Постанова № 42967711, 26.02.2015, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.02.2015
Номер справи
804/1318/15
Номер документу
42967711
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2015 р. Справа № 804/1318/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіІльков В.В. при секретаріМофі І.В., за участю: представника позивача представника відповідача Земляного О.Ю., Петренко Л.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю"ФАБОРІС" до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування податкових повідомлень-рішень від 19.09.2014р. за № 0007561501 та за № 0007551501,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фаборіс» (далі - позивач) звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області (далі - відповідач), в якому просить:

-скасувати податкове повідомлення-рішення №0007561501 від 19.09.2014р. Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, яким ТОВ «Фаборіс» нараховано суму грошового зобов'язання за платежем: «пеня за порушення термінів розрахунку у сфері ЗЕД, невиконання зобов'язань та ШС за порушення вимог валютного законодавства, 21081000» у сумі 23 428 071,00 грн.;

-скасувати податкове повідомлення-рішення №0007551501 від 19.09.2014р. Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, яким ТОВ «Фаборіс» нараховано суму грошового зобов'язання за платежем: «пеня за порушення термінів розрахунку у сфері ЗЕД, невиконання зобов'язань та ШС за порушення вимог валютного законодавства, 21081000» у сумі 340,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами перевірки ТОВ «Фаборіс» відповідачем було складено акт перевірки № 7011/22-06/35339131 від 05.09.2014 року, згідно висновку якого були встановлені порушення термінів розрахунку у сфері ЗЕД. На підставі зазначеного акту перевірки відповідачем прийняті податкові повідомлення-рішення від 19.09.2014р. №0007561501 про нарахування суми грошового зобов'язання за платежем: «пеня за порушення термінів розрахунку у сфері ЗЕД, невиконання зобов'язань та ШС за порушення вимог валютного законодавства, 21081000» у сумі 23 428 071,00 грн., та №0007551501 про нарахування суми грошового зобов'язання за платежем: «пеня за порушення термінів розрахунку у сфері ЗЕД, невиконання зобов'язань та ШС за порушення вимог валютного законодавства, 21081000» у сумі 340,00 грн. Позивач вважає оскаржувані податкові повідомлення-рішення такими, що суперечать вимогам чинного законодавства, оскільки винесені на підставі незаконних висновків акту перевірки. Здійснена позивачем 20.12.2013 року передплата за товар від контрагента KALTEN TRADE S.A. була повернута KALTEN TRADE S.A. у строк до 20.03.2014 року відповідно п. 2 додаткової угоди до контракту ST-01/75. Крім того, позивачем 08.05.2014 року надано до ДПІ декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами станом на 01.04.2014 року (№9026209464), в якій була задекларована сума передплати за контрактом №ST-01/75 від 12.12.2013 року. На підставі вищевикладених обставин, оскаржувані податкові повідомлення-рішення є недійсними та підлягають скасуванню. Ухвалою суду від 06.02.2015 р. було зупинене провадження у справі для надання позивачем додаткових доказів, та позивач скористався можливістю надання до суду таких доказів.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні просив відмовити в задоволенні позову, надав суду письмові заперечення з наступним обґрунтуванням. Грошові кошти від нерезидента компанії KALTEN TRADE S.A. зараховані на валютний рахунок ТОВ «Фаборіс» №26003050006979, відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк», та на розрахунковий рахунок №26003050003585 в ПАТ КБ «Приватбанк» після їх обов'язкового продажу 04.04.2014 року в сумі 51500000 доларів США. Граничним терміном здійснення імпортної операції (90 днів) на загальну суму 51500000 доларів США від дати здійснення платежу за імпортної операцією ТОВ «Фаборіс» (20.12.2013 року), є 20.03.2014 року, дата погашення заборгованості - 04.04.2014 року. Період днів прострочки - 15 днів. Також, станом на 01.04.2014 року ТОВ «Фаборіс» в пункті 13 розділу ІІ декларації «Про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами», наданої до ДПІ у Жовтневому районі, не задекларовано наявність валютних цінностей, суму коштів, перерахованих за кордон та виставлених векселів по імпортних контрактах, по яких на звітну дату перевищено встановлені законодавством терміни здійснення цих контрактів, а саме по контракту від 09.12.2013 року №ST-01/75 в сумі 51500000 доларів США. Також, ТОВ «Фаборіс» не подало декларацію «Про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами» станом на 01.04.2014 року до Управління НБУ у Дніпропетровській області. Висновки Мінекономрозвитку України про продовження термінів розрахунків за імпортною зовнішньоекономічною операцією ТОВ «Фаборис» не отримувались. Порушення порядку декларування є подання недостовірної інформації або перекручування даних, що відображаються у відповідній декларації, якщо такі дії свідчать про приховування резидентами валютних цінностей та майна, що знаходяться за межами України.

