Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 березня 2015 р. справа №818/511/15
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Конотопського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Конотопський міськрайонний центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 кошти, отримані як грошову допомогу по безробіттю в загальному розмірі 1269 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, перебуваючи безробітним на обліку в центрі зайнятості, отримуючи допомогу по безробіттю, не повідомив про працевлаштування.
Позивач в судове засідання не з"явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. В письмовій заяві, що надійшла до суду, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, справу просить розглядати без участі його представника (а.с.19).
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином (а.с.18). Про причину неявки, всупереч ч.2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Відповідно до вимог ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернулася до Конотопського міськрайонного центру зайнятості із заявою про надання статусу безробітної, в якій просила до вирішення питання її працевлаштування надати їй статус безробітної з виплатою допомоги по безробіттю. Також у вказаній заяві відповідачка зазначила, що не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається (а.с.9).
Конотопським міськрайонним центром зайнятості заповнена персональна картка №НОМЕР_2 та наданий статус безробітного з призначенням допомоги по безробіттю (а.с.5).
03.07.2014 року ОСОБА_1 звернулася до Конотопського міськрайцентру зайнятості із заявою про зняття її з обліку у зв"язку з відмовою від послуг служби зайнятості (а.с.10).
У зв"язку з поданою заявою, ОСОБА_1 припинено виплату допомоги по безробіттю та знято з обліку в Конотопському МРЦЗ.
При проведенні розслідування страхових випадків, відповідно до Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітних, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Державної податкової адміністрації України №60/62 від 13.02.2009 року, було встановлено факт неподання ОСОБА_1 відомостей про обставини, які впливають на умови надання особі статусу безробітного, виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг, а саме: факт укладення договору про надання послуг ПАТ "Банк національний кредит" в період перебування на обліку в центрі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю.
З матеріалів справи вбачається, що між ПАТ "Банк національний кредит" та ОСОБА_1 укладений договір про надання послуг №1410 від 23.05.2014 року (а.с.13).
З листа ПАТ "Банк національний кредит" від 04.12.2014 року №08-39/602 вбачається, що ОСОБА_1 працює в ПАТ "Банк національний кредит" з 23 травня 2014 року, згідно до умов договору про надання послуг №1410 від 23.05.2014 року (а.с.14).
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" (далі - Закон №803-XII) безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Громадяни, які забезпечують себе роботою самостійно, у тому числі підприємці, належать до зайнятого населення (пп. "б" ч.3 ст. 1 Закону № 803-XII).
Відповідно до п.1 ч.1 ст.1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (далі по тексту - Закон №1533-III) загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно пп.8 п.1 ст.31 Закону №1533-III виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі працевлаштування безробітного.
Відповідно до ч.2, 3 ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно абз.4 пп.1 п.37 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 року №198, реєстрація безробітного припиняється з дня укладання цивільно-правового договору щодо виконання робіт (надання послуг).
Факт зайнятості ОСОБА_1 в період перебування на обліку в центрі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю за договором з ПАТ "Банк національний кредит", підтверджується відповідними документами, а саме: договором про надання послуг, листом ПАТ "Банк національний кредит" (а.с.13-14).
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 відносилася до категорії зайнятих осіб, проте не повідомила центр зайнятості про працевлаштування та незаконно отримала допомогу по безробіттю.
Згідно довідки Конотопського МРЦЗ від 17.12.2014 року №8069, за період з 23.05.2014року по 03.07.2014року ОСОБА_1, під час перебування на обліку як безробітна в Конотопському МРЦЗ, отримала кошти в розмірі 1269 грн. (а.с.12).
Наказом директора Конотопського МРЦЗ №34 від 17.12.2014року "Про повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю" ОСОБА_1 повідомлено про повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю в сумі 1269 грн.
З вказаним наказом ОСОБА_1 ознайомлена 18.12.2014року (а.с.11).
Проте у встановлений строк кошти відповідачкою не сплачені.
Таким чином, з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь Конотопського міськрайонного центру зайнятості незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 1269грн.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Конотопського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь Конотопського міськрайонного центру зайнятості на рахунок 37179001000391, ГУДКСУ в Сумській області м. Конотоп, МФО 837013, код 21112588) незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 1269 грн. (одна тисяча двісті шістдесят дев"ять грн.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
З оригіналом згідно:
Суддя С.О. Бондар