Ухвала суду № 42927672, 26.02.2015, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
26.02.2015
Номер справи
920/1802/13
Номер документу
42927672
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

26.02.2015 Справа № 920/1802/13 Господарський суд Сумської області у складі судді Л.А. Костенко, секретаря судового засідання І.О. Олтушевської, розглянувши матеріали справи №920/1802/13, за заявою голови ліквідаційної комісії Публічного акціонерного товариства "Сумський фарфоровий завод" Іваненко Наталії Олександрівни до боржника Публічного акціонерного товариства "Сумський фарфоровий завод" про визнання банкрутом,

за участі представників:

від кредиторів: ФСС від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань ВВД Фонду у Путивльському районі Сумської області - Сай С.В.

ПАТ по газопостачанню та газифікації «Сумигаз» - Симоненко В.Г.

ПАТ «Слов'янські шпалери-КФТП» - Бендза О.М.

УПФУ в м. Сумах - Щербина О.А.

ПАТ «Сумиобленерго» - Суяров В.В.

ФОП ОСОБА_8 - ОСОБА_9

представник ліквідатора - Різник О.Ю.

В С Т А Н О В И В:

Постановою господарського суду Сумської області від 26.11.2013 р. боржника визнано банкрутом, відповідно до ст. ст. 37, 38, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії Іваненко Н.О.

Оголошення про визнання ПАТ «Сумський фарфоровий завод» банкрутом опубліковане в газеті «Голос України» №238 (5738) від 14.12.2013р.

Ухвалою господарського суду від 09.02.2015р. справа призначена до розгляду в судове засідання, в зв'язку із надходженням заяв, клопотань від сторін у справі за час перебування матеріалів справи в апеляційній та касаційній інстанції.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення присутніх в судовому засіданні представників сторін, суд встановив:

До господарського суду надійшло клопотання від ліквідатора про затвердження реєстру вимог кредиторів ПАТ "Сумський фарфоровий завод" до якого включені вимоги наступних кредиторів:

- грошові вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах у розмірі -- 262 857, 95 грн. (1 черга) - 121 677, 08 грн. (2 черга);

- грошові вимоги ДПІ в м. Сумах у розмірі 111 351, 84 грн. ( 2 черга) 323 129, 89 грн. (6 черга);

- грошові вимог ПАТ АБ «Укргазбанк» у розмірі 1 147, 00 (1 черга) 4 530, 00 грн. (4 черга);

- грошові вимоги КП «Міськводоканал» у розмірі 1 218, 00 грн. (1 черга) 141 042, 96 грн. (4 черга);

- грошові вимоги ПАТ по газопостачанню та газифікації «Сумигаз» у розмірі 1 147, 00 грн. (1 черга) 2 178 681, 97 грн. (4 черга) 48 408, 13 грн. (6 черга);

- грошові вимоги Сумський міський центр зайнятості у розмірі 26, 46 грн. (6 черга);

- грошові вимоги ПАТ «Сумиобленерго» у розмірі 1 218, 00 грн. ( 1 черга) 852 343, 68 грн. (4 черга); 83 844, 68 грн. (6 черга);

- грошові вимоги ФОП ОСОБА_8 у розмірі 1 218, 00 грн. (1 черга) 12 720, 50 грн. (4 черга).

Ліквідатором окремо внесені до реєстру вимог кредиторів:

- грошові вимоги ВВД ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Суми у розмірі 956 300, 43 грн. капіталізовані платежі (2 черга);

- заборгованість із виплати заробітної плати перед працівником ПАТ «Сумський фарфоровий завод» станом на 26.11.2013р. в загальному розмірі 663 215 грн. 16 коп. (1 черга);

- грошові вимоги ОСОБА_11 в розмірі 1939, 75 грн. (1 черга).

Зазначений реєстр підлягає затвердженню судом з огляду на наступне:

Публічне акціонерне товариство «Сумський фарфоровий завод» постановою господарського суду Сумської області від 26 листопада 2013 року у справі №920/1802/13 визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії Іваненко Н.О.