Розглянувши матеріали справи та доводи позовної заяви, суд встановив такі обставини та відповідні їм правовідносини.

Згідно п.п.20.1.4 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Згідно із п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.

Підпунктом 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПК України встановлено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та, яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу.

Згідно із п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПК України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності такої обставини - за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням, якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.

Відповідно до п. 79.1 ст. 79 ПК України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.

Пунктом 79.2 ст. 79 ПК України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Відповідно до п. 78.8 ст. 78 ПК України порядок оформлення результатів документальної позапланової перевірки встановлено статтею 86 цього Кодексу.

Згідно із п. 86.1 ст. 86 ПК України результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка. Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов'язаний його підписати.

Підпунктом 86.3 ст. 86 ПК України встановлено, що акт (довідка) документальної виїзної перевірки, що визначено статтями 77 і 78 цього Кодексу, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів).

Згідно із п. 86.10 ст. 86 ПК України у акті перевірки зазначаються як факти заниження, так і факти завищення податкових зобов'язань платника.

На підставі наказу Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області від 15.08.2014 року №1231 та направлень, виданих ДПІ у Жовтневому районі м.Дніпропетровська начальнику відділу контролю за валютними операціями та операціями у сфері ЗЕД управління податкового аудиту Гриценко Г.Б. від 15.08.2014 року №1911/22-06, завідувачу сектору перевірок банківських та небанківських фінансових установ управління податкового аудиту Ралло О.В. від 15.08.2014 року №1192/22-06, проведена позапланова виїзна документальна перевірка ТОВ «Фаборіс» (код ЄДРПОУ 35339131) з питань дотримання вимог валютного законодавства України при виконанні контракту від 09.12.2013 року №ST-01/75 за період з 09.12.2013 року по 14.08.2014 року.

Перевірку ініційовано на підставі повідомлення уповноваженого банку ПАТ КБ «Приватбанк» від 09.04.2014 року №Э.21.0.0.0/4-9129.

Наказ про проведення перевірки та направлення вручено директору ТОВ «Фаборис» Карнаух І.В. особисто під розпис 15.08.2014 року.

Перевірку проведено з 15.08.2014 року по 29.08.2014 року.

За результатами перевірки складено акт від 05.09.2014 року № 7011/22-06/35339131.

Документальною перевіркою проведення розрахунків у грошовій формі при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності встановлено порушення:

- ст. 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 року № 185/94-ВР;

- п. 1 ст. 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 року №15-93 «Про систему валютного регулювання та валютного контролю», п. 1 Указу Президента України № 319/94 від 18.06.1994 року.

Згідно з п. 86.8 ст. 86 ПК України податкове повідомлення-рішення приймається керівником контролюючого органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

За результатами перевірки відповідачем прийняті податкові повідомлення-рішення від 19.09.2014 року:

- №0007561501 щодо нарахування ТОВ «Фаборіс» суми грошового зобов'язання за платежем: «пеня за порушення термінів розрахунку у сфері ЗЕД, невиконання зобов'язань та ШС за порушення вимог валютного законодавства, 21081000» у сумі 23 428 071,00 грн.;

- №0007551501 щодо нарахування ТОВ «Фаборіс» суми грошового зобов'язання за платежем: «пеня за порушення термінів розрахунку у сфері ЗЕД, невиконання зобов'язань та ШС за порушення вимог валютного законодавства, 21081000» у сумі 340,00 грн.

