Рішення № 42991124, 02.03.2015, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
02.03.2015
Номер справи
914/4385/14
Номер документу
42991124
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.03.2015 р. Справа № 914/4385/14

За позовом: Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради , м.Львів

До відповідача: Фізична особа підприємець ОСОБА_1, м.Львів

Третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Львівська міська рада, м.Львів

Про демонтаж літнього майданчика

В судове засідання з'явились:

від позивача: Мартин Л.В. - представник

від відповідача: ОСОБА_3 - представник

від третьої особи: не з'явився

Суддя Березяк Н.Є.

Секретар судового засідання Кравець О.І.

Представникам сторін роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України.

Суть спору: Личаківською районною адміністрацією Львівської міської ради подано позов до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1, за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Львівської міської ради, про демонтаж самостійно встановленого літнього майданчика , розташованого за адресою : АДРЕСА_2.

Розгляд справи відкладався з підстав викладених в ухвалах суду.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задоволити позов з підстав і мотивів, викладених в позовній заяві, матеріалах справи та наданих в судових засіданнях поясненнях. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на ті обставини, що відповідач встановив літній майданчик на АДРЕСА_2 без дозвільних документів. Розпорядженням Личаківської районної адміністрації №407 від 04.11.2014 року, листом- вимогою №33-вих-1768 від 11.09.2014 року відповідача було зобов'язано до 20.09.2014 року демонтувати самовільно встановлений літній майданчик, проте зазначені вимоги відповідачем не виконано.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперчив з підстав і мотивів, викладених у відзиві на позов та наданих в судових засіданнях поясненнях. В обґрунтування своїх заперечень відповідач посилається на те, що жодний із документів, яким було зобов'язано відповідача демонтувати літній майданчик йому не вручався, а земельна ділянка, на якій розташований літній майданчик належить ПАТ «ЕКТІавтопром» і позивач не має права звертатися із даним позовом. Крім того, відповідач зазначав, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази, які підтверджують факт експлуатації ним літнього майданчика.

Третя особа участь свого представника в судові засідання не забезпечила, подала письмове пояснення по суті спору, в якому позовні вимоги підтримала повністю.

02.03.2015 року в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Суд заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, та оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне:

Згідно вимоги №2410Б-в1928 від 21.07.2014 року КП «Адміністративно-технічне управління» Департаменту містобудування Львівської міської ради було повідомлено Фізичну особу підприємця ОСОБА_1 про порушення ним вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою м.Львова та зобов'язано в термін до 4 серпня 2014 року подати дозвільні документи на встановлення відкритого літнього майданчика що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 або демонтувати його.

11.08.2014 року КП «Адміністративно-технічне управління» складено протокол № 5-098б про адміністративне правопорушення Фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 Правил благоустрою м.Львова , а саме : самочинне встановлення відкритого літнього майданчика по АДРЕСА_2.

Листом-вимогою від 11.09.2014 року Личаківська районна адміністрація звернулася до відповідача з про демонтаж самовільно встановленого літнього майданчика на АДРЕСА_2 в термін до 20.09.2014 року.

Як стверджує позивач, всі зазначені вище вимоги залишені відповідачем без задоволення.

Самочинно встановлений літній майданчик, розташований біля об'єкту ресторанного господарства «ІНФОРМАЦІЯ_1» за адресою: АДРЕСА_2 підприємцем не демонтований, що підтверджується Актом від 10.10.2014 року (а.с.14).

Розпорядженням Личаківської районної адміністрації №407 від 04.11.2014 року Зобовязано фізичну особу підприємця ОСОБА_1 протягом 24 годин з часу отримання розпорядження добровільно демонтувати самочинно встановлений літній майданчик та його конструктивні елементи за адресою АДРЕСА_2.

Актом від 13.11.2014 року підтверджено, що вимоги Розпорядження №407 від 04.11.2014 року Личаківської районної адміністрації відповідачем не виконано, що стало підставою звернення про примусовий демонтаж літнього майданчика в судовому порядку.

Проаналізувавши всі обставини та матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають до задоволення .

При прийнятті рішення, суд виходив з наступного :

Згідно з ч.1 ст.20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, встановлених законом.

Згідно з п.10 ст.10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить надання дозволу на розміщення на території об'єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення.

Відповідно до ст.144 Конституції України та ч.1 ст.73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають (ч.4 ст.20 Закону України "Про благоустрій населених пунктів").

Правові підстави набуття дозволів (паспортів) на розміщення літніх майданчиків біля стаціонарних закладів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності визначені Порядком отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженим ухвалою міської ради № 2452 від 05.03.2009 року з наступними змінами та доповненнями (надалі - Порядок).

