Постанова № 42927803, 23.02.2015, Львівський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
23.02.2015
Номер справи
909/700/14
Номер документу
42927803
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" лютого 2015 р. Справа № 909/700/14

Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії:

головуючого - судді Зварич О.В.

суддів Гриців В.М.

Хабіб М.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Івано-Франківської міської ради за № 1881/09-14/в від 24.11.2014р. (вх. № 01-05/5563/14 від 26.11.2014р.)

на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 06.11.2014р.

у справі № 909/700/14

за позовом: Івано-Франківської міської ради

до відповідача: Приватного підприємства "Прогрес-Буд ІФ" (надалі ПП "Прогрес-Буд ІФ")

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гетьмана Мазепи 35 А" (надалі ОСББ "Гетьмана Мазепи 35 А")

за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:

Павлюка Ярослава Івановича (надалі Павлюк Я.І.);

Шимко Віри Анатоліївни (надалі Шимко В.А.);

Шимко Соломії Ігорівни (надалі Шимко С.І.);

П'юревича Івана Васильовича (надалі П'юревич І.В.)

про зобов'язання знести самочинно збудований будинок за адресою: вул. Гетьмана Мазепи, 35 А в м. Івано-Франківську,

за участю:

від позивача: Буджак В.М. - представник (довіреність № 2191/01-20/66-в від 06.01.2015р.);

від відповідача: Тугай І.М. - представник (довіреність № 10/04 від 10.01.2015р.);

від третьої особи Павлюк Я.І.: Павликівська Г.М. - представник (угода про надання послуг адвоката № 1216 від 30.12.2014р.);

від третіх осіб: не з'явились,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 06.11.2014р. у справі №909/700/14 (головуючий-суддя Калашник В.О., судді: Гриняк Б.П., Деделюк Б.В.) відмовлено в задоволенні позову Івано-Франківської міської ради до відповідача ПП "Прогрес-Буд ІФ" про зобов'язання знести самочинно збудований житловий будинок за проектною адресою: вул. Гетьмана Мазепи, 35 А в м. Івано-Франківську.

В ході розгляду справи суд першої інстанції встановив, що земельна ділянка по вул.Гетьмана Мазепи, 35А, в м. Івано-Франківську площею 0,1990 га була надана відповідачу в постійне користування для будівництва малоповерхових житлових будинків на підставі Держаного акту серії ІФ №15/4-000037, може бути використана для будівництва багатоквартирного будинку, що не є порушенням мети відведення даної земельної ділянки за наявності визначених законом дозвільних та проектних документів .

Івано-Франківської міська рада подала апеляційну скаргу, в якій вважає, що рішення суду першої інстанції необґрунтоване, прийняте з неповним зясуванням всіх обставин справи та невідповідністю висновків, зроблених судом при неправильному застосуванні норм матеріального та процесуального права. Звертає увагу, на те, що згідно державного акту на право постійного користування землею від 24.06.1994 серії ІФ №15/4-000037, виданого приватній виробничо-комерційній фірмі "Прогрес-Прут", яка перейменована у приватне підприємство "Прогрес-Буд ІФ", вказана земельна ділянка надана підприємству у постійне користування з метою будівництва малоповерхових житлових будинків. Івано-Франківська міська рада, як власник земельної ділянки, приймаючи рішення від 10.12.1993 р. про передачу у постійне користування земельної ділянки, з метою недопущення порушення прав суміжних землекористувачів та мешканців сусідніх будинків, чітко визначила обмеження з використання земельної ділянки та вид її використання. Пунктом 2 оскаржуваного рішення міська рада підтвердила право позивача на забудову земельної ділянки саме малоповерховими будинками, а відповідач проводить будівництво восьмиповерхового багатоквартирного житлового будинку , що суперечить меті, для якої її було відведено. Крім того, на думку скаржника, містобудівні умови і обмеження були видані відповідачу з істотним порушенням норм чинного законодавства. Апелянт вказує, що містобудівне обґрунтування не розроблялось та не проходило громадського обговорення. Просить скасувати рішення господарського суду Івано-Франківської області від 06.11.2014р. у справі №909/700/14, прийняти нове рішення, яким позов задоволити.

23.01.2015р. відповідач подав заперечення на апеляційну скаргу б/н від 21.01.2015р. (вх. 3 01-04/321/15 від 23.01.2015р.), в якому вважає оскаржуване рішення місцевого господарського суду законним та обґрунтованим. Просить відмовити в задоволенні апеляційної скарги Івано-Франківської міської ради.

