номер провадження справи 10/179/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.03.2015 Справа № 908/6284/14
За позовом: Запорізької міської ради, м. Запоріжжя.
до відповідача: Публічного акціонерного товариства "Мотор - банк", м. Запоріжжя
про внесення змін до договору оренди земельної ділянки
Суддя: Алейникова Т.Г.
Представники сторін:
від позивача - Лисенко Є. А., на підставі довіреності № 01/02-17/02186 від 23.07.2014 р.;
від відповідача - Петров Г.М., на підставі довіреності № 159/14 від 10.12.2014 р.;
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглядається позовна заява Запорізької міської ради, м. Запоріжжя до Публічного акціонерного товариства "Мотор - банк", м. Запоріжжя про внесення змін до договору оренди земельної ділянки.
Відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України № 30 від 26.11.2010р., витягом автоматичного розподілу справи між суддями від 29.12.2014 р., справу 908/6284/14 передано на розгляд судді Алейниковій Т.Г.
Ухвалою господарського суду від 30.12.2014 р. порушено провадження у справі № 10/179/14, її розгляд призначено на 09.02.2015 р.
Представник позивача 09.02.2015 р. підтримав свої вимоги викладені в позовній заяві, надав письмові пояснення стосовно даного позову. Відповідач у судове засідання 09.02.2015 р. не з'явився, відзив до суду не направив. Направив заяву про відкладення розгляду справи, суд заяву прийняв.
У відповідності до ст. 22 ГПК України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Статтею 77 ГПК України встановлено, що нез'явлення в судове засідання представників сторін, інших учасників судового процесу, є підставою для відкладення розгляду справи в межах строків, встановлених ст. 69 ГПК України.
У зв'язку із неявкою в судове засідання представника відповідача, ненадання відзиву на позовну заяву та для отримання всіх необхідних документів по справі, судом було відкладено розгляд справи на 02.03.2015 р. о 11 год. 40 хв.
Представник позивача 02.03.2015 р. підтримав свої вимоги викладені в позовній заяві, надав письмові заперечення на відзив відповідача. Відповідач у судове засідання 02.03.2015 р. наддав відзив на позовну заяву, в якому повністю заперечував проти заявлених позовних вимог та просив суд відмовити в їх задоволенні в повному обсязі.
У судовому засіданні 02.03.2015 р., розгляд справи був закінчений, в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення.
За клопотанням представників сторін, справа була розглянута без застосування засобів технічної фіксації судового процесу.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд
ВСТАНОВИВ:
Запорізькою міською радою (далі - Орендодавець, Позивач) та публічним акціонерним товариством «МОТОР-БАНК» (далі - Орендар, Відповідач) було укладено договір оренди землі (далі - Договір). Договір зареєстровано в Управлінні Держкомзему у місті Запоріжжя Запорізької області, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 12.12.2012 р. за №231010004000782.
За умовами Договору Орендодавець відповідно до рішення двадцять першої сесії шостого скликання Запорізької міської ради від 27.04.2012 р. № 78/53 надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для розташування відділення банку та офісних приміщень, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, пр. Моторобудівників, 42.
В оренду передано земельну ділянку загальною площею 0,3924 га.
Відповідно до п. 10 Договору, договір укладено до 02.06.2030 року.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки в цінах 2012 року становила 3 092 112 грн. 00 коп. (п. 5 Договору).
Пунктом 11 Договору встановлено, що орендна плата вноситься орендарем в грошовій формі та в розмірі 154 605 грн. 60 коп., що складає трикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2012 року.
Пунктом 14 Договору визначено, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами; прийняття Орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати у відповідності до чинного законодавства; затвердження нової нормативної грошової оцінки землі; у випадку зміни орендної плати у зв'язку з початком будівництва на земельній ділянці; в інших випадках, передбачених законом.
Згідно зі ст. 142 Конституції України матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є зокрема, земля, як власність територіальної громади міста.
Статтею 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» закріплено, що територіальним громадам міст належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, тощо.
Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правоможності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду.
В ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» зазначається, що міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключною компетенцією міської ради є вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
На вимогу ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень, які згідно до Конституції України є обов'язковими до виконання на відповідній території.
