Постанова № 42927170, 25.02.2015, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.02.2015
Номер справи
803/39/15-а
Номер документу
42927170
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2015 року Справа № 803/39/15-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,

при секретарі судового засідання Шепталовій А.П.,

за участю представника позивача Богдан А.Ю.,

представника відповідачів Мельничука М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" в особі філії "Луцька дорожно-експлуатаційна дільниця" Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління ДФС у Волинській області про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Дочірнє підприємство "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" в особі філії "Луцька дорожно-експлуатаційна дільниця" Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" звернулося з позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління ДФС у Волинській області про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №0048481703 від 02.12.2014 року та рішення №1509/10/03-20-10-23-06 від 19.12.2014 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що податковим повідомленням-рішенням Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області від 02.12.2014 року №0048481703 до філії "Луцька дорожно-експлуатаційна дільниця" Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" на підставі акта перевірки від 18 листопада 2014 року №8889/22.1/03449048 застосовані штрафні(фінансові) санкції на суму 171 781, 75 грн. за порушення пп.168.1.1, пп.168.1.2, пп.168.1.4, пп.168.1.5, 168.1.6 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України.

Податкове повідомлення-рішення №0048481703 від 02.12.2014 року оскаржено позивачем в адміністративному порядку, проте рішенням Головного управління ДФС України у Волинській області від 19.12.2014 року №1509/10/03-20-10-03-06 в задоволенні скарги було відмовлено, а податкове повідомлення-рішення залишено без змін.

Позивач вважає вищевказані рішення відповідачів безпідставними, необґрунтованими та незаконними, а відтак такими, що підлягають скасуванню з огляду на наступне.

Згідно Положення про філію "Луцька дорожно-експлуатаційна дільниця" Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" філія є відособленим структурним підрозділом Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" і не є юридичною особою.

Водночас, п.6.2 даного Положення начальник філії несе відповідальність за своєчасність виплати заробітної плати працівникам філії та за своєчасність розрахунків з бюджетними і позабюджетними фондами з моменту отримання коштів на їх виплату від Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор".

Вказані норми Положення про філію ревізійною групою відповідачів проігноровані, що стало причиною безпідставних висновків про несвоєчасність перерахування філією податку на доходи фізичних осіб.

Також, в акті перевірки відсутні відомості про те, коли, в якій сумі і за який місяць виплачувалась працівникам філії заробітна плата та коли, в якій сумі і за який місяць сплачувався податок з доходів фізичних осіб, в якому саме місяці і за який місяць мало місце несвоєчасне перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб.

У зв'язку з чим, позивач вважає, акт перевірки від 18.11.2014 року таким, що не може бути підставою для прийняття рішень про застосування штрафних фінансових санкцій.

Крім того, зазначає, що Законами чітко визначено,що фактична сплата податку з доходів фізичних осіб за конкретний період, зокрема, зарплати здійснюється одночасно з виплатою заробітної плати за конкретний робочий період, на яку нарахований даний податок.

Згідно довідки філії "Луцька дорожно-експлуатаційна дільниця" Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" від 06.01.2015 року №03 сплата податку з доходів фізичних осіб - працівників філії проводилась у відповідності до Закону в день виплати заробітної плати, що виключає застосування відповідачем п.127.1 ст.127 ПК України.

На підставі вищевикладеного, просить суд визнати дії відповідачів по ухваленню оскаржуваних рішень протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області №0048481703 від 02.12.2014 року та рішення Головного управління ДФС України у Волинській області про результати розгляду скарги №1509/10/03-20-10-23-06 від 19.12.2014 року.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 23 лютого 2015 року закрито провадження у справі за адміністративним позовом Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" в особі філії "Луцька дорожно-експлуатаційна дільниця" Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління ДФС у Волинській області про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення та рішення, в частині визнання протиправним та скасування рішення Головного управління ДФС у Волинській області №1509/10/03-20-10-23-06 від 19.12.2014 року про результати розгляду первинної скарги.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовних вимог не визнав. В письмових запереченнях зазначив, що наведені в позові доводи про те, що штрафні санкції до філії застосовані безпідставно, так як податок з доходів фізичних осіб перераховується до бюджету при їх виплаті, а нарахована заробітна плата працівникам не виплачувалась, не можуть бути підставою для скасування оскарженого податкового повідомлення-рішення, оскільки пп.168.1.5 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України встановлено, що якщо оподаткований дохід нараховується податковим агентом але не виплачується платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим кодексом для місячного податкового періоду.

