Постанова № 42905159, 03.02.2015, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.02.2015
Номер справи
814/2667/14
Номер документу
42905159
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

03 лютого 2015 року справа № 814/2667/14

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54038

доЦентрального відділу Державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції, вул. Декабристів, 41/23, м. Миколаїв,54020

провизнання дій протиправними, В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до адміністративного суду з позовом, в якому просив визнати дії посадових осіб Центрального відділу Державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції (далі по тексту - відповідач, ДВС) невідповідними вимогам Закону України «Про звернення громадян» та такими, що створюють перешкоди у здійсненні його прав та законних інтересів на отримання належної та відповідної письмової відповіді на звернення.

Обгрунтовуючи свої позовні вимоги позивач зазначив, що відповідач, надавши відповідь на його скаргу на дії державного виконавця Ульянова О.Ю. від 14.10.2013 року, в порушення вимог Закону України «Про звернення громадян» не вказав які дії ним прийняті за розглядом скарги, не роз'яснив порядок оскарження, та крім того, вказав на невідповідність скарги вимогам ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження», не роз'яснивши в чому саме виявлено невідповідність.

Відповідач не скористався своїм правом надати заперечення проти позову, явку представника в судове засідання не забезпечив.

Справу розглянуто в порядку письмового провадження.

Дослідив матеріали справи, суд встановив.

ОСОБА_1 14.10.2013 року звернувся до начальника Центрального відділу ДВС Миколаївського міського управління юстиції зі скаргою на дії старшого державного виконавця Ульянова О.Ю., вказавши при цьому на порушення державним виконавцем Ульяновим О.Ю. встановленого строку відкриття виконавчого провадження та протиправність його дій під час виконання примусового вселення позивача в житловий будинок АДРЕСА_2 в м. Миколаєві в рамках виконавчого провадження № 39926157.

Відповідач розглянув скаргу позивача в загальному порядку згідно Закону України «Про звернення громадян», оскільки скарга не відповідає вимогам ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження», про що зазначив у відповіді за № 01.05.31992/3 від 15.10.2013 р. При цьому, у наданій відповіді позивачу роз'яснено правомірність дій державного виконавця щодо прийняття постанови про відкриття виконачого провадження 24.09.2013 року, а також повідомлено про передачу матеріалів виконавчого провадження № 39926157 для подальшого виконання заступнику начальника відділу Кашніковичу А.Г. та про заплановане 18.10.2013 р. о 11:00 вселення ОСОБА_1 з передачею ключів від будинку АДРЕСА_2

Відповідно до ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду.

Скарга у виконавчому провадженні подається у письмовій формі та має містити:

1) найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається;

2) повне найменування (ім'я) стягувача та боржника, їх місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (ім'я) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником;

3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина);

4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та норму закону, яку порушено;

5) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;

6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.

Скарга, подана у виконавчому провадженні начальнику відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, розглядається у десятиденний строк з дня її надходження. За результатами розгляду скарги начальник відділу виносить постанову про її задоволення чи відмову, яка в десятиденний строк може бути оскаржена до вищестоящого органу державної виконавчої служби або до суду. Скарга, подана без додержання вимог, викладених у частині шостій цієї статті, розглядається начальником відділу в порядку, встановленому Законом України "Про звернення громадян».

З наведених норм випливає, що невідповідність поданої скарги хоча б однієї з наведених вимог, передбачає розгляд цієї скарги в загальному порядку згідно Закону України «Про звернення громадян».

Отже, як вбачається зі змісту скарги від 14.10.2013 року, позивач просить усунути державного виконавця Ульянова О.Ю. від виконавчого провадження №39926157, покарати Ульянова О.Ю., а також просить роз'яснення щодо правомірності дій державного виконавця Ульянова О.Ю. при викладених обставинах, однак на вимогу ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження» не наводить жодного посилання на порушені державним виконавцем Ульяновим О.Ю. норм закону та у відповідності із цим конкретний зміст протиправних дій.

Таким чином, суд вважає, що у відповідача були підстави для розгляду скарги ОСОБА_1 в загальному порядку Закону України «Про звернення громадян».

Громадяни України згідно ст. 1 Закону України «Про звернення громадян» мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Як встановлено ст.15 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Разом з цим, згідно ст. 19 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані:

- об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги;

- у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову;

- на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу;

- скасовувати або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням;

- забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень;

- письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення;

- вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об'єднання громадян за місцем проживання громадянина;

- у разі визнання заяви чи скарги необгрунтованою роз'яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення;

- не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам;

- особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи.

Отже, як вбачається з наведених норм, ДВС в даному випадку зобов'язана була об'єктивно і вчасно розглянути скаргу позивача, перевірити викладені в ній факти, прийняти рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечити його виконання, повідомити позивача про наслідки розгляду заяви.

На думку суду, відповідач виконав усі зазначені вимоги Закону України "Про звернення громадян", адже, як вбачається зі змісту відповіді, позивачу роз'яснено правомірність дій державного виконавця Ульянова О.Ю. під час прийняття постанови про відкриття виконавчого провадження 23.09.2013 року (яка, на думку позивача, прийнята з пропущенням строку) з посиланням на порядок реєстрації заяв про відкриття виконавчого провадження та, більш того, позивача повідомлено про вжиті заходи, а саме про передачу матеріалів виконавчого провадження № 39926157 для подальшого виконання заступнику начальника відділу Кашніковичу А.Г. та про заплановане 18.10.2013 р. о 11:00 вселення ОСОБА_1 з передачею ключів від будинку АДРЕСА_2

Таким чином доводи позивача про невідповідність спірної відповіді ДВС вимогам Закону України «Про звернення громадян» спростовуються вищенаведеними фактичними даними.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову відмовити.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня її проголошення/отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя А. П. Єнтіна