ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.02.2015 р. Справа № 914/4582/14
Господарський суд Львівської області розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за позовом: Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради (м. Львів)
до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (м. Львів)
третя особа: Львівська міська рада (м. Львів)
про: демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика
Суддя: Пазичев В.М.
При секретарі: Пшеничній В.С.
Представники:
від позивача: Томашук О.В. - довіреність №36-вих-8 від 12.01.2015 року.
від відповідача: Не з'явився.
від третьої особи: Партика Н.С. - довіреність №1.7 вих-10 від 15.01.2015 року.
Суть спору: На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради (м. Львів) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (м. Львів), третя особа - Львівська міська рада (м. Львів) про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 29.12.2014 року порушено провадження у справі і призначено до розгляду на 15.01.2015 року. Ухвалою суду від 15.01.2015 року розгляд справи відкладено до 29.01.2015 року, у зв'язку з відсутністю представників відповідача та третьої особи. Ухвалою суду від 29.01.2015 року розгляд справи відкладено до 05.02.2015 року, у зв'язку з клопотанням відповідача та відсутністю його представника. Ухвалою суду від 05.02.2015 року розгляд справи відкладено до 18.02.2015 року, у зв'язку з відсутністю представників відповідача та третьої особи. Ухвалою суду від 18.02.2015 року розгляд справи відкладено до 25.02.2015 року, в зв'язку з відсутністю представників відповідача та третьої особи та для надання доказів.
Позивач вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 29.12.2014 року, про відкладення від 15.01.2015 року, від 29.01.2015 року, від 05.02.015 року, від 18.02.2015 року не виконав, явку повноважного представника в судове засідання забезпечив.
25.02.2015 року за вх. № 8198/15 позивач подав клопотання про долучення додаткових доказів до матеріалів справи.
Відповідач вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 29.12.2014 року, про відкладення від 15.01.2015 року, від 29.01.2015 року, від 05.02.2015 року, від 18.02.2015 року не виконав, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча і був своєчасно, належним чином, відповідно до ст.64 ГПК України, повідомлений про час, місце і дату розгляду справи, про що свідчить поштове повідомлення про вручення № 0950144 6 від 20.02.2015 року, а явка відповідача була визнана судом та визначена в ухвалах суду обов'язковою.
28.01.2015 року за вх.№3013/15 відповідач подав заяву про відкладення розгляду справи.
Третя особа вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 29.12.2014 року, про відкладення від 15.01.2015 року, від 29.01.2015 року, від 05.02.2015 року не виконала, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечила.
29.01.2015 року за вх.№3158/15 третя особа подала пояснення по справі.
05.02.2015 року за вх.№ 4433/15 третя особа подала клопотання по справі.
18.02.2015 року за вх.№ 6858/15 третя особа подала заяву (клопотання) по справі.
Відповідно до ст.75 ГПК України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути спір, відповідно до ст. 75 ГПК України, за наявними у справі матеріалами, у відсутності представника відповідача.
Відповідно до ст. 85 ГПК України, вступну та резолютивну частини рішення виготовлено, підписано та оголошено 25.02.2015 року.
Розглянувши матеріали і документи, подані сторонами, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне:
Як зазначено у позовній заяві, 04 листопада 2014 року працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради виявлено самочинно встановлений Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 відкритий літній майданчик біля об'єкту ресторанного господарства за адресою: АДРЕСА_2 на земельній ділянці, яка перебуває у власності територіальної громади міста Львова в особі Львівської міської ради.
Позивач заявляє, що, відповідно до п. 1.10 «Правил благоустрою м. Львова» (надалі - Правила), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 року №376, відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей. Самочинне встановлення (малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами) - це встановлення малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами, дозвіл на встановлення яких не видавався або закінчився і не був продовжений у передбачені терміни або був скасований у встановленому порядку.
Позивач наголошує, що, відповідно до п.п. 6.4.; 6.4.1. «Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності» (надалі - Порядок), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року № 2452 (зі змінами та доповненнями), самочинно встановлені літні майданчики підлягають демонтажу. Відповідно до п. 1.3. згаданого Порядку, паспорти відкритих літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі паспортів відкритих літніх майданчиків. У п. 2.1 Порядку зазначено, що для отримання паспорту відкритого літнього майданчика суб'єкт господарювання подає до управління «Дозвільний офіс» письмову заяву встановленої форми, у якій зазначає бажане місце та термін розміщення, функціональне призначення і характеристику об'єкта. До заяви додається відповідний, передбачений Порядком, пакет документів.
