Постанова № 43010194, 10.03.2015, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.03.2015
Номер справи
815/6678/14
Номер документу
43010194
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/6678/14

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 березня 2015 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Потоцької Н.В.

за участю секретаря Загрійчук О.В.

сторін:

представника позивача Верховець К.С.

представник відповідача не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом

товариства з обмеженою відповідальністю «Курортстрой» до відділу Держземагенства у м.Білгород - Дністровському Одеської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Курортстрой» до відділу Держземагенства у м. Білгород - Дністровському Одеської області в якому просить:

- визнати протиправними дії Відділу Держземагентства у м. Білгород-Дністровському Одеської області в частині застосування коефіцієнту функціонального використання для земель комерційного призначення « 2,5» при здійсненні розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 2,004 га, наданої для будівництва оздоровчо-розважального комплексу, що знаходиться за адресою: Одеська область, м. Білгород - Дністровський, смт. Затока, Лиманський Курортний район.

- визнати протиправним та скасувати Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки загальною площею 2,004 га від 22.01.14р. за № 01-09/93, яка становила 4 999 178 (чотири міліонна дев'ятсот дев'яносто дев'ять тисяч сто сімдесят вісім) грн.40 коп.

В обґрунтування правової позиції, викладеної у адміністративному позові зазначено, що Витяг з технічної документації про нормативно - горошову оцінку земельної ділянки №01-09/93/ від 22.01.2014р., що відображає нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, яка становить 4 999178 грн.40 коп. не відповідає критеріям правомірності дій суб'єкта владних повноважень, передбачених п.п. 1, 3, 4, 5, 6, 8 ч.3 ст. 2 КАС України та підлягає скасуванню.

На підтвердження її неправомірності існує нормативно - горошова оцінка земельної ділянки, яка зазначена у Витязі з технічної документації про нормативно - горошову оцінку земельної ділянки від 17.07.2014р. № 01-10/648, згідно до якого нормативна грошова оцінка земельної-ділянки, кадастровий номер 511-0300000:02:005:0004, загальною площею 2,004 га становить 999 996 грн. та Витяг з технічної документації про нормативно - горошову оцінку земельної ділянки від 23.02.2012р. № 22, нормативна-грошова оцінка земельної ділянки, кадастровий номер 511-0300000:02:005:0004, загальною площею 2,004 га також становить 999 996 грн.

Незважаючи на неправомірність оскаржуванного Витягу з технічної документації про нормативно-горошову оцінку земельної ділянки № 01-09/93/ від 22.01.2014р. вона була застосована в Рішенні господарського суду Одеської області від 18.06.2014р. по справі №916/587/14 задоволено позовні вимоги Заступника Білгород-Дністровського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Затоківської селищної ради яким вирішено:

- внести зміни до договору оренди землі від 12.11.2004 року, укладеного між Затоківською селищною радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Курортетрой», про що у Книзі записів державної реєстрації договорів оренди вчинено запис № 04.04.506.00007 від 23.11.2014р.;

- викласти п. 5 договору оренди землі від 12.11.2004 р. у наступній редакції: «Нормативно-грошова оцінка земельної ділянки становить 4 999178 (чотири міліонна дев'ятсот дев'яносто дев'ять тисяч сто сімдесят вісім) грн.40 коп.»;

- викласти п. 9 договору оренди землі від 12.11.04р. у наступній редакції: «орендна плата вноситься орендарем у сумі 149 975 грн. 35 коп. без урахування ПДВ на р/р 33214812800012, МФО 828011, код 23215016, Банк УДК в Одеській області, одержувач-Управління Державної казначейської служби України у Білгород-Дністровському районні Одеської області».

Крім того, на час прийняття рішення вже існувала інша нормативно-грошова оцінка земельної ділянки, яка зазначена у Витязі з технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки від 17.07.2014р. № 01-10/648, згідно до якого нормативна грошова оцінка земельної ділянки, кадастровий номер 511-0300000:02:005:0004, загальною площею 2,004 га становить 999 996 грн. але у зв'язку з тим, що відповідач не був присутній під час розгляду справи № 916/587/14 господарським судом Одеської області у зв'язку з необізнаністю про наявність справи, він не міг надати належну правову оцінку Витягу з технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки № 01-09/93/ від 22.01.2014р. який містив інформацію, що нормативна-грошова оцінка земельної ділянки, кадастровий номер 511- 0300000:02:005:0004, загальною площею 2,004 га становила 4 999 178 грн.40 кой.», яким позивач обґрунтовував свої позовні вимоги та відповідно нову нормативно-грошову оцінку земельної ділянки. Зазначене призвело до прийняття необгрунтованого рішення, яким порушені права TOB «Курортстрой» як землекористувача. Ухвалою Господарського суду Одеської області від 23.09.14року у справі за № 916/587/14 було відмовлено в задоволені заяви про перегляд Рішення за нововиявленими обставинами та залишено Рішення господарського суду Одеської області від 18.06.2014р. в силі.

