УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
___________
_______________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "04" березня 2015 р. Справа № 906/47/15
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Лозинської І.В.
при секретарі: Поливко М.С.
за участю представників сторін:
- від позивача: Дубравська І.А. - інженер землекористування Квартирно - експлуатаційного відділу м. Житомир, дов. від 10.02.2015, вих. №1149, Панасюк В.М. - офіцер Центрального територіального юридичного відділу, капітан юстиції Міністерства оборони України, дов. від 17.11.2014 р. №220/868/д
- від відповідача: не прибув
- прокурор: Магідін Б.В. - в.о. заступника військового прокурора 32 військової прокуратури Південного регіону України, посв. №028531 від 03.09.2014
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Військового прокурора Житомирського гарнізону (м. Житомир) в інтересах держави в особі Міністерства оборони України (м. Київ) в особі Квартирно - експлуатаційного відділу міста Житомир (м. Житомир)
до Житомирської міської ради (м. Житомир)
про визнання недійсним п. 1 рішення Житомирської міської ради від 26.09.2014 №770
Військовий прокурор Житомирського гарнізону (м. Житомир) в інтересах держави в особі Міністерства оборони України (м. Київ) в особі Квартирно - експлуатаційного відділу міста Житомир (м. Житомир) подав до господарського суду Житомирської області позов про визнання недійсним п. 1 рішення Житомирської міської ради від 26.09.2014 № 770 та про зобов'язання Житомирської міської ради розглянути питання стосовно надання дозволу Квартирно - експлуатаційному відділу м. Житомир на складання технічної документації із землеустрою на земельну ділянку за адресою: м. Житомир, вул. Ватутіна, 61-А.
Ухвалою від 15.01.2015 господарський суд прийняв позовну заяву, порушив провадження у справі, призначив засідання суду.
Ухвалою від 10.02.2015 господарський суд розгляд справи відклав, зобов'язав сторони надати необхідні документи, в порядку ст. 30 ГПК України викликав в засідання суду повноважного представника Головного управління Держземагенства у Житомирській області для надання пояснень з приводу належності земельної ділянки по вул. Ватутіна 61 до державної чи комунальної власності.
До початку розгляду справи до суду надійшли такі документи:
- від відповідача - лист від 06.03.2015 про розгляд справи без участі представника Житомирської міської ради, в якому також містилося клопотання про долучення до матеріалів справи, витребуваних ухвалою суду від 10.02.2015 документів, серед яких: копії рішень виконавчого комітету Житомирської міської ради від 04.10.1979 № 605 "Про підтвердження права користування КЕЧ ПрикВО земельними площами в межах міста Житомира" та від 10.11.1994 № 603 "Про затвердження матеріалів інвентаризації земель Міністерства оборони України" (а. с. 72 - 80);
- від Головного управління Держземагентства у Житомирській області, в порядку ст. 30 ГПК України - заява про долучення до матеріалів справи копії листа Управління Держземагентства у Житомирському районі Житомирської області від 02.03.2015 вих. 3 22-603-0.2-1606/2-15, згідно з яким повідомлено, що відповідно до земельно-кадастрових даних (форми 6-зем; 2-зем) за військовою частиною А-1061 обліковується в державній власності земельна ділянка площею 21,1255 га за адресою: м. Житомир, вул. Ватутіна, 61; відомості щодо реєстрації права власності чи користування за вище вказаною земельною ділянкою в управлінні Держземагентства у Житомирському районі Житомирської області відсутні (а. с. 81 - 83).
Прокурор та представники позивача в засіданні суду позовні вимоги підтримали в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник Квартирно - експлуатаційного відділу міста Житомир в засіданні суду надала клопотання про долучення до матеріалів справи копії таких документів: акту приймання (передачі) будівель, споруд та території військового містечка № 114 від 30.12.2011, копія опису № 1 казармено - житлового фонду військового містечка № 114, що здається військовою частиною А-1061 військовій частині А-02281; опису № 2 комунальних споруд, обладнання та об'єктів благоустрою військового містечка № 114, які передаються при розформуванні військової частини А-1061; опису № 3 актів технічного стану на будівлі та споруди, паспорта на холодильне обладнання, які передаються при розформуванні військової частини А-1061; телефонограми за грудень 2005 року; кадастрового плану земельної ділянки площею 26,9062 га; ситуаційного плану викопіювання з чергового кадастрового плану; схеми військового містечка № 114. що в м. Житомирі по вул. Ватутіна, 61; експлікації військового містечка № 114; рішення Житомирської міської ради від 26.09.2014 № 770 "Про розгляд звернення Квартирно -експлуатаційного відділу м. Житомир" (а. с. 84 - 100).
