Постанова № 43046, 11.07.2006, Господарський суд Миколаївської області

Дата ухвалення
11.07.2006
Номер справи
16/162/06
Номер документу
43046
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____________________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

"11" липня 2006 р.

Справа № 16/162/06

За позовом: Миколаївського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Державного управління екології та природних ресурсів в Миколаївській області (54029, м.Миколаїв, пр.Леніна, 16)

до відповідача: Військова частина А-1890 (57116, Миколаївський р-н, с.Ульянівка)

Суддя Василяка К.Л.

При секретарі судового засідання Заболотній І.В.

П Р Е Д С Т А В Н И К И:

Від позивача: Єршова Т.А. –дов. №03/928 від 03.07.2006р.

Від відповідача:

В засіданні приймає участь представник прокуратури Біоносенко В.В.

СУТЬ СПОРУ: стягнення 190800,0 грн. збитків

Відповідач відзив на позов не надав, представник у судове засідання не з’явився, причин неявки не пояснив. В матеріалах справи міститься поштове повідомлення №4154715, згідно якого ухвала суду про призначення розгляду справи на 11.07.2006р. отримана представником відповідача 01.07.2006р.

За таких обставин, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, однак не скористався своїм процесуальним правом..

Заслухавши представників позивача та прокуратури, вивчивши матеріали справи, суд -

в с т а н о в и в:

Перевіркою додержання відповідачем вимог природоохоронного законодавства, вчиненої позивачем у серпні 2005 року в межах своєї компетенції, встановлено, що у північній частині полігону, на землях, що межують із землями Ульяновської сільської ради Миколаївського району, несанкціоновано розміщені будівельні та побутові відходи, залишки рослинності, внаслідок чого сталося засмічення відходами земельної ділянки розміром 900/50 метрів, при середній товщині шару 0,3 метри, що є порушенням вимог ст.96 Земельного кодексу України, ст.40 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” та ст.ст.17,33 Закону України “Про відходи”.

Факт зазначеного порушення встановлений актом від 17.08.-25.08.2006р., складеним в присутності відповідального В/ч А-1890 за охорону навколишнього природного середовища прапорщика Єсиповича А.В.

З метою усунення недоліків вказаних у акті перевірки, відповідачу було приписано в строк до 01.10.2005р. провести інвентаризацію та паспортизацію місць видалення відходів; оформити дозвіл, ліміти на утворення та розміщення відходів на 2006 рік; забезпечити укладання договорів на здачу всіх видів відходів зі спеціалізованими, ліцензованими організаціями; надати довідку про кількість утворених відходів всіх видів та місця їх розміщення за 2003, 2004, 2005рр.

31.01.2006р. позивачем проведено повторну перевірку розмірів засміченої земельної ділянки належної В/ч А-1890, якою встановлено, що звалище розташоване на землях військової сатини, обмежене з трьох сторін лісосмугами. Вздовж східної лісосмуги довжина звалища складає 907 метрів. Ширина звалища вздовж південної та північної лісосмуг становить 164 метри та 173 метри відповідно. У зв’язку з тим, що звалище має неправильну геометричну форму, зроблено додаткові заміри. Внаслідок перевірки зроблена план-схема засміченої земельної ділянки та фотозйомка в місцях виконання замірів.

Згідно ст.40 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” при використанні природних ресурсів громадян, підприємства, установи та організації повинні здійснювати заходи щодо запобіганню псуванню, забрудненню, негативному впливу та стан навколишнього природного середовища.

Відповідно до ст.ст.17,33 Закону України “Про відходи” зберігання та видалення відходів здійснюється в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства, за наявності спеціальних дозволів, у яких зазначені обсяги відходів відповідно до встановлених лімітів та умов їх зберігання. Забороняється зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях.

На підставі ст.ст.68,96 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” позивач просить стягнути з відповідача збитки, заподіяних державі, розмір яких згідно розрахунку позивача (арк. спр.13) становить190800,0 грн.

Обчислення суми проведено позивачем на підставі Методики розрахунку розміру відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, затвердженої наказом Мінекобезпеки України від 27.10.97р. №171 та зареєстрованою Міністерством юстиції України 05.05.1998р. №285/2725.

Станом на день розгляду справи, збитки в сумі 190800,0 грн. відповідачем не відшкодовані.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги підтверджені матеріалами справи, обґрунтовані у відповідності з чинним законодавством та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 87, 94, 98, 118, 160-163, 167, 254 КАСУ господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Військової частини А-1890, 57116, Миколаївський р-н, с.Ульянівка (р/р 3921001414061 в УДК у Миколаївській області, МФО 826013, код ЄДРПОУ 23086435) на користь Держави в особі Державного управління екології та природних ресурсів в Миколаївській області, м.Миколаїв, пр.Леніна, 16, код ЄДРПОУ 05524044 (р/р 31513903600246 банк УДК в Миколаївськїй області, МФО 826013, одержувач –бюджет Ульянівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області, код ЄДРПОУ 23086435) 190800,0 грн. збитків.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя

К.Л.Василяка