Третя особа ОСББ "Гетьмана Мазепи 35 А" подала відзив на апеляційну скаргу б/н від 03.12.2014р. (вх. № 01-04/7399/14 від 10.12.2014р.), в якому вказує, що апеляційна скарга Івано-Франківської міської ради підлягає задоволенню.

Третя особа Павлюк Я.І. подала відзив на апеляційну скаргу б/н від 20.02.2015р. (вх.№01-04/1249/15 від 23.02.2015р.), в якому просить залишити без змін рішення господарського суду Івано-Франківської області від 06.11.2014р. у справі №909/700/14, а апеляційну скаргу Івано-Франківської міської ради - без задоволення.

Представник третьої особи ОСББ "Гетьмана Мазепи 35 А" подав письмове клопотання (вх. № 01-05/438/15 від 26.01.2015р.), в якому просить зупинити апеляційне провадження у даній справі до набрання законної сили судового рішення у адміністративній справі Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області №344/9352/14а. Одночасно просить витребувати у Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ухвалу від 23.01.2015р. у справі №344/9352/14а.

Колегія суддів, порадившись, вирішила відхилити заявлене клопотання з наступних підстав:

Зі змісту заявленого клопотання вбачається, що підставою для зупинення провадження у даній справі, на думку третьої особи ОСББ "Гетьмана Мазепи 35 А", є набрання законної сили судовим рішенням у адміністративній справі Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області №344/9352/14а.

Відповідно до частини 1 статті 79 Господарського процесуального кодексу України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

В пункті 3.16 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначено, що статтею 79 ГПК України встановлено вичерпний перелік підстав зупинення провадження у справі. Зупинення провадження у справі з інших підстав є неправомірним.

Зокрема, відповідно до частини першої статті 79 ГПК України, господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом. При цьому, пов'язаною з даною справою є така інша справа, у якій інший суд встановлює обставини, що впливають чи можуть вплинути на подання і оцінку доказів у даній справі; в тому числі йдеться про факти, які мають преюдиціальне значення (частини третя і четверта статті 35 ГПК).

Під неможливістю розгляду даної справи слід розуміти неможливість для даного господарського суду самостійно встановити обставини, які встановлюються іншим судом в іншій справі, - у зв'язку з непідвідомчістю або непідсудністю іншої справи даному господарському суду, одночасністю розгляду двох пов'язаних між собою справ різними судами або з інших причин.

Колегія суддів вважає, що у даній справі суд не позбавлений можливості з'ясувати всі обставини, що мають важливе значення для розгляду апеляційної скарги Івано-Франківської міської ради.

Крім того представником третьої особи Павлюк Я.І. подано клопотання б/н від 23.02.2015р. (вх.№ 01-04/1266/15 від 23.02.2015р.) з доданою копією ухвали Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 23.01.2015р. у справі №344/9352/14а, згідно якої провадження у адміністративній справі закрито на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України.

Проаналізувавши вищевказане, колегія суддів приходить до висновку про те, що в задоволенні клопотання відповідача про зупинення апеляційного провадження у даній справі до набрання законної сили судового рішення у адміністративній справі Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області №344/9352/14а слід відмовити.

Апеляційний господарський суд, дослідивши наявні матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, відзивів на апеляційну скаргу, заслухавши пояснення учасників судового процесу, перевіривши юридичну оцінку обставин справи, правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, дійшов висновку про відсутність підстав для скасування рішення господарського суду Івано-Франківської області від 06.11.2014р. у справі №909/700/14.

Як вбачається з матеріалів справи, приватній виробничо-комерційній фірмі "Прогрес-Прут", яка змінила свою назву на приватне підприємство "Прогрес-Буд ІФ", було видано державний акт на право постійного користування землею для будівництва малоповерхових житлових будинків серії ІФ № 15/4-000037 від 24.06.1994р. (а.с. 42-44, т.1)

Рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської від 23.09.2008 р. за №462 дозволено забудівнику проведення проектно-пошукових робіт для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на переданій у постійне користування земельній ділянці (а.с. 131, т.2).

Управлінням архітектури і містобудування погоджено містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки № 39 від 09.03.2011р., пунктом 6.7 яких передбачено обмеження поверховості у вісім поверхів (а.с. 45-48, т.1).

Генеральний план забудови і фасад проектованого будинку затверджений головним архітектором міста Івано-Франківська, що також передбачав вісім поверхів забудови.

