ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 819/470/15-a
10 березня 2015 рокум.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Чепенюк О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Тернопільської обласної ради в особі комісії з поновлення прав реабілітованих, Тернопільської міської ради в особі управління соціальної політики про визнання незаконною відмови та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Тернопільської обласної ради в особі комісії з поновлення прав реабілітованих, Тернопільської міської ради в особі управління соціальної політики, в якому просить:
- визнати незаконною відмову права визнання ОСОБА_1 особою, потерпілою від репресій відповідно до статті 1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні»;
- зобов'язати відповідачів визнати ОСОБА_1 особою, потерпілою від репресій відповідно до статті 1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), та містить такі недоліки.
Згідно з пунктами 3, 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В порушення наведених вимог процесуального закону у позовній заяві чітко не визначено відповідачів, тобто суб'єктів владних повноважень, до яких звернута вимога позивача.
Крім того, у позовній заяві не наведені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до кожного з відповідачів та відсутні належні докази на підтвердження таких обставин.
Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги - це конкретні юридичні факти, з настанням яких суб'єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини. Позивачем не наведено документального та нормативного обґрунтування кожної з вимог до відповідачів. Зокрема, зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів не вбачається, що ОСОБА_1 звертався до відповідачів щодо визнання його особою, потерпілою від репресій відповідно до статті 1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» та отримав відмову. Зі змісту позовних вимог також не вбачається відмову якого органу позивач просить визнати незаконною, до позовної заяви не долучено будь-якого рішення суб'єкта владних повноважень щодо відмови визнати ОСОБА_1 потерпілим від репресій відповідно до статті 1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».
Відсутнє будь-яке обґрунтування позовної вимоги про зобов'язання відповідачів визнати ОСОБА_1 особою, потерпілою від репресій відповідно до статті 1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат; немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 року № 80-VIII з 01 січня 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218 грн. 00 коп.
Отже, ставка судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру становить 73 грн. 08 коп.
Позовні заяви, які подаються до суду, можуть містити декілька самостійних вимог, як у даному випадку, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору.
З урахуванням вимог статті 6 Закону України «Про судовий збір» з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Позивачем не сплачено судовий збір у встановленому законом розмірі за подання до суду позовної заяви з двох вимог немайнового характеру.
При цьому суд зауважує, що відповідно пункту 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі - за подання позовів щодо спорів, пов'язаних з виплатою компенсації, поверненням майна, або за подання позовів щодо спорів, пов'язаних з відшкодуванням його вартості громадянам, реабілітованим відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні». Позивач звернувся до суду з іншим предметом позову.
За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів УДКСУ у місті Тернополі, код отримувача 37977726, банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області, код банку отримувача 838012, рахунок отримувача 31216206784002, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу «Судовий збір, за заявою_____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Тернопільський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35157712».
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків. Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду позовної заяви, в якій чітко зазначити відповідачів, викласти обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги до кожного з відповідачів, та надати відповідні докази на підтвердження таких обставин, в тому числі звернення позивача до відповідачів, та їх відмови визнати ОСОБА_1 потерпілим від репресій відповідно до статті 1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», та шляхом сплати судового збору і подання суду належних доказів такої сплати.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Тернопільської обласної ради в особі комісії з поновлення прав реабілітованих, Тернопільської міської ради в особі управління соціальної політики про визнання незаконною відмови та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви 20 березня 2015 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Чепенюк О.В.
Копія вірна
Суддя Чепенюк О.В.