Постанова № 42991304, 05.03.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.03.2015
Номер справи
813/675/15
Номер документу
42991304
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 березня 2015 року № 813/675/15

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді Кухар Н.А.

секретар судового засідання Єдинка Г.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Проммонтаж СУ-27» про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в :

Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Проммонтаж СУ-27» заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Проммонтаж СУ-27» є страхувальником відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Відповідно вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення" відповідач відшкодовує витрати Пенсійного фонду України на доставку і виплату пенсій, які призначені його працівникам на пільгових умовах за списком №2. Відповідач не сплатив позивачу вказані витрати за січень 2015 року у розмірі 1803,06 грн.

Відповідач подав заперечення на позов, в якому вказав, що відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по пенсіонерах, які набули пільговий стаж на їхньому підприємстві до 01.01.1992 року безпідставно покладено на відповідача.

Позивача явки представника в судове засідання не забезпечив, подав клопотання про розгляд справи без його участі, проси позов задовольнити.

Відповідач явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив. Суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, а тому вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється у відповідності до вимог ч.1 ст.41 КАС України.

З'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.

Заборгованість товариства з обмеженою відповідальністю "Проммонтаж СУ-27" по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №2 до стягнення становить 1803,06 грн., що підтверджується розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення" за січень 2015 року.

Відповідно до наданих відповідачем довідок про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній та протоколів про призначення пенсії, а також враховуючи особливий характер роботи на ТзОВ "Проммонтаж СУ-27", право на пільгову пенсію за списком №2 за період роботи в ТзОВ "Проммонтаж СУ-27" набули ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4

З таблиці розрахунку сум на виплату та доставку пільгових пенсій з врахуванням розмежування трудового стажу, достатнього для призначення таких пенсій до 01.01.1992 року і після 01.01.1992 року, вбачається, що пенсіонери ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_4, набули частину пільгового стажу на ТзОВ "Проммонтаж СУ-27" до 01.01.1992 року, а ОСОБА_3 після 01.01.1992 року.

Відповідно до п. 1, 2 ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи -суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади.

Згідно з абз. 4 п. 1 ст. 2 зазначеного Закону для платників збору об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з"статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення"до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.12 цього Закону.

Відповідно до вимог ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення"на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, зокрема, працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими i важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад i показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, i за результатами атестації робочих місць (далі - список № 2).

Частиною 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами вищевказаного Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Відповідно до приписів п.6.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного Фонду України, затвердженою постановою Пенсійного Фонду України від 19.12.2003 року, Пенсійний фонд щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, які надсилає підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій, визначає розмір сум до відшкодування на поточний рік. Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Пунктом п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який вступив в силу з 01.01.2004 року, передбачено право працівників, віднесених до списків № 1 і № 2, вийти на пенсію на пільгових умовах. При цьому, такий вихід на пільгову пенсію повинен здійснюватися відповідно до окремого законодавчого акту через корпоративні та професійні фонди.

До введення в дію пенсійного забезпечення через корпоративні та професійні фонди, згаданим вище особам, які мають право на призначення пільгових пенсій при наявності відповідного пенсійного віку і трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення", пільгові пенсії даній категорії працівників призначаються за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який вступив в силу з 01.01.2004 року. При цьому, покриття витрат на виплату та доставку пенсій, здійснюється за нормами законодавства, яке діяло до вступу в дію згаданого вище Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;

Порядок пенсійного забезпечення осіб, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених законодавством, що діяло раніше, визначається статтею 100 даного Закону, з чим погоджується і відповідач у своєму запереченні на позов.

Відповідно до ст.100 Закону України "Про пенсійне забезпечення" особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах:

а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством;

Тобто, не підлягають відшкодуванню фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій призначених по ст.100 Закону України "Про пенсійне забезпечення", якщо весь пільговий стаж набутий до 01.01.1992.

Як видно із копій довідок жоден працівник не набув повного пільгового стажу (12 років 06 місяців) на ТзОВ "Проммонтаж СУ-27" для призначення пенсій на пільгових умовах до 01.01.992 року.

Отже, наведене свідчить про право позивача на відшкодування понесених ним витрат, зокрема на доставку пільгових пенсій.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач не представив суду будь-яких доказів у спростування позовних вимог, внаслідок чого суд приходить до висновку, що позов є підставний і обґрунтований, а тому підлягає до задоволення.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задоволити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Проммонтаж СУ-27» (код ЄДРПОУ 01415683) на користь Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат з виплати та доставки пенсій в розмірі 1803 (тисячу вісімсот три) грн. 06 коп.

Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Кухар Н.А.