Справа № 282/231/15-п
Провадження № 3/282/92/15
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2015 року смт.Любар
Суддя Любарського районного суду Житомирської області - Замега І.І. , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_1 та прокурора Сиротенка О. В. розглянувши матеріали, які надійшли від прокурора Любарського району про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, приватний підприємець, НОМЕР_1 виданий Любарським РВ УМВС 02 лютого 2000 року, ІПН НОМЕР_2,
за ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 згідно з рішенням І сесії 6 скликання Стрижівської сільської ради від 16.11.2010 року обраний депутатом Стрижівської сільської ради та наділений відповідними повноваженнями.
Відповідно до ст.18 п.1, п.2 ч.1 ст.8 Закону України Про статус депутатів місцевих рад останній зобовязаний дотримуватись інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів, а також як представник інтересів територіальної громади, здійснюючи свої повноваження, повинен дотримуватись правил депутатської етики, в тому числі не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях.
Під час здійснення ОСОБА_2 своїх депутатських повноважень, 22.05.2014 року на 37 сесію 6 скликання Стрижівської сільської ради Любарського району винесено на розгляд технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок його батьку ОСОБА_3
Достовірно знаючи, що на розгляд сесії сільської ради, надійшла заява близької йому особи, у ОСОБА_2, як депутата сільської ради та особи уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування виник конфлікт інтересів, а саме суперечність між особистими інтересами особи та її повноваженнями, як депутата, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй повноважень.
Відповідно до вимог ст. 15 Закону України Про правила етичної поведінки, дія якого серед інших поширюється і на посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад передбачено, що особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, незважаючи на особисті інтереси, вживають вичерпних заходів щодо недопущення конфлікту інтересів, а також не допускають вчинення дій чи бездіяльності, що можуть спричинити виникнення конфлікту інтересів або створити враження його наявності.
Крім того, ч. 1 ст. 14 Закону України Про засади запобігання та протидії корупції передбачено, що особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини 1 статті 4 цього Закону, зобов'язані:
1) уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення
конфлікту інтересів;
2) невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про
наявність конфлікту інтересів.
Натомість, ОСОБА_2, 22.05.2014 року знаходячись у с. Стрижівка по вул. Леніна, 43, у приміщенні сільської ради, усвідомлюючи факт виникнення конфлікту інтересів, а також вимоги ст.14 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції та ст.15 Закону України Про правила етичної поведінки, а також про обов'язок уживати вичерпних заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів діючи всупереч вимог вказаного законодавства, умисно, з корисливих мотивів, поряд з іншими 14 депутатами із 20 обраних, особисто прийняв участь у засіданні сесії та голосуванні про затвердження технічної документації із землеустрою, щодо встановлення меж земельних ділянок ОСОБА_3, що розташовуються на території Стрижівської сільської ради.
Вказані дії містять ознаки адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП.
В судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності свою вину у вчиненому визнала повністю.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення підтверджується матеріалами справи та його особистими поясненнями наданими в судовому засіданні.
Враховуючи вищенаведене та особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, характер вчиненого нею правопорушення, ступінь її вини, вважаю за доцільне накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення передбачене ст. 172-7 КУпАП, у вигляді штрафу.
Керуючись ст.ст.172-7, 280, 283, 284, 287, 289, 290, 291,40-1 КУпАП, ст.ст. 4, 14 Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції"
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення передбаченого ст.172-7 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення за цією статтею у вигляді штрафу в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн.
Стягнути із ОСОБА_2, в дохід держави судовий збір в розмірі 36,54 грн. на р/рахунок №31212206700311, одержувач УДК в Любарському районі, банк одержувача - ГУДКУ в Житомирській області, МФО 811039, ЄДРПОУ 22062504, код платежу 2030001.
Постанова про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області через Любарський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Замега І. І.