26.06.2012 р. Запорізькою міською радою прийняте рішення № 37 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011 № 16 «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у місті Запоріжжя», згідно з яким встановлено нові коефіцієнти, відповідно до яких визначається розмір орендної плати та порядок розрахунку орендної плати згідно з вимогами Податкового кодексу України. Для земельних ділянок, наданих фінансовим установам, їх підрозділам, встановлено коефіцієнт 8. Тобто, розмір орендної плати повинен дорівнювати 8 % нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Таким чином, Запорізькою міською радою прийнято рішення, яким встановлено, що до земельної ділянки, наданої в користування відповідачу для розташування відділення банку та офісних приміщень має застосовуватись коефіцієнт 8. Розмір орендної плати становить восьмикратний розмір земельного податку.
Відповідно до ст. 274.1 Податкового кодексу України, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Тобто восьмикратний розмір земельного податку дорівнює 8 % нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
В пункті 14.1.147 статті 14 ПК України визначено, що орендна плата за користування земельними ділянками державної і комунальної власності є загальнодержавним податкам.
Відповідно до статті 271 ПК України базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.
Згідно ст. 18 Закону України «Про оцінку землі» нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше ніж один раз на 5 - 7 років.
03.03.2008 р. Запорізькою міською радою було прийнято рішення № 79 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя».
Отже, для розрахунку суми орендної плати за земельну ділянку, що знаходиться у користуванні відповідача, застосовується нормативна грошова оцінка відповідно до затвердженої технічної документації 2008 року з урахуванням індексації.
Статтею 20 Закону України «Про оцінку землі» визначено, що дані про нормативну грошову оцінку землі оформлюються, як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Стаття 23 Закону України «Про оцінку землі» встановлює, що витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
20.06.2014 Запорізькою міською радою з метою визначення бази розрахунку орендної плати за земельну ділянку, надану в користування Відповідачу отримано в Головному управлінні Держземагентства витяг з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Відповідно до Витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки кадастровий номер 2310100000:07:077:0019, станом на 20.06.2014 р., нормативна грошова оцінка становить 3 092 112,00 грн.
Таким чином, розмір орендної плати за користування земельною ділянкою кадастровий номер 2310100000:07:077:0019 по договору складає 247 368, 96 грн. та розраховується наступним чином:
3 092 112,00 х 1% х 8 = 247 368, 96 грн. де:
247 368, 96 - розмір орендної плати;
3 092 112,00 грн. х 1% - розмір земельного податку, визначений згідно з вимогами Податкового кодексу України (нормативна грошова оцінка х ставку податку);
8 - коефіцієнт «К», згідно якого визначається розмір орендної плати.
Отже, у відповідності до умов, визначених п. 14 Договору, необхідним є внесення змін до Договору, оскільки Орендодавцем прийнято рішення, яким встановлено нові коефіцієнти, відповідно до яких визначається розмір орендної плати.
Таким чином, Договір оренди землі підлягає приведенню у відповідність до вимог законодавства шляхом внесення до нього відповідних змін.
Відповідно до ст. ст. 651, 652 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 30 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується у судовому порядку.
Аналогічна умова передбачена п. 35 Договору оренди землі.
Статтею 632 ЦК України, передбачено застосування у встановлених законом випадках цін (тарифів, ставок тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. При цьому зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
В даному випадку, має місце законодавча зміна граничного розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності. Орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною. У зв'язку з чим маються підстави для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
12.09.2014 р., з метою досягнення згоди сторін, Запорізькою міською радою на адресу Відповідача (м. Запоріжжя, пр. Моторобудівників, 54-6) було направлено пропозицію №01/02-32/02145 від 22.07.2014 р. «Про внесення змін до договору оренди землі».
На момент звернення до суду Відповідач додаткову угоду не уклав, що свідчить про його ухилення від приведення умов договору оренди землі у відповідність до вимог чинного законодавства України.
Відповідно до ст. 69 Бюджетного кодексу України плата за землю зараховується до бюджетів місцевого самоврядування.
