Справа № 264/8848/14-а
2-а/264/1/2015
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" лютого 2015 р. м. Маріуполь
Іллічівський районний суд м. Маріуполя Донецької області в складі: головуючого судді Харитонової Г.Л., при секретарі - Лавренко Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку письмового провадження в м. Маріуполі справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради до Іллічівського відділу державної виконавчої служби Маріупольського управління юстиції про визнання дій незаконними, та скасування постанов про накладення штрафів, -
В С Т А Н О В И В:
Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради звернулося до суду з позовом до Іллічівського відділу державної виконавчої служби Маріупольського управління юстиції про скасування постанов про накладення штрафу, посилаючись на те, що у Іллічівському відділі державної виконавчої служби Маріупольського управління юстиції на примусовому виконанні перебувають: виконавчий лист № 2а-3822/11, виданий Іллічівським районним судом м.Маріуполя 17.06.2013 року про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради нарахувати і виплатити ОСОБА_1 недоотриману в період з 14.11 по 31.12.2010 року та з 01.01.по 19.08.2011 року щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відповідно до ст. 43 Закону України « Про загальнобов»язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням » із урахуванням встановленого законом прожиткового мінімуму, що визначений Законом України « Про державний бюджет України на 2010 рік » та Законом України « Про державний бюджет на 2011 рік » та з урахуванням проведених виплат; постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду; виконавчий лист № 2-а-1736/10, виданий Іллічівським районним судом м.Маріуполя 14.03.2014 року про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради перерахувати та виплатити ОСОБА_2 допомоги по догляду за дітьми: ОСОБА_3, ОСОБА_4 до досягнення ними трирічного віку, передбачену статтею 43 Закону України « Про загальнобов»язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням » за період з грудня 2008 року по березень 2010 року; постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду; виконавчий лист № 2-а/4250/11/0520, виданий Іллічівським районним судом м.Маріуполя 11.09.2013 року про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради здійснити виплату ОСОБА_5 щорічної грошової допомоги до 05 травня за 2011р. відповідно до ст. 13 Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту » у розмірі трьох мінімальних пенсій за віком з урахуванням фактично виплачених сум; постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду; виконавчий лист № 2-а-2692/11, виданий Іллічівським районним судом м.Маріуполя 30.09.2013 року про зобов»язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради зробити перерахунок та виплату ОСОБА_6 щорічної допомоги на оздоровлення за 2010-2011 роки у відповідності до розмірів, встановлених ст. 48 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи », з урахуванням фактично виплачених сум; постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду; виконавчий лист № 264/7880/13-а, виданий Іллічівським районним судом м.Маріуполя 15.01.2014 року про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_7 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого Законом України « Про Державний бюджет на 2013 рік » за період з 29.04.2013 року по 27.12.2013 року з урахуванням фактично здійснених за цей час виплат; постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду; виконавчий лист № 2-а/91/08/0520, виданий Іллічівським районним судом м.Маріуполя 13.12.2013 року, про зобов»язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради здійснити нарахування та виплату ОСОБА_8 недоотриману щорічну компенсацію на оздоровлення в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат, з урахуванням фактично виплачених сум, за рахунок Державного бюджету України, за 2007 рік 1570, 00 грн., за 2008 рік - 2455, 00 грн.; постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду; виконавчий лист № 2-а-3179/2011, виданий Іллічівським районним судом м.Маріуполя 27.10.2011 року про зобов»язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради зробити ОСОБА_9 перерахунок та виплату щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік в сумі 4605, 00 грн., у відповідності до розмірів, встановлених ст. 48 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи », з урахуванням фактично виплачених сум; постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду; виконавчий лист № 264/1545/14-а, виданий Іллічівським районним судом м. Маріуполя 23.05.2014 року про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради провести розрахунок та сплатити ОСОБА_10 компенсацію за оплату електроенергії, газу та центрального опалення, постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду. Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради вважають вказані постанови неправомірними, оскільки постанови суду не виконані в повному обсязі з незалежних від Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради причин, в зв'язку з відсутністю відповідного фінансування. Посилаючись на вказані обставини, позивач просив суд визнати неправомірними дії заступника начальника Іллічівського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції щодо винесення постанов про накладення штрафу від 20.10.2014 року, винесені на підставі виконавчих листів № 2-а/4250/11/0520 від 11.09.2013 року, № 2-а-2692/11 від 30.09.2013 року, № 264/1545/14-а від 23.05.2014 року, № 2-а- 1736/10 від 14.03.2014 року, № 2-а-3822/11 від 17.06.2013 року, № 2-а-3179/2011 від 27.10.2011 року, № 2-а-91/08/0520 від. 13.12.2013 року, № 264/7880/13-а від 15.01.2014 року - незаконними, скасувати постанови Іллічівського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції « про накладення штрафу » від 20.10.2014 року винесені на підставі виконавчих листів № 2-а/4250/11/0520 від 11.09.2013 року, № 2-а-2692/11 від 30.09.2013 року, № 264/1545/14-а від 23.05.2014 року, № 2-а- 1736/10 від 14.03.2014 року, № 2-а-3822/11 від 17.06.2013 року, № 2-а-3179/2011 від 27.10.2011 року, № 2-а-91/08/0520 від. 13.12.2013 року, № 264/7880/13-а від 15.01.2014 року.
