Постанова № 42971277, 05.03.2015, Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
05.03.2015
Номер справи
345/657/15-п
Номер документу
42971277
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №345/657/15-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05.03.2015 року м. Калуш

Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Онушканич В.В., з участю секретаря судового засідання Назарчук І.П., прокурора Богака А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Калуської міжрайонної прокуратури, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії СС 208317, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, директора комунального підприємства «Калушавтодор» Калуської міської ради Івано-Франківської області, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, не судимого, за ст. 172-7 КУпАП,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 14 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо повідомлення у письмовій формі безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Правопорушення вчинено при наступних обставинах.

Згідно розпорядження міського голови м. Калуша № 399-рк від 09.08.2007 р. та контракту з директором комунального підприємства «Калушавтодор» від 10.08.2007 р. ОСОБА_1 призначено на посаду директора комунального підприємства «Калушавтодор» Калуської міської ради на термін з 14 серпня 2007 року по 13 серпня 2008 року.

Згідно зазначеного розпорядження міського голови, у відповідності до укладеного контракту та на підставі наказу № 45 від 14 серпня 2007 р. ОСОБА_1 приступив до виконання роботи директора КП «Калушавтодор» Калуської міської ради з 14 серпня 2007 року.

На підставі додатку № 15 від 04.07.2014 р. «Зміни до контракту з директором комунального підприємства «Калушавтодор» ОСОБА_1 продовжено термін дії контракту від 10.08.2007 р. на 2 роки до 13 серпня 2016 р.

Відповідно до п. 1.1. Статуту КП «Калушавтодор» Калуської міської ради Івано-Франківської області (далі - Статут), затвердженого рішенням сорок четвертої сесії шостого демократичного скликання Калуської міської ради від 11.09.2013 р. № 2193, комунальне підприємство «Калушавтодор» Калуської міської ради Івано-Франківської області (далі за текстом Підприємство) утворене Калуською міською радою в розпорядчому порядку рішенням від 10.08.2006 року № 72 (пята сесія пятого демократичного скликання) шляхом заснування нового підприємства на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади міста Калуша.

Згідно п. 1.2. Статуту Підприємство входить до сфери управління Калуської міської ради (надалі Власник), яка є представником власника - територіальної громади міста Калуша і безпосередньо підпорядковане виконавчому комітету Калуської міської ради.

Відповідно до п. 2.1. Статуту - Підприємство є юридичною особою публічного права.

Пунктом 2.3. Статуту встановлено, що Підприємство має самостійний баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в банках, печатку та кутовий штамп, а також товарний знак, який реєструється відповідно до чинного законодавства та інші притаманні юридичній особі реквізити.

За наведених обставин, ОСОБА_1, у відповідності до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення як посадова особа юридичної особи публічного права, яка не зазначена у п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах «а», «б» пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Згідно ст. 14-1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» юридичні особи забезпечують розроблення та вжиття заходів із запобігання корупції, які є необхідними та обґрунтованими для запобігання корупції у діяльності юридичної особи та заохочення її працівників діяти відповідно до закону, нормативно-правових актів та встановлених підприємством правил та процедур щодо виявлення та запобігання корупції у діяльності юридичної особи.

Відповідно до наказу директора Підприємства ОСОБА_1 № 117 від 04.09.2008 р. на посаду головного економіста Підприємства прийнято ОСОБА_2.

Згідно п. 1.2. посадової інструкції головного економіста Підприємства № 4-а від 19.01.2009 - остання призначається на посаду та звільняється з неї наказом директора. Пунктом 1.3. зазначеної вище посадової інструкції встановлено, що головний економіст безпосередньо підпорядковується директору підприємства.

З додатку № 1 до п. 8 Форми № 1 заяви про видачу паспорта, вбачається, що дівоче прізвище ОСОБА_2 є «Барченко» і змінено нею 11.11.2005 р. на підставі свідоцтва про шлюб.

Згідно інформації відділу державної реєстрації актів цивільного стану по м. Калушу реєстраційної служби Калуського міськрайонного управління юстиції від 17.02.2015 № 77/04-38 батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 є ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1

У порушення вимог ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» ОСОБА_1, усвідомлюючи про наявність конфлікту інтересів, починаючи з моменту набрання чинності Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011, а саме з 01.07.2011 по даний час не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, не повідомив у письмовій формі виконавчий комітет Калуської міської ради в особі міського голови м. Калуша про наявність суперечностей між його особистими інтересами та службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих йому повноважень і добровільно не усунув ці обставини та не вирішив питання щодо переведення у встановленому порядку своєї дочки ОСОБА_2 на іншу посаду, що виключає безпосереднє підпорядкування.

