ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2009 р. Справа № 2а-14502/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Мачульського В.В.,
при секретарі судового засідання Сметані Т.В.,
за участю представника прокуратури Рибака А.І.,
представника позивача Драган Н.М.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Луцьку адміністративну справу за позовом Прокурора м. Луцька в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 гривень,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор м. Луцька в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 гривень.
В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що до відповідача 10.12.2007 року територіальним управлінням Головавтоінспекції у Волинській області застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 гривень за допущене порушення законодавства про автомобільний транспорт. Однак в добровільному порядку відповідач зазначених коштів не сплатив. Вважає, що несплата фінансової санкції відповідачем призводить до ненадходження коштів до Державного бюджету та може завдати істотної шкоди державі.
В судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві. Просить стягнути з відповідача фінансову санкцію.
Представник територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області позов підтримала. Просить суд задовольнити позовні вимоги в повному об'ємі.
Відповідач в судове засідання в третє не з'явився, не повідомив суд про причини неявки, хоча належним чином був повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, заперечення на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши представника прокуратури, представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності та проаналізувавши вимоги чинного законодавства суд вважає, що адміністративний позов слід задовольнити, виходячи з наступного.
Згідно акту територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області № 0057165 від 24.10.2007 року вбачається, що під час перевірки автомобіля ІНФОРМАЦІЯ_1 номерний знак НОМЕР_1, під керуванням водія ОСОБА_2, що належить ОСОБА_1 виявлено порушення а саме, порушення розкладу руху, в салоні автомобіля відсутні відомості про перевізника та відсутня ліцензійна картка транспортного засобу. Даний акт отриманий відповідачем 25.10.2007 року про, що свідчить копія поштового повідомлення.
Відповідно до ст. 39 Закону України Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт" від 23.02.2006 року № 3492-IV автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Статтею 9 вище вказаного Закону № 3492-IV встановлено, що підтвердження відповідності перевізника вимогам ліцензійних умов здійснюється органом ліцензування шляхом перевірки перевізника за місцем його розташування або надання перевізником органу ліцензування сертифіката відповідності послуг з перевезення пасажирів автобусами ліцензійним умовам. Ліцензія видається на господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів на такі види робіт: надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів автобусами;надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі.
Постановою територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області про застосування фінансових санкцій № 028378 від 10.12.2007 року за допущення вище вказаних порушень до ОСОБА_1 застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 гривень.
Дана постанова згідно списку відправлення рекомендованих з повідомленням листів 12.12.2008 року вручена відповідачу під розписку.
Відповідно до ч.1 ст.60 Закону України № 3492-IV за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи вище викладене та те, що фінансова санкція залишена відповідачем без належного реагування, на момент розгляду справи її не сплачено, суд вважає, що є всі підстави для задоволення позову та стягнення з ОСОБА_1 до Державного бюджету фінансову санкцію в розмірі 1700 гривень.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11,17,94,158,162,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ч.1 ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт», суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління у Волинський області на р/р 31110106700002 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, одержувач коштів Держбюджет м. Луцька 21081100, ідентифікаційний код 21741605, - фінансову санкцію в сумі 1700 гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - 27 квітня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий
Суддя В.В.Мачульський