Дата документу 10.02.2015
Справа № 517/53/15-ц
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2015 року смт. Фрунзівка
Фрунзівський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді Гончар І.В.
при секретареві Грабовій І.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Фрунзівка Одеської області цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області до ОСОБА_2 про повернення незаконно отриманих коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області звернулось до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідачки ОСОБА_2 незаконно отримані кошти у сумі 3 695, 20 гривень.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що 12 листопада 2010 року до Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області з заявою про призначення державної допомоги інвалідам з дитинства, дітям інвалідам та надбавки на догляд за дитиною - інвалідом звернулась ОСОБА_2 Разом із зазначеною заявою відповідачка надала пакет документів, які необхідні для призначення державної допомоги та надбавки.
За результатами розгляду наданих ОСОБА_2 документів та відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям інвалідам» їй була призначена соціальна допомога та надбавка на догляд за дитиною - інвалідом в розмірі 976,60 гривень за період з 12 листопада 2010 року по 30 листопада 2010 року, 992,30 гривень за період з 01 грудня 2010 року по 31 грудня 2010 року, 1 013,50 гривень за період з 01 січня 2011 року по 31 березня 2011 року, 1 033,30 гривень за період з 01 квітня 2011 року по 30 вересня 2011 року, 1 059,80 гривень за період з 01 жовтня 2011 року по 30 листопада 2011 року, 1 081,00 гривень за період з 01 грудня 2011 року по 31 грудня 2011 року, 1 131,40 гривень за період з 01 січня 2012 року по 31 березня 2012 року, 1 153,60 гривень за період з 01 квітня 2012 року по 30 червня 2012 року, 1 162,80 гривень за період з 01 липня 2012 року по 30 вересня 2012 року, 1 179,70 гривень за період з 01 жовтня 2012 року по 30 листопада 2012 року, 1 217,30 гривень за період з 01 грудня 2012 року по 31 грудня 2012 року, 1 230, 80 гривень за період з 01 січня 2013 року по 30 листопада 2013 року, 1 307,30 гривень за період з 01 грудня 2013 року по 07 квітня 2015 року.
В наданій заяві про призначення державної допомоги інвалідам з дитинства та дітям інвалідам та надбавки на догляд за дитиною - інвалідом, ОСОБА_2 зобов'язалась повідомити орган соціального захисту населення про працевлаштування впродовж терміну надання даної допомоги та надбавки.
За результатом проведення перевірки було встановлено, що ОСОБА_2 працевлаштувалась з 14 лютого 2012 року, не повідомивши про це орган соціального захисту населення.
Відповідачка підтвердила факт працевлаштування надавши до управління соціального захисту свою трудову книжку. Сума незаконно отриманих коштів з часу працевлаштування відповідачкою склала 6 395,20 гривень.
В заяві від 24 вересня 2013 року ОСОБА_2 надала згоду на повернення незаконно отриманих коштів виплатами по 500 гривень щомісячно до повного погашення боргу. Сума, яку вона до цього часу повернула складає 2 700 гривень, зазначене підтверджується платіжними документами, сума в розмірі 3 695, 20 гривень до цього часу залишається неповернутою.
В зв'язку з зазначеним, позивач звернувся до суду з позовом, та просить стягнути з відповідачки ОСОБА_2 незаконно отримані кошти у сумі 3 695,20 гривень.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, але попередньо надав до суду заяву в якій вказав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Просить суд, розглянути справу за його відсутності, не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідачка в судове засідання не з'явилася, про час і місце судового розгляду була повідомлена своєчасно та належним чином, причину неявки суду не повідомила.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 12 листопада 2010 року до Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області з заявою про призначення державної допомоги інвалідам з дитинства, дітям інвалідам та надбавки на догляд за дитиною - інвалідом звернулась ОСОБА_2 Разом із зазначеною заявою відповідачка надала пакет документів, які необхідні для призначення державної допомоги та надбавки.