Зазначені податкові повідомлення-рішення були оскаржені позивачем в адміністративному порядку до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області та Державної фіскальної служби України. Рішеннями Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області від 10.11.2014 року №202/10/04-36-10-08-09 та Державної фіскальної служби України від 15.12.2014 року №868816/99-99-10-01-01-25 оскаржувані податкові повідомлення-рішення залишені без змін, а скарги - без задоволення.

В основу вказаних податкових повідомлень-рішень покладено твердження податкового органу про те, що позивач порушив встановлені законодавством строки розрахунків в іноземній валюті при здійсненні експортно-імпортних операцій.

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Фаборіс» є юридичною особою, зареєстровано 10.08.2007 року, перебуває на обліку у ДПІ у Жовтневому районі м.Дніпропетровська як платник податків.

Судом встановлено, що між ТОВ «Фаборіс» (Покупець) та фірмою «KALTEN TRADE S.A.» (Продавець) укладено контракт від 09.12.2013р. №SТ-01/75 на купівлю-продаж товару (поліетілентерефтолат) 25 750 метричних тонн, загальна сума контракту складає 52000000 доларів США. Умови оплати - 100% попередня оплата. Платіж за поставлену продукцію здійснюється в доларах США. Товар поставляється на умовах СІР м. Дніпропетровськ. Граничний термін надходження товару (повернення коштів) - 20.03.2014 року.

На виконання умов договору ТОВ «Фаборіс» 20.12.2013 року з валютного рахунку, відкритого в ПАТ КБ «Приватбанк» №26003050006979 перерахувало валютні кошти в сумі 51500000 доларів США (359685000 грн.) нерезиденту фірмі «KALTEN TRADE S.A.».

Кошти, що були перераховані нерезиденту по контракту від 09.12.2013 року №SТ-01/75, залучені ТОВ «Фаборіс» за кредитними угодами, укладеними з ПАТ КБ «Приватбанк» від 05.12.2013 №4Ф13786Д, сума кредиту за договором 20500000 доларів США та від 09.12.2013 №4Ф13787Д, сума кредиту за договором 31000000 доларів США.

Імпортні операції з поставки товару у відповідності до вимог контракту не здійснювалися.

За додатковою угодою до контракту від 09.12.2013 контракт розірвано та сторони контракту домовилися про повернення попередньої оплати.

Грошові кошти від нерезидента зараховані на валютний рахунок ТОВ «Фаборіс» №26003050006979 відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк». та на розрахунковий рахунок №26003050003585 в ПАТ КБ «Приватбанк» після їх обов'язкового продажу 04.04.2014 року в сумі 51500000 доларів США (578942400 грн.)

Граничним терміном здійснення імпортної операції (90днів) на загальну суму 51 500 000.00 дол. США від дати здійснення платежу за імпортною операцією ТОВ «ФАБОРІС» (20.12.2013 року), є 20.03.2014 року, дата погашення заборгованості - 04.04.2014 року. Період днів прострочки - 15 днів.

Уповноважений банк - ПАТ КБ «ПриватБанк», згідно Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженій постановою Правління Національного банку України від 24.03.1999 №136 та зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 28.05.1999 за №338/3631 (далі - Інструкція №136), листом від 09.04.14 №321.0.0.0/4-9129 (контракт SТ-01/75 від 09.12.2013, дата операції 20.12.2013 року) повідомив ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська про факт порушення ТОВ «Фаборіс» валютного законодавства.

Також, станом на 01.04.2014 року ТОВ «Фаборіс» в пункті 13 розділу II декларації «Про валютні цінності доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами», наданої до ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська, не задекларовано наявність валютних цінностей, суму коштів, перерахованих за кордон та виставлених векселів по імпортних контрактах, по яких на звітну дату перевищено встановлені законодавством терміни здійснення цих контрактів, а саме по контракту від 09.12.2013 року №SТ - 01/75 у сумі 51500000 доларів США (566402150 грн.). ТОВ «Фаборіс» за інформацією отриманою від Управління НБУ у Дніпропетровській області листом від 09.04.2014 року №Э.21.0.0.0/4-9129, не подано декларацію «Про валютні цінності доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами» станом на 01.04.2014 року до Управління НБУ у Дніпропетровській області.