Враховуючи те, що позаплановою виїзною перевіркою встановлено, що в порушення вимог підпунктів 168.1.1, 168.1.2 168.1.5 пункту 168.1 статті 168 Податкового кодексу України філією "Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця" ДП "Волинський облавтодор" не забезпечено своєчасне перерахування до бюджету нарахованих сум податку з доходів фізичних осіб за період з 01.01.2014 року по 31.08.2014 року в загальній сумі 242 871, 17 грн. вважає, що за несвоєчасне перерахування до бюджету 242 871, 17 грн. податку з доходів фізичних осіб податковим органом правомірно застосовано до філії "Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця" ДП "Волинський облавтодор" штрафну (фінансову) санкцію в загальній сумі 171 781, 75 грн.

А відтак, підстави для скасування податкового повідомлення-рішення №0048481703 від 02.12.2014 року відсутні, у зв'язку з чим просить відмовити в задоволенні позовних вимог позивача повністю.

Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, судом встановлені наступні обставини.

З матеріалів справи вбачається, що з 22.10.2014 року по 04.11.2014 року працівниками Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області проведено позапланову виїзну перевірку філії "Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця" ДП "Волинський облавтодор" з питань дослідження фінансового стану підприємства, цільового використання коштів, фактичної можливості виплати заробітної плати та своєчасності нарахування, утримання та перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб за період з 01.01.2014 року по 22.09.2014 року, про що складено акт перевірки №8889/22.1/03449048 від 18.11.2014 року.

В ході проведення перевірки встановлено, що за період з 01.01.2014 року по 31.08.2014 року підприємством нараховано, але несвоєчасно перераховано або не перераховано податок з доходів фізичних осіб в загальній сумі 276 376, 45 грн. Оскільки перевірка проводиться за період 01.01.2014 року по 22.09.2014 року граничний строк сплати нарахованої суми податку з доходів фізичних осіб за серпень 2014 року в розмірі 33 505, 28 грн. не наступив, тому дана сума не рахується несвоєчасно перерахованою до бюджету податковим агентом для місячного податкового періоду.

Враховуючи вищевикладене, філією "Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця" ДП "Волинський облавтодор" несвоєчасно перераховано до бюджету податок з доходів фізичних осіб за період з січня 2014 року по серпень 2014 року на загальну суму 242 871, 17 грн.

За результатами перевірки податковий орган дійшов висновку про порушення позивачем підпунктів 168.1.1, 168.1.2, 168.1.4-168.1.6 пункту 168.1 статті 168 Податкового кодексу України в результаті чого несвоєчасно перераховано податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 242 871, 17 грн., та підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України в результаті чого на суму податкового боргу нараховано пеню в розмірі 3 305, 66 грн.

На підставі акту перевірки №8889/22.1/03449048 від 18.11.2014 року, Луцькою ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області прийнято податкове повідомлення-рішення №0048481703 від 02.12.2014 року, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковим агентом із доходів платника податку за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 171 781, 75 грн.

Позивач оскаржив податкове повідомлення-рішення №0048481703 від 02.12.2014 року в адміністративному порядку до Головного управління ДФС України у Волинській області.

Рішенням Головного управління ДФС України у Волинській області про результати розгляду первинної скарги №1509/10/03-20-10-03-06 від 19.12.2014 року, податкове повідомлення-рішення №0048481703 від 02.12.2014 року залишено без змін, а скаргу - без задоволення.

Однак, суд вважає податкове повідомлення-рішення Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області №0048481703 від 02.12.2014 року в частині застосування штрафних санкцій в розмірі 50 346 гривень 16 копійок протиправним та таким, що підлягає скасуванню з огляду на наступне.

Порядок нараховування, утримання та сплати податку на доходи фізичних осіб передбачений розділом IV Податкового кодексу України ( далі - ПК України).

Так, п.168.1 ст.168 ПК України встановлено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.

Пунктом 168.1.2 статті передбачено, що податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Згідно пункту 168.1.5 ст.168 ПК України якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.

Відповідно до п.14.1.180 ПК України податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.