Відповідно до п.1.3 «Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 р. №2452 ( із змінами і доповненнями), дозволи ( паспорти ) на встановлення відкритих літніх майданчиків видає управлінню архітектури департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів ( паспортів) на встановлення відкритих літніх майданчиків.

Згідно з п.6.1-6.2 зазначеного вище Порядку, якщо суб'єкт підприємницької діяльності у зазначений у приписі адміністрації термін усунув виявлені порушення цього Порядку, останній повідомляє про це письмово районну адміністрацію. У разі невиконання у зазначений термін вимог припису про усунення виявлених порушень цього порядку районні адміністрації звертаються до суду з позовом про примусовий демонтаж літнього майданчика

У відповідності до п.19.3.5 Правил благоустрою м.Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011р. №376, районні адміністрації забезпечують демонтаж самовільно встановлених малих архітектурних форм, торговельного, холодильного та іншого обладнання, парканів, тимчасових споруд, обмежувальних паркувальних пристроїв, які перешкоджають під'їзду автомобілів швидкої медичної допомоги, міліції, пожежної, рятувальної, аварійно- відновлювальної техніки до житлових будинків, обмежувачів швидкості руху автотранспорту тощо та інших визначених споруд у м. Львові.

Згідно із п. 1.3. зазначеного Порядку дозволи (паспорти) на встановлення відкритих літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів (паспортів) на встановлення відкритих літніх майданчиків.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вимог ухвали Львівської міської ради від 05.03.2009р. №2452 "Про затвердження Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності" (зі змінами і доповненнями), "Правила благоустрою м. Львова", затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 №376 Личаківською районною адміністрацією було прийнято розпорядження від 04.11.2014 р. № 407 «Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на АДРЕСА_2.

В п. 1 зазначеного розпорядження Фізичну особу підприємця ОСОБА_1 зобов'язано протягом 24 годин з часу отримання розпорядження добровільно демонтувати самочинно встановлений літній майданчик та його конструктивні елементи за адресою :АДРЕСА_2.

Згідно п. 10. "Правил благоустрою м. Львова" затверджених ухвалою Львівської міської ради № 376 від 21.04.2011р. відкритий літній майданчик - стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.

Аналогічне поняття відкритого літнього майданчика закріплене в п. 1.2. "Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності" затверджених ухвалою Львівської міської ради № 2452 від 05.03.2009р. (надалі - Порядок).

Відповідно до п. 4.1 зазначеного Порядку з наступними змінами та доповненнями, контроль за його дотриманням здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.

Згідно з п. 6.4.2 цього Порядку підлягають демонтажу літні майданчики, на розміщення яких закінчився термін дії дозволів (паспортів) або термін дії договорів на оренду конструктивних елементів благоустрою.

Вимоги розпоряджень районної адміністрації відповідач не виконав, дозвільних документів, які б підтверджували правомірність встановлення літнього майданчика відповідач суду не надав, як і не надав доказів добровільного демонтажу та виконання приписів і розпоряджень Личаківської районної адміністрації.

Заперечення відповідача, викладені у відзиві на позов, щодо неповідомлення його про вимоги демонтувати самовільно встановлений літній майданчик необґрунтовані і спростовуються матеріалами справи. Зокрема, як вбачається із ксерокопії Розпорядження Личаківської районної адміністрації №407 від 04.11.2014 року , його копію вручено ОСОБА_6, уповноваженому від ФОП ОСОБА_1 12.11.2014 року, що підтверджується його підписом ( а.с.19).

Лист вимога № 33 - вих. -1768 від 11.09.2014 року про зобов'язання ОСОБА_1 демонтувати самовільно встановлений літній майданчик по АДРЕСА_2 вручений 16.09.2014 року безпосередньо відповідачу, що підтверджується його підписом ( а.с.15).

Доказом отримання відповідачем вимоги про демонтаж самовільно встановленого літнього майданчика по АДРЕСА_2 є лист Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , адресований голові Личаківської районної адміністрації , в якому він зазначив, що звернувся через Дозвільний офіс Львівської міської ради із заявою від 19.09.2014 року про погодження проекту літнього майданчика та видачу паспорта на його розміщення ( а.с.52). Зазначеним листом відповідач не тільки підтвердив факт отримання ним вимоги про демонтаж спірного літнього майданчика, але й підтвердив той факт, що на момент звернення з вимогою про демонтаж, літній майданчик був встановлений без будь-яких дозвільних документів, про погодження та видачу яких відповідач звернувся лише у вересні 2014 року.