Перевіркою встановлено, що висновки Мінекономрозвитку України про продовження термінів розрахунків за імпортною зовнішньоекономічною операцією ТОВ «ФАБОРІС» не отримувалися, суду не надавались.

Згідно статті 1 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 року №959-ХІІ (зі змінами та доповненнями), імпорт (імпорт товарів) - купівля (у тому числі з оплатою в негрошовій формі) українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності в іноземних суб'єктів господарської діяльності товарів з ввезенням або без ввезення цих товарів на територію України, включаючи купівлю товарів, призначених для власного споживання установами та організаціями України, розташованими за її межами.

При цьому імпортні операції резидентів, відповідно до статті 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.

Статтею 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» визначено строк завершення імпортних операцій резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки. У зв'язку з набранням чинності з 17.11.2012 року Закону України від 06.11.2012 №5480-УІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок» (далі - Закон №5480) та відповідно до постанов Правління Національного банку України від 16.11.2012 №475 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.11.2012 №1921/22233), від 14.05.2013 №163 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 14.05.2013 року №718/23250), від 14.11.2013 №453 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.11.2013 №1951/24483), від 12.05.2014 №270 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 14.05.2014 №496/25273) «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті» (далі - Постанови №475, №163, №453, №270) внесено зміни до Закону №185, відповідно до яких Національному банку України надано право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що встановлені частиною першою статті 1 та 2 Закону №185.

Національний банк України своїми Постановами №475 від 16.11.2012, №163 від 14.05.2013, №453 від 14.11.2013, №270 від 12.05.2014 установив, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в статтях 1 та 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», повинні здійснюватися у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» порушення резидентами строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону або встановлених Національним банком України відповідно до статей 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0.3 відсотка від суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).

Висновки Міністерства економіки України Департаменту зовнішньоекономічної діяльності до перевірки не надавались.

Пунктом 3 Указу Президента України №734/99 від 27.06.99 «Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства», у відповідності до пункту 2.3 Наказу ДПА України від 04.10.99 №542 (зі змінами та доповненнями) та у відповідності до пункту 2.7. Постанови Національного банку України №49 від 08.02.2000 «Положення про валютний контроль» (зі змінами та доповненнями) передбачено, що невиконання резидентами вимог щодо порядку та строків декларування валютних цінностей та іншого майна тягне за собою відповідальність у вигляді накладення штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушенням порядку декларування є подання недостовірної інформації або перекручення даних, що відображаються у відповідній декларації, якщо такі дії свідчать про приховування резидентами валютних цінностей та майна, що знаходяться за межами України.

Судом надавався час представнику позивача для надання додаткових доказів на підтвердження своєчасного повернення грошових коштів у встановлений законодавством строк від нерезидента компанії KALTEN TRADE S.A., проте додаткових доказів на підтвердження своєї правової позиції позивачем надано не було.

Відповідно до положень ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти тільки на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищенаведені обставини та зазначені норми законодавства, було встановлено, що позивачем порушені вимоги законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності, а саме: перевищено встановлені законодавством 90 календарних днів щодо розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачених в ст.ст. 1, 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», а перевірку щодо такого порушення було ініційовано на підставі повідомлення уповноваженого банку ПАТ КБ «Приватбанк» від 09.04.2014 року №Э.21.0.0.0/4-9129.

Розглядаючи спір по суті, суд дійшов висновку, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 19.09.2014р. за № 0007561501 та №0007551501 прийняті обґрунтовано, з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, а тому оскаржувані податкові повідомлення-рішення є такими, що не підлягають скасуванню.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 14, 70, 71, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністратвиного позову товариства з обмеженою відповідальністю "ФАБОРІС" до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування податкових повідомлень-рішень від 19.09.2014р. за № 0007561501 та за № 0007551501 відмовити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ФАБОРІС" на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 4384,8 гривень.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 03 березня 2015 року.

Суддя В.В Ільков