Позивач звертає увагу на те, що паспорт відкритого літнього майданчика на вул. Т.Шевченка, 74 Управлінням архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради відповідачеві не видавався.
Відповідно до п. 4.1. Порядку, контроль за дотриманням цього Порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
Позивач зазначає, що, зважаючи на викладене, 07.11.2014 року головою Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради було прийняте розпорядження № 613 «Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на вул. Т.Шевченка, 74» (додається). Пунктом 1 вказаного розпорядження відповідача по справі зобов'язано демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за вказаною адресою в термін до 20.11.2014 р.
Позивач наголошує, що 12.11.2014 р. відповідач отримав копію Розпорядження.
У випадку невиконання відповідачем вимог даного розпорядження в установлений термін, зобов'язано відділ соціально-економічного розвитку районної адміністрації скласти відповідний акт, а юридичний відділ райадміністрації - підготувати позовну заяву до суду про примусовий демонтаж вказаного об'єкту (п. 2, 3 Розпорядження).
Позивач наголошує, що 21.11.2014 року комісією у складі працівників відділу соціально-економічного розвитку районної адміністрації виявлено, що відповідачем літній майданчик не демонтовано, що підтверджується складеним працівниками актом (додається).
Відповідно до ст. 144 Конституції України, ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Відповідно до п.п. 4.2.3, 6.2. «Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», затверджених ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року № 2452 (зі змінами та доповненнями), районні адміністрації звертаються до суду з позовами про примусовий демонтаж літніх майданчиків та забезпечують їх демонтаж на підставі рішення суду.
В своїх поясненнях третя особа зазначає, що Львівська міська рада підтримує позовні вимоги Шевченківської районної адміістрації і по суті спору повідомляє наступне.
Третя особа зазначає, що Ухвалою Львівської міської ради № 2452 від 05.03.2009 року (з наступними змінами та доповненнями) затверджено Порядок отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, який розроблений відповідно до вимог чинного законодавства та регламентує отримання паспортів літніх майданчиків лише біля стаціонарних закладів ресторанного господарства.
Відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.
Третя особа зазначає, що відповідно до п. 1.3. Порядку, паспорти відкритих літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі паспортів відкритих літніх майданчиків.
Згідно із п. 4.1. зазначеного Порядку, контроль за його дотриманням здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
Відповідно до п. 4.2.3. Порядку, районні адміністрації забезпечують демонтаж літніх майданчиків на підставі рішення суду.
Третя особа наголошує, що пунктом 6.4.1. Порядку встановлено, що демонтажу підлягають самочинно встановлені літні майданчики.
Статтею 12 Земельного кодексу України передбачено, що до повноважень міських рад належать розпорядження землями територіальних громад.
Відповідно до ч. 1 п. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до вимог п. 1.10 «Правил благоустрою м. Львова» (надалі - Правила), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 року № 376, відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей. Самочинне встановлення (малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами) - це встановлення малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами, дозвіл на встановлення яких не видавався або закінчився і не був продовжений у передбачені терміни або був скасований у встановленому порядку.
Частинами 1, 4 статті 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.
Відповідно до п. 10 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та п.1.3. Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 2452 від 05.03.2009 року, паспорти літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради на підставі позитивних висновків комісії з видачі паспортів відкритих літніх майданчиків.
Львівська міська рада, згідно ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», є органом місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду м. Львова та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України та іншими законами України.
Третя особа наголошує, що пунктом 5 частини першої статті 16 Закону України від 06.09.2005 р. № 2807 - IV «Про благоустрій населених пунктів» заборонено самовільне встановлення об'єктів зовнішньої реклами, торговельних лотків, павільйонів, кіосків тощо.
На момент розгляду справи відповідач не подав доказів демонтажу літнього майданчика у добровільному порядку, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, відзиву на позов не подав.
При прийнятті рішення суд виходив з наступного:
Відповідно до ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Відповідно до ст. 144 Конституції України, ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Львівська міська рада є органом місцевого самоврядування в Україні, що представляє територіальну громаду м. Львова та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією та іншими законами України.
Згідно ст. 80 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальні громади, які реалізують право власності через органи місцевого самоврядування, є суб'єктами права власності на землю, що є комунальною власністю. Виходячи з п. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальним громадам належить право власності на землю, нерухоме майно тощо, а відповідно до п. 5 ст. 60 цього ж Закону, органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності.
Пунктом 5 частини першої статті 16 Закону України від 06.09.2005 року N 2807-ІУ «Про благоустрій населених пунктів» заборонено самовільне встановлення об'єктів зовнішньої реклами, торговельних лотків, павільйонів, кіосків тощо.