При ухвалені Рішення судом було взято до уваги, як доказ по справі неправомірну нормативно - горошову оцінку земельної ділянки, кадастровий номер 511-0300000:02:005:0004, загальною площею 2,004 га, яка становила 4 999 178 грн.40 коп.», що і стало підставою для звернення до адміністративного суду.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити їх у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у адміністративному позові та наданих в судовому засіданні поясненнях.

Представник відповідача /відділу Держземагенства у м. Білгород - Дністровському Одеської області/ у судове засідання не з'явився. Про розгляд справи був повідомлений у встановленому законом порядку, що підтверджується матеріалами справи. Надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Крім того, надав заперечення у яких проти задоволення вказаного адміністративного позову заперечував, зокрема, зазначивши, що 12.11.2014 року між Затоківською селищною радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Курортстрой» було укладено договір оренди земельної площею 2,004 га строком на 25 років, яка розташована за адресою: Одеська область, м. Білгород - Дністровський, смт. Затока, Лиманський курортний район дію будівництва оздоровчо-розважального комплексу, про що в Книзі записів державної реєстрації договорів оренди вчинено запис № 04.04.506.00007 від 23.11.204 року.

У відповідності до Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки загальною, площею 2,004 га від 22.01.2014 року № 01-09/93, було застосовано коефіцієнт функціонального використання для земель комерційного призначення «2,5» при здійсненні розрахунку та встановлена нормативна грошова оцінка ділянки 4 999 178,40 грн. 40 коп.

Вказана нормативна грошова оцінка земельної ділянки проведена відповідно до наказу Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства, Української академії аграрних наук № 18/15/21/11 від 27 січня 2006 року «Про порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», за вимогами якого Коефіцієнт функціонального використання для земельних ділянок змішаного використання визначається як середньозважене (за площею) значення коефіцієнтів функціонального використання окремих частин земельної ділянки змішаного використання. Підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального використання є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою.

Через відсутність наданих з боку TOB «Курортстрой» затверджених даних з інвентаризації зазначеної вище земельної ділянки застосування іншого коефіцієнту функціонального використання не представлялося можливим.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, перевіривши їх доказами, судом встановлено наступне.

12.11.2004 року між Затоківською селищною радою (Орендодавець) та товариством з обмеженою відповідальністю «Курортстрой» (Орендар) було укладено договір оренди (надалі - договір від 12.11.2004р.) відповідно до п. 1.2 якого Орендодавець надає, а орендар приймає у дострокове платне користування терміном на двадцять п'ять років земельну ділянку для будівництва оздоровчо-розважального комплексу, яка знаходиться за адресою: Одеська область, м. Білгород - Дністровський, смт. Затока, Лиманський курортний район, про що в Книзі записів державної реєстрації договорів оренди вчинено запис № 04.04.506.00007 від 23.11.204 року (а/с. 15).

Згідно з договором від 12.11.2004р. в оренду передається земельна ділянка загальною площею 2,004 га з визначеною орендною платою у розмірі 2 725, 44 грн., цільове призначення - для будівництва оздоровчо - розважального комплексу (а/с. 16-20).

Додатковою угодою до договору оренди від 28 квітня 2005 року було внесено зміни до п. 25 договору оренди (а/с. 21 - 22).

Рішенням Затоківської селищної ради за № 1363 від 12 січня 2010 року «Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель смт. Затокам. Білгород-Дністровський Одеської області» затверджено Технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель смт Затокам. Білгород-Дністровський Одеської області.

Рішенням Затоківської селищної ради за №1969 від 20 червня 2014 року «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) TOB «Курортстрой», яка знаходиться в довгостроковій оренді, терміном на 25 років, для будівництва оздоровчо-розважального комплексу за адресою: Лиманський район, смт. Затока м. Білгород-Дністровський Одеської області» було затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Господарський суд Одеської області розглянув справу за позовом заступника Білгород - Дністровського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Затоківської селищної ради до товариства з обмеженою відповідальністю "Курортстрой", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - відділ ержземагенства у м.Білгород - Дністровському Одеської області про внесення змін до договору оренди землі і 18.06.2014 року прийняв рішення, яким вирішено:

