням на те, що нормативна грошова оцінка затверджена рішенням Дніпропетровської міськради №216/8 від 02.02.2011р.,але колегія суддів не може погодитись з висновками суду першої інстанції з наступних підстав.
Відповідно до статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Положеннями ч. 1 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Положеннями ч. 1 ст. 632 Цивільного кодексу України закріплено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 651 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №309- VI від 03.06.2008р. внесено зміни до ч.ч. 4, 5 ст. 21 Закону України "Про оренду землі", відповідно до яких річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю"; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю".
Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки. При цьому у разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати, ніж зазначений у цій частині.
У зв'язку із введенням в дію з 1 січня 2011 року Податкового кодексу України Закон України "Про плату за землю" втратив чинність (ч. 2 прикінцевих положень Податкового кодексу України).
Відповідно до статті 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.
Таким чином, встановлення ст. 288 Податкового кодексу України граничних розмірів річної орендної плати за земельну ділянку є підставою для приведення положень спірного договору оренди земельної ділянки у відповідність до вимог закону в частині визначення розміру орендної плати.
Зі змісту ст.651 Цивільного кодексу України вбачається, що зміна договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ст.632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Відповідно ст. 13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України "Про оренду землі" орендна плата, є однією із істотних умов договору із зазначенням її розміру. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Частинами 1 та 2 ст. 21 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюється за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексу інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Відповідно ст. 30 Закону України "Про оренду землі", зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
При цьому, відповідно до ч.1 ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Слід врахувати, що відповідно до ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Також, абз.1 та 3 пункту 2.19 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 17.05.2011 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах що виникають із земельних відносин" роз'яснено, що у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
Згідно зі ст.15 Закону України "Про оцінку земель" підставою для проведення оцінки земель (нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок може проводитися також на підставі договору, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом.
Статтею 18 Закону України "Про оцінку земель" встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій".
Відповідно ст.23 Закону України "Про оцінку земель" технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.
Затвердження нормативно грошової оцінки земельних ділянок є підставою для перегляду розміру орендної плати. Однак, матеріали справи не містять доказів затвердження Дніпропетровською міською радою нормативної грошової оцінки зазначеної земельної ділянки станом на 04.07.2014р.
Колегія суддів апеляційного суду дійшла висновку, що витяг Управління Держземагенства у м. Дніпропетровськ з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель від 04.07.2014р. (а.с.20) не є належним доказом, оскільки дана оцінка проводилась без прийняття рішення органу місцевого самоврядування та ним не затверджувалась.
Таким чином, нормативно грошова оцінка земельної ділянки, яка зареєстрована в Державному земельному кадастрі м.Дніпропетровська за кодом: 1210100000:09:098:0009 станом на 04.07.2014р. не була затверджена міською радою, тому не може бути належним доказом ,а за вказаних обставин позовні вимоги в частині внесення змін до пункту 1.3 договору в наступній редакції: п. 3.1 «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 04.07.2014р. становить 15 778 468, 86 грн.» не підлягають задоволенню. Аналогічна правова позиція викладена в постанові Вищого господарського суду України від 25.02.2015р. по справі №927/1014/14.
Що стосується позовних вимог в частині зміни п. 3.2 договору, то редакція цього пункту договору містить розмір річної орендної плати, що обрахований з нормативно грошової оцінки земель станом на 04.07.2014р., яка не має доказової сили, тому не може бути внесена до договору оренди. В іншій частині запропонована прокурором редакція п.3.2 договору стосовно того річна орендна плата не є сталою та може змінюватись у разі зміни нормативно грошової оцінки, з посиланням на положення Податкового кодексу України, а також положення стосовно строків сплати орендної плати ,підлягають внесенню до договору оренди як змінена редакція пункту 3.2 договору.
Зважаючи на те, що річна орендна плата не є сталою, а термін дії договору, відповідно до п.2.1 договору встановлено до 30.07.2018р.,тому суму орендної плати на термін дії договору не можна визначити завчасно, пункт договору 3.1 необхідно виключити, задовольнивши в цій частині позов прокурора.
Що стосується посилання відповідача на те, що провадження по даній справі підлягає припиненню, так як господарським судом Дніпропетровської області розглядається справа №22/5005/5668/2011 між тими ж сторонами та з тих же підстав, то колегія суддів не може з цим погодитись, так як в обґрунтування заявлених вимог по справі №904/7801/14 прокурор та позивач посилаються на положення статті 288 Податкового кодексу України та статтю 651, 654 Цивільного кодексу України, витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки станом на 04.07.2014р., рішення Дніпропетровської міської ради №216/8 від 02.02.2011р., витяг з газети "Наше місто" №26(3756) від 29.05.2014р., лист Лівобережної ОДПІ Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області №25584/10/15 від 06.08.2014р.,тоді як позовні вимоги по справі №22/5005/5668/2011 стосовно внесення змін до договору обґрунтовані посиланням на інший розмір нормативно грошової оцінки за період, що передував 04.07.2014р.,тобто підстави позовів не є тотожними, тому відсутні підстави для задоволення клопотання відповідача про залишення позову без розгляду на підставі п.2 ч.1 ст.81 ГПК України.
Зважаючи на вищевикладене, апеляційна скарга, в якій відповідач просить скасувати рішення суду у повному обсязі, підлягає частковому задоволенню, а рішення суду-частковому скасуванню, відповідно до п.1, п.2 частини 1 статті 104 ГПК України.
Судові витрати по справі, в тому числі-за подання апеляційної скарги, необхідно розподілити між сторонами відповідно задоволених позовних вимог (ст.44 ГПК України).
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.99,101,103,104,105 ГПК України, апеляційний господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Українсько-Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", м. Дніпропетровськ,- задовольнити частково.
Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 17.12.2014 року по справі №904/7801/14, - скасувати частково.
Позов задовольнити частково.
Пункт 3.1 Договору оренди земельної ділянки - виключити.
Внести зміни до пункту 3.2 Договору, виклавши його в наступній редакції: «Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (у гривнях) та не є сталою та може змінюватись у разі зміни нормативно грошової оцінки земельної ділянки та обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлюється цим кодексом.
Орендна плата за користування земельною ділянкою сплачується у грошовій формі в розмірі земельного податку за базовий податковий (звітній) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступним за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року.»
В іншій частині позову - відмовити.
Стягнути з Українсько - Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" (49127, м.Дніпропетровськ, вулиця Базова, б. 4-Б, код ЄДРПОУ 19370604) в дохід Державного бюджету України судовий збір в сумі 609,00 грн. за розгляд справи судом першої інстанції.
Стягнути з Дніпропетровської міської ради (49000, м. Дніпропетровськ, пр.К.Маркса, 75, код ЄДРПОУ 26510514) в дохід Державного бюджету України судовий збір в сумі 609,00 грн. за розгляд справи судом першої інстанції.
Стягнути з Дніпропетровської міської ради (49000, м. Дніпропетровськ, пр.К.Маркса, 75, код ЄДРПОУ 26510514), на користь Українсько - Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" (49127, м. Дніпропетровськ, вулиця Базова, б. 4-Б, код ЄДРПОУ 19370604) 304 грн. 50 коп. за подання апеляційної скарги.
Доручити господарському суду Дніпропетровської області видати накази по справі.
Постанова може бути оскаржена до Вищого господарського суду України на протязі 20 днів.
Повний текст постанови підписано 13.03.2015р.
Головуючий І.М. Герасименко
Судді І.Л. Кузнецова
Е.В. Орєшкіна