Доходи місцевого бюджету є власністю територіальної громади м. Запоріжжя.
Таким чином, Запорізька міська рада звертається до суду за захистом порушених прав та інтересів. Порушення прав та інтересів полягає в недоотриманні місцевим бюджетом орендної плати за користування земельною ділянкою в належному розмірі, та приведення Договору у відповідність до вимог чинного законодавства в частині визначення орендної плати за землю.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Враховуючи вищевикладене, вивчивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України договори та інші правочини відносяться до підстав виникнення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до ст. 173 Господарського Кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформації тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управлена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до положень ст. 10 Податкового кодексу України податок на майно належить до місцевих податків.
Пунктом 10.2 ст. 10 Податкового кодексу України передбачено, що місцеві ради обов'язково установлюють єдиний податок та податок на майно (в частині транспортного податку та плати за землю).
Відповідно до ст. 274 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.
Тобто, з 01.01.2015 р. ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, повинна встановлюватись відповідною місцевою радою.
Пунктами 12.3.4, 12.3.5 ст. 12 Податкового кодексу України встановлено, що рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). У разі якщо міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідного місцевого податку, що є обов'язковим згідно з нормами цього Кодексу, то плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.
На сьогоднішній день Запорізькою міською радою рішення щодо встановлення ставки податку за земельні ділянки міста ще не прийнято.
Таким чином, до прийняття Запорізькою міською радою рішення про встановлення нової ставки податку в межах, визначених ст. 274 Податкового кодексу України, розрахунок розміру орендної плати за землю здійснюється виходячи із ставки податку в розмірі 1 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Відповідно до п. 2.19 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 17.05.2011 р. «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних спорів» визначено, що у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише в разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Частиною 3 ст. 193 ГК України закріплено, «Кожна сторона повинна вжити всіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу».
У відповідності до ч. 1 ст. 526 ЦК України та ч. 1 ст. 193 ГК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до закону та умов договору.
Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до статті 216 Господарського кодексу України за невиконання або неналежне виконання господарських зобов'язань чи порушення правил здійснення господарської діяльності учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність.
Згідно зі ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання не допускається.
Статтею 629 Цивільного кодексу України закріплено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідач в судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечував та надав до суду відзив, в якому просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.
Суд заперечення відповідача до уваги не приймає, так як вони повністю спростовуються доказами та додатковими письмовими поясненнями позивача, які були надані до суду з огляду на наступне:
Щодо правомірності внесення змін до договору оренди землі.
У відзиві відповідач зазначає, що внесення змін до договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається;
- розрахунок орендної плати на базі нормативної грошової оцінки землі має застосовуватись при встановленні орендної плати під час укладення договору оренди і не застосовується в подальшому для внесення змін до договору оренди землі.
Однак, такі висновки відповідача є помилковими та такими, що суперечать вимогам законодавства України.
Статтею 30 Закону України «Про оренду землі», статтями 651, 652 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Аналогічна умова передбачена пунктом 35 договору оренди землі.
Статтею 632 ЦК України, передбачено застосування у встановлених законом випадках цін (тарифів, ставок тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. При цьому зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Орендна плата за користування земельними ділянками комунальної форми власності - є регульованою ціною. Ставки, що застосовуються для визначення розміру орендної плати згідно зі статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлюються органом місцевого самоврядування.
В пункті 14 Договору оренди землі сторони погодили, що розмір орендної плати переглядається зокрема, у разі прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати у відповідності до чинного законодавства.
Таким чином, внесення змін до договору оренди землі - не є односторонньою зміною умов договору. Орендна плата за землю комунальної власності встановлюється та регулюється органом місцевого самоврядування, а внесення змін до договору оренди землі передбачена умовами договору. Отже, внесення змін на підставі рішення Запорізької міської ради від 26.06.2012 № 37 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011 № 16 «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя» (далі - рішення № 37) є обґрунтованим та правомірним.
Статтею 14 Податкового кодексу України встановлено, що орендна плата за користування земельними ділянками комунальної форми власності - обов'язковий платіж у складі податку на майно.
Згідно зі статтею 271 Податкового кодексу України базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.