Частиною 2 ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачається, що ліквідатор з дня свого призначення серед інших повноважень також веде реєстр вимог кредиторів.

Відповідно до пункту 36.7 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 року №01-06/606/2013 (із змінами, внесеними згідно з Листами Вищого господарського суду №01-06/1149/2013 від 07.08.2013р. та №01-06/1862/2013 від 26.12.2013) заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, що ліквідується власником, подаються безпосередньо до господарського суду та оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що й грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів.

Зазначені вимоги кредиторів були розглянуті господарським судом та визнані відповідно до ухвал суду у справі №920/1802/13 від 10.06.2014р.; від 01.07.2014р.

Заборгованість по заробітній платі перед працівниками внесена ліквідатором до реєстру вимог кредиторів згідно обліку на підприємстві.

Заперечень щодо реєстру вимог кредиторів до суду не надходило. Отже клопотання ліквідатора щодо затвердження реєстру підлягає задоволенню.

Щодо вимог УПФУ в м. Сумах.

До господарського суду надійшли заяви від кредитора УПФУ в м. Сумах про визнання поточних кредиторських вимог до ПАТ "Сумський фарфоровий завод", які виникли з заборгованості по сплаті боргу по відшкодування пільгових пенсій за списком №1, №2, а саме:

- за заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах №22592/11-11 від 30.10.2014 року про визнання поточних грошових вимог в сумі 16 314, 49 грн. що виникли за час ліквідаційної процедури по відшкодуванню пільгових пенсій за списком 1 та списком 2 за жовтень 2014 року.

- за заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах №25138/11-11 від 27.11.2014 року про визнання поточних грошових вимог в сумі 16 168, 15 грн. що виникли за час ліквідаційної процедури по відшкодуванню пільгових пенсій за списком 1 та списком 2 за листопад 2014 року.

- за заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах №27460/11-11 від 25.12.2014 року про визнання поточних грошових вимог в сумі 20 411, 89 грн. що виникли за час ліквідаційної процедури по відшкодуванню пільгових пенсій за списком 1 та списком 2 за грудень 2014 року.

- за заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах №1990/11-11 від 28.01.2015 року про визнання поточних грошових вимог в сумі 22 825, 92 грн. що виникли за час ліквідаційної процедури по відшкодуванню пільгових пенсій за списком 1 та списком 2 за січень 2015 року.

В судовому засіданні представник кредитора УПФУ в м. Сумах вимоги за вказаними заявами підтримала.

Ліквідатор надав відзив на заяви кредитора, я якому проти вимог заперечує.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника кредитора та боржника, суд встановив:

Як зазначено вище до господарського суду надійшли заяви від кредитора УПФУ в м. Сумах про визнання поточних вимог до боржника. Вимоги складаються з боргу по сплаті відшкодування пільгових пенсій за списком № 1 та № 2 за жовтень 2014р. - 16 314, 49 грн.; за листопад 2014р. - 16 168, 15 грн.; за грудень 2014р. - 20 411, 89 грн.; за січень 2015р. - 22 825, 92 грн.

Кредитор вказує що зазначений борг виник під час ліквідаційної процедури.

Ухвалою господарського суду Сумської області від 12.11.2013р. порушено провадження у справі №920/1802/13, відповідно до ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Постановою господарського суду Сумської області від 26.11.2013р. боржника визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура та призначено ліквідатором голову ліквідаційної комісії Іваненко Н.О.

Провадження у даній справі відбувається з застосуванням норм ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" яка не передбачає процедури розпорядження майном.

Відповідно до ч. 8 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" поточні кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, можуть пред'явити такі вимоги після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно ч.1 ст. 38 Закону про банкрутство з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;

строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;

у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.

