Копія Справа 403/148/15-п Провадження № 3/403/55/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 березня 2015 р. Устинівський районний суд Кіровоградської області в складі :
головуючого Годованець І. А.
при секретарі: Дорошенко В.В.
з участю:
прокурора: Маслюков Д.Ю.
особи, щодо якої складено протокол: ОСОБА_1
розглянув матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від прокурора Устинівського району Кіровоградської області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженої, не судимої, завідуюча Седнівського ДНЗ, депутат Седнівської сільської ради, жительки с. Седнівка вул. Гагаріна, 49 Устинівського району Кіровоградської області, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1)
за корупційне діяння, передбачене ст.172-7 КпАП України,-
В С Т А Н О В И В:
16 листопада 2010 року, на першій сесії Седнівської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області визнано повноваження депутатів органу місцевого самоврядування, в тому числі ОСОБА_1. Частиною 2 ст.49, п.1 ч.6 ст.55 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні встановлено, що депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Голова районної, обласної, районної у місті ради: скликає сесії ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, веде засідання ради. Пунктом б ч.1 ст.4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" встановлено, що суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад. У листопаді 2014 року, ОСОБА_1, до Седнівської сільської ради подано письмову заяву про надання у власність земельної ділянки, площею 2.00 га. для ведення селянського господарства за рахунок земель комунальної власності органу місцевого самоврядування. 21 листопада 2014 року у проведенні тридцять третьої сесії Седнівської сільської ради приймали участь десять депутатів, в тому числі ОСОБА_1 Абзацами 3,4,5 ст. 1 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" встановлено, що конфлікт інтересів - суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень; корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 4 цього Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність; корупція - використання особою, зазначеною в частині першій статті 4 цього Закону, наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній в частині першій статті 4 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей. Рішенням тридцять третьої сесії Седнівської сільської ради за №330 від 21 листопада 2014 року, де приймала участь ОСОБА_1, розглядалась письмова заява ОСОБА_1 про надання у власність земельної ділянки, площею 2.00 га. для ведення селянського господарства за рахунок земель комунальної власності органу місцевого самоврядування. Частиною 1 ст. 14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" встановлено, що особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані: уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів; невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів. На тридцять третій сесії Седнівської сільської ради, під час розгляду письмової заяви ОСОБА_1 про надання у власність земельної ділянки, площею 2.00 га. для ведення селянського господарства за рахунок земель комунальної власності органу місцевого самоврядування, у ОСОБА_1, депутата Седнівської сільської ради, виник конфлікт інтересів, а саме суперечність між особистими майновими інтересами та її службовими повноваженнями, наявність якої впливає на обєктивність та неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень, але ОСОБА_1 не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно у письмовій формі не повідомила безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, чим вчинила неповідомлення безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів. В судовому засіданні прокурор Маслюков Д.Ю. зазначив, що під час розгляду письмової заяви ОСОБА_1 про надання у власність земельної ділянки, площею 2.000 га. для ведення селянського господарства за рахунок земель комунальної власності органу місцевого самоврядування, у ОСОБА_1, депутата Седнівської сільської ради, виник конфлікт інтересів, а саме суперечність між особистими майновими інтересами та її службовими повноваженнями, наявність якої впливає на обєктивність та неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень, але ОСОБА_1 не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно у письмовій формі не повідомила безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, чим вчинив неповідомлення безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні корупційного діяння визнала визнала в повному обсязі, пояснила, що під час розгляду на сесії Седнівської сільської ради її письмової заяви про надання у власність земельної ділянки, площею 2.00 га. для ведення селянського господарства за рахунок земель комунальної власності органу місцевого самоврядування, як депутат проголосувала "за" прийняття цього рішення.
Заслухавши прокурора Маслюкова Д.Ю., правопорушника ОСОБА_1, ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що під час розгляду справи знайшов підтвердження факт вчинення ОСОБА_1 неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративний проступок, корупційне правопорушення, за який передбачена відповідальність за ст.172-7 КпАП України. Статтею 172-7 КпАП України передбачено адміністративну відповідальність за неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів - тягне за собою накладення штрафу від десяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного проступку підтверджується: протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 19 лютого 2015 року, письмовими поясненнями свідків: ОСОБА_2, ОСОБА_3, рішенням тридцять третьої сесії Седнівської сільської ради за №303 від 21 листопада 2014 року, протоколом тридцять третьої сесії Седнівської сільської ради за № 33 від 21 листопада 2014 року.
По справі правопорушник ОСОБА_1 характеризується позитивно.
Обставинами, що помякшують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 встановлено: визнання вини у вчиненні адміністративного правопорушення, щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 - не встановлено.
Частиною 3 ст. 38 КпАП України встановлено, що адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 164-14 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Враховуючи характер та обставини корупційного правопорушення, особу правопорушника, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
У справі про адміністративне провадження, відповідно до ст.40-1 КпАП України, судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_1, на яку накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Керуючись ст.172-7, ст.ст.221, 276, 283, 284, 289, 294 КпАП України суд.-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною і призначити адміністративне стягнення за ст. 172-7 КпАП України у вигляді штрафу на користь держави у вигляді десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (сто сімдесят гривень 00 коп.) (банк одержувача ГУДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016, одержувач коштів : Седнівська сільська рада 21081100, рахунок № 31416542700436
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір на користь держави в сумі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп .( код за ЄДРПОУ 36735129, банк одержувача ГУДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016, рахунок отримувача 31215206700423, код класифікації доходів бюджету 22030001
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
У разі примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено подання прокурора до апеляційного суду Кіровоградської області через Устинівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова може бути звернута до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя: підпис.
Копія вірна.
Суддя Устинівського
районного суду ОСОБА_4