Ухвала суду № 43005484, 04.03.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.03.2015
Номер справи
826/3294/15
Номер документу
43005484
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

Вн. № 145

У Х В А Л А

про відкриття провадження в адміністративній справі

04 березня 2015 року

м. Київ

№ 826/3294/15

Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Санін Б. В. розглянувши адміністративний позов

Товариства з обмеженою відповідальністю «Ренджи Тростянець»

до

третя особа

Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Державне підприємство «Енергоринок»

про

визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Ренджи Тростянець» (надалі – Позивач/ТОВ «Ренджи Тростянець») до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі – Відповідач), в якому просить суд:

1. Визнати протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг щодо не встановлення станом на 27 серпня 2014 року, 24 вересня 2014 року, 28 жовтня 2014 року, 25 листопада 2014 року та 24 грудня 2014 року «зеленого» тарифу ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в евро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст.17-1 Закону України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16.10.1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів на електроенергію для споживачів, а саме на 27 серпня 2014 року, 24 вересня 2014 року, 28 жовтня 2014 року, 25 листопада 2014 року та 24 грудня 2014 року.

2. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) на розрахунковий місяць вересень 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року.

3. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) на розрахунковий місяць жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 вересня 2014 року.

4. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) на розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року.

5. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) на розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом 1 січня 2009 року, за офіційним валютним к курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року.

6. Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) на розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом 1 січня 2009 року, за офіційним валютним к курсом Національного банку України на 24 грудня 2015 року.

7. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДП «Енергоринок» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) за договором №9388/02 від 29.01.2013 року у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 27 серпня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на вересень 2014р., а саме на 27 серпня 2014 року.

8. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДП «Енергоринок» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) за договором №9388/02 від 29.01.2013 року у жовтні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у жовтні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 24 вересня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на жовтень 2014р., а саме на 24 вересня 2014 року.

9. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДП «Енергоринок» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у листопаді 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року в листопаді 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 28 жовтня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на листопад 2014р., а саме на 28 жовтня 2014 року.

10. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії що передбачають здійснення ДП «Енергоринок» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) і додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) за договором №9388/02 від 29.01.2013 року у грудні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором №9388/02 від 29.01.2013 року в грудні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 25 листопада 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на грудень 2014р., а саме на 25 листопада 2014 року.

11. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДП «Енергоринок» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) і додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) за договором №9388/02 від 29.01.2013 року у січні 2015 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року в січні 2015 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 24 грудня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на січень 2015 р., а саме на 24 грудня 2014 року.

Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, суддя визнав подану позовну заяву від і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі згідно ст.107 Кодексу адміністративного кодексу України (надалі – КАС України).

Однак, згідно положень ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

Відповідно до ч.5 ст. 71 КАС України, суд може збирати докази з власної ініціативи, при цьому суд акцентує увагу на тому, що згідно з ч.6 ст. 71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Так, при розгляді матеріалів позову, суд дійшов висновку про необхідність витребувати у сторін додаткових документів.

Відповідно до ч.2 ст.53 КАС України якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.

Таким чином, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для залучення Державного підприємства «Енергоринок», в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на стороні Відповідача

Керуючись ст.ст. 104-107 КАС України, суд –

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись під головуванням судді Саніна Б.В.

2. Призначити судовий розгляд справи на 19.03.2015 р. о 11:40 год., яке відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання № 9.

3. Залучити Державне підприємство «Енергоринок» в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на стороні Відповідача.

4. Явку повноважних представників сторін визнати обов’язковою.

5. Витребувати від Позивача (надати в судове засідання):

- належним чином засвідчені копії документів на підставі яких діє Позивач;

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;

- інші документи, які на думку Позивача, підтверджують протиправність дій Відповідача.

6. Запропонувати Відповідачу подати до суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у Відповідача.

7. Витребувати від Відповідача (надати в судове засідання):

- належним чином засвідчені копії документів на підставі яких діє Відповідач;

- письмові пояснення щодо підстав не встановлення станом 27 серпня 2014 року, 24 вересня 2014 року, 28 жовтня 2014 року, 25 листопада 2014 року та 24 грудня 2014 року «зеленого» тарифу ТОВ «Ренджи Тростянець» (ідентифікаційний код: 37663470) на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в евро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст.17-1 Закону України «Про електроенергетику»

- інші документи, які на думку Відповідача мають значення для вирішення справи по суті.

8. Покласти персональну відповідальність за виконання п.7 резолютивної частини ухвали на керівника (або виконуючого обов’язки керівника) Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та довести до його відома про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.

9. Суд звертає увагу осіб, які беруть участь у справі, що відповідно до ч.2 ст.114 КАС України у разі несвоєчасного надання витребуваних судом доказів та пояснень (без поважних причин), зазначені докази (пояснення) судом не приймаються та справу може бути вирішено на підставі наявних доказів відповідно до ч.6 ст.71 КАС України.

10. Суд звертає увагу осіб, які беруть участь у справі, що відповідно до положень абз.2 ч.1 ст.38 КАС України суб’єкт владних повноважень отримує матеріали (позовну заяву з додатками), які підлягають врученню йому як стороні, лише безпосередньо у суді.

У випадку неможливості з’явитись в судове засідання, сторонам подати відповідне повідомлення, в якому вказати обґрунтування поважності неможливості з’явитись до судового засідання та надати відповідні докази, що посвідчують поважність причин.

Суддя Б.В. Санін

Інформація про процесуальні права і обов’язки осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до абз.2 ч.1 ст.38 КАС України Одночасно з надсиланням тексту повістки суд, у разі якщо справа розглядається за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень, повідомляє суб'єкта владних повноважень про наявні у нього матеріали, які підлягають врученню йому як стороні, та про можливість їх отримання лише безпосередньо у суді.

Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.