Постанова № 43061665, 19.12.2014, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
19.12.2014
Номер справи
405/9337/14-а
Номер документу
43061665
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 405/9337/14-а

2-а/405/492/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2014 року Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:

головуючого - судді: Драного В.В.

при секретарі: Волошиній І.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Кіровограді ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів по державній соціальній допомозі, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним адміністративним позовом, вказавши, що 14.09.2011 року до Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради звернулася ОСОБА_1 із заявою про призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів. Згідно з рішенням від 20.09.2011 року ОСОБА_1 була призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку непрацюючим жінкам з урахуванням доходів з 01.09.2011 року по 30.09.2011 року в розмірі 725 грн., з 01.10.2011 року по 30.11.2011 року в розмірі 750 грн., з 01.12.2011 року по 29.02.2012 року в розмірі 769 грн. 30.03.2012 року ОСОБА_1 знову звернулася до управління із заявою про призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів. Згідно рішення від 02.04.2012 року ОСОБА_1 була призначена допомога з 01.03.2012 року по 31.03.2012 року в розмірі 943 грн., з 01.04.2012 року по 14.05.2012 року в розмірі 964 грн. Зазначив, що відповідачкою до управління було подано всі необхідні документи включаючи декларацію про доходи та майновий стан. Управлінням було направлено запит від 16.12.2013 року № 3595/33-1 до ПАТ «Кіровоградобленерго» про надання інформації про період роботи за цивільно - правовою угодою ОСОБА_1 Згідно відповіді від 17.01.2014 року № 355/03 відповідач виконувала роботи за цивільно - правовою угодою з 19 грудня 2011 року по 31 травня 2012 року у ПАТ «Кіровоградобленерго». Переплата, що утворилася внаслідок подання ОСОБА_1 до управління недостовірної інформації становила 4974,06 грн. Зазначив, що 05.03.2014 року ОСОБА_1 написана розписка в якій вона зобов'язується переплачену суму соціальної допомоги виплачувати щомісячно у розмірі не менше 800 грн. 11.04.2014 року відповідачем було сплачено на користь управління 800 грн., в зв'язку з чим сума заборгованих коштів становить 4174,06 грн. Відповідачу було запропоновано повернути переплачені кошти в добровільному порядку, але відповідачем у добровільному порядку кошти не повернуто, термін сплати минув 25.09.2014 року. Просить стягнути з відповідача на його користь надміру виплачені бюджетні кошти по державній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 4174,06 грн.

Представник позивача в судове засідання надав заяву, в якій просить розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явилася, належним чином та своєчасно повідомлена про час, дату та місце розгляду справи, заяв та клопотань до суду не надала, про причини неявки суд не повідомила.

Суд, керуючись ч.4 ст.128 КАС України, ухвалив розглядати справу у відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню за наступних підстав.

Згідно ч. 1 п. 5 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» держану допомогу сім'ям з дітьми призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника).

Згідно ст. 13 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за зазначеним законом має особа (один з батьків, усиновлювач, опікун, баба, дід, або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно.

Згідно п. 18 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення.

Судом встановлено, що 14.09.2011 року до Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради звернулася ОСОБА_1 із заявою про призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів (а.с. 27-28).

Рішенням Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради від 20.09.2011 року ОСОБА_1 була призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку непрацюючим жінкам з урахуванням доходів з 01.09.2011 року по 30.09.2011 року в розмірі725 грн., з 01.10.2011 року по 30.11.2011 року в розмірі 750 грн., з 01.12.2011 року по 29.02.2012 року в розмірі 769 грн. (а.с. 22-23).

30.03.2012 року відповідач повторно звернулася до позивача із заявою про призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів (а.с. 11-12).

Рішенням від 02.04.2012 року ОСОБА_1 була призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку непрацюючим жінкам з урахуванням доходів з 01.03.2012 року по 31.03.2012 року в розмірі 943 грн., з 01.04.2012 року по 14.05.2012 року в розмірі 964 грн. (а.с.7-8).

У відповідності до ч. 1 ст. 21 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обгрунтованість видачі та достовірність відповідних документів,

поданих для призначення допомоги.

Згідно ч. 3 ст.22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин)органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, мають право перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.

Позивачем в позові зазначено, що разом із заявою на призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів ОСОБА_1 подала всі необхідні документи включаючи декларацію про доходи та майновий стан (а.с.9-10, 24-26).

Згідно відповіді ПАТ "Кіровоградобленерго" від 17.01.2014 року № 355/03 на запит № 3595/33-1 від 16.12.2013 року про надання інформації про період роботи за цивільно - правовою угодою ОСОБА_1 повідомлено, що ОСОБА_1 виконувала роботи за цивільно - правовою угодою з 19 грудня 2011 року по 31 травня 2012 року у ПАТ «Кіровоградобленерго» (а.с.6), що підтверджується договором № 9000498 від 19 грудня 2011 (а.с.13), договором № 9000498/1 від 20 січня 2012 (а.с.14-15), договором № 9000498/2 від 21 лютого 2012 (а.с.16-17), договором № 9000498/3 від 22 березня 2012 (а.с.18-19), договором № 9000498/4 від 22 квітня 2012 (а.с.20-21)

Таким чином переплата, яка утворилася внаслідок подання ОСОБА_1 до Управлінням праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради недостовірної інформації склала 4974,06 грн.

Управлінням праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради на ім'я ОСОБА_1 направлено повідомлення № 415850/17 від 17.02.2014 року про повернення надміру виплачених бюджетних коштів по державним соціальним допомога у розмірі 4974,06 грн., яку необхідно перерахувати на рахунок Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Кіровограді ради до 25.09/.2014 року у зв'язку з поданням неповної інформації про доходи (а.с. 4).

Як вбачається з розписки від 05.03.2014 року ОСОБА_1 зобов'язується переплачену суму соціальної допомоги виплачувати щомісячно у розмірі не менше 800 грн. (а.с.5).

Відповідачем ОСОБА_2 11.04.2014 року було сплачено на користь позивача 800 грн., в зв'язку з чим сума заборгованих коштів становить 4174,06 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону України "Про державну допомогу сім"ям з дітьми" суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.

Враховуючи те, що відповідач не повідомила позивача про причини, що впливають на призначення та виплату державної допомоги (поданням неповної інформації про доходи), в результаті чого ОСОБА_1 не мала права на отримання державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у зв'язку з чим виникла переплата бюджетних коштів у розмірі 4174,06 грн., суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 надміру виплачені бюджетні кошти в розмірі 4174,06 грн. на користь Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Кіровограді ради, в зв'язку з чим позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 11, 70, 71, 94, 158-163, 167, 186 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Кіровограді ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів по державній соціальній допомозі - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ІПН: НОМЕР_1) на користь Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Кіровограді ради (р/р 35410018021577 ГУДКУ в Кіровоградській області МФО 823016, ЄДРПОУ 03197629 КФК 090306) надміру виплачені бюджетні кошти по державній соціальній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 4174,06 грн.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м.Кіровограда протягом десяти днів з дня її оголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Ленінського районного суду

м. Кіровограда В.В. Драний