Постанова № 43075796, 06.03.2015, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.03.2015
Номер справи
821/4903/14
Номер документу
43075796
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2015 р.м. ХерсонСправа № 821/4903/14

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Войтович І.І.,

при секретарі: Сердюк О.О.,

за участю:

представника позивача - Кулачко Т.М.

представника відповідача - Попелишко Є.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Асканія Плюс"

до Скадовської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області

про визнання протиправним та скасування наказу,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Асканія Плюс» (далі - позивач) звернулося до суду із адміністративним позовом до Скадовської об'єднаної державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування наказу №835 від 12.12.2014 р.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав викладених в позовній заяві та пояснив, що 02.12.2014 р. ТОВ «Асканія Плюс» отримало від Скадовської ОДПІ запит про надання інформації та її документального підтвердження від 02.12.2014 р. Представник позивача зазначив, що вимоги зазначеного запиту позивачем виконано в повному обсязі направивши 15.12.2014 р. відповідачу лист з доданими до нього копіями відповідних документів. Але контролюючим органом 12.12.2014 р. було прийнято наказ №835 «Про проведення позапланової виїзної документальної перевірки». Вважає даний наказ протиправним та таким, що підлягає скасуванню. Просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив та пояснив, що Скадовською ОДПІ ГУ Міндоходів у Херсонській області було направлено запит від 11.11.2014 р. №2109/21-14-10-10 щодо надання інформації та її документального підтвердження результатів операцій по господарських відносинах з контрагентами - постачальниками та контрагентами - покупцями за період з 26.07.2011 р. по30.09.2012 р. 01.12.2014 р. від ТОВ «Асканія Плюс» надійшла відмова в наданні пояснень та їх документальне підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу. На підставі п.п.20.1.4 по 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.2 п.75.1 ст. 75, п.п. 78.1.1 п.78.1 ст. 78 ПКУ прийнято наказ від 12.12.2014 р. №835 «Про проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ «Асканія Плюс». Вважає даний наказ правомірним. Просив в задоволенні позову відмовити.

Розглянувши позовну заяву, вислухавши пояснення представників сторін та дослідивши письмові докази, суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Скадовською ОДПІ ГУ Міндоходів у Херсонській області було направлено ТОВ «Асканія Плюс» запит від 11.11.2014 р. №2109/21-14-10-10 щодо надання інформації та її документального підтвердження результатів операцій по господарських відносинах з контрагентами - постачальниками та контрагентами - покупцями за період з 26.07.2011 р. по 30.09.2012 р. Також, було повідомлено ТОВ «Асканія Плюс», що у разі ненадання вказаної інформації та її документального підтвердження відповідно до п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.№2755-VI (із змінами та доповненнями внесеними законами України) буде розглянуто питання щодо проведення позапланової документальної перевірки.

01.12.2014 р. від ТОВ «Асканія Плюс» надійшла відмова в наданні пояснень та їх документальне підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу.

02.12.2014 р. Скадовською ОДПІ ГУ Міндоходів у Херсонській області було направлено запит №2238/21-14-15-18 Про надання інформації та її документального підтвердження. Відповідно до якого, ТОВ «Асканія Плюс» запропоновано терміново надати протягом 10 днів інформацію та її документальне підтвердження (засвідчені підписом платника податків або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності) копії первинних, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують фінансово - господарські відносини. Вид, обсяг і якість операцій та розрахунків, що здійснювалися) для з'ясування реальності та повноти відображення в бухгалтерському та податковому обліку із відповідним відображенням у податкових деклараціях (розрахунках, звітах тощо) результатів операцій по господарських відносинах з ТОВ «Укренергохолдінг» за вересень 2014 р.

15.12.2014 р. ТОВ «Асканія Плюс» було направлено на адресу контролюючого органу відповідь №15/12/14-2 на запит від 02.12.2014 р. №2238/21-14-15-18 з поясненнями та документальним підтвердженням щодо коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту в редакції з ПДВ за період жовтень 2014р.

На підставі п.п.20.1.4 по 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.2 п.75.1 ст. 75, п.п. 78.1.1 п.78.1 ст. 78 ПКУ прийнято наказ від 12.12.2014 р. №835 «Про проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ «Асканія Плюс».

Не погоджуючись із вищенаведеним наказом позивач звернувся до суду із адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить із наступного.

Щодо посилання позивача на ту обставину, що запит ТОВ «Асканія Плюс» був отриманий 02.12.2014 р., а спірний наказ №835 видано Скадовською ОДПІ 12.12.2014 р., відповідачем порушено передбачений пп.78.1.1 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України десятиденний термін, оскільки у проміжку часу між 02.12.2014 р. та 12.12.2014 р. не збіг термін 10 робочих днів, суд зазначає наступне.

Згідно з пунктом 41.3 статті 41 Податкового кодексу України від 02.12.2010, № 2755- VI повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України.

Відповідно до пункту 19- 1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі

органи виконують, зокрема, такі функції: здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.

Згідно з підпунктом 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Пунктом 75.1. статті Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом.

Згідно з пунктом 75.1.2. статті 75 ПК України, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи тощо.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу.

Документальна позапланова виїзна перевірка, згідно з підпунктом 78.1.1. пункту 78.1. статті 78 Податкового кодексу України, зокрема здійснюється, якщо за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються можливі порушення цим платником податків податкового, валютного та іншого законодавства протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.

Як вже зазначалося вище, Скадовською ОДПІ ГУ Міндоходів у Херсонській області було направлено ТОВ «Асканія Плюс» запит від 11.11.2014 р. №2109/21-14-10-10 щодо надання інформації та її документального підтвердження результатів операцій по господарських відносинах з контрагентами - постачальниками та контрагентами - покупцями за період з 26.07.2011 р. по 30.09.2012 р. Також, було повідомлено ТОВ «Асканія Плюс», що у разі ненадання вказаної інформації та її документального підтвердження відповідно до п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.№2755-VI (із змінами та доповненнями внесеними законами України) буде розглянуто питання щодо проведення позапланової документальної перевірки.

01.12.2014 р. від ТОВ «Асканія Плюс» надійшла відмова в наданні пояснень та їх документальне підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу.

Суд зазначає, що на підставі п.п.20.1.4 по 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.2 п.75.1 ст. 75, п.п. 78.1.1 п.78.1 ст. 78 ПКУ Скадовською ОДПІ було прийнято наказ від 12.12.2014 р. №835 «Про проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ «Асканія Плюс».

Суд не приймає до уваги твердження позивача щодо порушення відповідачем передбаченого пп.78.1.1 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України десятиденний термін, оскільки підставою для прийняття наказу від 12.12.2014 р. №835 слугувала саме відмова ТОВ «Асканія Плюс» від 01.12.2014 р. в наданні пояснень та їх документального підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу від 11.11.2014 р. №2109/21-14-10-10.

Враховуючи вищенаведене вимога позивача про визнання протиправним та скасування наказу від 12.12.2014 р. №835 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки не підлягає задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позов є безпідставним та необґрунтованим, а тому слід відмовити в його задоволенні.

Статтями 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

У задоволенні позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 11 березня 2015 р.

Суддя Войтович І.І.

кат. 8