МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 лютого 2015 року м. Миколаїв Справа № 814/40/15
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Марич Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомУправління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва, пр. Жовтневий, 55-є, Миколаїв, 54018 доФізичної особи - підприємеця ОСОБА_1, АДРЕСА_1 простягнення заборгованості в сумі 578,40 грн., ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва звернулось до суду із позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 578,40 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач вказав, що відповідачем самостійно були визначенні зобов'язання за страховими внесками на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за 2010 рік в загальній сумі 2120,40 грн. З урахуванням часткової сплати в сумі 1542,00 грн. залишок не сплаченої заборгованості відповідача по сплаті страхових внесків становить 578,40 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
В судове засідання представник відповідача не з'явився, судова повістка про виклик була надіслана на адресу місцезнаходження відповідача згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, але була повернута 26.01.2015 року до суду з поштовою відміткою: "за закінченням терміну зберігання".
Згідно ч.4 ст.33 Кодексу адміністративного судочинства України, судова кореспонденція надсилається юридичним особам та фізичним особам-підприємцям-за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, за такою адресою, вважається, що судова кореспонденція вручена їм належним чином.
На підставі пункту 10 частини 1 ст.3, частини 6 ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути адміністративний позов в порядку письмового провадження.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Згідно приписів пункту 1 "Положення про Пенсійний фонд України", затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збирання, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.
Згідно до покладених на нього завдань, управління контролює надходження страхових внесків та інших платежів до фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03р. №1058-IV.
Згідно з ст.58 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03 р. № 1058-IV, Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.
Статтею 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст.15 Закону страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована в управлінні Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва, як страхувальник та платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на підставі п.1 ст.14 ст.15 Закону України ""Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" .
Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 року та Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 року за № 64/8663, відповідно до яких на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплати в установлені строки та в повному обсязі внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до вимог п.6 ст.17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058 - IV, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Згідно п.11.11 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", платники страхових внесків щомісяця складають у двох примірниках розрахунок сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції.
Частиною 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", визначено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників є календарний місяць.
Проте, як вбачається з матеріалів справи, відповідач страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на загальну суму 2120,40 грн. сплатила частково в сумі 1542,00грн., що підтверджується розрахунком суми заборгованості.
Відповідно до ч.2 ст.106 Закону України №1058, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно приписів п.2 ч.9 ст.106 Закону, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних, днів включно; 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
На підставі цього, 05.01.2012 року, позивачем було сформовано вимогу про сплату боргу зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 05.01.2014 року №Ф-399/3 на загальну суму 578,40грн. (а.с.6). Вимога про сплату боргу від 05.01.2012 року №Ф-399/3 була вручена 03.04.2012 року відповідачу, про що свідчить підпис на корінці вказаної вимоги. Згідно вимог ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", протягом десяти робочих днів із дня одержання рішення страхувальник зобов'язаний сплатити суму заборгованості, проте судом встановлено, що заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не погашена, що підтверджується розрахунком суми боргу.
Відповідачем не подано до суду доказів, щодо сплати даної заборгованості у сумі 578,40 грн. та доказів оскарження вимоги від 05.01.2012 року №Ф-399/3 управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва про загальну суму боргу платника страхових внесків, а тому сума заборгованості вважається узгодженою.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позивачем доведено наявність у відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 578,40грн.
Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутністю витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст.2, 7-9, 11, 14, 69, 70-72, 79, 86, 94, 103, 158 -163, 167 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) у розмірі 578,40 грн. ( п'ятсот сімдесят вісім гривень сорок копійок) на користь управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва (код ЄДРПОУ 20876125).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Суддя Є. В. Марич