Постанова про визнання боржника ПАТ "Сумський фарфоровий завод" банкрутом прийнята господарським судом Сумської області 26.11.2013р. За вказаних обставин вимоги УПФУ в м. Сумах по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період жовтень-грудень 2014р., січень 2015р. не підлягають задоволенню, оскільки не мають характеру поточних та виникли після прийняття постанови про визнання боржника банкрутом.

Отже вищезазначені заяви кредитора не підлягають задоволенню.

Щодо вимог ФСС від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань ВВД Фонду у Путивльському районі Сумської області.

До господарського суду надійшла заява від ФСС від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань ВВД Фонду у Путивльському районі Сумської області з кредиторськими вимогами до боржника в розмірі 264 811, 23 грн. що є сумою платежів, які підлягають капіталізації.

Представник кредитора в судовому засіданні вимоги підтримав.

Ліквідатор надав відзив на заяву кредитора в якому вимоги кредитора визнав у повному обсязі.

З матеріалів справи вбачається, що від ПАТ «Сумський фарфоровий завод» надійшли документи до відділення Фонду у Білопільському районі для призначення страхових виплат потерпілому на виробництві ОСОБА_12, який на підставі Закону України № 1105 - XIV продовжив отримувати страхові виплати від Фонду.

Капіталізація платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства відшкодовувати шкоду, заподіяну життю та здоров'ю громадян, здійснюється відповідно до Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства - банкрута, перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 765 від 06.05.2000 року із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України № 743 від 16.05.2007 року

Капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідність виплати майбутніх платежів.

Відповідно до ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги із зобов'язань, що виникли в наслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації, у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, утому числі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України задовольняються у другу чергу.

Вимоги кредитора підтверджені документально, відповідним розрахунком, тому підлягають задоволенню та включенню до другої черги реєстру вимог кредиторів.

Щодо вимог кредитора ПАТ «Слов'янські шпалери-КФТП» .

05.02.2014р. до господарського суду звернувся ПАТ «Слов'янські шпалери-КФТП» з заявою про визнання кредиторських вимог до боржника в розмірі 32 602, 39 грн.

На виконання ухвали господарського суду від 26.02.2015р. додатково надав документи в обґрунтування своїх вимог.

З наданих документів вбачаться, що згідно рішення господарського суду Сумської області від 24.01.2013р. у справі №5021/1936/12 з боржника на користь ПАТ «Слов'янські шпалери-КФТП» було стягнуто 39 415, 34 грн. боргу та 1 609, 50 грн. судового збору. Заявлений кредитором борг підтверджений актом звірення взаємних розрахунків.

Ліквідатором зазначений борг визнаний (лист від 19.08.2013р. №287).

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника.

Відповідно до ч. 3 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

Вимоги кредитора підтверджені належним чином, тому підлягають визнанню. Але оскільки кредитор звернувся до суду з порушенням встановленого Законом строку заявлення вимог, то вимоги підлягають включенню до 6 черги реєстру вимог кредиторів, відповідно до ч. 4 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Сплачений судовий збір в розмірі 1218, 00 грн. підлягає включенню до першої черги реєстру вимог кредиторів.

Щодо клопотання ліквідатора про визнання організатора аукціону учасником провадження у справі.

05.01.2015р. до господарського суду Сумської області звернувся ліквідатор з клопотанням в якому просить суд визнати організатора аукціону Товарну Біржу «Електронні торги України» в особі філії в м. Суми учасником провадження у справі №920/1802/13.

Відповідно до ст. 49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону від 19.01.2013р). продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів.

Продажу підлягають всі види майна боржника, призначеного для здійснення господарської діяльності, за винятком прав і обов'язків, які не можуть бути передані іншим особам.

Порядок організації проведення аукціонів у проваджені у справах про банкрутство та вимоги до їх організаторів стосовно майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків, установлюються органом, уповноваженим управляти державним майном.

Суб'єктами аукціону є його замовник, організатор та учасники.

Замовником є ліквідатор, призначений господарським судом у порядку, встановленому цим Законом.

