ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2015 року Справа № 808/30/15 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Нечипуренка О.М., за участю секретаря Петрусь Д.К., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи
за позовною заявою: Приватного акціонерного товариства "Автотранспортне підприємство 12354"
до: Головного управління Держземагенства у Запорізькій області
про: визнання протиправними дій відповідача та зобов'язання вчинити певні дії, -
за участі представників сторін:
від позивача - Сосніна Л.І. (довіреність №7 від 09.06.2014)
від відповідача - Кісь Р.Б. (довіреність № 56 від 12.11.2014)
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство "Автотранспортне підприємство 12354" (далі - позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Держземагенства у Запорізькій області (далі - відповідач) про визнання протиправними дії останнього в частині зміни коефіцієнту "економіко-планувальна зона" при здійсненні розрахунку нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що орендує позивач та зобов'язання Головне управління Держземегенства в Запорізькій області провести перерахунок нормативної грошової оцінки зазначених у позові земельних ділянок.
Ухвалою суду від 12.01.2015 відкрито провадження в адміністративній справі №808/30/15, закінчено підготовче провадження та призначено до судового розгляду на 21.01.2015 Розгляд справи було відкладено. Судове засідання призначено на 02.02.2015.
Позов обґрунтовано тим, що відповідачем при визначенні нормативної грошової оцінки земельної ділянки позивача застосовано коефіцієнт, який не відповідає діючому законодавству, чим були порушені права позивача.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та наполягав на їх задоволенні, з підстав викладених у позові та додаткових письмових поясненнях.
Представник відповідача проти позову заперечив та надав пояснення, аналогічні викладеним у письмових запереченнях на позов. Зазначив, що згідно ч. 2 ст. 20 Закону "Про оцінку земель", дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Нормативна грошова оцінка земель міста Запоріжжя здійснюється згідно програмного продукту. Програмне забезпечення створено на основі графічної бази даних земельного кадастру з урахуванням Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя розробленої Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст "ДІПРОМІСТО" та затвердженої рішенням ЗМР від 03.03.2008 № 79.
Витяг з нормативної грошової оцінки, виданий Позивачу, зроблено на підставі вищезазначених нормативних актів, тому позовні вимоги є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в засіданні 02.02.2015 сторонам проголошено вступну та резолютивну частину постанови та оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.
Відповідно до ст. 41 КАС України, у судовому засіданні здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: комплексу "Камертон".
Перевіривши наявні матеріали та фактичні обставини справи, суд вважає позовні вимоги, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
Відповідно до ст.9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
При розгляді справи судом встановлено, що 08 лютого 2008 року між позивачем ВАТ "Автотранспортне підприємство 12354" (правонаступником якого є ПрАТ "Автотранспортне підприємство 12354") та Запорізькою міською радою були укладені строком на 19 років два договори оренди земельних ділянок (далі - Договір оренди), що знаходяться за адресою:
- м. Запоріжжя, вул. Східна, 11, загальною площею 3,6967га - для розташування дільниці № 1 автобази. Договір оренди зареєстровано у Запорізькій регіональній філії ДП "ДЗК" 04 березня 2008 року за № 040826100413;
- м. Запоріжжя, вул. Космічна, 121, загальною площею 1,7767га - для розташування автобази. Договір оренди зареєстровано у Запорізькій регіональній філії ДП "ДЗК" 04 березня 2008 року за № 040826100414.
Відповідно до пункту 9 першого Договору оренди, орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі (на дату укладення договору): 73610,54 грн., що складало1,5% від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2007 року.
Нормативна грошова оцінка землі на 2007 рік складала 4907369,25 грн.
Відповідно до пункту 9 другого Договору оренди, орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі (на дату укладення договору): 50158,91 грн., що складало 1,5% від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2007 року.
Нормативна грошова оцінка землі на 2007 рік складала 3343927,07грн
Як свідчать матеріали справи, рішенням Запорізької міської ради від 03.03.2008 року за № 79 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя", було затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя, виконаної Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст "Діпромісто".
Пунктом 3 даного рішення затверджено базову вартість їм" землі у розмірі 190,18 грн. із врахуванням індексації нормативної грошової оцінки станом на 01.01.2008 р.
Пунктом 4 затверджено значення коефіцієнтів місце розташування Км2 згідно з додатком 1 (для відповідної економіко-планувальної зони).
Пунктом 5 затверджено значення коефіцієнтів впливу локальних факторів КмЗ згідно з додатком 2.
Пунктом 7 - впроваджено оподаткування земель міста на підставі нової нормативної грошової оцінки з 01.03.2008р.
П.8 визнано рішення ЗМР від 15.06.2001 № 17 "Про затвердження грошової оцінки земель м. Запоріжжя", таким що втратило чинність з моменту впровадження нової грошової оцінки.
Рішеннями господарського суду Запорізької області від 21.12.2011 у справі №32/5009/6723/11 та 06.08.2012 у справі №5009/2113/12, які набрали законної сили, задоволені позовні вимоги першого заступника прокурора м. Запоріжжя, який діяв в інтересах Запорізької міської ради про внесення змін до п.9 обох Договорів оренди земельної ділянки від 04.02.2008, в частині збільшення розміру орендної плати та збільшення її кратності стосовно земельного податку з 1,5% до 3%.
Підставою для збільшення орендної плати стало визначення нового розміру ставки орендної плати, що дорівнює 3% грошової оцінки земельної ділянки згідно пп.288.5.1 п.288.5 ст.288 Податкового кодексу України, яке було затверджене рішенням Запорізької міської ради № 16 від 27.07.2011р. "Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя", а також затвердження рішенням Запорізької міської ради № 79 від 03.03.2008р. "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя" базової вартості одного квадратного метра землі у розмірі 190,18грн. із врахуванням індексації нормативної грошової оцінки станом на 01.01.2008р.
Згідно до Витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки № 1651/05/03, нормативна грошова оцінка земельної ділянки по вул.Космічній, 121 загальною площею 1,7677га складає 7626307,08грн.
Згідно до Витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки № 1782/05/03, нормативна грошова оцінка земельної ділянки по вул.Східній, 11 загальною площею 3,6967га складає 12801302,43грн.
Позивач, не погоджуючись з такими діями відповідача, вважає, що відповідачем помилково застосований коефіцієнт, звернувся до суду з цим адміністративним позовом.
Приймаючи рішення по суті, суд виходив з наступного:
Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України "Про оцінку земель" (далі - Закон).
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
Одним із видів оцінки земель згідно з приписами статті 5 Закону є грошова оцінка земельних ділянок, яка, в свою чергу, поділяється на нормативну та експертну.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Відповідно до ст. 13 Закону, нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі: визначення розміру земельного податку; визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності тощо.
Відповідно до ст. 6 Закону, суб'єктами оціночної діяльності у сфері оцінки земель є зокрема органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які здійснюють управління у сфері оцінки земель.
Відповідно до ст. 20 Закону, за результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Відповідно до ст. 23 Закону, витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Відповідно до ст. 12 Закону, нормативно-методичне регулювання оцінки земель здійснюється у відповідних нормативно-правових актах, що встановлюють порядок проведення оцінки земель, організації і виконання землеоціночних робіт, склад і зміст технічної документації та звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, вимоги до них, порядок їх виконання.
Нормативно-правові акти з проведення оцінки земель, які розробляються з урахуванням вимог положень національних стандартів, затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Положення про Державне агентство земельних ресурсів України, затверджене Указом Президента України від 8 квітня 2011 року № 445, Державне агентство земельних ресурсів України (Держземагентство України) є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин та топографо-геодезичної і картографічної діяльності. Держземагентство України здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, а також через міськрайонні, міжміські, міжрайонні територіальні органи.
Відповідально до п. 6 ст. 4 вказаного Положення, Держземагентство України відповідно до покладених на нього завдань видає витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок та надає інші адміністративні послуги відповідно до законодавства.
Головне управління Держземагентства у Запорізькій області (далі по тексту Головне управління) є територіальним органом Державного агентства земельних ресурсів України та йому підпорядковане. Координацію діяльності Головного управління та сприяння йому у виконанні покладених на нього завдань здійснює голова місцевої державної адміністрації.
Головне управління діє на підставі Положення, що затверджується Головою Держземагентства.
Відповідно до Положення про Головне управління Держземагентства у Запорізькій області затвердженого Наказом Державного агентства земельних ресурсів України від 21.09.2012 № 442, Головне управління у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами та дорученнями Президента України і Кабінету Міністрів України, дорученнями Прем'єр-міністра України, дорученнями Міністра аграрної політики та продовольства України, наказами Держземагентства України, дорученнями Голови Держземагентства України та його заступників, актами місцевої державної адміністрації та органів місцевого самоврядування, а також Положенням про Головне управління.
Згідно з Положенням про Головне управління завданнями Головного управління є реалізація повноважень Держземагентства України на території Запорізької області.
У пункті 2? Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 р. № 213 визначено, що витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки видається територіальним органом Держземагентства за місцезнаходженням земельної ділянки у строк, що не перевищує семи робочих днів з дати надходження відповідної заяви.
