ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
24 лютого 2015 рокусправа № 804/6209/14
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Шлай А.В.
суддів: Іванова С.М. Чабаненко С.В.
за участю секретаря судового засідання: Горшкова В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Дніпропетровського обласного центра зайнятості на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28 травня 2014 року у справі № 804/6209/14 за позовом ОСОБА_1 до Дніпропетровського обласного центра зайнятості про визнання протиправними дій, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом, в якому просив визнати протиправними дії Дніпропетровського обласного центра зайнятості щодо невиплати грошової допомоги державного службовця при виході на пенсію в розмірі 10 місячних посадових окладів та стягнути з грошову допомогу у розмірі 15950,00 грн. В обґрунтування позовних вимог зазначав, що при виході на пенсію ОСОБА_1 не було виплачено грошову допомогу у розмірі 10 місячних посадових окладів, яка підлягає нарахуванню державним службовцям при виході на пенсію відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу". 29 квітня 2014 року з метою отримання вказаної допомоги позивач звернувся до відповідача із заявою, однак відповідач листом №12/11-1741 відмовив у нарахуванні грошової допомоги у зв'язку з набранням чинності з 01 квітня 2014 року Закону України "Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні", яким ч.13 ст.37 Закону України "Про державну службу" виключено. Позивач вважає таку відмову необґрунтованою, так як відповідно до Прикінцевих положень вказаного вище Закону, зміни щодо виключення ч.13 ст.37 набирають чинності з 01 травня 2014 року, тоді як право на отримання грошової допомоги при виході на пенсію у розмірі 10 місячних посадових окладів виникло у позивача 25. квітня 2014 року.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28 травня 2014 року адміністративний позов задоволено.
Не погодившись із рішенням суду, Дніпропетровський обласний центр зайнятості звернувся з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати оскаржену постанову та відмовити у задоволенні позовних вимог. Апелянт зазначав про відсутність правових підстав для одержання позивачем грошової допомоги у розмірі 10 місячних посадових окладів у зв'язку з набранням чинності з 01.04.2014 року Законом України "Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні", яким виключено ч.13 ст. 37 Закону України "Про державну службу".
У судовому засіданні сторони доводи, викладені в апеляційній скарзі та запереченнях на неї підтримали в повному обсязі.
Колегія суддів, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, дійшла висновку про відсутність підстав для її задоволення, виходячи з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції на підставі досліджених письмових доказів, що містяться в матеріалах справи, 12.11.1998р. ОСОБА_1 прийнято на посаду головного ревізора контрольно-ревізійного відділу Дніпропетровського обласного центру зайнятості, що підтверджується копією виписки з наказу від 12.11.1998р. №86-ос та даними, наведеними у копії трудової книжки позивача (а.с.14, 30-31). 23.04.2014р. за наказом Дніпропетровського обласного центру зайнятості №44-ос ОСОБА_1 було звільнено із займаної посади у зв'язку з виявленою невідповідністю займаній посаді внаслідок стану здоров'я, що перешкоджає продовженню даної роботи згідно п.2 ст. 40 КЗпП України (а.с.12). З 25.04.2014р. позивачем подані документи до УПФУ в Бабушкінському районі м.Дніпропетровська на призначення пенсії як державного службовця, що підтверджується копією довідки за №785/12/10 від 29.04.2014р. (а.с.13). 29.04.2014р. позивач звернувся до відповідача з заявою про виплату йому грошової допомоги у розмірі 10 місячних посадових окладів відповідно до ч.13 ст.37 Закону України "Про державну службу". 29.04.2014р. відповідач листом №12/11-1741 повідомив позивача про відсутність підстав на одержання грошової допомоги в розмірі 10 місячних посадових окладів, якщо пенсія призначається після 31.03.2014р. у зв'язку з тим, що ч.13 ст. 37 Закону України «Про державну службу» виключена з 01.04.2014р. згідно Закону України «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні".
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо невиплати позивачу грошової допомоги державного службовця при виході на пенсію у розмірі 10 місячних посадових окладів.
Колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 37 Закону України «Про державну службу», право на одержання пенсії державних службовців мають чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Згідно ч.13 ст. 37 Закону України «Про державну службу» державним службовцям у разі виходу на пенсію за наявності стажу державної служби не менше 10 років виплачується грошова допомога у розмірі 10 місячних посадових окладів.
З прийняттям Закону України «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні» абзацом 2 п.п.2 п. 24 частина його Прикінцевих положень частину 13 ст. 37 Закону України «Про державну службу» виключено та зазначено, що дані зміни набирають чинності з 01 травня 2014 року.
Відтак, державним службовцем за наявності стажу державної служби не менше 10 років при виході на пенсію до 01 травня 2014 року підлягає виплаті грошова допомога у розмірі 10 місячних посадових окладів. Інших додаткових умов для виплати грошової допомоги державному службовцю у разі виходу його на пенсію у вищевказаних нормах не встановлено.
Як вбачається з матеріалів справи, 23.04.2014 року ОСОБА_1 був звільнений з посади начальника контрольно-ревізійного відділу у зв'язку з виявленою невідповідністю займаній посаді внаслідок стану здоров'я. З 25.04.2014 року позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська. 29.04.2014 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про виплату грошової допомоги у розмірі 10 місячних посадових окладів та отримав відмову. Відтак враховуючи, що позивач звернувся за отриманням грошової допомоги до набрання чинності змін до Закону України «Про державну службу» щодо виключення частини 13 статті 37 та того, що згідно відомостей трудової книжки позивач мав трудовий стаж державної служби більше 10 років і страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", то він має право на отримання грошової допомоги в розмірі 10 місячних посадових окладів, визначеного в ч.1 ст.37 Закону України «Про державну службу».
Доводи апелянта щодо відсутності правових підстав для одержання позивачем грошової допомоги у розмірі 10 місячних посадових окладів у зв'язку з набранням чинності з 01.04.2014р. Закону України «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні» колегія суддів вважає неспроможними, оскільки, як вже було зазначено вище, зміни щодо виключення частини 13 статті 37 Закону України «Про державну службу» набули чинності з 01 травня 2014 року.
Відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Зважаючи на те, що судом першої інстанції при ухваленні оскарженого рішення не допущено порушень норм матеріального і процесуального права, а викладені в ньому висновки відповідають обставинам справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись статтями 195-196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Дніпропетровського обласного центра зайнятості - залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28 травня 2014 року у справі № 804/6209/14 - залишити без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня її складення у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: А.В. Шлай
Суддя: С.М. Іванов
Суддя: С.В. Чабаненко