Організатором аукціону є визначена замовником фізична або юридична особа, що має ліцензію на проведення торгів і з якою замовник аукціону уклав договір на проведення аукціону.

Організатор аукціону визначається замовником за конкурсом, що проводиться у визначеному замовником порядку, основними критеріями якого вважаються наявність ліцензії, достатній, але не менш як три роки, досвід проведення аукціонів, запропонована найменша сума винагороди.

Організатором аукціону не може бути заінтересована особа стосовно боржника, кредиторів та замовника аукціону.

Пунктом 33 Інформаційного листа Вищого господарського суду від 28.03.2013 року "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що організатор аукціону згідно з частиною шостою статті 49 Закону визначається замовником аукціону за конкурсом. Чинним законодавством не передбачено ліцензування діяльності з проведення торгів, тому організатором аукціону може бути особа, яка відповідно до установчих документів має право на здійснення такої діяльності. В разі виникнення під час проведення ліквідаційної процедури спору відносно визначення організатора аукціону, господарський суд перевіряє порядок визначення ліквідатором організатора аукціону. В такому випадку організатор аукціону залучається судом до участі у провадженні у справі про банкрутство. З моменту визнання організатора аукціону учасником провадження у справі про банкрутство він має право на оскарження тільки тих судових рішень, які стосуються організації та проведення аукціону за його участю.

Станом на день розгляду клопотання спір відносно визначення організатора аукціону відсутній. Тому суд дійшов висновку про передчасне звернення ліквідатора з зазначеним клопотанням до суду.

За вказаних обставин клопотання ліквідатора про визнання організатора аукціону з продажу майна ПАТ «Сумський фарфоровий завод» Товарну Біржу «Електронні торги України» в особі філії в м. Суми учасником провадження у справі № 920/1802/13 залишається без розгляду, відповідно до ст. 81 Господарського процесуального кодексу України.

Щодо клопотання ліквідатора про відкладення строку подання звіту та ліквідаційного балансу банкрута та підтвердження повноважень ліквідатора.

26.11.2014р. до господарського суду надійшло клопотання ліквідатора про відкладення строку подання звіту та ліквідаційного балансу банкрута та підтвердження повноважень ліквідатора у справі до завершення ліквідаційної процедури.

Своє клопотання ліквідатор обґрунтовує тим, що залишається не стягнутою сума дебіторської заборгованості та існують незакінчені виконавчі провадження, окрім того залишається невиконаним наказ господарського суду Сумської області про стягнення заборгованості з ФОП ОСОБА_8 Також на даний час ліквідатором ведеться процедура визначення організатора аукціону для продажу майна банкрута.

В судовому засіданні представником ліквідатора зазначено, що неодноразове направлення матеріалів справи про банкрутство підприємства до судів апеляційної та касаційної інстанції, розгляд поточних кредиторських вимог, незавершена процедура продажу майна обґрунтовують необхідність відкладення стоку на подання ліквідатором до господарського суду звіту та ліквідаційного балансу у даній справі.

Постановою господарського суду від 26.11.2013р. визначено що ліквідаційна процедура ПАТ «Сумський фарфоровий завод» відкрита строком на дванадцять місяців, тобто до 26.11.2014р.

Повноваження ліквідатора та порядок проведення ліквідаційної процедури передбачені статтями ст. 41-46 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» і реалізуються ліквідатором самостійно до повного завершення ліквідаційної процедури. Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачає додаткового підтвердження повноважень ліквідатора судовим рішенням. Тому клопотання ліквідатора в частині підтвердження повноважень судом відхиляється.

За вказаних обставин, враховуючи пояснення представника ліквідатора, не завершення на даний час ліквідаційної процедури, суд дійшов висновку про встановлення ліквідатору строку подання звіту та ліквідаційного балансу.