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про причини неявки повідомив у надісланому на адресу суду листі від 04.03.2015, просив розглянути справу без участі представника Житомирської міської ради.
Заслухавши пояснення представників позивачів та прокурора, дослідивши матеріали справи, господарський суд,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Житомирської міської ради від 26.09.2014 № 770 було відмовлено Квартирно-експлуатаційному відділу м. Житомир у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Ватутіна, 61, площею 26,9063 га, для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил України (а. с. 46, 100).
Як підставу для відмови у наданні дозволу вказано: рекомендацію постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування Житомирської міської ради від 08.09.2014 № 833/22 к-3 (а. с. 57).
Відповідно до вище вказаної рекомендації Житомирською міською радою вирішено звернутися до Міністерства оборони України щодо передачі даної земельної ділянки у власність громади м. Житомира під індивідуальну житлову забудову для громадян, які приймали участь по врегулюванню кризової ситуації в Україні (а. с. 100).
Прокурор вважає, що зазначеним рішенням Житомирської міської ради порушені оборонні інтереси держави в особі Міністерства оборони України в особі Квартирно -експлуатаційного відділу м. Житомир, який забезпечує в межах своєї компетенції обороноздатність держави.
На думку прокурора, відмова у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Ватутіна, 61 у м. Житомирі, площею 26,9063 га, яка належить до земель оборони та безпосередньо використовується для розміщення військового містечка № 114, заподіює безпосередню шкоду Міністерству оборони України в особі Квартирно - експлуатаційного відділу м. Житомир, фонди якого розміщені на території зазначеного військового містечка, яка виражається у вигляді позбавлення можливості виконувати свої завдання за призначенням, порушенні їх інтересів як безпосередніх землекористувачів, а відповідно і інтересів держави, як власника спірної земельної ділянки, тому вказане рішення ради від 26.09.2014 підлягає визнанню судом недійсним відповідно до ч. 3 ст. 152 Земельного кодексу України.
На підтвердження права користування позивачем спірною земельною ділянкою прокурором надані до суду копії рішень виконкому Житомирської міської ради від 04.10.1979 № 605 "Про підтвердження права користування КЕЧ ПрикВО земельними площами в межах міста Житомира" (а. с. 74, 75) та від 10.11.1994 № 603 "Про затвердження матеріалів інвентаризації земель Міністерства оборони України" (а. с. 78).
Крім того, прокурор у позовній заяві зазначив, що це вже друга спроба КЕВ м. Житомир отримати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 26,9063 га по вул. Ватутіна, 61, що в м. Житомирі, оскільки 30.05.2013 рішенням Житомирської міської ради № 551 КЕВ м. Житомир вже було відмовлено в отриманні дозволу без роз'яснення причин відмови.
Вказане рішення Житомирської міської ради від 30.05.2013 № 551 було оскаржено прокурором до суду внаслідок чого рішенням господарського суду Житомирської області від 15.10.2013 у справі № 906/1302/13, залишеним без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 16.01.2014, позовні вимоги прокурора задоволені в повному обсязі, визнано недійсним п. 1 рішення Житомирської міської ради від 30.05.2013 № 551, зобов'язано Житомирську міську раду повторно розглянути зазначене питання.
Дослідивши в сукупності всі обставини та матеріали справи, проаналізувавши вимоги чинного законодавства, що регулюють спірні правовідносини, господарський суд вважає за необхідне зазначити таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Згідно зі ст. 2 Земельного кодексу України земельними відносинами є суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею, суб'єктами в яких виступають громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади, а об'єктами - землі в межах території України, земельні ділянки та права на них.
Відповідно до ст. 77 Земельного кодексу України землями оборони визнаються землі, надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України. Порядок використання земель оборони встановлюється законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 77, п. в ч. 4 ст. 84 Земельного кодексу України землі оборони можуть перебувати лише у державній власності.
Згідно з ч. 2 ст. 14 Закону України "Про Збройні Сили України" земля, води, інші природні ресурси, а також майно, закріплені за військовими частинами, військовими навчальними закладами, установами та організаціями Збройних Сил України, є державною власністю, належить їм на праві оперативного управління.
