Постанова № 43022487, 05.03.2015, Олександрівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
05.03.2015
Номер справи
397/257/15-п
Номер документу
43022487
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Копія

Справа № 397/257/15-п

н/п : 3/397/114/15

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05.03.2015 року Олександрівський районний суд Кіровоградської області в складі: головуючого судді Безуматова М.В., при секретарі Сінченко О.О., розглянувши адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с. Червоне Гайворонського району Кіровоградської області, українка, громадянка України, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працює на посаді секретаря Підлісненської сільської ради Олександрівського району, депутат Підлісненської сільської ради Олександрівського району шостого скликання, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, до адміністративної відповідальності раніше не притягувалася, про притягнення її до адміністративної відповідальності по ст.172-7 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В :

30.01.2015 року ОСОБА_1 вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вищезазначене правопорушення вчинене за наступних обставин. ОСОБА_1 станом на 30.01.2015р., обіймала посаду секретаря Підлісненської сільської ради Олександрівського району, на яку призначена відповідно до рішення 1-ї сесії Підлісненської сільської ради 6-го скликання від 09.11.2010р. №2.

Одночасно, ОСОБА_1, станом на 30.01.2015р., є депутатом Підлісненської сільської ради Олександрівського району 6-го скликання, відповідно до протоколу 1-ї сесії Підлісненської сільської ради 6-го скликання від 09.11.2010р.

В період з 23.02.2012 до 23.02.2012 року ОСОБА_1 пройшла навчання за програмою тематичного семінару на тему «Запобігання та протидія корупції в органах виконавчої влади», тобто ознайомлена з Попередженнями про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу», «Про засади запобігання і протидії корупції».

30.01.2015р. відбулося засідання 30-ї сесії 6-го скликання Підлісненської сільської ради Олександрівського району, на розгляд якої, у тому числі, виносився проект рішення сільської ради про упорядкування умов оплати праці працівників апарату органів місцевого самоврядування, яким встановлено посадові оклади працівників сільської ради, в т.ч. секретаря сільської ради ОСОБА_1 - 1886 грн., розмір надбавок секретарю за ранг державного службовця - 90 грн., розмір доплати за стаж в розмірі 25 % . Крім того, рішенням передбачено здійснення працівникам сільської ради, в т. ч. секретарю сільської ради, преміювання відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних та професійних свят та ювілейних дат та надання працівникам та сільському голові матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги на оздоровлення та відпочинок в розмірі посадового окладу або середньомісячної заробітної плати.

Відповідно до протоколу пленарного засідання 30-ї сесії 6-го скликання Підлісненської сільської ради від 30.01.2015 року на сесії присутні 8 депутатів, в тому числі і ОСОБА_1

Перевіркою встановлено, що 30.01.2015р. секретар Підлісненської сільської ради Олександрівського району ОСОБА_1 приймала участь, як депутат сільської ради, на пленарному засіданні 30-ї сесії 6-го скликання Підлісненської сільської ради. Про розгляд на даній сесії проекту рішення щодо упорядкування умов оплати праці працівників апарату органів місцевого самоврядування, в т.ч. секретаря, їй було достовірно відомо.

Однак, ОСОБА_1 а ні до проведення пленарного засідання, а ні під час проведення пленарного засідання, не повідомила сесію сільської ради про наявний конфлікт інтересів відповідно до вимог ст.ст. 4, 14 Закону «Про засади запобігання і протидії корупції».

За результатами обговорення проекту рішення щодо упорядкування умов оплати праці працівників апарату органів місцевого самоврядування, в т.ч. секретаря, прийнято рішення за № 298 від 30.01.2015р. «Про упорядкування умов оплати праці працівників апарату органів місцевого самоврядування та інших органів».

За вказане рішення проголосували всі присутні, депутати, у тому числі і депутат ОСОБА_1

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне корупційне правопорушення, яке полягає у неповідомленні особою безпосереднього керівника, а саме сесію Підлісненської сільської ради, про наявність конфлікту інтересів.

Дата вчинення правопорушення: 30.01.2015.

Дата виявлення правопорушення: 18 .02.2015.

Місце вчинення правопорушення: Кіровоградська область, Олександрівський район, с. Підлісне.

Правопрушник ОСОБА_1 в судове засідання не зявилася, надала заяву про розгляд адміністративної справи у її відсутність, вину у вчиненні вищезазначеного адміністративного правопорушення визнала.

Прокурор просить визнати ОСОБА_1 винною, та призначити їй штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-7 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями свідків та правопорушника, які знаходяться в матеріалах справи, та іншими матеріалами адміністративної справи.

Відповідно до листа голови Підлісненської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області вих. № 64/01-16 від 13.02.2015 року до Підлісненської сільської ради заяви про наявність конфлікту інтересів від депутатів протягом 2015 року не надходили (а.с. 7).

За результатами обговорення проекту рішення щодо упорядкування умов оплати праці працівників апарату органів місцевого самоврядування, в т.ч. секретаря, прийнято рішення за № 298 від 30.01.2015р. «Про упорядкування умов оплати праці працівників апарату органів місцевого самоврядування та інших органів» (а.с. 9).

З протоколу пленарного засідання тридцятої сесії Підлісненської сільської ради шостого скликання від 30 січня 2015 року та списку депутатів Підлісненської сільської ради шостого скликання, які взяли участь у роботі тридцятої сесії, вбачається що ОСОБА_1 брала участь у роботі тридцятої сесії Підлісненської сільської ради шостого скликання, на якій було прийняте рішення за № 298 від 30.01.2015р. «Про упорядкування умов оплати праці працівників апарату органів місцевого самоврядування та інших органів» та голосувала «за» проект рішення (а.с. 11-32).