Керуючись ст. ст. 1, 38, 40, 45, 46, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 81, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Затвердити реєстр вимог кредиторів у справі №920/1802/13 про банкрутство Публічного акціонерного товариства "Сумський фарфоровий завод" з наступними вимогами:

- грошові вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах у розмірі -- 262 857, 95 грн. (1 черга) - 121 677, 08 грн. (2 черга);

- грошові вимоги ДПІ в м. Сумах у розмірі 323 129, 89 грн. (6 черга) 111 351, 84 грн. ( 2 черга);

- грошові вимог ПАТ АБ «Укргазбанк» у розмірі 1 147, 00 судовий збір (1 черга) 4 530, 00 грн. (4 черга);

- грошові вимоги КП «Міськводоканал» у розмірі 1 218, 00 грн. судовий збір (1 черга) 141 042, 96 грн. (4 черга)

- грошові вимоги ПАТ по газопостачанню та газифікації «Сумигаз» у розмірі 1 147, 00 грн. судовий збір (1 черга) 2 178 681, 97 грн. (4 черга) 48 408, 13 грн. (6 черга);

- грошові вимоги Сумський міський центр зайнятості у розмірі 26, 46 грн. (6 черга);

- грошові вимоги ПАТ «Сумиобленерго» у розмірі 1 218, 00 грн. судовий збір ( 1 черга) 852 343, 68 грн. (4 черга); 83 844, 68 грн. (6 черга);

- грошові вимоги ФОП ОСОБА_8 у розмірі 1 218, 00 грн. судовий збір (1 черга) 12 720, 50 грн. (4 черга).

- грошові вимоги ВВД ФСС від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України в м. Суми у розмірі 956 300, 43 грн. капіталізовані платежі (2 черга).

- заборгованість із виплати заробітної плати перед працівниками ПАТ «Сумський фарфоровий завод» станом на 26.11.2013р. в загальному розмірі 663 215 грн. 16 коп. (1 черга);

- грошові вимоги ОСОБА_11 в розмірі 1939, 75 грн. (1 черга).

2. В задоволенні заяви УПФУ в м. Сумах №22592/11-11 від 30.10.2014 року про визнання поточних вимог в розмірі 16 314, 49 грн. - відмовити;

- в задоволенні заяви УПФУ в м. Сумах №25138/11-11 від 27.11.2014 року про визнання поточних вимог в розмірі 16 168, 15 грн. - відмовити;

- в задоволенні заяви УПФУ в м. Сумах №27460/11-11 від 25.12.2014 року про визнання поточних вимог в розмірі 20 411, 89 грн. - відмовити;

- в задоволенні заяви УПФУ в м. Сумах №1990/11-11 від 28.01.2015 року про визнання поточних вимог в розмірі 22 825, 92 грн. - відмовити.

3. Визнати вимоги ВВД Фонду у Путивльському районі Сумської області ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань до боржника Публічного акціонерного товариства "Сумський фарфоровий завод" в розмірі 264 811, 23 грн. (капіталізація коштів) та включити до 2 черги реєстру вимог кредиторів.

4. Визнати вимоги ПАТ «Слов'янські шпалери-КФТП» до боржника ПАТ "Сумський фарфоровий завод" в розмірі 32 602, 39 грн. та включити до шостої черги реєстру вимог кредиторів, та 1 218, 00 грн. судового збору до першої черги реєстру вимог кредиторів.

5. Клопотання ліквідатора ПАТ "Сумський фарфоровий завод" арбітражного керуючого Іваненко Н.О. про визнання організатора аукціону з продажу майна у справі № 920/1802/13 - залишити без розгляду.

6. Зобов'язати ліквідатора ПАТ "Сумський фарфоровий завод" арбітражного керуючого Іваненко Н.О. в строк до 26.05.2015р. в установленому ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" порядку подати до господарського суду Сумської області звіт та ліквідаційний баланс банкрута.

7. Ухвалу надіслати кредиторам, боржнику, ліквідатору, Головному управлінню юстиції Міністерства юстиції України.

Повна ухвала складена 02.03.2015р.

СУДДЯ Л.А. КОСТЕНКО