Таким чином, філія "Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця" ДП "Волинський облавтодор" при виплаті заробітної плати своїм працівникам за період з 01.01.2014 року по 31.08.2014 року, в силу п.14.1.180 Податкового кодексу України, виступала податковим агентом щодо податку на доходи фізичних осіб та платником вказаного податку, а тому відповідно до п.162.1.3 ст.162 Податкового кодексу України, зобов'язана нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.

А відтак, суд не приймає до уваги твердження представника позивача про безпідставність застосування до філії "Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця" ДП "Волинський облавтодор" штрафних санкцій визначених податковим повідомленням-рішенням №0048481703 від 02.12.2014 року з тих підстав, що остання являється відокремленим структурним підрозділом Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" і не є юридичною особою.

Актом перевірки Луцької ОДПІ ДФС у Волинській області №8889/22.1/03449048 від 18.11.2014 року встановлено, що в період з 01.01.2014 року по 31.08.2014 року мала місце несвоєчасність сплати філією "Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця" ДП "Волинський облавтодор" податку з доходів фізичних осіб на загальну суму 242 871, 17 грн., в результаті чого Луцькою ОДПІ ДФС у Волинській області встановлено порушення позивачем підпунктів 168.1.1, 168.1.2, 168.1.4-168.1.6 пункту 168.1 статті 168 ПК України та застосовано до філії "Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця" ДП "Волинський облавтодор", на підставі п.127.1 ст.127 ПК України, штрафні (фінансові) санкції в розмірі 171 781, 75 грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0048481703 від 02.12.2014 року.

Як зазначено позивачем у позовній заяві, грошові кошти на сплату податків та грошові кошти на виплату заробітної плати працівникам філії "Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця" ДП "Волинський облавтодор" за період з 01 січня 2014 року по 22 вересня 2014 року ДП "Волинський облавтодор" перераховувались із значним запізненням, що підтверджується довідкою ДП "Волинський облавтодор" від 12.01.2015 року.

Згідно довідки від 12.01.2015 року про перерахування коштів на виплату заробітної плати та сплати податків, пов'язаних з виплатою зарплати по філії Луцька ДЕД за період з 01 січня по 31 грудня 2014 року, грошові кошти на виплату заробітної плати та сплату податків, пов'язаних з виплатою заробітної плати за грудень 2013 року були перераховані частинами лише 03 та 10 лютого 2014 року. Відповідно кошти за січень 2014 року були перераховані частинами лише 08, 23 квітня та 07 травня 2014 року, за березень 2014 року лише 05 серпня 2014 року, а за серпень 2014 року лише 24 листопада 2014 року.

У зв'язку з чим, матеріалами справи підтверджується несвоєчасність сплати до бюджету філією "Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця" ДП "Волинський облавтодор" податку з доходів фізичних осіб.

Позивач вважає, що податок з доходів фізичних осіб повинен сплачуватися до бюджету виключно під час виплати оподаткованого доходу єдиними платіжним документом.

Проте, судом не беруться до уваги посилання позивача на те, що податок з доходів фізичних осіб повинен сплачуватися податковим агентом виключно під час виплати оподаткованого доходу, оскільки п.168.1.5 ст.168 ПК України чітко визначено, що якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.

Таким чином, суд вважає, що податок з доходів фізичних осіб повинен перераховуватися в бюджет у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.

Також, спірним питанням даного спору є правомірність нарахування податковим органом штрафних (фінансових) санкцій на підставі п.127.1 ст.127 Податкового кодексу України та відповідність застосованого розміру штрафних санкцій вчиненому правопорушенню.

Відповідно до п.127.1 ст.127 ПК України за ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1 095 днів, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Дії, передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1 095 днів втретє та більше, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов'язок щодо погашення такого податкового боргу покладається на особу, визначену цим Кодексом, у тому числі на податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу, крім випадків, встановлених розділом IV цього Кодексу.

Отже, визначальною умовою для застосування штрафних санкцій, передбачених п.127.1 ст.127 Податкового кодексу України є ненархування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку з доходів фізичних осіб до бюджету.

Таким чином, положеннями ст.127 ПК України встановлюється міра відповідальності, яка покладається на платника податків, в тому числі і на податкового агента, саме за несплату (неперерахування) податків, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, при чому відповідність розміру штрафних санкцій за вчинення такого порушення визначається (обчислюється) від кількості разів допущених таких порушень протягом певного періоду часу, а саме протягом 1 095 днів.