При визначенні грошової нормативної оцінки зазначеної земельної ділянки використовується Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого спільним наказом N 18/15/21/11 від 27.01.2006 року Держкомзему, Міністерства аграрної політики, Міністерства будівництва, архітектури та ЖКГ України, Української академії аграрних наук, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2006 року за N 388/12262 (далі - Порядок).
Нормативна грошова оцінка земель населених пунктів регулюється Розділом 3 Порядку.
За приписами Порядку, в основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.
Населені пункти включають землі всіх категорій за основним цільовим призначенням, які розташовуються в їх адміністративних межах.
Нормативна грошова оцінка населених пунктів для всіх категорій земель та земельних ділянок (за винятком сільськогосподарських угідь) визначається згідно з формулою.
Згідно п. 3.3 Порядку в цій формулі використовується коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки (Км).
Коефіцієнт Км, обумовлюється трьома групами ренто утворювальних факторів регіонального, зонального та локального характеру і обчислюється за формулою:
Км = Км1 х Км2 х Км3.
Км3 - локальний коефіцієнт, який враховує місце розташування земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони.
Для обчислення Км3 враховувати локальні фактори, наведені в додатку 1 до Порядку, таблиця 1.7.
Зокрема, одним з інженерно-інфраструктурних факторів, що впливають на обчислення коефіцієнту Км3, є відсутність забезпечення централізованим теплопостачанням (діапазон можливих коефіцієнтів 0,90 - 0,95).
Як свідчать матеріали справи та не заперечується сторонами, витяг з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки від 06.11.2007 № 378-к, який надавався на момент укладення договору оренди земельної ділянки площею 1,7767 га за адресою: м.Запоріжжя, вул. Космічна, 121 для розташування автобази між Запорізькою міською радою та ПАТ "Автотранспортне підприємство 12354", який зареєстрований у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 04.03.2008р. за № 040826100414 розраховувався на підставі "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя", затвердженою рішенням Запорізької міської ради від 15.06.2001 № 17 "Про затвердження грошової оцінки земель м. Запоріжжя".
Дана земельна ділянка знадилась у економіко - планувальній зоні К2 (коефіцієнт місця розташування Км2 дорівнював 1.81).
Витяг з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки від 06.11.2007 № 378-к, який надавався на момент укладення договору оренди земельної ділянки площею 3,6967 га за адресою: м.Запоріжжя вул. Східна, 11, для розташування ділянки № 1 автобази між Запорізькою міською радою та ПАТ "Автотранспортне підприємство 12354", який зареєстрований у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 04.03.2008р. за № 040826100413 розраховувався на підставі "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя", затвердженою рішенням Запорізької міської ради від 15.06.2001 № 17 "Про затвердження грошової оцінки земель м. Запоріжжя".
Дана земельна ділянка знадилась у економіко-планувальній зоні К6 (коефіцієнт місця розташування Км2 дорівнював 1.51).
Тож, нормативна грошова оцінка землі на 2007 рік, земельної ділянки за адресою: м. Запоріжжя, вул. Східна, 11, загальною площею 3,6967га - для розташування дільниці № 1 автобази складала 4907369,25 грн. Нормативна грошова оцінка землі на 2007 рік земельної ділянки за адресою: м. Запоріжжя, вул. Космічна, 121, загальною площею 1,7767га - для розташування автобази складала 3343927,07грн.
Натомість, Витяг з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки від № 1651/05/03 від 05.06.2014, розрахований на підставі "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя", затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 03.03.2008 за № 79 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя", яким затверджено базову вартість їм" землі у розмірі 190,18 грн. із врахуванням індексації нормативної грошової оцінки станом на 01.01.2008р. Дана земельна ділянка знаходиться у 92 економіко-планувальній зоні (коефіцієнт місця розташування Км2 дорівнює 2.50).
Витяги з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки від № 1502/05/03 від 05.06.2014 року та 1782/05/03 від 08.07.2014, розраховані на підставі "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя", затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 03.03.2008 року за № 79 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя", яким затверджено базову вартість їм" землі у розмірі 190,18 грн. із врахуванням індексації нормативної грошової оцінки станом на 01.01.2008р. Дана земельна ділянка знаходиться у 93 економіко-планувальній зоні (коефіцієнт місця розташування Км2 дорівнює 1.99).
Однак, як встановлено судом, Концерн "Міські теплові мережі" листом за вих. № 1402/23-08 від 30.07.2014 повідомляв, що за адресами розташування орендованих земельних ділянок не знаходиться точок приєднання до теплових мереж.
