ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Куліченко М.В.
Суддя-доповідач:Охрімчук І.Г.
УХВАЛА
"26" лютого 2015 р. Справа № 279/8974/14-а
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Охрімчук І.Г.,
розглянувши апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира на постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "27" листопада 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира про визнання дій неправомірними та стягнення невиплачених коштів ,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до приписів ч.6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Згідно зі ст.1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом. (ст.2 Закону України "Про судовий збір").
Статтею 3 вказаного вище закону визначено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України.
Приписами ст.4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору встановлюється 0,06 розміру мінімальної заробітної плати - 73,08 грн.
За подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 50% ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50% ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Тобто, в даному випадку судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду повинен бути сплачений у розмірі 36,54 грн.
Крім того слід зазначити, що п.20 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору - за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
Тобто, у випадку, якщо органи праці та соціального захисту населення по справі мають статус позивача.
З урахуванням наведеного, безпідставними та помилковими є посилання скаржника в апеляційній скарзі на п.7 ст.4 Декрету КМУ "Про державне мито".
Таким чином, підсумовуючи вказане вище, апеляційна скарга Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира подана без додержання вимог ст. 187 КАС України, зокрема не додано документ про сплату судового збору або підтверджуючі документи про звільнення від сплати.
Реквізити для сплати судового збору (номер рахунку 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - судовий збір; код 37446362 -ЖААС,050; п.3 ст.4).
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира залишити без руху.
Надати Управлінню праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира строк до "13" березня 2015 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити Управлінню праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя І.Г. Охрімчук
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2- відповідачу/відповідачам: Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира пл. Польова,8,м.Житомир,10009
рек. з пов. - ,