КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 березня 2015 року 810/491/15
Київський окружний адміністративний суд в складі головуючого - судді Щавінського В.Р. розглянувши в порядку письмового провадження у м. Києві адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного Управління Державної фіскальної служби у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудсировина плюс» про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В :
ДПІ в Обухівському районі ГУ ДФС у Київській області звернулася з позовом до суду та просить стягнути з ТОВ «Укрбудсировина плюс» заборгованість у розмірі 4668,81 грн.
Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість з податку на додану вартість в сумі 4502,81 грн. та заборгованість з податку на прибуток в сумі 166,00 грн. Вказує, що відповідач у добровільному порядку суму заборгованості не сплатив тому позивач звернувся до суду з вказаними вимогами.
В судове засідання представник позивача не з’явилися. Представник позивача надіслав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність та просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв.
Відповідно ст. 128 КАС України, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, ТОВ «Укрбудсировина плюс» зареєстровано в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України та на даний час знаходиться на обліку в ДПІ у Обухівському районі ГУ ДФС у Київській області.
Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ в Обухівському районі ГУ ДФС у Київській області проведено камеральну перевірку податкової звітності з ПДВ відповідача, про що складено акт від 03.05.2012 р. №958/15-02/33123849/101.
За результатами перевірки, відповідно до висновків, було встановлено порушення термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов’язання з податку на додану вартість в податкових деклараціях з ПДВ за червень 2011 року та за липень 2010 року, чим порушено п. 126.1, ст. 126 Податкового кодексу України.
За результатами вищевказаних перевірок, відповідно до висновків, ДПІ в Обухівському районі було прийнято:
- податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 03.05.2012 р. № 000125/15-02/1219 яким нараховані штрафні санкції в розмірі 579,34 грн.;
- податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 03.05.2012 р. № 000125/15-02/1220 яким нараховані штрафні санкції в розмірі 359,84 грн.
- податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 03.05.2012 р. № 000125/15-02/1221 яким нараховані штрафні санкції в розмірі 3 563,63 грн.
Відповідно до п. 57.3. ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Судом встановлено, що податковий борг Відповідача за узгодженими податковими зобов’язаннями по податку на додану вартість становить - 4 502,81 грн.
Судом встановлено, що ДПІ в Обухівському районі проведено камеральну (електронну) перевірку ТОВ «Укрбудсировина плюс» з питань достовірності нарахування та уплати до бюджету податку на прибуток підприємств, про що складено акт перевірки № 2602/1503/23123849 від 26.09.2014 р.
За результатами перевірки, відповідно до висновків, було встановлено, що в порушення пп. 49.18.3 п. 49.18 ст.49 ПК України, відповідачем не подано податкову звітність з податку на прибуток підприємств.
ДПІ в Обухівському районі прийнято податкове повідомлення-рішення № 0011441501/2815 про визначення грошового зобов’язання на суму 170 грн., яке в адміністративному або судовому порядку не оскаржувалось. Судом встановлено, що відповідачем була переплата в сумі 4,00 грн. Недоїмка становить - 166,00 грн.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1. ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Враховуючи вищевикладене, загальна сума податкового боргу відповідача за узгодженими податковими зобов’язаннями по податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств - становить 4 668,81 грн. (4 502,81 грн. + 166,00 грн.)
Відповідно до п. 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимог в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкову вимог - форми Ю від 27.11.2013 року № 18-15 відповідачу було надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Згідно п.п.14.1.39 п.14.1 ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до п.п.14.1.137 п.14.1 ст. 14 ПК України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Погашення податкового боргу - зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом (пп. 14.1.152 п.14.1 ст.14 ПК України).
податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом, строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ГЖ України).
Згідно п.16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 56.11 ст. 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов’язання, самостійно визначене платником податків.
Пунктом 57.1 ст. 57 ПК України встановлено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Крім того, пп. 20.1.19 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючим органам надано право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено - на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.41.1 ст.41 ПК України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - вентральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Відповідно до пп.14.1.153 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Згідно п.59.5 ст.59 ПК України У разі якщо у платника податків, якому надіслано вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись, ст. ст. 94, 128, 158-163, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудсировина плюс» з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на користь бюджету податковий борг в сумі 4668 (чотири тисячі шістсот шістдесят вісім) грн. 81 коп. на користь держави в особі Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного Управління Державної фіскальної служби у Київській області на розподільчий рахунок 34129999700449 МФО 821018, код 37851055 Банк УДКСУ в Київській області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Щавінський В.Р.