Тобто, ОСОБА_1 допустив суперечність між його службовими повноваженнями як директора Підприємства, що наділений повноваженнями прийняття на роботу та особистими інтересами як батько головного економіста Підприємства ОСОБА_2 при вирішенні питання щодо усунення факту безпосереднього підпорядкування близької йому особи у звязку з виконанням нею своїх службових обовязків.

ОСОБА_1 в судовому засіданні визнав свою вину у вчиненому. Підтвердив вище наведені обставини. Пояснив, що він не знав про обовязок повідомляти про конфлікт інтересів, однак, в нього і не було умислу на вчинення неправомірних дій. Обіцяє в подальшому жодних правопорушень не вчиняти і вжити всі можливі заходів щодо недопущення конфлікту інтересів в майбутньому. Просить суворо не карати.

Прокурор вважає, що вина ОСОБА_1 повністю доводиться поясненнями самого правопорушниками та матеріалами справи про адмінправопорушення, а0 в його діях наявний склад корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, а саме, неповідомлення особою безпосереднього керівника, у випадках передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів. Просить визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, і призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім визнання ОСОБА_1 своєї вини, його вина у скоєному доводиться наступними матеріалами справи:

- відомостями, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення від 19.02.2015 р., в якому зафіксовано обставини вчиненого ОСОБА_1 корупційного адміністративного правопорушення (а.с. 2-7);

- копією Статуту комунального підприємства «КАЛУШАВТОДОР» Калуської міської ради затвердженого рішенням Калуської міської ради від 11.09.2013 р. № 2193 (а.с. 11-20);

- копією штатного розпису апарату управління, спеціалістів та службовців КП «Калушавтодор» (а.с. 21);

- списком працівників КП «Калушавтодор» по дільницях, з якого вбачається, що на посаді головного спеціаліста працює ОСОБА_2 (а.с. 22-23);

- копією розпорядження Міського голови м. Калуша від 09.08.2007 р. № 399-рк, яким ОСОБА_1 призначено на посаду директора комунального підприємства «Калушавтодор» (а.с. 24);

- копією контракту з директором комунального підприємства «Калушавтодор» від 10.08.2007 р. (а.с. 25-26);

- копією наказу № 45 від 14.08.2007 р. «Про притуплення до роботи» (а.с. 27);

- копією зміни до контракту з директором комунального підприємства «Калушавтодор» від 04.07.2014 р. (а.с. 28);

- копією наказу директора комунального підприємства «Калушавтодор» ОСОБА_1 № 117 від 04.09.2008 р. про прийняття на роботу ОСОБА_2 на посаду головного економіста (а.с. 29);

- копією посадової інструкції головного економіста комунального підприємства «Калушавтодор» (а.с. 30-33);

- даними, які містяться у відповіді за підписом начальника відділу ДРАЦС по м. Калушу (а.с. 44);

- відповіддю за підписом керуючої справами виконавчого комітету від 19.02.2015 р., з якої вбачається, що директор комунального підприємства «Калушавтодор» ОСОБА_1 про наявність конфлікту інтересів не повідомляв (а.с. 46);

- письмовими поясненнями ОСОБА_2 (а.с. 55).

Заслухавши пояснення правопорушника, думку прокурора, та дослідивши у судовому засіданні матеріали справи про корупційне правопорушення, проаналізувавши норми діючого законодавства, приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого 172-7 КУпАП, тобто неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.

При накладенні стягнення у відповідності з вимогами ст. 33 КУпАП, враховується характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного, обставини справи, ступінь вини правопорушника та дані про його особу, а саме: сімейний та майновий стан, характеристику по місцю проживання.

До обставин, які помякшують відповідальність за адміністративне правопорушення, відношу, визнання правопорушником своєї вини у вчиненому, а також те, що він раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності, в тому числі за вчинення корупційних правопорушень, не притягувався.

Обставини, які б обтяжували відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутні.

Враховуючи наведені обставини, суспільну небезпеку вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягається вперше, вважаю за доцільне ОСОБА_1 призначити покарання в межах санкції ст. 172-7 КУпАП у вигляді штрафу.

Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути судовий збір згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

На підставі викладеного, керуючись пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 4, ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ст.ст. 172-7, 221, 283, 284 КУпАП, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, та призначити стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумі доходів громадян, що становить 170 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 (індентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави (Калуське УДКСУ в Івано-Франківській області, код ЄДРПОУ 26534727, ГУ ДКСУ в Івано-Франківській області, МФО 836014, р/р 31212206700015, код класифікації доходів бюджету 22030001) 36,54 грн. судового збору.

Штраф повинен бути сплачений правопорушником протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови або внесення на неї подання прокурора не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи внесення подання прокурора. Апеляційна скарга чи подання прокурора на постанову може бути подано до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Калуський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: