Постанова № 42905675, 02.03.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.03.2015
Номер справи
813/785/15
Номер документу
42905675
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 березня 2015 року № 813/785/15

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої cудді - Потабенко В.А.

за участю секретаря судового засідання - Петрика Р.І.,

з участю:

представника позивача - Петлюк Я.В., згідно довіреності,

представника відповідача - Церковного Є.В., згідно довіреності,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області до корпорації "Енергоресурс - Інвест" про стягнення коштів з рахунків платника податків, який має податковий борг, -

в с т а н о в и в :

Державна податкова інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (далі - ДПІ у Личаківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області) звернулася до суду з позовом до корпорації "Енергоресурс - Інвест" (далі - корпорації "Енергоресурс - Інвест", відповідач) про стягнення коштів з рахунків платника податків для погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 3358829,27 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю з підстав наведених у позовній заяві, просив позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні зазначив, що визнає наявність у корпорації "Енергоресурс - Інвест" податкового боргу, просив вирішити спір відповідно до наявних в матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити, виходячи з наступного.

Корпорація "Енергоресурс - Інвест", код ЄДРПОУ 30336890, зареєстрована за адресою: 79035, м. Львів, вул. Зелена, 131, перебуває на обліку як платник податків у ДПІ у Личаківському районі м. Львова за № 5427 з 26.02.1999 року.

Станом на 11.02.2015 року, податковий борг відповідача перед бюджетом з податку на додану вартість становить 3358829,27 грн. (в тому числі основний платіж - 2771258,40 грн., штрафні санкції - 471364,03 грн., та пеня 116206,84 грн.)

Дана заборгованість виникла в результаті несплати податкового зобов'язання, яке виникло відповідно до самостійно поданих уточнюючої декларації з ПДВ за січень 2015 року, декларації з ПДВ за грудень 2014 року, за листопад 2014 року, за серпень 2014 року, за липень 2014 року, за листопад 2013 року, за вересень 2013 року, та в зв'язку з узгодженням податкового повідомлення - рішення від 16.01.2015 року № 0001281501/527/10/15-01 (що винесено на підставі акта перевірки від 16.01.2015 року № 20/15-10/30336890), податкового повідомлення - рішення від 27.12.2012 року № 0006461520 (що винесено на підставі акта перевірки від 24.12.2012 року № 341/15-2/30336890), а також нарахованої пені.

На підтвердження права звернення до суду про стягнення з відповідача даного боргу, позивачем долучено копію корінця податкової вимоги форми "Ю" № 3125-25 від 16.12.2014 року.

Докази оскарження вищевказаних податкових повідомлень-рішень та податкової вимог або сплати податкового боргу в матеріалах справи відсутні.

Відповідно до ст. 16 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (надалі - ПК України), платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

У п. 31.1 ст.31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Пунктом 1 ст. 36 ПК України передбачено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. А також, податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Платниками податків згідно п. 15.1 ст. 15 ПК України визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок зі сплати податків та зборів.

Відповідно до п. 54.3.1 ст. 54 ПК, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Крім того, згідно п. 54.3.3 ст. 53 ПК України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.

Крім того, згідно п. 54.1 ст. 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.п. 14.1.162 п.14.1 ст. 14 ПК України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Відповідно до п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

У відповідності до п. 1 ст. 109 ПК України, податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобов'язання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 57 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 1.1 ст. 1 ПК України, він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п. 41.1 ст. 41 ПК України, органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Згідно п. 20.1.28 ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби наділені, зокрема, правом застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 87.1 ст. 87 ПК України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Згідно наявної в матеріалах справи довідки про наявність боргу від 11.02.2015 року № 2455/10/23-0, сума податкового боргу з податку на додану вартість у корпорації "Енергоресурс - Інвест" перед бюджетом становить 3358829,27 грн.

На даний час ця сума є узгодженою та у встановлені законом строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу, а, відтак, підлягає стягненню в примусовому порядку.

Враховуючи все вищенаведене, а також п. 20.1.18 ст. 20 ПК України, згідно якого органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, суд вважає позовні вимоги ДПІ у Личаківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 33-35, 69-71, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

позов задовольнити повністю.

Стягнути з банківських рахунків корпорації "Енергоресурс - Інвест", (код ЄДРПОУ 30336890, зареєстроване за адресою: 79035, м. Львів, вул. Зелена, 131, МФО 300142, ПАТ "УКРIНБАНК", № 26004134100061, МФО 300142, ПАТ "УКРIНБАНК", № 26009134100282, МФО 300142, ПАТ "УКРIНБАНК", № 26003134100255, МФО 300142, ПАТ "УКРIНБАНК", № 26003134100255, МФО 300142, ПАТ "УКРIНБАНК", № 26004134100061, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26009013000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26009013000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26009013000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26009013000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26009013000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26009013000339, МФО 325268, ПАТ АКБ "ЛЬВIВ", № 2600458718978, МФО 325268, ПАТ АКБ "ЛЬВIВ", № 2600658718840, МФО 325268, ПАТ АКБ "ЛЬВIВ", № 2600558718, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26043013000339, МФО 380612, АТ "ЗЛАТОБАНК", № 26004300007932, МФО 380612, АТ "ЗЛАТОБАНК", № 26004300007932, МФО 380612, АТ "ЗЛАТОБАНК", № 26004300007932, МФО 334851, ПАT "ПУМБ", № 260097107, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26050073000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26050103000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26051083000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26051113000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26052093000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26052123000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26054013000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26054143000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26055023000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН",№ 26055153000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26056033000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26056163000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26057043000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26057173000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26057203000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26058053000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26058183000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26058213000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26059063000339, МФО 380902, ПАТ "БАНК "ЮНIСОН", № 26059223000339, МФО 300142, ПАТ "УКРIНБАНК", № 26004134100061, до бюджету податковий борг в сумі 3358829 (три мільйони триста п'ятдесят вісім вісімсот двадцять дев'ять) гривень 27 коп.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10 десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 02.03.2015 року.

Суддя Потабенко В.А.