У свою чергу, Міністерство оборони України як центральний орган управління Збройних Сил України здійснює відповідно до закону управління військовим майном, у тому числі закріплює військове майно за військовими частинами (у разі їх формування, переформування), приймає рішення щодо перерозподілу цього майна між військовими частинами Збройних Сил України, в тому числі у разі їх розформування (ст. 2 Закону України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України").
Приписами ст. 4 Закону України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України" передбачено, що військові частини ведуть облік закріпленого за ними майна у кількісних, якісних, обліково - номерних та вартісних показниках і враховують по відповідних службах - продовольчій, речовій, квартирно - експлуатаційній, пально -мастильних матеріалів тощо, на які покладаються завдання щодо забезпечення військових частин майном відповідно до затверджених норм та організації його ефективного використання.
У пункті 1.3 документу "Керівництво з обліку земель (земельних ділянок) в органах квартирно-експлуатаційної служби Збройних Сил України", затвердженого наказом Міністра оборони України від 22.12.1997 № 483, зазначено, що облік земель в органах квартирно-експлуатаційної служби ведеться з метою своєчасного забезпечення відповідних посадових осіб, органів квартирно - експлуатаційної служби, а також відповідних рад, в адміністративних межах яких знаходиться землекористувач, даними про наявність, рух і якісний стан земель, контролю за збереженістю, законністю, доцільністю і ефективністю використання земель, підготовки вихідних даних для складання облікових документів, встановлених табелем термінових донесень будівельно-квартирних органів Міністерства оборони України.
З матеріалів справи вбачається, що згідно з наказом командувача сухопутних військ Збройних Сил України від 13.03.2008 № 119 вирішено розформувати військову частину А 1061; зокрема, зобов'язано командира військової частини А 1061 організувати до 20.10.2009 передачу казармено - житлового фонду, комунальних споруд та інженерних мереж, земельних ділянок на баланс військового містечка № 114 до квартирно - експлуатаційного відділу Житомирського гарнізону (а. с. 50, 51), що узгоджується з директивами Міністра оборони України від 20.01.2005 №Д-332/1/03, від 20.04.2005 №Д-322/1/010, від 30.06.2005 №Д-322/1/014 в яких зазначено, що з метою якісного утримання та обслуговування казармено - житлового фонду, забезпечення установ та організацій Міністерства оборони України комунальними послугами і енергоносіями в Збройних Силах України з 01.01.2006 проведено організаційні заходи щодо створення територіальних квартирно - експлуатаційних управлінь та переходу на територіальний принцип квартирно - експлуатаційного забезпечення (а. с. 93).
Наказом начальника Житомирського гарнізону від 30.11.2011 № 35 було створено комісію на передачу казармено - житлового фонду розформованої військової частини А 1061 під охорону військової частини А 0281 (а. с. 52, 53), на виконання вказаного наказу підписано акт приймання (передачі) будівель, споруд та території військового містечка № 114 з додатками (а. с. 85 - 91, 94 - 99).
В матеріалах справи є витяг з Єдиного реєстру об'єктів державної власності щодо державного майна (а. с. 25, 26) з якого вбачається, що військове майно, а саме: будівлі та споруди, розташовані на земельній ділянці по вул. Ватутіна, 61-А, що в м. Житомирі, знаходяться на балансі Квартирно-експлуатаційного відділу м. Житомир.
Враховуючи вказане слід зазначити, що вказана вище земельна ділянка відноситься до земель оборони України, майно, яке на ній розташоване є державною власністю, при цьому КЕВ м. Житомир є користувачем спірної земельної ділянки.
З огляду на викладене та враховуючи той факт, що землі оборони, які безпосередньо використовуються для розміщення військового містечка № 114 належать Міністерству оборони України в особі КЕВ м. Житомир, фонди якого розміщені на території зазначеного військового містечка, суд дійшов висновку, що з метою виконання своїх завдань, як землекористувача, КЕВ м. Житомир наділений правом на звернення до міської ради щодо надання дозволу на складання технічної документації із землеустрою за адресою: м. Житомир, вул. Ватутіна, 61-А.
Згідно із 1 ст. 2 Закону України "Про використання земель оборони" військовим частинам для виконання покладених на них функцій та завдань земельні ділянки надаються у постійне користування відповідно до вимог земельного кодексу України.