Інспекцією ДАБК в Івано-Франківській області, 01.11.2011р. зареєстровано подану забудовником декларацію про початок будівельних робіт № ІФ 08311009374 (а.с. 56-58, т.1)

У листі №390/07/70 від 25.03.2013р. Відділу Держземмагенства в м. Івано-Франківську вказано, що земельна ділянка надана в постійне користування згідно державного акту серії ІФ № 15/4-000037, площею 0, 1990га по вул. Гетьмана Мазепи, 35А відноситься до земель житлової та громадської забудови (а.с. 96а, т.1).

У відповідності до Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів №548 від 23.07.2010р., до земель житлової та громадської забудови відносяться, крім іншого також землі для будівництва багатоквартирних житлових будинків (а.с. 92-95, т.1).

Департамент містобудування та архітектури у листі за №5/01-10/06в від 10.01.2014р. вказав, що не можна важати порушенням містобудівної документації будівництво житлового будинку поверховістю 8 поверхів на вул. Гетьмана Мазепи, 35А, в м. Івано-Франківську (а.с. 96, т.1).

Станом на 23.06.2014 року ліцензованою організацією ТзОВ «Альянс-Консалтинг Іф» складений технічний паспорт на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок (а.с. 73-87, т.1).

Рішенням Івано-Франківської міської ради №1402-45 від 12.06.2014р., визнано самочинним будівництво восьмиповерхового житлового будинку по вул. Гетьмана Мазепи, 35А, в м. Івано-Франківську та зобов'язано юридичний відділ звернутись від імені міської ради до суду з позовом про знесення самочинно збудованого будинку по вул. Гетьмана Мазепи, 35А, в м. Івано-Франківську.

Підставою звернення позивача до суду з даним позовом слугувало рішення Івано-Франківської міської ради №1402-45 від 12.06.2014р.

При винесенні постанови, колегія суддів керувалася наступним:

Згідно ст. 376 Цивільного кодексу України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Якщо власник (користувач) земельної ділянки заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво на його земельній ділянці, або якщо це порушує права інших осіб, майно підлягає знесенню особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, або за її рахунок.

Право на пред'явлення позову з використанням способу захисту, передбаченого пунктом 3 частини 2 статті 16 Цивільного кодексу України, про знесення будівлі, спорудженої із порушенням прав іншої особи, мають державні органи, у тому числі, інспекція державного архітектурно-будівельного контролю, органи місцевого самоврядування (ст. 376 Цивільного кодексу України, ст. 38 Закону України від 17 лютого 2011 року N 3038-VI "Про регулювання містобудівної діяльності").

Як вбачається із матеріалів справи, відповідач користувався земельною ділянкою, площею 0,199га на підставі Державного акту на право постійного користування землею серії ІФ №15/4-000037, виданого 24.06.1994р. приватній виробничо-комерційній фірмі "Прогрес-Прут", яка відповідно до внесених змін до статуту від 23.01.2007 р. змінила свою назву на приватне підприємство "Прогрес-Буд ІФ".

Відповідно до п.1.1 Статуту ПП "Прогрес-Буд ІФ" зберігає за собою всі права та обов"язки виробничо-комерційної фірми "Прогрес-Прут" (а.с. 64-68, т.1).

Статтею 19 Земельного кодексу України визначені категорії земель, які за своїм цільовим призначенням поділяються, окрім інших, і на землі житлової та громадської забудови.

Згідно Державного акту на право постійного користування землею серії ІФ №15/4-000037 виданого 24.06.1994р., земельна ділянка була надана відповідачу у постійне користування для будівництва малоповерхових житлових будинків.

Статтею 95 Земельного кодексу України передбачено, що землекористувачі, якщо інше не передбачено законом або договором, мають право: а) самостійно господарювати на землі; ґ) споруджувати жилі будинки, виробничі та інші будівлі і споруди.

Відповідно до Класифікації видів цільового призначення, затвердженої Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів №548 від 23.07.2010р., до земель житлової та громадської забудови відносяться крім іншого, також землі для будівництва багатоквартирних житлових будинків (а.с. 92-95, т.1).

Зі змісту листа відділу Держземагенства у м.Івано-Франківську від 25.03.2013р. за №390/07/70 вбачається, що згідно інформації з статистичної форми звітності 6-ЗЕМ, земельна ділянка надана у постійне користування ПВКФ "Прогрес-Прут" (державний акт серії ІФ №15/4-000037), площею 0,1990 га по вул. Гетьмана Мазепи, 35А відноситься до земель житлової та громадської забудови.