- внести зміни до договору оренди землі від 12.11.2004 року, укладеного між Затоківською селищною радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Курортетрой», про що у Книзі записів державної реєстрації договорів оренди вчинено запис № 04.04.506.00007 від 23.11.2014р.;

- викласти п. 5 договору оренди землі від 12.11.2004 р. у наступній редакції: «Нормативно-грошова оцінка земельної ділянки становить 4 999178 (чотири міліонна дев'ятсот дев'яносто дев'ять тисяч сто сімдесят вісім) грн.40 коп.»;

- викласти п. 9 договору оренди землі від 12.11.04р. у наступній редакції: «орендна плата вноситься орендарем у сумі 149 975 грн. 35 коп. без урахування ПДВ на р/р 33214812800012, МФО 828011, код 23215016, Банк УДК в Одеській області, одержувач-Управління Державної казначейської служби України у Білгород-Дністровському районні Одеської області».

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 23.09.2014року по справі за №916/587/14 відмовлено в задоволені заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Курортстрой" про перегляд Рішення за нововиявленими обставинами в порядку передбаченому ст.ст. 112 - 114 ГПК України та залишено Рішення господарського суду Одеської області від 18.06.2014р. без змін.

Надаючи належну правову оцінку спірним правовідносинам суд виходив з наступного.

Статтею 206 Земельного кодексу України встановлено, що використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до Закону.

Преамбулою Закону України «Про оцінку земель» від 11.12.2003 р. № 1378 встановлено, що цей Закон визначає правові засади проведення оцінки земель, професійної оціночної діяльності у сфері оцінки земель в Україні та спрямований на регулювання відносин, пов'язаних з процесом оцінки земель, забезпечення проведення оцінки земель, з метою захисту законних інтересів держави та інших суб'єктів правовідносин у питаннях оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель.

У відповідності до положень статті 5 Закону України «Про оцінку земель», залежно від мети та методів проведення оцінка земель поділяється на такі види: бонітування ґрунтів, економічна оцінка земель та грошова оцінка земельних ділянок. Грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про оцінку земель», підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 23 Закону України "Про оцінку земель" від 11.12.2003 № 1378-IV, витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Механізм нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів регулюються, відповідно, Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів.

Згідно пункту 1.3 Порядку нормативної грошової оцінки земель, нормативна грошова оцінка земель використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Відповідно до пункту 3.5 Порядку нормативної грошової оцінки земель, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) (додаток 1, табл. 1.1), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.

Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми NN 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.98 N 377, зареєстрованою в Мін'юсті України 14.12.98 за N 788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.

Коефіцієнт функціонального використання для земельних ділянок змішаного використання визначається як середньозважене (за площею) значення коефіцієнтів функціонального використання окремих частин земельної ділянки змішаного використання. Підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального використання є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою.

Законодавець не дає прямого визначення терміну дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою, однак зі змісту чинного законодавства України вбачається, що до таких даних належить технічна документація, визначена в пункті 26 Порядку проведення інвентаризації земель, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 №513 (далі - Порядок проведення інвентаризації).

Так, відповідно до пункту 26 Порядку проведення інвентаризації земель, за результатами проведення інвентаризації земель виконавцем робіт складається технічна документація, що включає:

1) технічне завдання на виконання робіт з інвентаризації земель;

2) пояснювальну записку, яка містить коротку характеристику об'єкта інвентаризації, підстави для виконання робіт, реквізити виконавця, опис матеріалів, використаних під час складання технічної документації, зміст і склад виконаних робіт із землеустрою;

3) текстові матеріали:

- рішення органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим чи органів місцевого самоврядування або суду про проведення інвентаризації земель;

- копії документів, що містять вихідні дані, які використовувалися під час проведення інвентаризації земель;

- матеріали топографо-геодезичних вишукувань;

- додатки, які складаються у формі таблиць і містять дані, зазначені у пунктах 22-23 цього Порядку;

- пропозиції щодо узгодження даних, отриманих у результаті проведення інвентаризації земель, з інформацією, що міститься у документах, які посвідчують право на земельну ділянку, і Державному земельному кадастрі;

4) графічні матеріали - робочий і зведений інвентаризаційні плани.

Як вже встановлено судом, земельна ділянка надана позивачу для будівництва оздоровчо - розважального комплексу, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, види діяльності позивача: надання інших послуг бронювання та пов'язана з цим діяльність (Код КВЕД 79.90), організація будівництва будівель (Код КВЕД 41.10), будівництво житлових і нежитлових будівель (Код КВЕД 41.20).

Саме ця обставина, стала підставою для застосування відповідачем при наданні витягу № 01-09/93 від 22.01.2014 року з застосуванням при розрахунку коефіцієнту функціонального використання для земель комерційного використання - 2,5.

Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, який затверджений наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006 р. № 18/15/21/11, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2006 р. за № 388/12262, передбачає, що під час розрахунку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів ураховується коефіцієнт функціонального використання земель.

Коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) (додаток 1, табл. 1.1), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності та становить для категорії земель за функцією використання, зокрема, такі коефіцієнти: землі комерційного використання - Кф = 2,5, інші землі - Кф = 0,5.

До складу категорії земель комерційного використання відносяться: землі торгівлі транспортними засобами та їх ремонту; землі оптової торгівлі і посередництва в торгівлі; землі роздрібної торгівлі побутовими товарами і їх ремонт; землі готелів та ресторанів; землі підприємств фінансового посередництва; землі підприємств страхування; землі підприємств, що здійснюють допоміжну діяльність у сфері фінансів та страхування; землі підприємств, що здійснюють операції з нерухомістю, здавання під найом та послуги юридичним особам; землі підприємств, що здійснюють діяльність у сфері інформатизації; землі підприємств, що здійснюють послуги, які надаються переважно юридичним особам; землі підприємств, що здійснюють індивідуальні послуги; землі підприємств, що здійснюють діяльність у сфері відпочинку та розваг (азартні ігри та ігри на гроші тощо).

Категорія інших земель включає у себе: землі насаджень загального та спеціального користування; землі кладовищ та крематоріїв; землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; землі оздоровчого та рекреаційного призначення; землі історико-культурного призначення; землі лісового господарства і пов'язані з ним послуги; з площею акваторії до 50 га включно; землі запасу та резервного фонду; землі, зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво.

Пункт 3.2 Порядку передбачає, що населені пункти включають землі всіх категорій за основним цільовим призначенням, які розташовуються в їх адміністративних межах. Нормативна грошова оцінка населених пунктів для всіх категорій земель та земельних ділянок (за винятком сільськогосподарських угідь) визначається згідно з формулою, яка передбачена в пункті 3.3 Порядку, складовою якої, серед іншого, є коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки - Кф.

Згідно п. 3.5 Порядку коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (додаток 1 до таблиці 1.1), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності. Підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального використання є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою.

Зокрема, при оцінюванні одного квадратного метра земельної ділянки населених пунктів ураховується коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (землі житлової забудови - 1,0, землі промисловості - 1,2, землі комерційного використання - 2,5 тощо).

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Земельного кодексу України, землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: землі сільськогосподарського призначення; землі житлової та громадської забудови; землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; землі оздоровчого призначення; землі рекреаційного призначення; землі історико-культурного призначення; землі лісогосподарського призначення; землі водного фонду; землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Згідно зі ст. 20 Земельного кодексу України, віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного та історико-культурного призначення. Зміна цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.

Суд зазначає, що коефіцієнт функціонального використання для земельних ділянок змішаного використання визначається як середньозважене (за площею) значення коефіцієнтів функціонального використання окремих частин земельної ділянки змішаного використання. Підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального використання є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою (п. 3.5 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів).

Таким чином, суд прийшов до висновку, що вказаний відділом Держземагентства у місті Білгороді - Дністровському Одеської області у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки Кф у розмірі 2,5 повністю відповідає вимогам чинного законодавства.

Крім того, суд приймає до уваги той факт, що Господарським судом Одеської області при розгляді справи за позовом заступника Білгород - Дністровського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Затоківської селищної ради до товариства з обмеженою відповідальністю "Курортстрой", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - відділ ержземагенства у м.Білгород - Дністровському Одеської області про внесення змін до договору оренди землі встановлені факти, які підтверджують правомірність надання Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 22.01.2014 р. № 01-09/93.

Відповідно до ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

При цьому, суд відзначає, що звернення ТОВ "Курортстрой" із даним позовом є намаганням, у позапроцесуальний шлях, скасувати рішення Господарського суду Одеської області.

Суд також вважає, що позивач намагається скасувати Витяг від 22.01.2014 р. № 01-09/93 з метою подальшого внесення змін до договору оренди, застосувавши Витяг від 17.07.2014 р. № 01-10/648.

Однак, ТОВ "Курортстрой", на думку суду, обрав неналежний спосіб захисту своїх прав, оскільки скасування Витягу від 22.01.2014 р. № 01-09/93 не призводить до автоматичного застосування Витягу від 17.07.2014 р. № 01-10/648.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Частиною 3 статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, в якій зазначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову.

Керуючись ст. ст. 6-8, 71, 86, 128, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Потоцька Н.В.

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

10 березня 2015 року.