Частиною 7 ст. 118 Земельного кодексу України передбачено, що надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки здійснюється відповідною місцевою державною адміністрацією або сільською, селищною, міською радою.
Частиною 1 ст. 123 Земельного кодексу України встановлено, що надання у користування земельної ділянки в інших випадках здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). У такому разі розроблення такої документації здійснюється на підставі дозволу, наданого Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
В п. п. 4 - 5 Прикінцевих та перехідних положеннях Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" зазначено, що у державній власності залишаються, зокрема, розташовані в межах населених пунктів земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна державної власності, які належать до земель оборони.
Державна реєстрація права держави чи територіальної громади на земельні ділянки, зазначені у пунктах 3 і 4 цього розділу, здійснюється на підставі заяви органів, які згідно із статтею 122 Земельного кодексу України передають земельні ділянки у власність або у користування, до якої додається витяг з Державного земельного кадастру про відповідну земельну ділянку.
У разі якщо відомості про земельні ділянки, зазначені у пунктах 3 і 4 цього розділу, не внесені до Державного реєстру земель, надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для державної реєстрації таких земельних ділянок, а також її затвердження здійснюються у межах населених пунктів - сільськими, селищними, міськими радами.
22.12.1997 наказом Міністра оборони України № 483 було затверджено "Положення про порядок надання в користування земель (земельних ділянок) для потреб Збройних Сил України та основні правила користування наданими землями".
У відповідності до вказаного Положення встановлено, що клопотання щодо надання у користування Збройним Силам України земельних ділянок подаються до місцевої ради, яка має право надавати земельні ділянки.
Відведення земельних ділянок проводиться на підставі рішень рад, які в межах своєї компетенції надають в користування землі. В рішенні про надання земель вказуються умови користування землею.
Надання земельних ділянок здійснюється за проектами їх відведення.
Як вбачається з матеріалів справи, 02.04.2014 Квартирно - експлуатаційний відділ м. Житомир звернувся до секретаря міської ради з заявою про видачу рішення про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (технічної документації із землеустрою) площею 26,9062 га для потреб МО України, що в м. Житомирі по вул. Ватутіна, 61 (а. с. 42). До заяви було додано перелік документів, необхідних державному адміністратору для проведення реєстрації у реєстрі документів дозвільного характеру (а. с. 43, 44).
Житомирська міська рада рішенням від 26.09.2014 № 770 "Про розгляд звернення Квартирно - експлуатаційного відділу м. Житомир" повторно відмовила в наданні дозволу на складання технічної документації із землеустрою за адресою: м. Житомир, вул. Ватутіна, 61-А без обґрунтування причин відмови, але з посиланням на необхідність звернення до Міністерства оборони України щодо вирішення питання передачі даної земельної ділянки у власність громади м. Житомира під індивідуальну житлову забудову для громадян, які приймали участь по врегулюванню кризової ситуації в Україні.
У відзиві на позовну заяву від 10.02.2015 (а. с. 58, 59) як на правомірність прийнятого рішення Житомирська міська рада вказує на норми ст. 12 Земельного кодексу України та ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування", зокрема зазначає, що в даних правовідносинах у відповідності до закону міська рада діяла як власник земельної ділянки та здійснювала правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами комунальної власності, які передбачені Цивільним кодексом України.
Разом з тим, міська рада не надала господарському суду жодних доказів на підтвердження права комунальної власності на спірну земельну ділянку.
Натомість як вбачається з рішень Житомирської міської ради № 605 від 04.10.1979 та № 603 від 10.11.1994, Міністерству оборони СРСР, а пізніше Міністерству оборони України було надано в користування земельні ділянки в м. Житомирі, в тому числі і спірна земельна ділянка.
Окрім того, питання належності земельної ділянки, що розташована в м. Житомирі по вул. Ватутіна, 61-А, до земель оборони встановлено при розгляді справи № 6/137-НМ (постанова ВГС України від 19.05.2010), на що також послався апеляційний суд при розгляді справи № 906/1302/13 (постанова РАГС від 16.01.2014).
Враховуючи вище наведене, господарський суд дійшов висновку, що необґрунтована відмова відповідача в наданні дозволу на складання технічної документації із землеустрою за адресою: м. Житомир, вул. Ватутіна, 61-А стала підставою для звернення в суд з позовом про визнання недійсним даного рішення.
Приписами ч. 2 ст. 120 Земельного кодексу України передбачено, що якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.