Актами обстеження теплоспоживання від 27.01.2015, Концерн "Міські теплові мережі" встановив, що магістральні трубопроводи через територію ПрАТ "АТП 12354" (на земельних ділянках за адресами: м. Запоріжжя, вул. Східна, 11 та м. Запоріжжя, вул. Космічна, 121) не проходять.
Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідачем, при видачі Витягів з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок на 2014 рік не було дотримано вимог Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого спільним наказом N 18/15/21/11 від 27.01.2006 року Держкомзему, Міністерства аграрної політики, Міністерства будівництва, архітектури та ЖКГ України, Української академії аграрних наук, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2006 року за N 388/12262, та не враховано положень Технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земель ПрАТ "АТП 12354", а саме: не застосовано коефіцієнт впливу локального фактору - відсутність забезпечення земельної ділянки центральним теплопостачанням за адресою розташування земельної ділянки (значення коефіцієнту 0,90), внаслідок чого ціна земельної ділянки збільшена безпідставно.
Тобто, такі дії відповідача є протиправними, а нормативна грошова оцінка земельної ділянки підлягає перерахуванню.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до вимог ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в адміністративних справах про протиправність рішень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення та надання відповідних доказів покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Отже, в адміністративному процесі, як виняток із загального правила, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень встановлена презумпція його винуватості. Презумпція винуватості покладає на суб'єкта владних повноважень обов'язок аргументовано, посилаючись на докази, довести правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності та спростувати твердження позивача про порушення його прав, свобод чи інтересів.
Відповідач, який є суб'єктом владних повноважень, свою позицію суду не доказав та не обґрунтував її.
Згідно із положеннями ч. 1 ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Кожна особа відповідно до ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Аналізуючи зазначені у частині 2 статті 162 КАС способи захисту порушеного права, суд приходить до висновку, що вони не містять виняткового переліку. У абзаці другому зазначеної статті законодавець вказав, що суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Виходячи з вищенаведеного, керуючись вимогами ч. 2 ст. 11 КАС України, а також системного аналізу вищевказаних правових норм, суд зазначає, що в даному випадку відповідачами не дотримано вимог закону про захист охоронюваних прав та інтересів позивача у сфері публічно-правових відносин, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи вищевикладене, з огляду на приписи ст.ст. 71, 72 КАС України, на думку суду, відповідачем не доведено правомірності та обґрунтованості своїх дій щодо незастосування коефіцієнту "відсутність забезпечення земельної ділянки центральним теплопостачанням" - 0,90. при здійсненні розрахунку нормативної грошової оцінки спірних земельних ділянок, з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра" підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправними дії Головного управлінням Держземегенства в Запорізькій області в частині зміни з 2011року значення коефіцієнта Км2 "економіко-планувальна зона" з 1.81 на 2,50 при здійсненні розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки, загальною площею 17767,00га, розташованої за адресою м. Запоріжжя, вул. Космічна, буд. 121, яку орендує ПрАТ "Автотранспортне підприємство 12354" на підставі договору оренди земельної ділянки від 04 лютого 2007 року, зареєстрованого 04 березня 2008 року за № 040826100414 та в частині зміни з 2011 року значення коефіцієнта Км2 "економіко-планувальна зона" з 1.51 на 1.99 та в частині не застосування коефіцієнту "відсутність забезпечення земельної ділянки центральним теплопостачанням" - 0.90 при здійсненні розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки, загальною площею 3,6967га, розташованої за адресою м. Запоріжжя, вул. Східна, 11, яку орендує ПрАТ "Автотранспортне підприємство 12354" на підставі договору оренди земельної ділянки від 04 лютого 2007 року, зареєстрованого 04 березня 2008 року за № 040826100413.
Зобов'язати Головне управління Держземегенства в Запорізькій області провести з 2011 року перерахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки загальною площею 17767,00га, розташованої за адресою м. Запоріжжя, вул. Космічна, буд. 121, із застосуванням коефіцієнта Км2 "економіко-планувальна зона" із значенням 1.81 та земельної ділянки загальною площею 3,6967га, розташованої за адресою м. Запоріжжя, вул. Східна, 11, із застосуванням коефіцієнта Км2 "економіко- планувальна зона" із значенням 1.51 та із застосуванням коефіцієнта впливу локального фактору "відсутність забезпечення земельної ділянки центральним теплопостачанням" - 0.90
Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного акціонерного товариства "Автотранспортне підприємство 12354" (код ЄДРПОУ 03116832) судові витрати у розмірі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції
Суддя О.М.Нечипуренко