Листом Департаменту архітектури і містобудування виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради за №5/01-10/06в від 10.01.2014р., підтверджено, що фактична поверховість забудови території, на якій чи поруч якого будується житловий будинок №35 а по вул. Гетьмана Мазепи, становить від 2-х до 5-ти поверхів, тому функціональне призначення земельної ділянки, згідно генерального плану міста території малоповерхової та багатоквартирної житлової забудови, де дозволено будівництво як малоповерхових, так і багатоквартирних житлових будинків.

Таким чином, не можна вважати порушенням даної містобудівної документації будівництво житлового будинку поверховістю вісім поверхів на вул. Гетьмана Мазепи, 35А, в м. Івано-Франківську.

А тому слід погодитись з висновком суду першої інстанції, що земельна ділянка по вул. Гетьмана Мазепи, 35А, в м. Івано-Франківську площею 0,1990 га, може бути використана для будівництва багатоквартирного будинку, що не є порушенням мети відведення даної земельної ділянки.

Істотними обставинами у даному спорі, які свідчать про те, що будівництво спірного будинку не можна вважати самочинним, є: витяг з протоколу засідання містобудівної ради при управлінні архітектури і містобудування м.Івано-Франківська №8 від 20.06.2008 року, затвердженого головним архітектором м.Івано-Франківська, де відображено основні техніко-економічні показники з врахуванням зауважень членів містобудівної ради (поверховість до 7-ми з мансардою); рішення виконавчого комітету Івано-Франківської від 23.09.2008 р. за №462, прийняте за наслідками розгляду заяви ПП «Прогрес-Буд ІФ» від 02.09.2008 року, адресованої міському голові В.Андрушкевичусу, про наданя дозволу на збір матеріалів погодження місця розташування об'єкта на земельній ділянці за адресою: м.Івано-Франківськ, вул.Мазепи,35 А для будівництва багатоповерхового будинку (а.с. 135-144, т.2).

Вищевказаним рішенням відповідачу дозволено проведення проектно-пошукових робіт для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на переданій у постійне користування земельній ділянці (реєстрація державного акту на право постійного користування землею № 37 від 24.06.1994р.).

Стосовно питання щодо здійснення будівництва без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, колегія суддів зазначає наступне.

Статтею 35 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011р. передбачено, що після набуття права на земельну ділянку замовник може виконувати підготовчі роботи, визначені будівельними нормами, державними стандартами і правилами, крім винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень, з повідомленням органу державного архітектурно-будівельного контролю. Підготовчі роботи з винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень замовник здійснює на підставі зареєстрованої декларації про початок виконання підготовчих робіт. Виконання підготовчих робіт, у тому числі з винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень, може здійснюватися на підставі зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт чи дозволу на виконання будівельних робіт.

Право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням або зареєстрованою декларацією про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах, що належать до I - III категорій складності, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт. Реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт проводить орган державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом п'яти робочих днів з дня надходження декларації. Виконувати будівельні роботи, підключати об'єкт будівництва до інженерних мереж та споруд без реєстрації зазначеної декларації забороняється (ст. 36 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" ).

Проект - документація для будівництва об'єктів архітектури, що складається з креслень, графічних і текстових матеріалів, інженерних і кошторисних розрахунків, які визначають містобудівні, об'ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні та технологічні рішення, вартісні показники конкретного об'єкта архітектури, та відповідає вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил ( ст. 1 Закону України "Про архітектурну діяльність").

Проект об'єкта архітектури розробляється під керівництвом або з обов'язковою участю головного архітектора проекту та/або головного інженера проекту, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат. Проект об'єкта архітектури завіряється підписом і скріплюється особистою печаткою головного архітектора проекту та/або головного інженера проекту, які мають кваліфікаційний сертифікат. Проектна документація на будівництво об'єктів, розроблена відповідно до містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, не підлягає погодженню з відповідними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами охорони культурної спадщини, державної санітарно-епідеміологічної служби і природоохоронними органами. (ст. 7 Закону України "Про архітектурну діяльність").

В ході розгляду справи суд встановив, що рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської від 23.09.2008 р. за №462 дозволено приватному підприємству «Прогрес-Буд ІФ» проведення проектно-пошукових робіт для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на переданій у постійне користування земельній ділянці.