Частинами 2, 3 ст. 152 Земельного кодексу України встановлено, що власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється, зокрема, шляхом: визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 2 роз'яснень Вищого господарського суду України за № 02-5/35 від 26.01.2000 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів" підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації - позивача у справі. Якщо за результатами розгляду справи факту такого порушення не встановлено, у господарського суду немає правових підстав для задоволення позову.
Відповідно до ст. 21 Цивільного кодексу України, суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси, що відповідає приписам ч. 10 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в України", згідно з якою акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Згідно зі ст. 393 Цивільного кодексу України правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, який не відповідає законові і порушує права власника, за позовом власника майна визнається судом незаконним та скасовується.
Враховуючи, що п. 1 рішення Житомирської міської ради від 26.09.2014 № 770 "Про розгляд звернення Квартирно - експлуатаційного відділу м. Житомир" щодо надання дозволу на складання технічної документації із землеустрою за адресою: м. Житомир, вул. Ватутіна, 61, суперечить вимогам чинного законодавства України (ст. 120, 123 Земельного кодексу України), чим порушує інтереси Міністерства оборони України в особі Квартирно - експлуатаційного відділу м. Житомир, останнє є підставою для визнання його недійсним.
Крім того, відповідно до п. 34 ст. 26 та п. 2 ст. 77 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що виключною компетенцією пленарних засідань сільської, селищної, міської ради є питання щодо вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин; спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку.
Пунктом 2.14 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" роз'яснено, що за наслідками розгляду справ за позовами до органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування щодо оскарження (визнання незаконними) прийнятих ними актів з питань, пов'язаних з наданням земельних ділянок у власність чи в користування суб'єктам господарської діяльності (про відмову у передачі земельної ділянки у власність чи в користування, у продажу земельної ділянки, у наданні дозволу і вимог на розроблення проекту відведення земельної ділянки тощо) господарський суд залежно від характеру спору може зобов'язати названі органи виконати певні дії, як цього вимагають приписи чинного законодавства, зокрема розглянути в установленому для даного органу порядку питання, яке стосується предмета спору.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимога прокурора про зобов'язання Житомирської міської ради розглянути у встановленому порядку питання надання дозволу Квартирно-експлуатаційному відділу м. Житомир на складання технічної документації із землеустрою на земельну ділянку за адресою: м. Житомир, вул. Ватутіна, 61-А, обґрунтована та підлягає задоволенню.
Таким чином, суд вважає посилання Житомирської міської ради, викладені у відзиві на позовну заяву від 10.02.2015, безпідставними та документально необґрунтованими. Відтак, остання в порушення вимог ст. ст. 33, 34 ГПК України, не довела тих обставин, на які посилалася як на підставу для відмови в задоволенні позовних вимог.
Судові витрати покладаються на Житомирську міську раду, оскільки незаконні дії останньої спонукали звернутися прокурора для захисту інтересів держави до суду.
Керуючись ст. ст. 49, 82 - 85 ГПК України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати недійсним пункт 1 рішення Житомирської міської ради від 26.09.2014 №770 "Про розгляд звернення Квартирно-експлуатаційного відділу м. Житомир".
3. Зобов'язати Житомирську міську раду (10014, м. Житомир, майдан С.П.Корольова, 4/2, код ЄДРПОУ 13576954) розглянути питання стосовно надання дозволу Квартирно - експлуатаційному відділу м. Житомир (10014, м. Житомир, вул. Адмірала Щасного, 20, код ЄДРПОУ 08492505) на складання технічної документації із землеустрою на земельну ділянку за адресою: м. Житомир, вул. Ватутіна, 61-А
4. Стягнути з Житомирської міської ради (10014, м. Житомир, майдан С.П.Корольова, 4/2, код 13576954)
- в доход Державного бюджету України 2436,00 грн. витрат по сплаті судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено: 10.03.15
Суддя Лозинська І.В.
Віддрукувати:
1 - до справи
2 - Міністерству оборони України, 03168, м. Київ, пр-т Повітрофлотський, 6
3 - Квартирно - експлуатаційному відділу м. Житомир, 10014, м. Житомир, вул. Адмірала Щасного, 20
4 - Військовому прокурору Житомирського гарнізону, 10014, м. Житомир, вул. Адмірала Щасного, 20
5 - Житомирській міській раді, 10014, м. Житомир, майдан ім. С.П. Корольова, 4/2 - рек.