Постанова № 42953172, 03.03.2015, Овруцький районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
03.03.2015
Номер справи
286/639/15-а
Номер документу
42953172
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Овруцький районний суд Житомирської області

Справа № 286/639/15-а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2015 року

Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Невмержицький С. С. , розглянувши у скороченому провадженні в місті Овруч справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії , -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації щодо не прийняття, не здійснення перевірки, реєстрації, обліку розрахункових листів, поданих Овруцькою об»єднаною державною податковою інспекцією на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 30.09.2014 року у справі №286/3552/14-а та постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 18.12.2014 року у справі №286/8006/14-а та не подання органам Державного казначейства платіжних документів для здійснення видатків, вказаних у розрахунковому листі, зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації витребувати від Овруцької об»єднаної державної податкової інспекції, зареєструвати, облікувати розрахункові листи, подані на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 30.09.2014 року у справі №286/3552/14-а та постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 18.12.2014 року у справі №286/8006/14-а та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення видатків, вказаних у розрахунковому листі та виплатити йому кошти, передбачені ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», встановити судовий контроль за виконанням судового рішення, прийнятого за результатами розгляду даного позову, зобов'язавши управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації протягом одного місяця з дня набрання постановою законної сили подати суду звіт про виконання судового рішення, мотивуючи тим, що постановами суду від 30.09.2014 року та від 18.12.2014 року Овруцькою об»єднаною державною податковою інспекцією було зобов'язано провести донарахування вищевказаних коштів, відповідні нарахування проведено, але відповідач будучи розпорядником коштів їх не виплачує, що призвело до порушення його прав.

Позивач в судове засідання не з»явився, але просить справу розглядати в його відсутність.

Відповідач в судове засідання не з»явився, але надіслав заперечення на позов, просить відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог за безпідставністю.

Відповідно до п.2 ч.1, ч.4 ст.183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини та давши їм належну юридичну оцінку, дослідивши матеріали даної справи та адміністративної справи №286/3552/14-а та №286/8006/14-а суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з таких підстав.

Судом встановлено, що постановами Овруцького районного суду Житомирської області від 30.09.2014 року у справі №286/3552\14-а та від 18.12.2014 року у справі №286/8006/14-а зобов'язано Овруцьку об»єднану державну податкову інспекцією провести донарахування ОСОБА_1 доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення за період з 1 січня 2014 року по 31 травня 2014 року та з 1 червня 2014 року по 2 серпня 2014 року в розмірі, визначеному ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що дорівнює двох мінімальним заробітним платам, встановленим Законам України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» щомісячно, пропорційно відпрацьованому часу, та подати розрахункові документи до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації.

На виконання постанов Овруцького районного суду Житомирської області від 30.09.2014 року у справі №286/3552\14-а та від 18.12.2014 року у справі №286/8006/14-а Овруцька об»єднана державна податкова інспекція надала Управлінню праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації розрахунок видатків на виплату компенсацій та допомог, надання пільг особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, згідно якого за період з з 1 січня 2014 року по 31 травня 2014 року та з 1 червня 2014 року по 2 серпня 2014 року позивачу донараховано доплату за роботу в зоні гарантованого добровільного відселення згідно ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що підтверджується листами Овруцької об»єднаної державної податкової інспекції від 26.01.2015 року №385/06-16-05 та від 26.01.2015 року №378/06-16-05.

Згідно листа Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації № 07-04/7898 від 21.10.2014 року та № 07-04/119 від 13.01.2015 року, розрахунок на відшкодування виплати підвищеної праці за роботу на території радіоактивного забруднення на виконання постанов Овруцького районного суду по справі №286/3552\14-а та №286/8006/14-а повернуті без виконання у зв»язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» та тим, що дані постанови не містять вимог до управління праці щодо прийняття даних розрахунків.

Відповідно до п.8 ст.7 Бюджетного кодексу України встановлено принцип цільового використання бюджетних коштів згідно з яким бюджетні кошти використовуються тільки на цілі, визначені бюджетним призначенням. Отже, фінансові зобов»язання будуть зареєстровані та взяті на облік лише при умові, що Законом України про Державний бюджет на 2014 рік будуть виділені кошти для сплати за судовими рішеннями.

Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Статтею 62 Закону визначено, що роз'яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.

Згідно п.п.5,6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.2005 року, нарахування коштів за ст.39 Закону проводиться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці.

Згідно п.п.5,6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, соціальні виплати за ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці, а тому підприємства, установи, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності виступають в даних правовідносинах як суб'єкти владних повноважень на основі законодавства. Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за несвоєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів. Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку.

Відповідно до Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, затвердженого постановою КМ України від 20.06.2000 року №987, та п.2 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України №936 від 20.09.2005 року, розпорядниками коштів є управління праці та соціального захисту населення.

Виходячи з викладеного, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації будучи уповноваженим органом та розпорядником коштів для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зобов»язане прийняти,перевірити, зареєструвати, облікувати розрахунки, надані Овруцькою об»єднаною державною податковою інспекцією, та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, а також виплатити позивачу кошти, нараховані згідно постанов суду за місцем роботи позивача.

Відповідно до ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

На підставі викладеного, суд дійшов переконання, що відповідач діяв всупереч вимогам Закону, а тому, суд визнає дії відповідача протиправними й вважає, що позов підлягає задоволенню.

У відповідності до ст.267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Позивач сплатив судовий збір в сумі 73,08 грн.

В порядку ч.1 ст.94 КАС України суму судового збору, сплачену позивачем при поданні до суду позовної заяви, слід стягнути із Державного бюджету України.

Керуючись ст.19 Конституції України, ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та ст.ст. 8-11, 18, 71, 160, 161, 162, 267 КАС України

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації щодо не прийняття, не здійснення перевірки, реєстрації, обліку розрахункових листів, поданих Овруцькою об»єднаною державною податковою інспекцією на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 30.09.2014 року у справі №286/3552/14-а та постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 18.12.2014 року у справі №286/8006/14-а та не подання органам Державного казначейства платіжних документів для здійснення видатків, вказаних у розрахунковому листі.

Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації витребувати від Овруцької об»єднаної державної податкової інспекції, зареєструвати, облікувати розрахункові листи, подані на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 30.09.2014 року у справі №286/3552/14-а та постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 18.12.2014 року у справі №286/8006/14-а та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення видатків, вказаних у розрахункових листах та виплатити ОСОБА_1 кошти, передбачені ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,

Встановити судовий контроль за виконанням судового рішення, прийнятого за результатами розгляду даного позову, зобов'язавши управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації протягом одного місяця з дня набрання постановою законної сили подати суду звіт про виконання судового рішення.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 73.08 грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Овруцький районний суд Житомирської області в Житомирський апеляційний адміністративний суд протягом 10 днів з дня отримання її копії.

Суддя: С. С. Невмержицький