ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Про ЗАМІНУ СТОРОНИ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ
19 лютого 2015 рокуСправа № 808/4839/14 м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Нечипуренко О.М., при секретарі Петрусь Д.К., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області про заміну сторони виконавчого провадження у справі
за поданням Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області
до Дочірнього підприємства "Запорізький облавтодор" ВАТ "Державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України"
про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
У липні 2014 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області про стягнення з Дочірнього підприємства "Запорізький облавтодор" ВАТ "Державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України" суми податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 72 217,69 грн. та з авансових внесків з податку на прибуток у розмірі 36 213,03 грн.
Постановою від 13.08.2014 Подання Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області задоволено та присуджено до стягнення з Дочірнього підприємства "Запорізький облавтодор" відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 998853,00 грн.
26.12.2014 видано виконавчий лист.
11.02.2015 на адресу Запорізького окружного адміністративного суду від Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області про заміну сторони виконавчого провадження у справі, у зв'язку із переходом Дочірнього підприємства "Запорізький облавтодор" ВАТ "Державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України" на облік до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжі МГУ Міндоходів.
Ухвалою від 12.02.2015 заява прийнята до провадження та призначена до розгляду в судовому засіданні 19.02.2015.
Позивач у судове засідання не прибув, направив на адресу суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
У судове засідання відповідач не з'явився, про час, місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до п.4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь в справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь в справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.
У зв'язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши матеріали заяви, суд вважає її обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню, з огляду на наступне:
Відповідно до пункту 1 статті 259 КАС України, виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження".
Згідно п.п.3 п.1 ст.18 Закону України "Про виконавче провадження" у виконавчому документі зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові за наявності) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо.
Статтею 8 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.
Як свідчать матеріали справи, 01.01.2015 Дочірнє підприємство "Запорізький облавтодор" ВАТ "Державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України" стало на податковий облік до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжі МГУ Міндоходів.
Станом на 19.02.2015 податковий борг Дочірнього підприємства "Запорізький облавтодор" ВАТ "Державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України" з податку на прибуток у розмірі 72 217,69 грн. та з авансових внесків з податку на прибуток у розмірі 36 213,03 грн. не погашений.
Відповідно до п.1 ст.264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне замінити сторону виконавчого провадження, а саме: замінити стягувача Державну податкову інспекцію у Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області на Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжі МГУ Міндоходів.
Керуючись ст. ст. 102, 160, 165, 259, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області - задовольнити у повному обсязі.
2. Замінити сторону виконавчого провадження за виконавчим листом у справі №808/4839/14 та стягувачем вважати Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжі МГУ Міндоходів.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.М. Нечипуренко