За результатами розгляду наданих ОСОБА_2 документів та відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям інвалідам» їй була призначена соціальна допомога та надбавка на догляд за дитиною - інвалідом в розмірі 976,60 гривень за період з 12 листопада 2010 року по 30 листопада 2010 року, 992,30 гривень за період з 01 грудня 2010 року по 31 грудня 2010 року, 1 013,50 гривень за період з 01 січня 2011 року по 31 березня 2011 року, 1 033,30 гривень за період з 01 квітня 2011 року по 30 вересня 2011 року, 1 059,80 гривень за період з 01 жовтня 2011 року по 30 листопада 2011 року, 1 081,00 гривень за період з 01 грудня 2011 року по 31 грудня 2011 року, 1 131,40 гривень за період з 01 січня 2012 року по 31 березня 2012 року, 1 153,60 гривень за період з 01 квітня 2012 року по 30 червня 2012 року, 1 162,80 гривень за період з 01 липня 2012 року по 30 вересня 2012 року, 1 179,70 гривень за період з 01 жовтня 2012 року по 30 листопада 2012 року, 1 217,30 гривень за період з 01 грудня 2012 року по 31 грудня 2012 року, 1 230, 80 гривень за період з 01 січня 2013 року по 30 листопада 2013 року, 1 307,30 гривень за період з 01 грудня 2013 року по 07 квітня 2015 року. Вказане підтверджується копією рішення про призначення державної соціальної допомоги інвалідам від 12 листопада 2010 року.
Відповідно до ст.1 ЗУ «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» - право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства і діти-інваліди віком до 18 років.
Відповідно до ст. 4 вище зазначеного Закону - державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи. На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений у медичному висновку, який видається у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, але не більше як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18- річного віку.
Згідно з п. 1 Постанови КМУ від 29.04.2004 р. № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата.
Згідно з п.6.3 Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам від 30 квітня 2002 року, суми державної соціальної допомоги та надбавки на догляд, якщо остання призначена, надміру виплачені одержувачу внаслідок зловживань з його боку, стягуються на підставі рішення органу праці та соціального захисту населення.
За результатом проведення перевірки було встановлено, що відповідачка працевлаштувалась, не повідомивши про це орган соціального захисту населення. Зазначене підтверджене копією трудової книжки серії НОМЕР_2.
Неповідомлення відповідачки про своє працевлаштування призвело до надміру нарахованих бюджетних коштів у вигляді надбавки на догляд за дитиною інвалідом від 6 до 18 років в сумі 6 395,20 гривень, що підтверджується перерахунком здійсненим позивачем.
В заяві від 24 вересня 2013 року ОСОБА_2 надала згоду на повернення незаконно отриманих коштів виплатами по 500 гривень щомісячно до повного погашення боргу. Сума, яку вона до цього часу повернула складає 2 700 гривень, зазначене підтверджується платіжними документами, сума в розмірі 3 695, 20 гривень до цього часу залишається неповернутою.
Зважаючи на те, що відповідачка добровільно не повернула незаконно отримані кошти, суд вважає за необхідне задовольнити вимоги позивача в повному обсязі.
Згідно з ст. 88 ЦПК України, суд стягує з відповідачки в дохід держави судовий збір в розмірі 243, 60 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст. 1, 4 ЗУ «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», п. 1 Постанови КМУ від 29.04.2004 р. № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», Порядком надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, МОЗ України, Міністерства фінансів України від 30 квітня 2002 року, ст.ст. 3,15,45,88,118,119,120, 224-226 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області до ОСОБА_2 про повернення незаконно отриманих коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, мешканки: с Павлівка Фрунзівського району Одеської області, на користь Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області (ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011, код 03195062, рахунок 35413026005963) незаконно отримані кошти у розмірі 3 595 (три тисячі п'ятсот дев'яносто п'ять) грн. 20 коп.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, мешканки: с Павлівка Фрунзівського району Одеської області, на користь держави судовий збір в розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції в десятиденний строк з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: