Справа № 464/12800/14-а
пр.№ 2-а/464/37/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.03.2015року
Сихівський районний суд м. Львова
в складі: головуючого Мички Б.Р.
при секретарі Дулюк Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів державної допомоги, виплаченої надміру за призначеними субсидіями,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся в суд із позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача на його користь кошти, надміру виплачені кошти за призначеними субсидіями, у сумі 6285,41 грн. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що згідно із заявами відповідача від 13.10.2010 р., 23.11.2011 р., 19.10.2012 р. та 21.10.2013 р. позивачем надавалась субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням всіх громадян, які зареєстровані на житловій площі за адресою: АДРЕСА_2. При зверненні за призначенням цього виду соціальної допомоги відповідачем подані декларація про доходи та майновий стан. В результаті проведеної позивачем перевірки даних, наданих відповідачем, встановлено, що нею навмисно подано недостовірну інформацію щодо майнового стану матері, що зареєстрована разом з нею у житловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_2, що виплинуло на встановлення права на державну допомогу. Зокрема, при зверненні за призначенням субсидії ОСОБА_1 не вказувала, що у власності її матері ОСОБА_2 є будинок на АДРЕСА_1, загальною площею 55,5 кв.м. Зазначену інформацію позивачем отримано в результаті аналізу інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно (вх.№2605/10-3961 від 23.06.2014 р.). 18.07.2014 р. (вх.2605/10-4590) з Новострілищанської селищної ради отримано відповідь, відповідно до якої у вказаному будинку з 01.03.2009 р. по 31.10.2013 р. ніхто зареєстрований не був. За вищевказаним житловим будинком рахується земельна ділянка площею 3,1214 га, яку передано в оренду ТзОВ «Вінал-Агро» та за яку ОСОБА_2 отримує щорічно дохід у сумі 1406,17 грн. З урахуванням загальних площ житлових приміщень, що перебували на момент звернення за призначенням субсидії у власності осіб, зареєстрованих за адресою: АДРЕСА_2, та кількості осіб у даних приміщеннях, площа двох приміщень перевищує встановлену норму володіння чи користування загальною площею житла. Таким чином, субсидія призначена неправомірно по вині заявниці, яка свідомо подавала недостовірну інформацію та приховала відомості, що вплинули на встановлення її права на державну допомогу. Внаслідок цього за періоди з 01.10.2010 р. по 31.03.2011 р., з 01.11.2011 р. по 30.04.2012 р., з 01.10.2012 р. по 31.03.2013 р. та з 01.10.2013 р. по 31.03.2014 р. відповідачем не проводилась оплата належної частини житлово-комунальних послуг у повному обсязі. Це призвело до надмірної виплати бюджетних коштів у вигляді субсидій на суму 6285,41 грн. Позивачем 29.08.2014 р. прийнято рішення №82 «Про повернення коштів», яким зобов'язано відповідача повернути суму надміру наданих субсидій у зв'язку з подачею недостовірної інформації про майновий стан. 01.09.2014 р. з метою досудового врегулювання даного спору відповідачу скеровано повідомлення з вимогою про повернення коштів та запропоновано повернути борг добровільно. Проте, на даний час сума боргу залишається непогашеною.
Представник позивача у судове засідання не з'явилася, подала суду письмову заяву, в якій позов підтримує та просить розглядати справу у її відсутності.
У судове засідання відповідач не з'явилася, хоча викликалися до суду в порядку ст.35 КАС України, причини неприбуття не повідомила. Тому, згідно з вимогами ч.4 ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглядати справу у її відсутності на підставі наявних в справі доказів.
У зв'язку із неявкою в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалося згідно із вимогами ч.1 ст.41 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволення, виходячи із наступного.
Судом встановлено, що на підставі заяв відповідача від 13.10.2010 р., 23.11.2011 р., 19.10.2012 р. та 21.10.2013 р. позивачем їй надавалась субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням всіх громадян, які зареєстровані на житловій площі за адресою: АДРЕСА_2.
Як вбачається з поданих відповідачем декларацій про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням субсидії, у Сихівський ВСЗ УСЗ ДГП ЛМР, нею, згідно з актом про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та соціальної допомоги від 27 серпня 2014 р., надано неповну інформацію про майновий стан члена сім*ї, що вплинуло на встановлення права на державну допомогу, та внаслідок чого були надмірно виплачені бюджетні кошти в вигляді субсидій на суму 6285,41 грн. за період 01.10.2010 р. по 31.03.2011 р., з 01.11.2011 р. по 30.04.2012 р., з 01.10.2012 р. по 31.03.2013 р. та з 01.10.2013 р. по 31.03.2014 р.
Так, відповідно до п.5.3 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ в редакції від 22.09.1997 р. №1050 /чинному на час виникнення спірних правовідносин/ субсидія не призначається, якщо уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які прописані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у п.4 цього Положення норми володіння чи користування загальною площею житла.
У відповідності до п.4 згаданого Положення /чинному на час виникнення спірних правовідносин/ норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв.м на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв.м на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири.
Відповідно до матеріалів справи, відповідач не задекларувала, що її матері ОСОБА_2, яка зареєстрована разом з нею у АДРЕСА_2, належить будинок на АДРЕСА_1, загальною площею 55,5 кв.м., в якому ніхто не зареєстрований. З урахуванням загальних площ житлових приміщень, що перебували на момент звернення за призначенням субсидії у власності осіб, зареєстрованих за адресою: АДРЕСА_2, та кількості осіб у даних приміщеннях, площа двох приміщень перевищує встановлену норму володіння чи користування загальною площею житла.
Відтак, субсидія призначена по вині відповідача, яка свідомо подала недостовірні дані про доходи та майновий стан ОСОБА_2, зареєстровану у житловому приміщенні, на яке надавалась субсидія, що вплинуло на встановлення права на субсидію.
Відповідно до рішення Сихівського ВСЗ УСЗ ДГП ЛМР від 29.08.2014р. №82 відповідача зобов'язано повернути суму надміру наданих субсидій у зв'язку з подачею недостовірної інформації про майновий стан члена сім'ї заявника. Проте, на повідомлення з вимогою про повернення коштів в добровільному порядку відповідач не відреагувала та вищевказані кошти не повернула.
Відповідно до п.20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надання раніше призначеної субсидії припиняться з місяця, в якому виявлено порушення, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидії і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії. Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
З огляду на те, що відповідачем були подані недостовірні дані про майновий стан члена її сім'ї, що призвело до встановлення права на субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, суд приходить до висновку, що з неї слід стягнути 6285,41 грн., надміру виплачених за призначеними субсидіями.
На підставі Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ в редакції від 22.09.1997 р. №1050, та керуючись ст.ст.1-2, 6, 9, 11, 17, 18, 70, 71, 86, 158-163 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Позов задоволити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради /банк - УДКСУ у Львівській області, МФО: 825014, ЗКПО: 26056848, рахунок: 35412007040811, код виду сплати 090405/ - 6285,41 грн. надміру виплачених за призначеними субсидіями.
Постанову може бути оскаржено, згідно зі ст.186 КАС України, протягом 10 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Сихівський районний суд м.Львова. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом ч.3 ст.160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили, згідно зі ст.254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Головуючий:
Постанова є оригіналом, виготовлена в одному примірнику і зберігається у справі № 464/12800/14а