Згідно рішення першої сесії шостого скликання № 2 від 09.11.2010 року «Про обрання секретаря Підлісненської сільської ради» відповідно до ст. 50 ЗУ «Про місцеве самоврядування» ОСОБА_1 було обрано секретарем Підлісненської сільської ради (а.с. 33).

Рішенням першої сесії пятого скликання № 1 від 07.04.2006 року «Про визнання повноважень сільського голови і депутатів сільської ради» підтверджується, що на підставі ст. 46 п. 2 ЗУ «Про місцеве самоврядування в України» було визнано повноваження ОСОБА_2 на посаді Підлісненського сільського голови, та повноваження депутатів Підлісненської сільської ради в кількості 12 осіб, в тому числі і ОСОБА_1 (а.с. 34-37).

Відповідно до рішення першої сесії шостого скликання № 1 від 09.11.2010 року на підставі ст. 46 п. 2 ЗУ «Про місцеве самоврядування в України» було визнано повноваження ОСОБА_2 на посаді Підлісненського сільського голови, та повноваження депутатів Підлісненської сільської ради в кількості 12 осіб, в тому числі і ОСОБА_1 (а.с. 38-39).

Ліцензією Міністерства освіти і науки серії АВ № 552835 від 07.12.2010 року підтверджується, що в період з 23.02.2012 до 23.02.2012 року ОСОБА_1 пройшла навчання за програмою тематичного семінару на тему «Запобігання та протидія корупції в органах виконавчої влади», та ознайомлена з Попередженнями про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу», «Про засади запобігання і протидії корупції» (а.с. 40,41).

Відповідно до характеристики, наданої головою Підлісненської сільської ради, ОСОБА_1 характеризується позитивно (а.с. 42).

З довідки про склад сімї вбачається, що ОСОБА_3 разом зі своїм чоловіком ОСОБА_4 проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, кіровоградської області (а.с. 43).

Відповідно до довідки Підлісненської сільської ради середньомісячний заробіток ОСОБА_1 становить 3447,00 грн. (а.с. 44).

Також вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, підтверджується поясненнями свідка ОСОБА_2, що знаходяться в матеріалах адміністративної справи. Свідки ОСОБА_2 пояснив, що 30.01.2015р. секретар Підлісненської сільської ради Олександрівського району ОСОБА_1 приймала участь, як депутат сільської ради, на пленарному засіданні 30-ї сесії 6-го скликання Підлісненської сільської ради. Про розгляд на даній сесії проекту рішення щодо упорядкування умов оплати праці працівників апарату органів місцевого самоврядування, в т.ч. секретаря, їй було достовірно відомо. За результатами обговорення проекту рішення щодо упорядкування умов оплати праці працівників апарату органів місцевого самоврядування, в т.ч. секретаря, прийнято рішення за № 298 від 30.01.2015р. «Про упорядкування умов оплати праці працівників апарату органів місцевого самоврядування та інших органів».За вказане рішення проголосували всі присутні, депутати, у тому числі і депутат ОСОБА_1 ОСОБА_1 а ні до проведення пленарного засідання, а ні під час проведення пленарного засідання, не повідомила сесію сільської ради про наявний конфлікт інтересів відповідно до вимог ст.ст. 4, 14 Закону «Про засади запобігання і протидії корупції».

Статтею 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» визначено, що:

конфлікт інтересів - суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень; корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 4 цього Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність.

Стаття 14 Закону передбачає, що особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах «а», «б» пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані: уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосередньо керівника про наявність конфлікту інтересів.

Стаття 15 Закону України «Про правила етичної поведінки» «Недопущення конфлікту інтересів» встановлює, що особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, незважаючи на особисті інтереси, вживають вичерпних заходів щодо недопущення конфлікту інтересів, а також не допускають вчинення дій .чи бездіяльності, що можуть спричинити виникнення конфлікту інтересів або створити враження його наявності.

Статтею 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що у разі виникнення конфлікту інтересів протягом строку здійснення повноважень сільський, селищний, міський голова, секретар сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови обласної, районної ради зобов'язаний негайно доповісти про це відповідній раді та вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів.

Стаття 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлює відповідальність за порушення вимог щодо неповідомлення про конфлікт інтересів.

Вивчивши матеріали справи, з урахуванням обставин правопорушення, особи правопорушника, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч.5 ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Керуючись ст. 172-7 КУпАП, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП.

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-7 КУпАП і застосувати відносно неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень.

Штраф сплатити на рахунок р/р 31117106700041, банк отримувача: ГУ ДКУ в Кіровоградській області, отримувач: УДК в м. Кіровограді, МФО 823016, ідентифікаційний код: 37964328, код бюджетної класифікації: 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції".

Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова буде направлена для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 36 гривень 54 копійки, який сплатити на рахунок: код ЄДРПОУ УДК 5403464, отримувач коштів УДКСУ в Олександрівському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37964328, банк отримувача ГУ ДКУ в Кіровоградській області, код банку отримувача (МФО) 823016, рахунок отримувача 31211206700041, код класифікації доходів бюджету 22030001.

Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя:/підпис/:

З оригіналом вірно.

Постанова набрала законної сили ____ ___року та підлягає виконанню.

Оригінал постанови зберігається у справі № 397/257/15-п.

Строк предявлення постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

Голова Олександрівського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_5