ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2014 р. Справа № 804/10483/14
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Потолової Г.В. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Марганецького міського комунального підприємства «Житлове господарство» про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
Нікопольська ОДПІ звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з розрахункових рахунків Марганецького МКП «Житлове господарство» відкритих у банківських установах, коштів по платежу єдиний соціальний внесок у сумі 679' 607грн.61коп. (в т.ч. пеня - 61' 466грн.94коп.)
Позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив суд розглянути справу за відсутності представника в порядку письмового провадження (а.с.46).
Відповідач у судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце його проведення, що підтверджується поштовим повідомленням наявним у матеріалах справи(а.с.44).
Заперечення проти позову до суду не надходили.
За таких обставин, з урахуванням приписів ст.128 КАС України, судом на місці ухвалено щодо здійснення подальшого розгляду адміністративної справи за даної явки сторін та на підставі наявних у ній доказів, в порядку письмового провадження.
Суд, розглянувши подані документи і матеріали, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, Марганецьке МКП «Житлове господарство» (код ЄДРПОУ 32944252) з 01.11.2006р. зареєстровано юридичною особою та перебуває на податковому обліку з 02.06.2004р. за №1079 (а.с.8).
Відповідно до норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464, Марганецьке МКП «Житлове господарство» є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Отже, відповідач належним чином зареєстрований як юридична особа та платник податків, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють сплату податків в Україні.
Так, борг Марганецького МКП «Житлове господарство» по платежу «єдиний соціальній внесок» складається з несплачених грошових зобов'язань, які самостійно визначені відповідачем при подачі податкових декларацій, а саме:
- згідно податкової декларації (вх.від 18.03.2014р. №1404498660) сума самостійно нарахованих та несплачених грошових зобов'язань становить 149'412грн.21коп., оскільки на момент нарахування сум згідно вищевказаної декларації в КОР платника по платежу «єдиний соціальний внесок» була переплата 116' 410грн.59коп., сума податкового боргу складає 33' 001грн.62коп.
- згідно податкової декларації (вх.від 10.04.2014р. №1405255824)сума самостійно нарахованих та несплачених грошових зобов'язань становить 156' 771грн.51коп., оскільки на момент нарахування сум згідно вищевказаної декларації в КОР платника по платежу «єдиний соціальний внесок» переплата відсутня, то сума податкового боргу складає 156' 771грн.51коп.
- згідно податкової декларації (вх.від 15.05.2014р. №1407141397) сума самостійно нарахованих та несплачених грошових зобов'язань становить 164'978грн.35коп. оскільки на момент нарахування сум згідно вищевказаної декларації в КОР платника по платежу «єдиний соціальний внесок» переплата відсутня, то сума податкового боргу складає 164' 978грн.35коп.
- згідно податкової декларації (вх.від 11.06.2014р. №1407881866) сума самостійно нарахованих та несплачених грошових зобов'язань становить 176' 089грн.72коп. оскільки на момент нарахування сум згідно вищевказаної декларації в КОР платника по платежу «єдиний соціальний внесок» переплата відсутня, то сума податкового боргу складає 176' 089грн.72коп.
Отже, сума податкового боргу по платежу «єдиний соціальний внесок» згідно податкових декларацій складає 530' 841грн.02коп.
Також, сума боргу складається з несплачених грошових зобов'язань, які нараховані за податковими повідомленнями-рішеннями, а саме:
- згідно податкового повідомлення-рішення від 25.04.2014р. №000187406 на суму 124' 576грн.65коп. (в т.ч. пеня 49' 786грн.27коп.)
- згідно податкового повідомлення-рішення від 22.05.2014р. №000275406 на суму 24' 189грн.76коп. (в т.ч. пеня 11' 680грн.67коп.)
Вищезазначені податкові повідомлення-рішення були вручені особисто керівнику Марганецького МКП «Житлове господарство» Мироненку І.В., оскільки на момент нарахування сум переплата відсутня, сума податкового боргу по платежу «єдиний соціальний внесок» згідно податкових повідомлень-рішень складає 148' 766грн.41коп. (в т.ч. пеня 61' 466грн.94коп.)
Оскільки відповідачем у повному обсязі не сплачені податкові зобов'язання з платежу «єдиний соціальний внесок» у останнього виник податковий боргу загальній сумі 679' 607грн.61коп. (в т.ч. пеня - 61' 466грн.94коп.), який станом на час розгляду справи не погашений.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд дійшов висновку про наступне.
Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п.2 ч.1 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно п.3-1 ч.1 ст.1 Закону №2464, органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи.
Пунктом 6 ч.1 ст.1 Закону №2464 встановлено, що недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом;
Відповідно п.1 ч.1 ст.4 Закону №2464 підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи
(надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами;
Згідно п.1 ч.2 ст.6 Закону №2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до ч.8 ст.9 Закону №2464платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.
Згідно ч.12 ст.9 Закону №2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно п.129.1 ст.129 Податкового кодексу пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу.
У відповідності до частини 4 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вимог п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України Нікопольською ОДПІ на адресу Марганецького МКП «Житлове господарство» направлялися податкові вимоги: від 05.03.2014р. №Ю5у, від 03.04.2014р. №Ю6у, від 06.05.2014р. №745-04, які отримані посадовими особами відповідача, що підтверджується підписами на корінцях вимог.
Таким чином, станом на час розгляду справи відповідачем не сплачений податковий борг по платежу єдиний соціальний внесок у сумі 679' 607грн.61коп. (в т.ч. пеня - 61' 466грн.94коп.)
Відповідно абз. 9 ч. 4 ст. 25 Закону № 2464, у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці дев'ятому цієї частини, орган доходів і зборів також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
За змістом частин 4, 5 ст.11 КАС України суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; з'ясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.
Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.86, 94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Марганецького міського комунального підприємства «Житлове господарство» про стягнення коштів - задовольнити.
Стягнути кошти з усіх розрахункових рахунків Марганецького міського комунального підприємства «Житлове господарство» (53400, Дніпропетровська область, м.Марганець, вул.Центральна, буд.49, код ЄДРПОУ 32944252) відкритих у банківських установах, у сумі 679' 607грн.61коп. (в т.ч. пеня - 61' 466грн.94коп.) по платежу «єдиний соціальний внесок».
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.
Суддя Г. В. Потолова