Позивач - Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи без участі його представника. Позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.
Представник відповідача - Іллічівського відділу державної виконавчої служби Маріупольського управління юстиції в судове засідання не з'явився, надав до суду письмові заперечення. Просив справу розглянути без його участі, в задоволенні позову відмовити.
В зв'язку з неявкою сторін та наданням ними заяв про слухання справи у їх відсутності, суд , у відповідності до вимог ст.. 41 КАСУ провів судове засідання у порідку письмового провадження без фіксації технічними засобами.
Суд, дослідивши матеріали справи, врахувавши письмові заперечення відповідача, оцінивши надані суду докази, приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що у Іллічівському відділі державної виконавчої служби Маріупольського управління юстиції на примусовому виконанні перебувають: виконавчий лист № 2а-3822/11, виданий Іллічівським районним судом м.Маріуполя 17.06.2013 року про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради нарахувати і виплатити ОСОБА_1 недоотриману в період з 14.11 по 31.12.2010 року та з 01.01.по 19.08.2011 року щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відповідно до ст. 43 Закону України « Про загальнобов»язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням » із урахуванням встановленого законом прожиткового мінімуму, що визначений Законом України « Про державний бюджет України на 2010 рік » та Законом України « Про державний бюджет на 2011 рік » та з урахуванням проведених виплат; постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду / а.с. 5/; виконавчий лист № 2-а-1736/10, виданий Іллічівським районним судом м.Маріуполя 14.03.2014 року про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради перерахувати та виплатити ОСОБА_2 допомоги по догляду за дітьми: ОСОБА_3, ОСОБА_4 до досягнення ними трирічного віку, передбачену статтею 43 Закону України « Про загальнобовьязкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням » за період з грудня 2008 року по березень 2010 року; постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду / а.с. 6/; виконавчий лист № 2-а/4250/11/0520, виданий Іллічівським районним судом м.Маріуполя 11.09.2013 року про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради здійснити виплату ОСОБА_5 щорічної грошової допомоги до 05 травня за 2011р. відповідно до ст. 13 Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту » у розмірі трьох мінімальних пенсій за віком з урахуванням фактично виплачених сум; постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду / а.с. 7/; виконавчий лист № 2-а-2692/11, виданий Іллічівським районним судом м.Маріуполя 30.09.2013 року про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради зробити перерахунок та виплату ОСОБА_6 щорічної допомоги на оздоровлення за 2010-2011 роки у відповідності до розмірів, встановлених ст. 48 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи », з урахуванням фактично виплачених сум; постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду / а.с. 8/; виконавчий лист № 264/7880/13-а, виданий Іллічівським районним судом м.Маріуполя 15.01.2014 року про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_7 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого Законом України « Про Державний бюджет на 2013 рік » за період з 29.04.2013 року по 27.12.2013 року з урахуванням фактично здійснених за цей час виплат; постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду / а.с. 9/; виконавчий лист № 2-а/91/08/0520, виданий Іллічівським районним судом м.Маріуполя 13.12.2013 року, про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради здійснити нарахування та виплату ОСОБА_8 недоотриману щорічну компенсацію на оздоровлення в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат, з урахуванням фактично виплачених сум, за рахунок Державного бюджету України, за 2007 рік 1570, 00 грн., за 2008 рік - 2455, 00 грн.; постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду / а.с.10/; виконавчий лист № 2-а-3179/2011, виданий Іллічівським районним судом м.Маріуполя 27.10.2011 року про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради зробити ОСОБА_9 перерахунок та виплату щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік в сумі 4605, 00 грн., у відповідності до розмірів, встановлених ст. 48 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи », з урахуванням фактично виплачених сум; постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду / а.с.11/; виконавчий лист № 264/1545/14-а, виданий Іллічівським районним судом м. Маріуполя 23.05.2014 року про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради провести розрахунок та сплатити ОСОБА_10 компенсацію за оплату електроенергії, газу та центрального опалення, постановою заступника начальника Іллічівського ВДВС Маріупольського МУЮ від 20.10.2014 року на Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради накладено штраф у розмірі 680 грн. за невиконання постанови суду /а.с.12/.
Згідно з ч. 1-2 ст. 75 Закону України «Про виконавче провадження» після відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом, що зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець перевіряє виконання рішення не пізніше ніж на наступний день після закінчення строку, встановленого частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, його виконання перевіряється не пізніше наступного робочого дня після відкриття виконавчого провадження. У разі невиконання зазначених вимог без поважних причин державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону і не пізніше п'яти робочих днів з дня його накладення повторно перевіряє стан виконання рішення.
Відповідно до ст. 89 Закону України «Про виконавче провадження» у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на боржника - юридичну особу - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
Аналізуючи обставини у справі та нормативні акти, що регулюють дані правовідносини, суд зазначає, що державний виконавець зобов'язаний перевірити причину не виконання боржником зобов'язань, і лише після перевірки та за її результатами винести постанову про застосування санкцій.
Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, встановлюється постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. № 845.
Відповідно до п. 6 зазначеної Постанови у разі прийняття рішення про стягнення коштів стягувач подає органові Казначейства у встановлений зазначеним органом спосіб: заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних про перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв'язку, якщо зазначений рахунок відсутній; оригінал виконавчого документа; судові рішення про стягнення коштів (у разі наявності); оригінал або копію розрахункового документа (платіжного доручення, квитанції тощо), який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.
До заяви можуть додаватися інші документи, які містять відомості, що сприятимуть виконанню рішення про стягнення коштів (довідки та листи органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, або органів місцевого самоврядування, рішення органів досудового розслідування та прокуратури тощо).
Пунктом 33 зазначеної постанови передбачено, що у разі коли судове рішення стосується спорів фізичних осіб із суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг або судове рішення неможливо виконати протягом двох місяців з дня надходження документів, зазначених у пункті 6 цього Порядку, орган Казначейства для виконання рішення про стягнення передає до Казначейства документи та відомості згідно з підпунктом 1 пункту 47 цього Порядку. При цьому органом Казначейства відновлюється проведення платежів боржника.
Відповідно до п. 47 постанови, безспірне списання коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів, здійснюється Казначейством на підставі поданих:
1) органом Казначейства:
документів та відомостей, надісланих стягувачами та боржником;
інформації про неможливість виконання безспірного списання коштів з рахунків боржника;
2) керівником органу державної виконавчої служби зазначених у пункті 7 цього Порядку документів та відомостей.
Пункт 48 визначає, що для забезпечення безспірного списання коштів державного бюджету згідно з пунктом 47 цього Порядку в Казначействі відкривається у встановленому порядку відповідний рахунок.
Перерахування коштів стягувачу здійснюється Казначейством у тримісячний строк з дня надходження необхідних документів та відомостей.
У разі відсутності таких документів та відомостей, якщо боржником є державні підприємство, установа, організація або юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства, перерахування коштів здійснюється на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби.
Отже, з аналізу викладених норм постанови Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. № 845 вбачається, що виконання зазначених рішень суду повинно здійснюватися Казначейством, шляхом безспірного списання коштів державного бюджету за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів.
Як вбачається із матеріалів справи, Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради жодного разу не зверталось до Управління Казначейства з приводу виконання зазначених рішень.
Тому, вищевикладене не підтверджує вжиття Управлінням праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради всіх можливих і передбачених законодавством заходів з метою виплати стягувачам нарахованих за рішенням суду сум коштів.
Порядок виконання судових рішень регулюється Законом України 21.04.1999 р. № 606-XIV "Про виконавче провадження".
Відповідно до статті 75 Закону № 606-XIV, після відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом, що зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець відповідно до статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення. У разі невиконання зазначених вимог без поважних причин державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до ст. 89 цього Закону і не пізніше п'яти робочих днів з дня його накладення повторно визначає стан виконання рішення.
Відповідно до ст.89 Закону України «Про виконавче провадження» у разі невиконання безповажних причин у встановленийдержавним виконавцем строк рішення , що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на фізичну особу чи юридичну особу. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин державний виконавець у тому ж порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності відповідно до закону.
Відповідно до частини 2 статті 14 КАС України, постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.
Частиною 3 статті 14 КАС України передбачено, що невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 29 червня 2004 року по справі "Жовнер проти України", відповідно до якого, державний орган не може посилатися на відсутність коштів, щоб не виплачувати борг, підтверджений судовим рішенням.
Крім того, враховуючи практику Європейського суду з прав людини, невиконання рішення суду у зв'язку з відсутністю коштів, є порушенням п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованою Україною 17 липня 1997 року, та яка є частиною національного законодавства, а також статті 1 Протоколу №1 до зазначеної Конвенції.
З огляду на викладене, та приймаючи до уваги, що на час прийняття постанов про накладення на боржника штрафів, позивач доказів неможливості не виконання рішень суду не представив, суд приходить до висновку про правомірність дій державного виконавця щодо винесення постанов про накладення штрафів на позивача за невиконання без поважних причин рішення суду. Оскаржувані постанови про накладення штрафів винесені державним виконавцем в межах його компетенції та у відповідності до вимог законодавства, а тому відсутні підстави для їх скасування.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради про скасування постанов про накладення штрафу за невиконання рішення суду по виконавчому провадженню належним чином не обґрунтовані, не підтверджені наявними у справі матеріалами та доказами, а тому задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, ст..ст. 75, 89 Закону України «Про виконавче провадження», суд -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову Управління праці та соціального захисту населення Іллічівського району Маріупольської міської ради до Іллічівського відділу державної виконавчої служби Маріупольського управління юстиції про визнання дій незаконними, та скасування постанов про накладення штрафів - відмовити.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного адміністративного суду України через Іллічівський районний суд м. Маріуполя з одночасним надсиланням її копії особою, що її подає, до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: Г. Л. Харитонова