Справа № 444/430/15-п
Провадження № 3/444/161/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 березня 2015 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши матеріали які надійшли від Жовківського РВ ГУМВСУ у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, НОМЕР_1, ІПН НОМЕР_2,-
- за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, 20.02.2015 року о 09.30 год. у м. Жовква по вул. Ст. Бандери 13, вчинив дрібне хуліганство, а саме, справляв природні потреби у невстановленому для цього місці, чим вчинив правопорушення передбачене ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Правопорушник в судовому засіданні свою вину у вчиненні визнав повністю, та пояснив, що події відбувались так. як зазначено в матеріалах справи. У вчиненому розкаявся. Просить суворо не карати, обіцяє в майбутньому таких дій не вчиняти.
Факт вчинення правопорушення стверджується: протоколом про адмінправопорушення серії ЛВ № 248720 від 20.02.2015 року; особистими поясненнями правопорушника; рапортом працівника міліції; іншими матеріалами справи.
Дії правопорушника слід кваліфікувати за ст. 173 КУпАП України, так як він вчинив дрібне хуліганство.
Обставиною, що помякшує відповідальність правопорушника за адміністративне правопорушення враховую те, що він у вчиненому щиро розкаявся.
Обставиною, які б обтяжували відповідальність правопорушника, не встановлені.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер вчиненого правопорушення, його особу, ступінь вини, майновий стан, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ст.173 КУпАП України передбачає стягнення у вигляді штрафу, або громадські роботи, або виправні роботи, або адміністративний арешт.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
З врахуванням вище перелічених обставин, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Крім того, відповідно до ст. 4 ч 2. п. 5 Закону України Про судовий збір, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, розмір судового збору, який підлягає до стягнення становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, а саме 36,54 грн. А тому, з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 36,54 грн.
Керуючись ст. 7, 9, 24, 173, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КУпАП України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у виді накладення штрафу в сумі 51.00 (пятдесят одна) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 36,54 грн. судового збору в дохід держави / УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО-825014, ЄДРПОУ- 36762986/.
Строк предявлення виконавчого документу до виконання 3 місяці.
Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст. 32 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адмінвідповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а вразі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується :
- подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя Мікула В. Є.