Ухвала суду № 42992193, 05.03.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.03.2015
Номер справи
813/9317/13-а
Номер документу
42992193
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

05 березня 2015 року №813/9317/13-а

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Дем`яновський Г.С.,

при секретарі Гавірко О.О.

розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові заяву ДП «Львіввугілля» про відстрочку виконання судового рішення , -

в с т а н о в и в:

Постановою Львівського окружного адміністративного суду по справі № 813/9317/13-а від 10.02.2014р. задоволено позов Державної податкової інспекції у м.Червонограді Головного управління Міндоходів у Львівській області до Державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення до бюджету коштів за податковим боргом в розмірі 105 901,04 грн.

У відповідності до ст.263 КАС України передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення особа, яка бере участь у справі, може звернутися до адміністративного суду першої інстанції із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення. Посилаючись на дану норму, а також на те, що Державне підприємство «Львіввугілля» знаходиться у важкому фінансовому становищі, що в свою чергу ускладнює виконання судового рішення, заявник просить суд відстрочити виконання постанови.

В обґрунтування поданої заяви, заявник посилається на те, що згідно з довідкою № 7/75 від 21.01.2015р. заборгованість ДП «Львіввугілля» перед ДП «Вугілля України» за надану фінансову допомогу і попередню оплату за вугілля, станом на 05.01.2015р. становить 53 297 тис. грн. Згідно з довідкою № 7/76 від 21.01.2015р. заборгованість ДП «Львіввугілля» за одержані кредити і відсотки за них, станом на 05.01.2015р., перед ПАТ «Акціонерний комерційний Промінвестбанк» становить 39 318тис. грн. Непокриті збитки підприємства за 9 місяців 2014р. становлять 1 129 283 тис. грн. Через дефіцит обігових коштів підприємство має велику кредиторську заборгованість перед бюджетом в сумі 505 685 тис. грн.

Заявник також посилається на те, що ДП «Львіввугілля» є вугледобувним підприємством, так згідно Довідки про поступлення та використання коштів від реалізації вугілля за листопад 2014р. ДП «Львіввугілля» отримано коштів від реалізації вугілля - 49120тис.грн., в той же час фактично витрачено на оплату праці без нарахувань – 58964 тис.грн, сплачено платежів до бюджету на суму – 3510 тис. грн., сплачено єдиного соціального внеску на суму - 20781тис.грн., здійснено оплату за спожиту електроенергію суму 540гис.грн., здійснено оплату за послуги збагачення на суму 6 500 тис. грн. Дефіцит коштів за вересень 2014 року становив 41175тис.грн.

Обгрунтовує заявник подану заяву і тим, що ДП «Львіввугілля» є збитковим підприємством, в 2014р. підприємство отримувало кошти з державного бюджету за наступними бюджетними програмами, які мають цільове призначення:

КПКВК 1101110 «Державна підтримка на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної продукції вугледобувних підприємств»;

КПКВ 1101200 «Державна підтримка будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств».

Законом України «Про Державний бюджет України на 2015р.», виділення коштів на державну фінансову підтримку на 2015р., не передбачено взагалі. Крім цього, з метою оптимізації підтримки вугільної галузі, з метою ефективної реструктуризації вугільної галузі (ліквідація та консервації шахт), забезпечення самоокупності видобутку вугілля пунктом 6.4 даної Коаліційної угоди передбачено скоротити до 2020р. державну підтримку до мінімального обсягу, заборонити державну підтримку для модернізації технічного переоснащення шахт, будівництва нових шахт, та шахт, переданих в оренду та концесію, що свідчить про те, що бюджетних коштів ДП «Львіввугілля» взагалі не буде отримувати.

ДПІ у м.Червонограді ГУ Міндоходів у Львівській області заперечує проти відстрочки виконання постанови у зв’язку із тим, що ДП «Львіввугілля» не здійснювало жодних заходів щодо зменшення податкового боргу протягом останніх місяців.

Враховуючи дану ситуацію, встановлено ,що підприємство знаходиться у важкому фінансовому становищі, оскільки коштів, які отримує від реалізації видобутого вугілля, навіть не вистачає на заробітну плату працівникам. Станом на 01.02.2015р. в ДП «Львіввугілля» є заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам.

В Коаліційній угоді Верховної ради України VIII «Реформа вугільної галузі» (п.6) також передбачено обов’язкова приватизація усіх вугледобувних підприємств відповідно до Закону України «Про особливості приватизації вугледобувних підприємств» протягом 2015-2016рр.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2012р. № 987 затверджено перелік об'єктів державної власності, які підлягають приватизації у 2012-2014 роках, до складу якого входять, окрім інших, відокремлені підрозділи Державного підприємства "Львіввугілля", а саме: "Шахта" Межирічанська", "Шахта "Відродження", "Шахта" Великомостівська", "Шахта "Лісова", "Шахта "Червоноградська". (Згідно наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 1004 від 13.12.2012р., здійснення передприватизаційної підготовки покладено на ДП «Львіввугілля».і

Відповідно до ч.1 статті 6 Закону України «Про особливості приватизації вугледобувних підприємств», орган, уповноважений управляти державним майном, здійснює заходи з передприватизаційної підготовки вугледобувних підприємств та проводить реорганізацію підприємств з метою підвищення їх інвестиційної привабливості. Пепедприватизаційна підготовка здійсняється за рахунок коштів вугледобувних підприємств, що приватизуються відповідно до цього Закону. Передприватизаційна підготовка вугледобувних підприємств включає: проведення інвентаризації; упорядкування технічної та будівельної документації щодо об’єкта приватизації; виділення земельної ділянки, закріпленої за об’єктом приватизації, у натурі (на місцевості), оформлення землевпорядної документації; визначення заходів соціального захисту працівників. Передприватизаційна підготовка вугледобувних підприємств може включати виділення зі складу підприємстві структурних підрозділів, що не порушують технологічної єдності виробництва та технологічних циклів і здійснення інших заходів.

На думку заявника, наведене свідчить про неможливість одночасного погашення всієї суми заборгованості, так як його наслідком стане подальше накопичування податкового боргу підприємства та подальшого збільшення розміру кредиторської заборгованості у значних розмірах, в той час як застосування відстрочення виконання постанови суду забезпечить стабільне функціонування та розвиток підприємства і можливість оплати заборгованості у майбутньому.

Відповідно до вимог ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.

Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Дослідивши заяву про відстрочку виконання постанови, суд прийшов до висновку про обґрунтованість поданої заяви та наявність підстав для її часткового задоволення і слід відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 10.02.2014р. № 813/9317/13-а до 31 грудня 2015 року.

Керуючись ст.ст. 157-163, 167, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -

Ухвалив:

Заяву задоволити частково.

Відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 10.02.2014р. № 813/9317/13-а до 31 грудня 2015 року.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя Дем’яновський Г.С.