Проектна документація розроблена на підставі містобудівних умов та обмежень, затверджених Управлінням архітектури та містобудування виконкому Івано-Франківської міської ради №39 від 09.03.2011р. (а.с. 45-48, т.1)

Інспекцією ДАБК в Івано-Франківській області, 01.11.2011р. зареєстровано подану забудовником декларацію про початок будівельних робіт № ІФ 08311009374 (а.с. 56-58, т.1)

Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області у своєму листі від 19.07.2013р. підтверджено, що будівництво багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення на вул. Гетьмана Мазепи, 35А, в м. Івано-Франківську здійснюється ПП "Прогрес-Буд ІФ", у відповідності до проектної документації, розробленої ПП "Галарх -ХХІ" (ліцензія на право виконання проектних робіт серії АВ №558023 від 18.09.2010), та декларації про початок виконання будівельних робіт, зареєстрованої інспекцією ДАБК в Івано-Франківській області №ІФ 08311069374 від 01.11.2011 (а.с. 91, т.1).

Крім того, постановою Вищого адміністративного суду від 28 жовтня 2014 року у справі К/800/43065/14 К/800/39327/14, постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17 березня 2014 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 липня 2014 року в частині задоволення позову Івано-Франківської міської ради до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області скасовано та ухвалено нове рішення , яким відмовлено у задоволені позову Івано-Франківської міської ради до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування реєстрації в Єдиному реєстрі отриманих повідомлень про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, виданих дозволів на виконання будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про готовність об'єкта до експлуатації та виданих сертифікатів, відмов у реєстрації таких декларацій та у видачі таких дозволів і сертифікатів декларації про початок виконання будівельних робіт Приватного підприємства "Прогрес-Буд ІФ" для будівництва багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення на вул. Гетьмана Мазепи, 35-А в м. Івано-Франківську за № ІФ 08311069374 від 01 листопада 2011 року декларації про початок виконання будівельних робіт.

Таким чином, на момент початку будівництва та впродовж проведення будівельних робіт на спірному об'єкті, у відповідача були наявні визначені законом дозвільні та проектні документи.

Стосовно питання щодо здійснення будівництва з істотним порушенням будівельних норм і правил то слід зазначити наступне.

Будівництвом, яке здійснюється з істотним порушенням будівельних норм і правил вважається у тому числі будівництво, яке хоча і здійснюється за наявності проекту , але з порушенням державно-будівельних норм та санітарних правил, що загрожують життю та здоров'ю людям у разі невиконання приписів інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил тощо.

Однак, матеріали справи не містять доказів про порушення відповідачем будівельних норм і правил під час проведення будівельних робіт на спірному об'єкті будівництва.

Згідно висновку будівельно-технічної експертизи №14/09/14, складеного 24 жовтня 2014 року судовим експертом Боднар О.З. за постановою прокуратури м.Івано-Франківська у кримінальному провадженні №12013090010001615, будівництво восьмиповерхового житлового будинку на земельній ділянці по вул. Гетьмана Мазепи, 35А, в м. Івано-Франківську ведеться на основі затвердженого проекту, який розроблений з врахуванням виданих містобудівних умов і обмежень земельної ділянки. Під час огляду об'єкту та дослідження наданих матеріалів експертом не встановлено ознак самочинного будівництва згідно ст. 376 ЦК України (а.с. 13-48, т.2).

З наведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав вважати будівництво восьмиповерхового житлового будинку по вул.Гетьмана Мазепи, 35А, в м. Івано-Франківську самочинним, або таким, що збудоване з порушенням будівельних норм і правил.

Суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, надав належну оцінку дослідженим доказам, прийняв законне й обґрунтоване рішення у відповідності з вимогами матеріального та процесуального права, тому його слід залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.

Судові витрати за розгляд апеляційної скарги слід покласти на скаржника згідно вимог ст.49 ГПК України.

Керуючись, ст. ст. 43, 99, 101, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Львівський апеляційний господарський суд -

ПОСТАНОВИВ :

Рішення господарського суду Івано-Франківської області від 06.11.2014р. у справі №909/700/14 залишити без змін, а апеляційну скаргу -без задоволення.

Справу повернути в господарський суд Івано-Франківської області.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку згідно з Розділом ХІІ-1 ГПК України.

Головуючий суддя Зварич О.В.

судді Гриців В.М.

Хабіб М.І.