Порядок отримання дозволів на розміщення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затверджений ухвалою Львівської міської ради № 2452 від 05.03.2009 року (надалі - Порядок). Відповідно до п. 1.1. Порядку, він регламентує набуття дозволів на розміщення літніх майданчиків у м. Львові біля стаціонарних закладів ресторанного господарства.
Відповідно до п. 1.10 «Правил благоустрою м. Львова» (надалі - Правила), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 року № 376, відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей. Самочинне встановлення (малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами) - це встановлення малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами, дозвіл на встановлення яких не видавався або закінчився і не був продовжений у передбачені терміни або був скасований у встановленому порядку.
Відповідно до п.п. 6.4., 6.4.1. Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності (надалі - Порядок), затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року № 2452 (зі змінами та доповненнями), самочинно встановлені літні майданчики підлягають демонтажу. Відповідно до п. 1.3. згаданого Порядку, паспорти відкритих літніх майданчиків видає Управління архітектури Департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі паспортів відкритих літніх майданчиків. У п.2.1 Порядку зазначено, що для отримання паспорту відкритого літнього майданчика суб'єкт господарювання подає до управління «Дозвільний офіс» письмову заяву встановленої форми, у якій зазначає бажане місце та термін розміщення, функціональне призначення і характеристику об'єкта. До заяви додається відповідний, передбачений Порядком, пакет документів.
Відповідно до п.п. 4.2.3, 6.2. Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року № 2452 (зі змінами та доповненнями), районні адміністрації звертаються до суду з позовами про примусовий демонтаж літніх майданчиків та забезпечують їх демонтаж на підставі рішення суду.
Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 140 від 27.02.2012 р. «Про внесення змін до рішень виконавчого комітету від 23.10.2009 року № 880 і від 30.12.2011 року № 1104», керуючись Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», з метою приведення у відповідність стандартів адміністративних послуг щодо діяльності Управління архітектури Департаменту містобудування до діючих норм чинного законодавства, Виконавчий комітет вирішив внести зміни у додаток до рішення Виконавчого комітету від 23.10.2009 року № 880 "Про затвердження переліку адміністративних послуг, які надаються виконавчими органами Львівської міської ради" (зі змінами) та викласти пункт 168 у новій редакції: 168. Управління архітектури департаменту містобудування - Надання паспорта відкритого літнього майданчика - Безоплатно.
Згідно із пунктом 4.2. Порядку, отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові, біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності районні, адміністрації наділені повноваженнями щодо:
Здійснення контролю відповідності фактично встановлених літніх майданчиків погодженим проектам.
Звернення до суб'єктів підприємницької діяльності з вимогою щодо усунення порушень у визначений термін, а у разі невиконання цієї вимоги - внесення подання управлінню архітектури департаменту містобудування про скасування дозволу.
Забезпечення демонтажу літніх майданчиків на підставі рішення суду.
У вказаному пункті Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності також зазначено, що всі приписи і повідомлення про усунення порушень цього Порядку направляються суб'єктам підприємницької діяльності у письмовій формі поштою або подаються уповноваженим представником особисто і реєструються у відповідному журналі.
Як встановлено в ході судового розгляду справи, 04 листопада 2014 року працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради виявлено самочинно встановлений Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 відкритий літній майданчик біля об'єкту ресторанного господарства за адресою: АДРЕСА_2 на земельній ділянці, яка перебуває у власності територіальної громади міста Львова в особі Львівської міської ради.
Відповідно до п. 1.10 «Правил благоустрою м. Львова» (надалі - Правила), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 року №376, відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей. Самочинне встановлення (малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами) - це встановлення малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами, дозвіл на встановлення яких не видавався або закінчився і не був продовжений у передбачені терміни або був скасований у встановленому порядку.
Відповідно до п.п. 6.4., 6.4.1. «Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності» (надалі - Порядок), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року № 2452 (зі змінами та доповненнями), самочинно встановлені літні майданчики підлягають демонтажу. Відповідно до п. 1.3. згаданого Порядку паспорти відкритих літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі паспортів відкритих літніх майданчиків. У п. 2.1 Порядку зазначено, що для отримання паспорту відкритого літнього майданчика суб'єкт господарювання подає до управління «Дозвільний офіс» письмову заяву встановленої форми, у якій зазначає бажане місце та термін розміщення, функціональне призначення і характеристику об'єкта. До заяви додається відповідний, передбачений Порядком, пакет документів.
Судом встановлено, що паспорт відкритого літнього майданчика на вул. Т.Шевченка, 74 Управлінням архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради відповідачеві не видавався.