Не надано відповідачем жодних належних і допустимих доказів погодження проекту літнього майданчика та видачу паспорта на його розміщення станом на час розгляду справи . Натомість, Актом комісії від 30.01.2015 року підтверджено, що самовільно встановлений літній майданчик по АДРЕСА_2 відповідачем не демонтований і вимоги розпорядження Личаківської районної адміністрації №407 від 04.11.2014 року не виконані (а.с.38).

Не є обґрунтованими та спростовуються матеріалами справи доводи відповідача стосовно того, що земельна ділянка, на якій розташований спірний літній майданчик належить ПАТ «Ектіавтопром», а відтак позивач є не належним , оскільки не має повноважень на звернення до суду з позовом про демонтаж.

Долучений до матеріалів справи Витяг Відділу Держземагенства у м.Львові не є доказом того, що земельна ділянка під самовільно встановленим літнім майданчиком належить на праві власності ПАТ «Ектіавтопором», оскільки зазначені відомості не підтверджені Державним Актом на право власності чи право користування. Відповідач не надав жодних доказів , які б підтверджували його право оренди чи користування земельною ділянкою під спірним літнім майданчиком, як і не надав жодних доказів надання згоди на його розміщення.

Крім того, слід звернути увагу на ті обставини, що предметом спору є демонтаж самовільно встановленого літнього майданчика по АДРЕСА_2, а не витребування чи усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, а відтак доводи відповідача стосовно неналежного позивача не обґрунтовані і не підтверджені жодними належними доказами.

В судовому засіданні 02.03.2015 року представник відповідача заперечував проти позовних вимог посилаючись на те, що спірний об'єкт не є літнім майданчиком, а стаціонарним об'єктом із закритим приміщенням для тимчасового перебування людей, який є власністю відповідача, а відтак, на його думку, право на звернення до суду про його демонтаж належить не Личаківській районній адміністрації, а іншим органам виконавчої влади.

Зазначені усні твердження відповідача не обґрунтовані і не заслуговують на увагу суду, оскільки відповідачем не надано жодних належних і допустимих доказів в обґрунтування своїх заперечень, а саме : не надано доказів, які б підтверджували право власності відповідача на спірний об'єкт, як і не подано доказів , що спірний літній майданчик є об'єктом нерухомого чи будь-якого іншого майна .

Як вбачається із долучених до матеріалів справи фотографій ( а.с.18), спірний літній майданчик розташований на тротуарі біля об'єкту нерухомого майна станом на 11.08.2014 року був абсолютно відкритим. Доказів зворотнього відповідач суду не надав.

Відповідно до Положення про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 19.10.2006р. № 219, районна адміністрація має право звертатись у встановленому порядку до судових органів з позовними заявами для реалізації завдань та виконання покладених на неї повноважень.

Відповідно до статті 4-3 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

Згідно ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Відповідно до ст. 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно пункту 2.3 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011 року №18, у випадку, якщо стороною (або іншим учасником судового процесу) у вирішенні спору не подано суду в обґрунтування її вимог або заперечень належні і допустимі докази, в тому числі на вимогу суду, або якщо в разі неможливості самостійно надати докази нею не подавалося клопотання про витребування їх судом (частина перша статті 38 ГПК), то розгляд справи господарським судом може здійснюватися виключно за наявними у справі доказами, і в такому разі у суду вищої інстанції відсутні підстави для скасування судового рішення з мотивів неповного з'ясування місцевим господарським судом обставин справи.

Статтею 43 ГПК України передбачено, що господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Враховуючи вищенаведене та беручи до уваги, що докази видачі відповідачу паспорта для розміщення відкритого літнього майданчика суду не надано, докази його демонтажу станом на день розгляду справи у матеріалах справи відсутні, сторонами не подані, клопотань про неможливість подання таких доказів відповідач не заявляв, суд приходить висновку, що позовні вимоги обґрунтовані наданими доказами і підлягають до задоволення.

Відповідно до ст.49 ГПК України судовий збір, сплачений позивачем підлягає до стягнення з відповідача.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 4-3, 27, 33, 34, 43, 49, 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Фізичну особу підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) демонтувати самовільно встановлений літній майданчик, розташований за адресою : АДРЕСА_2.

Стягувач: Личаківська районна адміністрація Львівської міської ради (адреса: 79017, м.Львів, вул.К.Левицького,67, код ЄДРПОУ 04056109).

3. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) на користь Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради (адреса: 79017, м.Львів, вул.К.Левицького,67, код ЄДРПОУ 04056109) 1 218, 00 грн. - судового збору.

4. Накази видати відповідно до вимог ст. 116 ГПК України.

Рішення суду може бути оскаржено протягом 10 днів до Львівського апеляційного господарського суду.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 04.03.2015 року.

Суддя Березяк Н.Є.