Таким чином, застосування нормативної грошової оцінки землі для розрахунку розміру орендної плати за будь-яких обставин (встановлення орендної плати або її зміни) - правомірне.
Крім того, потрібно зазначити, що нормативна грошова оцінка спірної земельної ділянки встановлена на підставі рішення Запорізької міської ради від 03.03.2008 № 79 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя».
Отже, база розрахунку суми орендної плати за спірну земельну ділянку з моменту укладення договору не змінювалась.
Щодо функціонального призначення земельної ділянка.
Відповідач зазначає, що відповідно до п. 1 договору оренди землі № 231010004000782 від 12.12.2012 р. земельна ділянка надана в оренду для розташування відділення банку та офісних приміщень. Проте, на зазначеній земельній ділянці відділення банку не розташовані.
Позивач спростовує вказані аргументи наступним:
Відповідно до рішення Запорізької міської ради №37 від 26.06.2012, для земельних ділянок, наданих фінансовим установам та їх підрозділам, встановлено коефіцієнт 8.
Відповідно до п. 3 договору оренди землі № 231010004000782 від 12.12.2012 на момент передачі зазначеної земельної ділянки в оренду відповідачу, на ній були розміщені об'єкти нерухомого майна, а саме будівлі та забудови орендаря. Відповідач, публічне акціонерне товариство «МОТОР-БАНК» є фінансовою установою. Тому, факт того, для чого саме використовуються відповідачем об'єкти нерухомого майна на орендованій земельній ділянці не впливає ні на суть справи, ні на коефіцієнт, застосований під час розрахунку розміру орендної плати.
Щодо оприлюднення рішення № 37.
Відповідач заявляє, що рішення Запорізької міської ради №37 від 26.06.2012 не було оприлюднене в друкованих засобах масової інформації. Позивач спростовує цей факт та надає на розгляд суду відповідні докази.
Запорізька міська рада вважає свої позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Крім того, позивачем долучено до матеріалів справи докази оприлюднення рішення Запорізької міської ради №37 від 26.06.2012.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Обставини, викладені у справі позивачем були підтверджені належними доказами.
Згідно з ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Проаналізувавши надані докази та врахувавши пояснення представника позивача, суд задовольняє позов Запорізької міської ради, м. Запоріжжя до Публічного акціонерного товариства «Мотор-банк», м. Запоріжжя про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 12.12.2012 р. за № 231010004000782.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подасться до суду; ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлюється 2 % від ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.
Відповідно до ч. 3 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір в розмірі 1218, 00 грн. покладається повністю на відповідача, внаслідок неправильних дій якого виник спір у суді.
Керуючись ст. 22, 44, 49, 82, 84, ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Запорізької міської ради, м. Запоріжжя до Публічного акціонерного товариства "Мотор - банк", м. Запоріжжя задовольнити.
Змінити пункт 11 договору оренди землі від 12.12.2012 р. за №231010004000782, укладеного між Запорізькою міською радою (69105, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206, код ЄДРПОУ 04053915) та Публічним акціонерним товариством «МОТОР-БАНК» (69068, м. Запоріжжя, пр. Моторобудівників, 54-б, код ЄДРПОУ 35345213) щодо земельної ділянки загальною площею 0,3924 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, пр. Моторобудівників, 42, наданої для розташування відділення банку та офісних приміщень, виклавши його в такій редакції: « 11. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 247 368 грн. 96 коп. (двісті сорок сім тисяч триста шістдесят вісім гривень 96 коп.), що складає 8% нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2014 року».
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «МОТОР-БАНК» (69068, м. Запоріжжя, пр. Моторобудівників, 54-б, код ЄДРПОУ 35345213)) на користь Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206, розрахунковий рахунок 35419001034816 в ГУДКСУ у Запорізькій області, отримувач: виконавчий комітет Запорізької міської ради, ЄДРПОУ 02140892, МФО 813015, ОКПО 02140892), судовий збір в розмірі 1 218 (одна тисяча двісті вісімнадцять) грн. 00 коп.
Видати наказ.
Суддя Т.Г. Алейникова
Рішення підписане 05.03.2015 р.