З наявного в матеріалах справи акту перевірки Луцької ОДПІ Волинської області ДПС №4361/22-1/03449048 від 10.09.2012 року та винесеного на його підставі податкового повідомлення-рішення №0005081701 від 24.09.2012 року вбачається, що до філії "Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця" ДП "Волинський облавтодор" за порушення підпунктів 168.1.1, 168.1.2, 168.1.4-168.1.6 пункту 168.1 статті 168 ПК України, а саме несвоєчасну сплату податку з доходів фізичних осіб в період з 01.04.2011 року по 31.03.2012 року, застосовувалися штрафні санкції в розмірі 73 070, 89 грн.

Тобто, філією "Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця" ДП "Волинський облавтодор" протягом 1 095 днів вже вчинялося порушення податкового законодавства, відповідальність за яке передбачена ч.1 п.127.1 ст.127 ПК України.

Водночас, згідно довідки розрахунку фінансових та штрафних санкцій до довідки про результати документальної перевірки філії "Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця" ДП "Волинський облавтодор", розмір штрафу відповідно до п.127.1 ст.127 ПК України застосований до філії "Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця" ДП "Волинський облавтодор" за звітний період у якому виявлено порушення становив 50% та 75%.

Суд вважає, що податковий орган визначаючи розмір штрафної санкції безпідставно застосував штраф у розмірі 75 відсотків суми податку, оскільки податковий орган не застосовував до позивача штрафних санкції по ч.2 п.127.1 ст. 127 Податкового кодексу України протягом 1 095 днів, що виключає по собі наявність підстав для застосування розміру штрафу у вигляді 75 відсотків суми податку.

В даному випадку розмір штрафної санкції слід обчислювати з суми 242 871, 17 грн. несплаченого податку на доходи з фізичних осіб за період з 01.01.2014 року по 31.08.2014 року виходячи з 50 відсотків суми податку, що підлягає сплаті до бюджету.

Розмір штрафної санкції внаслідок такого обчислення складає 121 435 гривень 59 копійок.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області від 02.12.2014 року №0048481703 слід визнати протиправним та скасувати в частині застосування штрафних санкцій в розмірі 50 346 гривень 16 копійок.

Відповідно до ч.1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем, як суб'єктом владних повноважень повністю не було доведено про правомірність встановлених під час перевірки порушень позивачем вимог діючого законодавства та як наслідок обґрунтованості винесення спірного податкового повідомлення-рішення.

Таким чином, виходячи із наданих частиною другою статті 162 КАС України суду повноважень, з наведених вище підстав адміністративний позов слід задовольнити шляхом прийняття постанови про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області від 02.12.2014 року №0048481703 в частині застосування штрафних санкцій в розмірі 50 346 гривень 16 копійок, а в решті - залишити без змін.

Згідно з частиною 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Згідно із частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

З платіжного доручення №16 від 06.01.2015 року вбачається, що позивачем сплачено судовий збір з вимог майнового характеру в сумі 343, 56 грн., тобто 10% ставки судового збору.

Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2015 рік" розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2015 року становить 1 218, 00 грн.

Оскільки розмір майнових вимог складає 171 781 гривень 75 копійок - сума грошового зобов'язання визначена податковим повідомленням-рішенням №0048481703 від 02.12.2014 року, даний адміністративний позов підлягає оплаті судовим збором у сумі 3 435, 64 грн.

Враховуючи те, що судом скасовується податкове повідомлення-рішення №0048481703 від 02.12.2014 року в частині застосування штрафної (фінансової) санкції в сумі 50 346, 16 грн., тому згідно ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" решта суми судового збору стягується з позивача пропорційно до відхиленої частини вимоги, що становить 2 085, 09 грн. (70, 69 % (сума ставки судового збору пропорційно до відхиленої частини позову) - 343, 56 грн. (сплачена сума збору при поданні позову).

Таким чином з позивача слід стягнути на користь бюджету України несплачену суму судового збору в розмірі 2 085, 09 грн.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області від 02.12.2014 року № 0048481703 в частині застосування штрафних санкцій в розмірі 50 346 гривень 16 копійок.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор "Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (код 32035139, Волинська область, місто Луцьк, вул. Ковельська, 41) в дохід Державного бюджету України несплачений судовий збір в розмірі 2 085 гривень 09 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде складено 02 березня 2015 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ю.Ю. Сорока