Відповідно до п. 4.1. Порядку, контроль за дотриманням цього Порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
07.11.2014 року головою Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради було прийняте розпорядження № 613 «Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на вул. Т.Шевченка, 74» (додається). Пунктом 1 вказаного розпорядження відповідача по справі зобов'язано демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за вказаною адресою в термін до 20.11.2014 р.
Позивач наголошує, що 12.11.2014 р. відповідач отримав копію Розпорядження.
У випадку невиконання відповідачем вимог даного розпорядження в установлений термін, зобов'язано відділ соціально-економічного розвитку районної адміністрації скласти відповідний акт, а юридичний відділ райадміністрації - підготувати позовну заяву до суду про примусовий демонтаж вказаного об'єкту (п. 2, 3 Розпорядження).
21.11.2014 року комісією у складі працівників відділу соціально-економічного розвитку районної адміністрації виявлено, що відповідачем літній майданчик не демонтовано, що підтверджується складеним працівниками актом (додається).
Відповідно до п.п. 4.2.3, 6.2. «Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», затверджених ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року № 2452 (зі змінами та доповненнями), районні адміністрації звертаються до суду з позовами про примусовий демонтаж літніх майданчиків та забезпечують їх демонтаж на підставі рішення суду.
Крім того, 05.01.2015 року інженером КП «Адміністративно-технічне управління» складено протокол № 4-001 б про адміністративне правопорушення, в якому зазначено, що за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 74, самочинно встановлений відкритий літній майданчик не демонтовано. 22.01.2015 року адміністративною комісією при Шевченківській районній адміністрації Львівської міської ради, за результатами розгляду даного протоколу, встановлено, що самочинно встановлений відкритий літній майданчик за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 74 не демонтовано, та постановлено стягнути з ОСОБА_1 850, 00 грн. штрафу.
24.02.2015 року комісією у складі працівників відділу соціально-економічного розвитку районної адміністрації виявлено, що відповідачем літній майданчик не демонтовано, що підтверджується складеним працівниками актом (додається).
Відповідно до п. 2.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011 р. № 18, якщо стороною (або іншим учасником судового процесу) у вирішенні спору не подано суду в обґрунтування її вимог або заперечень належні і допустимі докази, в тому числі на вимогу суду, або, якщо, в разі неможливості самостійно надати докази, нею не подавалося клопотання про витребування їх судом (частина перша статті 38 ГПК), то розгляд справи господарським судом може здійснюватися виключно за наявними у справі доказами, і, в такому разі, у суду вищої інстанції відсутні підстави для скасування судового рішення з мотивів неповного з'ясування місцевим господарським судом обставни справи; крім того, неподання позивачем витребуваних господарським судом матеріалів, необхідних для вирішення спору, тягне за собою правові наслідки у вигляді залишення позову без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 ГПК України.
Враховуючи вищенаведене та беручи до уваги, що матеріалами справи підтверджено факт самочинного встановлення літнього майданчика, оскільки відповідачем не надано належних та допустимих доказів наявності Паспорта на цей майданчик, тобто наявності правових підстав на його встановлення (облаштування), проте відсутні докази демонтажу такого станом на день розгляду справи, суд приходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.
Належних доказів наявності передбачених законом чи договором підстав для звільнення відповідача від відповідальності суду не надано.
На час розгляду справи, відповідач не подав доказів демонтажу літнього майданчика у добровільному порядку, позовні вимоги не спростував, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив.
Враховуючи, що позивач представив достатньо об'єктивних та переконливих доказів в підтвердження позовних вимог, а відповідач позовні вимоги не заперечив та не спростував, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради (м. Львів) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (м. Львів), третя особа - Львівська міська рада (м. Львів) про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
Згідно ст. 44 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України; за видачу судами документів.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру - 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.
Як доказ сплати судових витрат, позивач подав платіжне доручення № 1327 від 03.12.2014 року на суму 1218,00 грн. про сплату судового збору.
Господарські витрати, відповідно до ст. 49 ГПК України, слід покласти на відповідача, оскільки спір виник з його вини.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 43, 33, 43, 49, 75, 82, 84, 85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов - задоволити.
2. Зобов'язати фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за адресою: м. Львів, вул. Т. шевченка, 74.
3. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (79069, АДРЕСА_1, ідент. код НОМЕР_1) на користь Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради (м. Львів, вул. Липинського, 11, код ЄДРПОУ 04056115) 1 218 (одна тисяча двісті вісімнадцять) грн. 00 коп. судового збору.
4. Накази видати, в порядку ст. 116 ГПК України, після набрання рішенням законної сили.
Суддя Пазичев В.М.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 27.02.2015 року